Bruce Willis - Mistrz ?!

Tematy związane z muzyką bliższych i dalszych okolic bluesa.

Moderator: mods

Postautor: Wojtek Młynarczyk » listopada 30, 2010, 9:11 pm

kora_ pisze: Możesz nam zdradzić kim są ci zawodowi muzycy ??

Nie o mnie ta zakładka, ale proszę bardzo: Roman Pokorny - legenda czeskiego bluesa i jazzu, Anton Smrčka - czeski basista, mający kilka zespołów, m. in. ten: http://www.tonnybluesband.cz , Rene Trossman (tego powinnaś znać, jak nie, to sobie wygooglujesz, to jeden z owych dwóch Amerykanów), z węgierskich Zsolt Benkő, "Jimmy" Szabó Lorandferenc... i kilku innych, których z nazwiska nie wymienię, ale też miałem okazję zagrać.

Co do mojego rozwoju - cóż, technicznie nadal jestem cieniutki, ale rozwinąłem brzmienie, a przede wszystkim nauczyłem się kiedy NIE grać... Tu wychodzi zbawienny wpływ grania na stałe, nie od jamu do jamu, tam rzeczywiścuie występował u mnie syndrom psa, który się zerwał z łańcucha... Gra w zespole (a gram w dwóch, w jednym mam więcej luzu i mogę poszaleć, w drugim, ze względu na rozbudowany skład, moja rola jest mocno ograniczona), wymaga dyscypliny, uwagi, ograniczenia swoich zapędów, dostosowania się; szczególnie jak się nie jest liderem.

No, ale jako się rzekło, nie o mnie ta zakładka. Tylko jeszcze gwoli wyjaśnienia: podałaś przykład, że murzyn, który się zachwyci naszym góralskim folklorem i będzie chciał to grać, będzie według Ciebie tylko śmieszny i nieautentyczny. Więc zapytałem, jak to jest, że nie jest śmieszny i nieautentyczny Ślązak grający bluesa z Delty... a skądinąd wiem ,że go lubisz (ja zresztą też, Makaron, pozdrawiam!) Przecież to dokładnie identyczny przypadek, tylko w drugą stronę!

I podtrzymuję swoją tezę: B.W. gra co najmniej przyzwoicie, jest o niebo lepszy od wielu gosci z naszego podwórka uważających się za dobrych harmonijkarzy, wykazuje wiele pokory i nikt by o jego grze złego słowa nie powiedział, gdyby go nie kojarzył ze Szklaną Pułapką i "UPIA, motherfucker".... I nie widzę powodu, dla którego fakt, iż jest wziętym aktorem miałby wykluczać możliwość autentyczności w jego grze. Dla mnie jest bardzo autentyczny. Jedyne, co mi przeszkadza to pierdzące brzmienie, tu daje ciała. Ale tylko tu.
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt

Postautor: RockOnCellBlock » listopada 30, 2010, 9:48 pm

"nikt by o jego grze złego słowa nie powiedział, gdyby go nie kojarzył ze Szklaną Pułapką i "UPIA, motherfucker".... I nie widzę powodu, dla którego fakt, iż jest wziętym aktorem miałby wykluczać możliwość autentyczności w jego grze"

I chyba o to chodzi.
Bo BB King to bluesman, a Bruce Willis to twardziel wyrywający kręgosłupy i gdzie mu do bluesa :)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: kora » grudnia 1, 2010, 7:32 am

No i pies mu nie zdechł,dom nie spłonął , eeee to taka "popierdułka"nie bluesmen :lol:


Wojtek Młynarczyk pisze:wykazuje wiele pokory i nikt by o jego grze złego słowa nie powiedział, gdyby go nie kojarzył ze Szklaną Pułapką


To fakt :D
Mało kto by wiedział,ze ktoś taki istnieje i gra na harmonijce 8)
Zniknąłby w tłumie :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Robert007Lenert » grudnia 1, 2010, 9:31 am

Zbyszek Stępski pisze:Obrazek

Dziwna ta okladka. Tak sie sklada, ze mam w swoich zbiorach ten album. Zdiecie i tytul sie zgadza. Natomiast co do tego kto firmuje ten album juz nie calkiem.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: RockOnCellBlock » grudnia 1, 2010, 10:25 am

Robert007Lenert pisze:
Zbyszek Stępski pisze:Obrazek

Dziwna ta okladka. Tak sie sklada, ze mam w swoich zbiorach ten album. Zdiecie i tytul sie zgadza. Natomiast co do tego kto firmuje ten album juz nie calkiem.


A jakiego Ty masz wykonawcę?
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Robert007Lenert » grudnia 1, 2010, 1:51 pm

Okladka plyty , ktora posiadam ma taki napis :
Bruce Willis & Robben Ford
a nizej tytul. Analogicznie jest na grzbiecie wydawnictwa.
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: Paweł Stomma » grudnia 20, 2010, 11:30 am

Wreszcie zrozumiałem :idea: czemu w sklepie muzycznym wisza kable Die Hard! :)
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: azazzello » grudnia 20, 2010, 11:52 am

Paweł Stomma pisze:Wreszcie zrozumiałem :idea: czemu w sklepie muzycznym wisza kable Die Hard! :)


Ciekawe, czy nazwa odnosi sie do dzialania samego kabla, czy jest sugestia w jaki sposob mozna go ewentualnie uzyc "inaczej" :wink:
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: Paweł Stomma » grudnia 20, 2010, 12:06 pm

Do obsługi. :)
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Muzykowanie

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 257 gości