"Breakout" reaktywacja?

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

"Breakout" reaktywacja?

Postautor: rocken » kwietnia 10, 2014, 2:53 pm

Myślałem, że to jakiś żart. :shock: Wygląda na to, że to prawdziwy żenujący żart... :evil:
http://www.polskieradio.pl/7/160/Artyku ... owej-plyty

[...]Muzycy mają już nagrany nowy materiał na płytę, szukają tylko dla niej tytułu.- Pierwsze podejście było "Breakout po latach", drugie "Breakout 2014". Gdyby ktoś miał coś ciekawszego do zaproponowania, zapraszamy - powiedział Wypych.

Słuchacze radiowej Jedynki mają więc niepowtarzalną okazję przyczynić się do powstania pierwszej po reaktywacji płyty Breakoutu. Pomysły można zgłaszać na numer sms 71 151 . - Coś niewiarygodnego, uczestniczymy w historii! - podsumował kierownik Redakcji Muzycznej Radiowej Jedynki Zbigniew Zegler.[...]
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: rocken » kwietnia 10, 2014, 3:04 pm

"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: Electric Muddy » kwietnia 10, 2014, 4:04 pm

Myślałem, że reaktywacji Maanamu w najbliższym czasie nic nie przebije, a tu proszę...
Pamiętam, że przy okazji reedycji płyt firmowanych nazwiskiem Tadeusza Nalepy, on sam powiedział mniej więcej coś takiego, że nie widzi najmniejszego sensu rozdzielania okresu jego twórczości z czasów Breakout i z czasów, gdy płyty firmował swoim nazwiskiem, bo tak naprawdę to jest jedno i to samo, cały czas to jego twórczość, a że teraz to co robi firmuje własnym nazwiskiem a wcześniej nazwą Breakout to tylko jego takie widzimisie.
Jeżeli mówił w ten sposób to nie sądzę, żeby sobie życzył, żeby ktoś używał nazwy Breakout jak kontynuacji tego co wcześniej robił. Tak naprawdę, żadne dwie płyty Breakoutu nie zostały nagrane w tym samym składzie.
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: Paweł Stomma » kwietnia 10, 2014, 4:48 pm

Jestem naprawde zażenowany.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: Perfect Stranger » kwietnia 11, 2014, 1:41 am

Huh! Niewatpliwie mocno zaskakujaca informacja. Zaczalem grzebac w sieci i zerknalem rowniez na reaktywacje Maanamu. Sie dzieje, sie dzieje... Ktos, gdzies, na jakims forum skomentowal obie reaktywacje nawiazujac do dzialalnosci "Dzemu" Jakby nie bylo, nazwa ta sama, R. R. brak. Od lat.
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: Roj » kwietnia 11, 2014, 5:06 am

A niech tam se chłopaki zarobią. To taki tribute dla Nalepy będzie
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: rocken » kwietnia 11, 2014, 6:40 am

Roj pisze:A niech tam se chłopaki zarobią.[...]

"A ciemny lud wszystko kupi..."
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: Electric Muddy » kwietnia 11, 2014, 11:50 am

Perfect Stranger pisze:Huh! Niewatpliwie mocno zaskakujaca informacja. Zaczalem grzebac w sieci i zerknalem rowniez na reaktywacje Maanamu. Sie dzieje, sie dzieje... Ktos, gdzies, na jakims forum skomentowal obie reaktywacje nawiazujac do dzialalnosci "Dzemu" Jakby nie bylo, nazwa ta sama, R. R. brak. Od lat.

Ja bym zdecydowanie nie porównywałbym reaktywacji Maanamu i Breakoutu do tej całej sytuacji w Dżemie, bo w końcu Paweł Berger, Beno Otręba, Adam Otręba i Jerzy Styczyński mieli większy wpływ na twórczość Dżemu, niż sam Riedel pomimo, że zawsze byli w jego cieniu, tak więc porównanie bardzo nie trafne.
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: Perfect Stranger » kwietnia 11, 2014, 2:57 pm

Electric Muddy pisze:
Perfect Stranger pisze:Huh! Niewatpliwie mocno zaskakujaca informacja. Zaczalem grzebac w sieci i zerknalem rowniez na reaktywacje Maanamu. Sie dzieje, sie dzieje... Ktos, gdzies, na jakims forum skomentowal obie reaktywacje nawiazujac do dzialalnosci "Dzemu" Jakby nie bylo, nazwa ta sama, R. R. brak. Od lat.

Ja bym zdecydowanie nie porównywałbym reaktywacji Maanamu i Breakoutu do tej całej sytuacji w Dżemie, bo w końcu Paweł Berger, Beno Otręba, Adam Otręba i Jerzy Styczyński mieli większy wpływ na twórczość Dżemu, niż sam Riedel pomimo, że zawsze byli w jego cieniu, tak więc porównanie bardzo nie trafne.


Elektryczny Muddie, szanuję Twój pogląd choć się z nim zgodzić nie mogę, a przynajmniej nie w całej rozciągłości. Osobiście traktuję tego typu reaktywacje w kategoriach zero-jedynkowych. Breakout bez Nalepy to albo "niech grają" albo "świętokradztwo" Tak samo traktuje Dżem.
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: Electric Muddy » kwietnia 11, 2014, 6:06 pm

Perfekcyjny Stranger ja oczywiście też akceptuje twój pogląd, ba powiem więcej, ile świat byłby nudniejszy gdy wszyscy myśleli tak samo.
Ja nie lubię w takich sytuacjach używać takich zwrotów jak „świętokradztwo”, ale trochę dziwi mnie to, że sytuację w Dżemie postrzegasz tak samo jak reaktywację Breakoutu. Być może Breakout na początku istnienia z założenia miał być zespołem, ale bardzo szybko okazało się, że ten zespół (o ile możemy w tym przypadku mówić o zespole) opierał się w zasadzie o aktywność jednego człowieka, co sam Nalepa wyraźnie dał do zrozumienia po latach. Co do Dżemu sytuacja wyglądała zupełnie inaczej, ja wiem, że ponowna reaktywacja zespołu na przełomie lat 70-tych i 80-tych była głównie zasługą Riedla, ale nigdy tak naprawdę nie było wątpliwości, że to był zespół, bo zespół to nie tylko front men, który najbardziej przykuwa uwagę, pozostała czwórka była równie ważnym elementem tej układanki i ten sukces wypracowali oni wszyscy, w pewnym okresie pozostali muzycy zastanawiali się czy z Riedla nie zrobić solisty, ale wtedy on sam zaprotestował. W przypadku sukcesu Breakoutu ten sukces/pozycję na Polskim rynku muzycznym wypracowała jedna osoba, tak więc ci muzycy, którzy teraz używają nazwy Breakout będą budowali swoją pozycję na tym co wcześniej wypracował kto inny i owszem, dzięki temu dotrą do szerszej liczby odbiorców niż gdyby używali innej nazwy zespołu, ale czy to do końca jest uczciwe?
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: rocken » kwietnia 11, 2014, 6:35 pm

Electric Muddy pisze:[...]tak więc ci muzycy, którzy teraz używają nazwy Breakout będą budowali swoją pozycję na tym co wcześniej wypracował kto inny i owszem, dzięki temu dotrą do szerszej liczby odbiorców niż gdyby używali innej nazwy zespołu, ale czy to do końca jest uczciwe?

Mam nadzieje, że nie znajdzie się żaden "geniusz" który będzie chciał ten kit z "Breakout'em" wciskać na jakimś festiwalu bluesowym.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: rocken » kwietnia 11, 2014, 6:37 pm

Perfect Stranger pisze:Breakout bez Nalepy to albo "niech grają" albo "świętokradztwo" Tak samo traktuje Dżem.

Co do Dżemu moim zdaniem nie jest to już tak oczywiste i w tym względzie w pełni zgadzam się z Eletric Muddy.

Perfect Stranger, nie tak dawno mocno broniłeś TYA bez Alvina Lee a w tym względzie taki radykalizm?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: Dziadek Władek » kwietnia 11, 2014, 9:35 pm

rocken pisze:Mam nadzieje, że nie znajdzie się żaden "geniusz" który będzie chciał ten kit z "Breakout'em" wciskać na jakimś festiwalu bluesowym.

Mam nadzieję, że nie otworzyłeś właśnie puszkę Pandory :roll: :twisted:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: Perfect Stranger » kwietnia 12, 2014, 11:30 am

rocken pisze:
Perfect Stranger pisze:Breakout bez Nalepy to albo "niech grają" albo "świętokradztwo" Tak samo traktuje Dżem.

Co do Dżemu moim zdaniem nie jest to już tak oczywiste i w tym względzie w pełni zgadzam się z Eletric Muddy.

Perfect Stranger, nie tak dawno mocno broniłeś TYA bez Alvina Lee a w tym względzie taki radykalizm?


Czołem Rocken,

Hmm... Chyba nie "załapałem" o co chodzi. Owszem, słusznie prawisz, broniłem TYA w wydaniu bez Alvina Lee z osobistych powodów. I tym razem trudno mi kompletnie pogrążyć i postawić krzyżyk na muzykach starego/nowego Breakoutu.

Wydaje mi się jednak, że panowie powinni jednak zmienić nazwę. Chyba muszę Ci przyznać rację Elektryczny Muddy... Z drugiej strony, Bogdan Loebl napisał teksty na nową płytę... Pamiętam, że Nalepa bardzo nieładnie się zachował w stosunku do pana Bogdana swego czasu... Przecież to Loebl był twórcą najlepszych tekstów!

Nie wiem. Dziwnie to wszystko się toczy. Co do TYA to mam po prostu do nich taką słabość, że przełknę wszystko... Chociaż teraz gdy się rozeszli, to i o to ciężko...
Awatar użytkownika
Perfect Stranger
bluesman
bluesman
 
Posty: 398
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 5:14 pm

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: StS » kwietnia 30, 2014, 11:40 pm

Lubię Breakout, ale na koncert tego nowego tworu używającego dobrze znanej nazwy nie dam się chyba nikomu namówić. W biznesie nie ma sentymentów, ale byłoby przyzwoicie przynajmniej zmodyfikować nazwę zespołu. Przez grupę Breakout przewinęło się wielu muzyków, których angażował Tadeusz Nalepa. Z tego grona można utworzyć kilka kapel. Może teraz takie powstaną. Trzeba by te zespoły numerować, np. Breakout 2014/n. Podobny pomysł na biznes mają twórcy nowego Maanamu. Takie czasy. Przy okazji - basista Złotego Maanamu chyba mógłby również grać np. w grupie Breakout 2014/2.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Re: "Breakout" reaktywacja?

Postautor: StS » maja 5, 2014, 9:00 pm

Panowie postanowili jednak występować pod nieco inną nazwą: Old Breakout.
W tekstach na stronie internetowej zespołu są nieścisłości, a skromności trudno się dopatrzyć. Marketing.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości