WALNE ZEBRANIE PSB

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: Dziadek Władek » lipca 2, 2014, 10:37 am

Poniższy tekst zamieszczam na prośbę Sławka Wierzcholskiego i Bena Kunickiego:

WALNE ZEBRANIE SPRAWOZDAWCZO–WYBORCZE 2014
Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego


Przed 8 laty dostąpiłem zaszczytu, kiedy członkowie Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego wybrali mnie jego przewodniczącym. Wówczas przyszła mi na myśl taka oto parafraza wypowiedzi Prezydenta Kennedy’ego: Nie pytaj, co będziesz miał z przynależności do PSB - powiedz, co TY możesz zrobić dla bluesa w Polsce!.

Wielu członków PSB taką właśnie kierowało się dewizą, wstępując do Stowarzyszenia. To z ich pomocą, a zwłaszcza dwóch Wiceprezesów Zarządu - Piotra Łukasiewicza i Benedykta Kunickiego, zdołaliśmy zrealizować kilka ważnych dla bluesa w Polsce inicjatyw, jak m.in:

1. Wypromowanie Polskiego Dnia Bluesa. Po kilku latach starań, święto wymyślone przez PSB, zostało już powszechnie zaakceptowane, jest identyfikowalne, pozwala na promocję bluesa i daje szansę koncertowania wykonawcom w całym kraju.

2. Wydanie 15 CD w trzech seriach pn. Antologia Bluesa Polskiego. Wsparta przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego inicjatywa wydania pierwszego zbioru zawierającego 5 CD, spotkała się z nadspodziewanie dobrym przyjęciem i stała się inspiracją do wydania kolejnych dwóch boxów. Redaktor Mariusz Szalbierz na 15 CD przedstawił najciekawszych współczesnych i zasłużonych dla historii bluesa wykonawców.

3. Wydanie książki pt. "Twarze Polskiego Bluesa" i kalendarza "Barwy Polskiego Bluesa".

4. Wydanie CD - Blues Made in Poland 2009.

5. Wylansowanie stempla promocyjnego "Polskie Stowarzyszenie Bluesowe poleca". Ten znaczek znalazł sie na kilkudziesięciu CD i na plakatach wielu festiwali. Nierzadko dawał wsparcie organizatorom w ubieganiu się o dotacje finansowe czy inne formy pomocy.

6. Rekomendacja PSB dla wykonawców biorących udział w International Blues Challenge w Memphis. To dzięki niej polscy muzycy bluesowi mogą brać udział w tym prestiżowym wydarzeniu muzycznym, promując polskiego bluesa w jego ojczyźnie. Działalność Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego zauważona i doceniona została przez International Blues Foundation, której PSB stało się członkiem.

7. Obniżenie do 5 tys szt. limitu sprzedanych płyt dla uzyskania statusu "Złotej Płyty" w kategorii "Blues".

8. Stworzenie kategorii "Blues" w Nagrodzie Muzycznej "Fryderyk", przyznawanej w Polsce od 1995 roku. Przypomnę tylko, że laureatem tej nagrody jest "Kasa Chorych". Niestety, tę kategorię, jak i kilka innych, ZPAV zlikwidował.

9. PSB od wielu lat jest organizatorem, współorganizatorem bądź patronem wielu bluesowych wydarzeń muzycznych, które na trwałe zapisały się w kalendarzu najważniejszych imprez muzycznych w kraju, jak np.:
  • Warsaw Blues Night,
  • Jimiway Blues Festival,
  • Olsztyńskie Dobranocki Bluesowe,
  • Blues na niedzielę.
10. PSB - udzielając stosownych rekomendacji - pomogła kilkunastu członkom w rozwiązaniu istotnych dla nich spraw życiowych.

Dobiegła końca bieżąca kadencja władz PSB. Zgodnie ze Statutem, obecny Zarząd ustąpi i odbędą się wybory nowych władz. Wypełniając obowiązki wynikające ze Statutu Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego zwołuje Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze na dzień 13 września 2014, o godz. 13:00 w Staromiejskim Domu Kultury w Warszawie. Wyrażam głęboką wiarę, że w tym zbliżającym się ważnym wydarzeniu w życiu naszego Stowarzyszenia wezmą udział zarówno jego członkowie, jak i osoby chcące się do nas przyłączyć i aktywnie działać w ramach PSB. Chętnych do współpracy zachęcam do wejścia na stronę internetową http://www.blues.org.pl/, gdzie będą mogli się zapoznać z informacjami dotyczącymi działalności Stowarzyszenia i zasad członkostwa w nim.

Wyrażam przekonanie i głęboką wiarę, że członkowie PSB przed zbliżającym się Walnym Zgromadzeniem opłacą składki członkowskie, co jest warunkiem udziału w tym ważnym dla nas wydarzeniu. Oczekujemy, że wezmą w nim udział wszyscy członkowie PSB.

Niżej podpisany oraz wiceprezesi: Piotr Łukasiewicz i Benedykt Kunicki, nie będą ubiegać się o miejsca w nowym Zarządzie. Uważamy, że jako Zarząd PSB zrobiliśmy całkiem sporo dla Stowarzyszenia i dobrze promowaliśmy jego działalność. Teraz przyszła pora na zmianę warty, na realizację nowych pomysłów
i podejmowanie nowych inicjatyw. Wybierzmy zatem nowych działaczy, chętnych poświęcić swój czas i energię dla dobra bluesa w naszym kraju. My ze swej strony chętnie będziemy ich wspierać w działaniu i pomagać w realizacji nowych pomysłów promujących nasze Stowarzyszenie i zachęcających szeroko rozumianych fanów bluesa w Polsce do słuchania i propagowania muzyki bluesowej i mądrości zawartych w słowach przekazanych przez jej twórców.

Wybierzmy zatem nowych działaczy. My, jako ustępujący Zarząd, chętnie wspierać ich będziemy w działaniu i pomagać w realizacji nowych pomysłów promujących nasze Stowarzyszenie.

Bardzo dziękuję członkom Stowarzyszenia za okazane nam wsparcie w czasie mijającej kadencji Zarządu. Nowym władzom PSB życzę, aby swoją zaangażowaną pracą pomnażali dorobek Stowarzyszenia, a PSB pod ich kierownictwem było organizacją silną i rozpoznawalną, mającą na stałe swoje znaczące miejsce w życiu muzycznym naszego kraju.

Z bluesowym pozdrowieniami,
Sławek Wierzcholski
Prezes Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: Yaniu » września 14, 2014, 11:42 am

Cytuje za "Twój Blues"

"PSB - nowy zarząd
Zwyczajne Walne Zebranie Członków Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, które obradowało w dniu 13.09.2014:

1. udzieliło absolutorium dotychczasowym władzom PSB z wykonania przez nie swoich obowiązków w upływającej 5 letniej kadencji,
2. dokonało kilku zmian Statutu usprawniających działanie Stowarzyszenia i jego władz,
3. zatwierdziło sprawozdania z działalności dotychczasowych władz Stowarzyszenia,
4. powołało na nową 5-letnią kadencję władze PSB w składzie:
a. Zarząd PSB (który ukonstytuuje się w terminie 10 dni):
i. Krzysztof Rybarczyk
ii. Ryszard Zieliński
iii. Zbigniew Jędrzejczyk
iv. Bohdan Lichmira
b. Komisja Rewizyjna PSB:
i. Piotr Łukasiewicz
ii. Janusz Szmat
iii. Jolanta Litwin-Sarzyńska
c. Sąd Koleżeński PSB:
i. Andrzej Wilczyński
ii. Joanna Bieniek
iii. Bartłomiej Medaj. "

Powodzenia i wytrwałości :-)
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: Yaniu » września 16, 2014, 12:08 am

I co nic nie powiecie ?
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: B&B » września 16, 2014, 6:21 am

Zmiana warty... I kolejny charakterystyczny frontman na czele :lol:
Trzymajmy kciuki za udaną kadencję 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: bluesjanex » września 16, 2014, 11:53 am

Zarząd ma 10 dni na wybranie prezesa -tak więc poczekajmy na ,,charakterystycznegto frontmana''-życząc całym władzom (i sobie także)dużo pracy!!
Janusz Szmat
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: bluesjanex » września 25, 2014, 9:17 am

OFICJALNA INFORMACJA PRASOWA /do publikacji/
=========================================
Z przyjemnością informujemy środowisko bluesowe,
że 16 września, w dniu urodzin B.B.Kinga,
w symbolicznie obchodzonym Polskim Dniu Bluesa,
władze POLSKIEGO STOWARZYSZENIA BLUESOWEGO
ustaliły następujące funkcje poszczególnych osób
wybranych na walnym zebraniu PSB w dniu 13 września 2014:
ZARZĄD
Krzysztof "Dr Blues" Rybarczyk - Prezes Zarządu
Bohdan Lichmira
- Wiceprezes ds. organizacyjnych i artystycznych
Zbigniew Jędrzejczyk
- Wiceprezes ds. międzynarodowych, Skarbnik. Rzecznik Prasowy
Ryszard Zieliński
- Wiceprezes ds. public relations. Sekretarz
KOMISJA REWIZYJNA
Janusz Szmat - Przewodniczący
Piotr Łukasiewicz
Jolanta Litwin-Sarzyńska
SĄD KOLEŻEŃSKI
Bartłomiej Medaj - Przewodniczący
Andrzej "Soczewa" Wilczyński
Joanna Bieniek
W najbliższym czasie Zarząd PSB przedstawi
koncepcję swojego działania i kierunki rozwoju PSB.
Dziękujemy za zaufanie, którym nas obdarzyliście
i bierzemy się do pracy na rzecz popularyzacji bluesa
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: karambol » września 25, 2014, 10:12 am

Nowy rząd RP, nowy zarząd PSB ciekawe, które grono będzie mogło pochwalić się większymi osiągnięciami.
I jednym i drugim życzę powodzenia i samych dobrych decyzji.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: Yaniu » września 25, 2014, 3:46 pm

Biuro PSB niech odbierze pocztę e-mail.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: bluesjanex » września 25, 2014, 4:20 pm

Yaniu!-jeżeli sie orientuje to mailowe adresy PSB nie funkcjonuja-(trwają prace nad wznowieniem )-masz sprawe pisz do Prezesa
krzysztof@rybarczyk.pl
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: karambol » października 9, 2014, 7:29 am

LIST OTWARTY
Zarządu
POLSKIEGO STOWARZYSZENIA BLUESOWEGO
do środowiska miłośników bluesa
październik 2014

Drodzy miłośnicy bluesa, muzycy, organizatorzy koncertów i festiwali, przedstawiciele mediów.
W połowie września odbyło się walne zebranie Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego, na którym wybrano
nowe Władze PSB. Dziękujemy poprzedniemu Zarządowi, władzom PSB oraz członkom Stowarzyszenia
za pracę, którą wykonywali w ubiegłych kadencjach. Dziękujemy za to wszystko, czego dokonali w ciągu
ostatnich lat dla bluesa.
Skład obecnego Zarządu PSB jest bardzo zróżnicowany i szeroko reprezentuje całe środowisko.
Zamierzamy działać z pasją i zaangaŜowaniem. Wszystkim nam zależy na tym, aby muzyka bluesowa i
gatunki pokrewne miały swoje waŜne miejsce na muzycznej mapie Polski, pomimo, że muzyka, którą
wszyscy kochamy przywędrowała do nas z daleka i w istocie nie wywodzi się z naszej kultury. Zajęła
jednak poczesne miejsce i stała się elementem światowego dziedzictwa kulturowego. Obecnie bluesa gra
się na całej kuli ziemskiej.
Nasze Święto - Polski Dzień Bluesa obchodzony 16 września, w dniu urodzin B.B.Kinga z roku
na rok staje się coraz bardziej widoczne w kraju. Pokazuje wszystkim, że blues jest muzyką ciągle żywą,
ciekawą i wartą uwagi. Jest kulminacją działań całego środowiska bluesowego w Polsce.
Najważniejszym zadaniem dla nas wszystkich będzie kontynuacja popularyzacji bluesa,
ukazywanie jego piękna i wartości. Pokazywanie, że blues „niejedno ma imię”, że jest muzyką atrakcyjną
dla słuchaczy, bogatą stylistycznie, wartościową. Przy bluesie można znakomicie się bawić i spędzać wolny
czas...
Chcielibyśmy, aby nasze środowisko było spójne, abyśmy działali razem, bo jest nas naprawdę
mało i warto połączyć siły dla wspólnego dobra – popularyzacji muzyki bluesowej. Będziemy dążyć do
tego, aby PSB było płaszczyzną współdziałania i porozumienia wszystkich, którzy tej muzyki słuchają,
którzy tę muzykę wykonują, którzy tę muzykę kochają.
Naszym priorytetem w najbliższym czasie jest nawiązanie kontaktu i ścisłej współpracy z
całym środowiskiem bluesowym, szczególnie z muzykami, bluesfanami, organizatorami
koncertów i festiwali, mediami, stowarzyszeniami muzycznymi oraz z właścicielami lub
managerami klubów. Pragniemy zaprosić Was wszystkich do współpracy!
Chcemy, aby środowisko ludzi bluesa było żywe, dynamiczne, a PSB postrzegane było
jako płaszczyzna łącząca wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób czują się związani z bluesem i
stylami bluesowi pokrewnymi. Niezależnie, czy działacie w dużym mieście, czy w małym
ośrodku zachęcamy Was do kontaktu z nami, szczególnie młode pokolenie. Bardzo zachęcamy
Was wszystkich do dzielenia się sugestiami, pomysłami, krytyką poprzez kontakt osobisty,
mailowy, telefoniczny. Kontakty znajdziecie na stronie www, czy Facebooku…
Liczymy na to, że efekty naszych wspólnych działań będą niebawem odczuwalne i
widoczne pośrednio przez rozbudzenie zainteresowania bluesem wśród szerszego grona
odbiorców, ale także bezpośrednio poprzez wspieranie Waszych inicjatyw.
Polubcie profil Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego na FB, śledźcie nasze poczynania.
Wasza aktywność będzie dla nas wszystkich wielką zachętą i dopingiem.
Zapraszamy wszystkich, którzy wyraŜają chęć działania na rzecz promocji bluesa, czy to
w strukturach PSB czy poza nimi. Czekamy na deklaracje wspólnego działania oraz na konkretne
sugestie dotyczące współpracy. Życzmy sobie wszyscy, aby nasze działania dostarczyły nam
wszystkim wiele radości i satysfakcji.
Z bluesowymi pozdrowieniami Zarząd Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego
Krzysztof „Dr Blues” Rybarczyk
Bohdan Lichmira
Zbigniew Jędrzejczyk
Ryszard Zieliński
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: Dziadek Władek » października 9, 2014, 9:18 am

W swoim długim życiu naczytałem się i nasłuchałem sporo takich apeli o współpracę ze strony "nowych władz"; najbardziej spektakularny to gierkowe "Pomożecie?"...
Nie zauważyłem, aby którykolwiek z nich zadziałał zgodnie z intencjami wołających (na puszczy? ;) )...

Uważam, że oferta współpracy skierowana do konkretnych osób byłaby bardziej skuteczna - no ale tu się trzeba wykazać niestereotypową kreatywnością...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: kora » września 30, 2015, 3:21 pm

_______


Ze strony Joasi Białeckiej
https://www.facebook.com/yooasia.bialecka?fref=ufi

"Wrażenie członkini PSB po roku działalności nowego Zarządu...

Od dłuższego czasu boli mnie to co się nie dzieje w PSB i w końcu nie wytrzymałam....
Muszę to napisać....
W dniu wczorajszym otrzymałam Sprawozdanie z pierwszego roku działalności PSB i zrobiło mi się piekielnie przykro... powinno raczej ono brzmieć: Sprawozdanie z pierwszego roku mojej działalności jako Prezesa PSB co zrobiłem...
1. Cała pierwsza strona poświęcona temu, że były wnioski składane o dofinansowanie i nic z tego. Czy warto aż tak się nad tym rozpisywać? Ważny dla mnie jest efekt końcowa a skoro go nie ma, warto może poświęcić kartkę muzyce?
2. Kwestia strony internetowej. Tak czy siak trzeba za projekt zapłacić nawet 50 zł. I pisanie że jedna osoba się zgłosiła i potem się nie odezwała.... Są studenci szkół informatycznych, są darmowe szablony, za serwer też trzeba zapłacić...
3. Na 2 stronach znalazłam 4 razy wymieniony zespół Dr Blues...

Serce raduje się że nasi byli w Memphis ale nie tylko Dr Blues z Niki Buzzem prawda?

Pierwszy raz dowiedziałam się że festiwal w Poznaniu z okazji X Dnia Bluesa organizowało w pełni PSB.
Z tego co mi wiadomo organizatorem Dnia Bluesa w Poznaniu był zawsze Zdzichu Paterczyk z imprezą Uliczny spontan blues. Dalej nie będę tego tematu poruszać, bo zainteresowani dokładnie wiedzą o co chodzi...
Blues Bazar w Otwocku super i znów Dr Blues.
Kwestia płyty super pomysł ale... znów Dr Blues. Na płycie napisane jest z towarzyszeniem grupy Dr Blues a praktycznie płyta zdominowana przez Krzysztofa Rybarczyka. Super, że biorą udział w niej znani muzycy. Szkoda tylko, że nie pomyślano by młode zespoły promować na tej płycie poza zespołem Dr Blues... Przy tej ilości utworów znalazło by się miejsce dla przynajmniej 10 zespołów ze swoją interpretacją BB Kinga.

Nie ma mowy największym wydarzeniu dla mnie czyli Warsaw Blues Night - koncert Duke Robillarda z zespołem oczywiście rekomendowanym przez PSB.
Były też mniejsze wydarzenia i pewnie nie warte zainteresowania w sprawozdaniu np. koncert charytatywny...

I do rzeczy. W rozmowie z moimi znajomymi nie tylko członkami PSB to stowarzyszenie praktycznie nie działa. Natomiast świetnie działa Krzysztof Rybarczyk ze swoim zespołem jako Prezes PSB. Gdzie się nie spojrzeć na tablice facebookowe tam Krzysztof umieszcza swoje koncerty. Pytam się gdzie jest promocja młodych zespołów, koncertów które są pod patronatem PSB oczywiście poza tymi co Krzysztof Rybarczyk organizuje?
Działalność Prezesa PSB odbieram jako promocję siebie i swojego zespołu.

Moi drodzy jeżeli to ma tak dalej wyglądać to ja się wypisuję z PSB, chyba, że będą przeprowadzone ponowne wybory i Prezesem zostanie osoba, która nie myśli o lansowaniu siebie.

Krzyś cieszy mnie to jako muzyka, że dużo grasz, bo to dla nas ważne, ale życie trzeba smakować łyżeczką i tak zdążysz się najeść, a jak się zagarnia jak najwięcej dla siebie może czkawką się odbić...
We wszystkim trzeba mieć umiar...
To pisałam ja Asia Białecka członek PSB, muzyk."
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: rocken » października 1, 2015, 7:00 am

kora_ pisze:[...]Blues Bazar w Otwocku super i znów Dr Blues.[...][/i]

Za gwiazdy z Ameryki jakie to stowarzyszenia ściąga do Otwocka, firmując jako centralne obchody Dnia Bluesa powinien cały zarząd się wybatożyć lub usunąć z nazwy słowo blues.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: rocken » listopada 4, 2015, 3:02 pm

Zmiany w zarządzie PSB
http://www.twojblues.com/aktualnosci.php?id=1554

Widzę, że na forum pojawił się wątek:
viewtopic.php?f=58&p=794872#p794872
Ale ja piszę tu. W kawiarniach i restauracjach nie przesiaduje... 8)

PSB kojarzę przede wszystkim z cyklem koncertów Warsaw Blues Night. Nie mam pojęcia czy zawiązanie stowarzyszenia pomagało czy nie w organizacji tego cyklu. Jednak, jeśli choć w najmniejszym stopniu było pomocne to wyłącznie tylko dla tej imprezy warto, że takie coś powstało. Ilu organizator zna muzykę i sprowadza do Polski na koncerty takich wykonawców jak: Jason Ricci, Dave Specter, Tad Robinson, Alex Schulzt, John Primer, Omar and The Howlers, The Holmes Brothers, Sean Carney, Arthur Adams, Mark Hummel, Anson Funderburgh, Little Charlie Baty, Studebaker John, Eddie Turner, Ian Siegal czy Duke Robillard?
Raczej nie wielu, bo przyjęta strategia krzewiona od lat przez większość promotorów i dziennikarzy podających się za krzewicieli bluesa w naszym kraju to „trzeba grać i promować rocka lub southern-rocka, a ludzie sami trafią do bluesa”. Dodatkowo żeby bardziej obrzydzić bluesa od czasu do czasu podaje się jakąś polską amatorszczyznę, która jeszcze bardziej odstrasza ludzi od bluesa. Jako gwiazdy festiwali są często-gęsto brytyjskie legendy rocka w składzie “piąta woda po kisielu”. Ale co się dziwić przecież na tym się wychowali "starszaki".

Szkoda, że impreza, która miała swoją markę i w większości była wyprzedana w dniu koncertu po zmianie Zarządu praktycznie przestała istnieć. Miłośnicy muzyki bluesowej ze stolicy i okolic w ostatnich dwóch latach dostali od PSB imprezę odbywającą się w Otwocku, ostatnio firmowaną, jako „centralne obchody dnia bluesa”. Niestety dobór gwiazd zagranicznych na tę imprezę nie ma już nic wspólnego z poziomem i znawstwem tematu, jaki mieli organizatorzy WBN.

Inicjatywę „Polski Dzień Bluesa” też rozpatruje na poziomie samej idei bardzo pozytywnie. Wiadomo, że co do szczegółów trzeba ścigać i ganić już poszczególnych Organizatorów, którzy często poprzez program koncertowy wypaczają lub próbują na nowo definiować muzykę bluesową. 8)

Dziadek Władek pisze:.... I nie podpierać się żadnymi organizacjami wspierającymi miernotę i hochsztaplerstwo.

Czyżby, harmonijkarz Władek wraz z zespołem nie dostał rekomendacji na konkurs do Memphis? 8) :lol:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: Dziadek Władek » listopada 4, 2015, 7:41 pm

rocken pisze:[...]
Dziadek Władek pisze:.... I nie podpierać się żadnymi organizacjami wspierającymi miernotę i hochsztaplerstwo.

Czyżby, harmonijkarz Władek wraz z zespołem nie dostał rekomendacji na konkurs do Memphis? 8) :lol:

Nie dostał i do głowy by mu nie przyszło, żeby się o jakiekolwiek rekomendacje starać od jakiejkolwiek organizacji.
Gram tam, gdzie chcą mnie słuchać - bez napinki i wyścigów.
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: Sław » listopada 5, 2015, 1:55 pm

rocken pisze:Zmiany w zarządzie PSB

PSB kojarzę przede wszystkim z cyklem koncertów Warsaw Blues Night. Nie mam pojęcia czy zawiązanie stowarzyszenia pomagało czy nie w organizacji tego cyklu. Jednak, jeśli choć w najmniejszym stopniu było pomocne to wyłącznie tylko dla tej imprezy warto, że takie coś powstało.


Cześć,
to ja w takim razie trochę rozjaśnię Twoje wątpliwości. WBN stworzyli przede wszystkim członkowie PSB, czyli Piotrek Łukasiewicz, Marcin Zręda i ja. Poznaliśmy się dzięki temu, że zapisaliśmy się do PSB, i PSB od początku było instytucjonalnym parasolem, dzięki któremu WBN funkcjonował. PSB organizowało zatem WBN w takim sensie, że organizowali je członkowie PSB i z założeniem, że jest to inicjatywa w ramach działalności stowarzyszenia. Początki WBN-u z przymrużeniem oka spisane przeze mnie od zawsze "wiszą" na stronie WBN-u - http://www.blues.waw.pl/index.php?mpage=WBN%20Story
Podkreślę też, że ostatni okres WBN-u, powiedzmy "Hybrydowy", to zasługa Piotrka Łukasiewicza, ja od urodzenia dziecka praktycznie nie angażowałem się w organizację WBN-u i ogólnie aktywne życie bluesowe (w tym radio).

rocken pisze: Ilu organizator zna muzykę i sprowadza do Polski na koncerty takich wykonawców jak: Jason Ricci, Dave Specter, Tad Robinson, Alex Schulzt, John Primer, Omar and The Howlers, The Holmes Brothers, Sean Carney, Arthur Adams, Mark Hummel, Anson Funderburgh, Little Charlie Baty, Studebaker John, Eddie Turner, Ian Siegal czy Duke Robillard?


Tu akurat rzeczywiście mieliśmy tyle szczęścia, że mamy bardzo zbliżony gust muzyczny i byliśmy zdania, że jak już coś robimy dla przyjemności, to bądźmy w tym konsekwentni. Ale oczywiście za każdym razem musiały sprzyjać temu okoliczności organizacyjne, czyli artysta musiał się pojawić na trasie w Europie.

rocken pisze: Szkoda, że impreza, która miała swoją markę i w większości była wyprzedana w dniu koncertu po zmianie Zarządu praktycznie przestała istnieć.


A tu muszę stanowczo zaprzeczyć. Zakończenie WBN-u nie miało nic wspólnego ze zmianami w PSB. Jedynym powodem jest brak sponsora, kiedy Air Products przestało nas wspierać. Gdyby sponsor się znalazł, to nastąpi reaktywacja.

rocken pisze: Inicjatywę „Polski Dzień Bluesa” też rozpatruje na poziomie samej idei bardzo pozytywnie. Wiadomo, że co do szczegółów trzeba ścigać i ganić już poszczególnych Organizatorów, którzy często poprzez program koncertowy wypaczają lub próbują na nowo definiować muzykę bluesową. 8)


Tak się składa, że Dzień Bluesa to mój pomysł i sądzę, że bez PSB nie widziałbym sensu takiej inicjatywy.

Ogólnie mogę dodać, że formalnie od kilku lat też nie jestem członkiem PSB, ale ze względów czysto ludzkich. Mam nadzieję, że jednak znajdą się ludzie, którzy będą mieli chęć i odwagę tchnąć nowe życie w tę instytucję.
Pozdrawiam ciepło Sławek Turkowski
https://www.facebook.com/feelintheblues1
R.L. Burnside - "The blues ain’t nothin’ but dance music".
Sław
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2606
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 9:53 pm

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: Yaniu » stycznia 5, 2016, 10:29 am

Sław pisze:Tak się składa, że Dzień Bluesa to mój pomysł i sądzę, że bez PSB nie widziałbym sensu takiej inicjatywy.

Pozdrawiam ciepło Sławek Turkowski


O wreszcie dowiedziałem się kto "stał u wrót". Pozdrawiam.

Co do P.S.B. i jego niestabilności.
Dostałem to samo sprawozdanie od Prezesa. I myślę, że szczerość zawarta w tym piśmie zadziałała przeciw niemu. Z faktami się nie dyskutuje, przyjąłem treść do wiadomości ale i też spróbowałem zrozumieć co zostało napisane między wierszami.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: anita99 » października 10, 2016, 9:33 am

:mrgreen:
anita99
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: października 6, 2016, 8:13 am

Re: WALNE ZEBRANIE PSB

Postautor: Yaniu » października 10, 2016, 10:51 am

Serce bije teraz gdzieś w wielkopolsce
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 234 gości

cron