Premiera nowej płyty zespołu REVOLUCJA pt. "Bida z nędzą"

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

Premiera nowej płyty zespołu REVOLUCJA pt. "Bida z nędzą"

Postautor: Hard Rock Pub Pamela » sierpnia 24, 2016, 2:48 pm

Jeden z największych polskich muzycznych rebeliantów, Jacek Dewódzki, wraz ze swoim zespołem Revolucja, zaprezentuje w najbliższy poniedziałek, 29 sierpnia 2016 roku, trzeci studyjny album grupy pt. "Bida z Nędzą". Sam artysta tak zapowiada to wydawnictwo: "Najnowsza płyta Revolucji to numery z przeszłości, teraźniejszości i trochę może z przyszłości. Tą płytą niczego nie kończymy- raczej zaczynamy nową erę. Płyta jest okrągła i ma takie różne obrazki, które sam namalowałem. Nazywać się będzie "Bida z Nędzą", bo przecież kraj w ruinie, a właściwie już niedługo to cały świat w ruinę popadnie. Piosenki mają rytm i melodię, bo to, jak powiedział kolega sierżant z desantu, w piosenkach jest najważniejsze.Poza tym jak zwykle są to piosenki o miłości, oczywiście nieszczęśliwej, bo inna nie istnieje. " Płyta nagrana w składzie: Jacek Dewódzki (śpiew, gitara basowa), Bartosz "Bratek" Wójcik (gitara), Michał Dewódzki (gitara), Krzysztof Żurek (perkusja) zawiera 10 rockowych kompozycji. Opowiada o nich Bartek Wójcik: "Najnowszy album studyjny Revolucji "Bida z Nędzą" jest odniesieniem do aktualnej sytuacji w Polsce i na świecie oraz pierwszym albumem studyjnym tego zespołu, w którego nagraniu wziąłem udział (oprócz albumu live "Ku przestrodze", zarejestrowanego podczas XV Festiwalu im. Ryśka Riedla w 2013 roku na chorzowskich Polach Marsowych.) Jest to album specyficzny i wyjątkowy zarazem, ponieważ stanowi przegląd twórczości około 15 lat działalności zespołu na polskiej scenie muzycznej. Jestem z tego dzieła wyjątkowo dumny, ponieważ płyta zawiera, oprócz czterech premierowych utworów, sześć specjalnie wybranych z poprzednich dwóch płyt, jednocześnie stanowiąc spójną całość. Cieszy fakt, iż ja sam, zanim zostałem zaproszony do Revolucji (2012), byłem jej fanem, więc radość z wydawnictwa jest podwójna. Nowe utwory Revolucji podążają śmiało w mocne gitarowe klimaty - najbliższe mojemu sercu, ale nie zdradzajmy szczegółów... nie zabraknie również swoistego pastiszu w postaci utworu nieco innego niż to, do czego przyzwyczaiła nas Revolucja. W szczególności chodzi o tekst Jacka Dewódzkiego. Powiem tylko, że utwór ten jest ostatni na płycie i dedykowany pewnemu "kręconemu" jegomościowi. (..) Porządnie i profesjonalnie - tak chciałbym podsumować "Bidę z Nędzą". Niech więc nikogo nie zdziwi tytuł krążka, ponieważ,drogi słuchaczu, Revolucja nie bierze jeńców." Premiera płyty odbędzie się w toruńskim Hard Rock Pubie Pamela. Gościem specjalnym wydarzenia będzie genialny hiszpański gitarzysta Javier Vargas, który wystąpi ze swoim zespołem Vargas Blues Band.Wydawcą płyty jest HRPP Records. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.


REVOLUCJA - "Bida z Nędzą" (HRPP037 - 2016)

1.SALON SAMOBÓJCÓW 4:48

Dewódzki Jacek, Wójcik Bartosz, Dewódzki Michał, Żurek Krzysztof; tekst Dewódzki Jacek

2.MYŚLI KOLOROWE 5:04

Wójcik Bartosz, Dewódzki Jacek, Dewódzki Michał, Żurek Krzysztof; tekst Dewódzki Jacek

3.GUPIE SNY 4:37

Dewódzki Jacek; tekst Dewódzki Jacek

4.CZASAMI TYLKO BOLI 3:42

Dewódzki Jacek; tekst Dewódzki Jacek

5.ZŁE 4:37

Dewódzki Jacek; tekst Dewódzki Jacek

6.JESTEM CZY NIE JESTEM 4:18

Dewódzki Jacek, Wójcik Bartosz, Dewódzki Michał, Żurek Krzysztof; tekst Dewódzki Jacek

7.TV 3:38

Dewódzki Jacek; tekst Dewódzki Jacek

8.ALTERNATYWNIE 4:52

Dewódzki Jacek; tekst Dewódzki Jacek

9.TY, NIE BÓJ SIĘ REVOLUCJI 4:49

Dewódzki Jacek; tekst Dewódzki Jacek

10.JANEK 4:01

Dewódzki Jacek, Wójcik Bartosz, Dewódzki Michał, Żurek Krzysztof; tekst Dewódzki Jacek
Awatar użytkownika
Hard Rock Pub Pamela
bluesman
bluesman
 
Posty: 293
Rejestracja: lipca 6, 2009, 12:47 pm
Lokalizacja: Toruń

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości