SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Bluesmaster » stycznia 3, 2014, 6:04 pm

"Życie zaczyna się w piątek" to tytuł naszego nowego albumu. Dlaczego akurat taki? To dzień, na który czekamy najbardziej bo jest początkiem weekendu - możemy odprężyć się po całym tygodniu, zapomnieć o codziennych troskach i wyjść ze znajomymi na imprezę przy dobrej muzyce.

I to właśnie piątek jest dniem premiery klipu do kawałka "Ramona", pierwszego singla z płyty. Zapraszamy do oglądania i słuchania, wystarczy kliknąć tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=tYb7m039rjs
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Bluesmaster » stycznia 24, 2014, 4:33 pm

Szósta, najnowsza płyta grupy Szulerzy zawiera energetyczny i taneczny miks rhythm and bluesa i rock and rolla, doprawiony szczyptą swingu, soulu oraz rockabilly. Koktajl pełen pozytywnych wibracji, które nie pozwalają spokojnie usiedzieć w miejscu!

Album do nabycia na koncertach, przez serwis allegro.pl oraz w sprzedaży wysyłkowej na stronie http://szulerzy.net/ (klikając "zamów" w zakładce "albumy"). Zapraszamy do zakupu!

Premiera radiowa płyty w Polskim Radiu Merkury w audycji Ryszarda Glogera.

Obrazek

SZULERZY - ŻYCIE ZACZYNA SIĘ W PIĄTEK (2014 - Blues Geek 1712)

tracklista:
1. Znowu piątek wieczór
2. Blues'n'roll
3. Będziesz kochał mnie
4. Miłości nadszedł czas
5. Ramona
6. Playboy Roman
7. Jeszcze jedna szansa
8. Mówiła mama
9. Czyja to gra
10. Gdybyś tylko wiedział
11. Anioł i zły duch
12. Ile w Tobie
13. Walter na 4

czas całkowity: 54'03

skład:
Wokal: Natalia Abłamowicz
Gitary: Marcin Szulkowski
Harmonijka: Dominik Abłamowicz
Kontrabas, bas: Marek Wikarski
Perkusja: Miłosz Szulkowski

gościnnie:
Piano, Hammond: Bartek Szopiński

Pierwszy singiel promujący: http://www.youtube.com/watch?v=tYb7m039rjs

SZULERZY - "Życie zaczyna się w piątek"
P&C 2014 Blues Geek Records BGR 1712
http://www.szulerzy.net
https://www.facebook.com/Szulerzy
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: TITO » stycznia 28, 2014, 10:09 pm

Prócz tego, że jest to fajny kawałek, to prowokacja - ba, sam pomysł na nią - kapitalny!!! Dla mnie całościowo rewelacja!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Dziadek Władek » stycznia 29, 2014, 12:43 am

Znakomity klip!
I przestroga, żeby się nie pchać z blues-rockiem w dziadostwo pt. "Must be the music"...
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: RafałS » stycznia 29, 2014, 12:09 pm

Dziadek Władek pisze:I przestroga, żeby się nie pchać z blues-rockiem w dziadostwo pt. "Must be the music"...


I tu się nie zgadzam. Trzeba się pchać. Im więcej "naszych" się tam dopcha, tym mniej będzie dziadostwa. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Dziadek Władek » stycznia 29, 2014, 1:25 pm

Mogę się z Tobą zgodzić, jeśli masz na myśli dopchanie się "naszych" do jury ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: RafałS » stycznia 29, 2014, 2:01 pm

Dziadek Władek pisze:Mogę się z Tobą zgodzić, jeśli masz na myśli dopchanie się "naszych" do jury ;)


Na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Niemniej składy jury w tego typu programach bywają różne i czasem trafi się muzyk potrafiący docenić zawodowe granie (np. Hołdys i Ścigani w "Hit Generatorze"). No i nie można wykluczyć tego, że jakiś juror celebryta będzie miał niespodziewany przypływ dobrego gustu. Nie takie rzeczy się zdarzały. ;)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: rocken » stycznia 29, 2014, 2:19 pm

RafałS pisze:
Dziadek Władek pisze:Mogę się z Tobą zgodzić, jeśli masz na myśli dopchanie się "naszych" do jury ;)


Na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. Niemniej składy jury w tego typu programach bywają różne i czasem trafi się muzyk potrafiący docenić zawodowe granie (np. Hołdys i Ścigani w "Hit Generatorze"). No i nie można wykluczyć tego, że jakiś juror celebryta będzie miał niespodziewany przypływ dobrego gustu. Nie takie rzeczy się zdarzały. ;)

Niestety w tego typu programach dużo ważniejszy jest reżyser i producent niż Jury. Znam przypadek gdzie "nasz" został zaproszony na nagranie odcinka. Jury było pod wielkim wrażeniem, wszyscy na "tak". Wyglądało na to, że celebryci poczuli bluesa, bo wyli z zachwytu. :) Mimo to nie zostało w ogóle wyemitowane w TV...
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: rocken » stycznia 29, 2014, 3:09 pm

Jak to mawiają, do dwóch razy sztuka :) więc może w tym roku i tym programie, będzie dużo lepiej :)
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
ps. Mam nadzieje, że Szulerzy wybaczą ten offtop. 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Bluesmaster » stycznia 29, 2014, 3:55 pm

TITO - dzięki! Właściwie rozszyfrowałeś pomysł na ten teledysk i utwór promujący nową płytę.
Zgadzam się z Rockenem, że w tego typu programach ważniejszy jest reżyser i producent. Wiem,
że już kilka świetnych zespołów bluesowych próbowało, ale jak powiedział juror programu, który
był jednym z pierwszych w polskich telewizjach:
"...im kto lepiej śpiewa, im kto jest lepszy, tym dla niego gorzej. Bo ważniejsza jest dziwność,
oryginalność, bo to przekłada się na oglądalność. Potwierdził już to polsatowski "Idol", który
takich ludzi ośmieszał, w czym brylował z właściwą sobie inteligencją K. Wojewódzki. Bo liczył
się właśnie show".
Oczywiście, do takiego programu nie chcę tutaj nikogo zniechęcać. To nie o to chodzi. Trzeba
wiedzieć jedno: po co tam idziemy? Co chcemy przez to osiągnąć? Bo, jeśli ktoś myśli o wygranej,
to niech zmieni styl muzyczny!
A tak ogólnie Dziadku Władku, to masz rację...
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Mean Machine » stycznia 29, 2014, 4:07 pm

Dziadek Władek pisze:Znakomity klip!
I przestroga, żeby się nie pchać z blues-rockiem w dziadostwo pt. "Must be the music"...


Bez przesady. Dlaczego nie? Czy lepiej jest wydąć z wyższością wargi, zadrzeć nos i stwierdzić - co za dno, ja tam nie idę, syf i komercja? To może lepiej od razu zróbmy sobie enklawę z napisem blues i tam się zamknijmy. Na bramie wywieśmy kartkę: "Zagrożony gatunek. Nie drażnić, dokarmiać można".

Bluesman ma być jak wojownik :twisted: Ma rzucać ludziom bluesa w twarz, mówiąc - słuchajcie, to jestem ja i tak właśnie myślę, jak śpiewam i gram. Bluesman musi być pewny swojej sztuki i opierać się chwilowym koniunkturom. I mieć jaja, bo tych potrzeba żeby wyjść na scenę, a zwłaszcza scenę w publicznej tv.
Na syndrom egzaltowanego konesera bluesa nie ma tu miejsca.

Szulerzy: dobre, prześmiewcze, dosadne, celne, bez zadęcia. Jestem na tak.
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: RafałS » stycznia 29, 2014, 8:45 pm

Mean Machine pisze:Bez przesady. Dlaczego nie? Czy lepiej jest wydąć z wyższością wargi, zadrzeć nos i stwierdzić - co za dno, ja tam nie idę, syf i komercja? To może lepiej od razu zróbmy sobie enklawę z napisem blues i tam się zamknijmy. Na bramie wywieśmy kartkę: "Zagrożony gatunek. Nie drażnić, dokarmiać można".

Bluesman ma być jak wojownik :twisted: Ma rzucać ludziom bluesa w twarz, mówiąc - słuchajcie, to jestem ja i tak właśnie myślę, jak śpiewam i gram. Bluesman musi być pewny swojej sztuki i opierać się chwilowym koniunkturom. I mieć jaja, bo tych potrzeba żeby wyjść na scenę, a zwłaszcza scenę w publicznej tv.
Na syndrom egzaltowanego konesera bluesa nie ma tu miejsca.


Dokładnie tak samo myślę. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Dziadek Władek » stycznia 29, 2014, 10:31 pm

Mean Machine pisze:[...]
Bluesman ma być jak wojownik :twisted: Ma rzucać ludziom bluesa w twarz, mówiąc - słuchajcie, to jestem ja i tak właśnie myślę, jak śpiewam i gram. Bluesman musi być pewny swojej sztuki i opierać się chwilowym koniunkturom. I mieć jaja, bo tych potrzeba żeby wyjść na scenę, a zwłaszcza scenę w publicznej tv.
Na syndrom egzaltowanego konesera bluesa nie ma tu miejsca.
[...]

Zgadzam się z tym jak najbardziej. A jednocześnie z tym, co

Bluesmaster pisze:[...] Trzeba wiedzieć jedno: po co tam idziemy? Co chcemy przez to osiągnąć? Bo, jeśli ktoś myśli o wygranej, to niech zmieni styl muzyczny!
[...]
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Paweł Stomma » stycznia 30, 2014, 8:35 am

Mean Machine pisze:Bluesman ma być jak wojownik :twisted: Ma rzucać ludziom bluesa w twarz, mówiąc - słuchajcie, to jestem ja i tak właśnie myślę, jak śpiewam i gram. Bluesman musi być pewny swojej sztuki i opierać się chwilowym koniunkturom. I mieć jaja, bo tych potrzeba żeby wyjść na scenę, a zwłaszcza scenę w publicznej tv.
Na syndrom egzaltowanego konesera bluesa nie ma tu miejsca.

Fajne tylko, tylko mało realne. Obawiam się, że łatwo jest dosyć napisać jak "powinno być". Np.:"Człowiek powinien umieć latać! Powinny mu sie w kilka minut goić rany i zrastać kości. Powinien tez przenikać przez ściany i stawać sie niewidzialny. Ma to robić odważnie i zdecydowanie!" :D
Co do klipu, juz pisałem, że mi sie podoba. A taki pomysł, żeby emocje odreagowywać właśnie w sztuce pochwalam jak najbardziej!
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: RafałS » stycznia 30, 2014, 1:31 pm

Paweł, dlaczego mało realne? Tu przecież nie idzie o to czy bluesman powinien umieć latać (choć osobiście uważam, że tak), tylko czy ma sens szturmowanie popularnych programów. Zdaniem niektórych ma. Uważasz, że nie ma?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Paweł Stomma » stycznia 30, 2014, 1:55 pm

RafałS pisze:Paweł, dlaczego mało realne? Tu przecież nie idzie o to czy bluesman powinien umieć latać (choć osobiście uważam, że tak), tylko czy ma sens szturmowanie popularnych programów. Zdaniem niektórych ma. Uważasz, że nie ma?

Zależy, o co ci chodzi. Jeżeli chcesz np. żeby przez parę miesięcy (nie sądzę, żeby dłużej) łatwiej byłoby ci załatwiać grania po knajpach - to może ma sens. Jeżeli jesteś skłonny zapłacić taką cenę, jakiej to wymaga, a wydaje mi sie, ze jest b. duża, nie w sensie finansowym, ale raczej emocjonalnym. Jeżeli jednak chcesz robić cos w rodzaju kariery, to moim zdaniem nie ma. Tym programom udało sie ludziom wmówić, że to jest droga do kariery, albo nawet, że to jedyna droga. Ale chyba tak nie jest. Realnie patrząc, to jedyną "gwiazdą" która Idol wypromował to jest Kuba Wojewódzki, czyli juror. Jak się dowiedziałem, to średnio w X Faktorze, za jeden odcinek juror dostawał więcej niż Gienek dostał jako główną nagrodę, o którą walczył. W tych programach w ogóle nie chodzi o jakąś promocję, ale o telewizyjne show. Coś w rodzaju cyrku: kobieta z brodą itp. Czyli show z ludźmi, którzy chcą zrobić karierę. To się lepiej udaje, kiedy uczestnicy w to wierzą, no to twórcy robią tak, żeby uwierzyli. Wtedy przynajmniej można pokazać jakieś prawdziwe emocje, których widz jest głodny. Za to o promocję wcale nie chodzi, tylko o to, co widać. Jedyną promocją jest udział w tym programie. Reszta, to pozory.
Ale mnie chodziło o coś innego. Jeżeli ktoś byłby kimś takim, jak postuluje Mean Machine, to raczej nie będzie muzykiem. Może jakimś prorokiem, może strażakiem, sportowcem, może ochroniarzem. A jeżeliby nawet był, to przy takim poziomie niewrażliwości na otoczenia raczej byłby muzykiem h..wym. No, chyba, że może grałby jakąś odmianę power metalu. :)
PS
Ale pod tym, ze bluesman powinien latać, to sie podpisuję. I to nawet bez pelerynki i na trzeźwo. :D
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Paweł Stomma » stycznia 30, 2014, 1:55 pm

Ale, chciałem jeszcze dodać, że w sprawie kariery mogę się oczywiście mylić, bo nie uważam siebie za eksperta od robienia kariery. Raczej odwrotnie. :D
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: RafałS » stycznia 30, 2014, 2:50 pm

Paweł Stomma pisze:Jeżeli ktoś byłby kimś takim, jak postuluje Mean Machine, to raczej nie będzie muzykiem. (...) A jeżeliby nawet był, to przy takim poziomie niewrażliwości na otoczenie raczej byłby muzykiem h..wym.


Niekoniecznie. Myślę, że większość gwiazd muzyki popularnej (w tym rocka) ma dokładnie takie nastawienie. Niektórzy bluesman chyba też.

Co do reszty - jasne, wszyscy już wiemy, że występ w telewizyjnym show to w najlepszym razie chwilowa popularność, która potem stopniowo gaśnie. Ale moim zdaniem to i tak sporo. A co do ceny emocjonalnej jaką się płaci - bez przesady. Zawsze się jakąś płaci i myślę, że z dwojga złego gorzej jest być np. podle traktowanym przez burakowatego szefa w zwykłej pracy niż znieść raz czy drugi durną krytykę jurora-celebryty, od którego na dłuższą metę nie jest się zależnym. Tym bardziej, że owi jurorzy chyba nie są zbyt lubiani (na tej społecznej antypatii częściowo bazują przecież te programy) i jeśli tylko odcinek trafi na antenę, to występujący może machnąć ręką na głupie docinki i cieszyć się tym, że pokazał, co umie. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: rocken » stycznia 30, 2014, 4:59 pm

Formuła różnorakich "talent show" jest dość przejrzysta dla średnio rozgarniętego telewidza. Szkoda bić pianę na ten temat. Choć uważam, że można i tam pokazać się z klasą i nie zrobić z siebie małpy.
Paweł Stomma pisze:[...]Jeżeli jesteś skłonny zapłacić taką cenę, jakiej to wymaga, a wydaje mi sie, ze jest b. duża, nie w sensie finansowym, ale raczej emocjonalnym.[...]

Ale przy okazji Pawła wpisu, przypomniało mi się coś, co już kiedyś mnie zastanawiało. Konkursy na różnorakich festiwalach bluesowych to również w jakimś stopniu takie małe"talent show". I miałbym takie pytanie do Pawła i innych uczestników konkursów bluesowych. Czy dużo mniejszą płaci się cenę emocjonalną, grając między 12-00 a 15-00 dla kilku osób (w większości członkowie innych kapel konkursowych) przed Jury nie zawsze zainteresowanym muzyką i jej jakością jaka wybrzmiewa ze sceny? Czy to ma większe, lepsze a może bardzie wartościowe przełożenie na "karierę" (koncerty, gaże, sprzedaż płyt etc.)?

Pomijam to, że całą logistykę (transportu, nocleg) trzeba pokryć z w własnych środków. Nagród chyba też nie ma co porównywać do wynagrodzenia Wojewódzkiego.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: B&B » stycznia 31, 2014, 9:13 am

Konkursy przy festiwalach to przecież zupełnie inne emocje i inna "cena emocjonalna" - nie ma porównania do wieży babel typu "Idol" 8) Tu grają "sami swoi" i co najwyżej czasami trafi sie ktoś "obcy", co chce zrobić z siebie bluesową małpę :P
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: rocken » stycznia 31, 2014, 2:16 pm

B&B pisze: Tu grają "sami swoi"[...]

To może właśnie z tego powodu wyglądają często jak konkursy zespołów "specjalnej troski" :P
Kogoś te konkursy wypromowały? Czy ma to tylko zapewnić granie w tle do lepszej konsumpcji kiełbasy z grilla i piwa?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: B&B » stycznia 31, 2014, 2:31 pm

Jesteś złośliwy albo źle zrozumiałeś - sami swoi, czyli około-bluesowi a nie wszyscy co mają jakiś talent muzyczno-wokalny w dowolnym stylu...
Co do promocji... jak w 2002 JJBand wygrał kilka konkursów, to cały około-bluesowy kraj o nim usłyszał :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: rocken » stycznia 31, 2014, 2:39 pm

B&B pisze:Jesteś złośliwy albo źle zrozumiałeś - sami swoi,[...]

Źle zrozumiałem ;)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: azazzello » stycznia 31, 2014, 3:14 pm

B&B pisze:Co do promocji... jak w 2002 JJBand wygrał kilka konkursów, to cały około-bluesowy kraj o nim usłyszał :D


To nie wygrane konkursy zdecydowaly o promocji ale to co zespol proponowal i prezentowal muzycznie. W przypadku JJ te dwie rzeczy nalozyly sie na siebie i stad "swiat o nich uslyszal". Ilu laureatow wszystkich konkursow z ostatniej dekady ( pewnie ich liczba siega kilku dziesiatek) ma obecnie status porownywalny z JJB?
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Paweł Stomma » lutego 2, 2014, 4:06 pm

ja to w żadnym tego typu programie oczywiście nie startowałem, więc znam to tylko z opowiadań, ale startowała pewna bliska mi osoba. Do konkursów bluesowych w ogóle nie ma porównania, podejrzewam, że do np. konkursu chopinowskiego również. :wink: To by trzeba zapytać Bluesmastera, który chyba i tu i tu.
PS
To co pisałem, w żadnym razie nie jest krytyką osób, które startują.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: Bluesmaster » lutego 3, 2014, 12:23 pm

Paweł: my też nie mamy porównania: w konkursach bluesowych nie braliśmy udziału (nawet
na Rawie)- bo w momencie założenia zespołu w 2001 r. muzycy mieli już trochę osiągnięć i
branie udziału w konkursach byłoby cofnięciem się w rozwoju. Natomiast udział w "tego typu
programach" to oczywiście suma strat i zysków. Trzeba zaakceptować reguły. Bo to tylko
show, a wykonawca jest trybikiem maszyny. Masz 2 minuty (na konkursach bluesowych co
najmniej 20 min.?). Program, w którym Szulerzy brali udział ma jeden plus, którego nie mają
inne: można grać swoje kompozycje. Wykonali utwory, które zagrali później na prestiżowym
JIMIWAY. Cena emocjonalna takiego programu to rzecz indywidualna. Myślę, że jak ktoś zna
swoją wartość, jak ma za sobą lata doświadczeń, to nie zrobi mu to krzywdy. Nawet może
pomóc. Natomiast młodzi, którzy zostali rozbudzeni przez 5 minut "sławy" mogą zostać już
spaczeni na całe życie... Jedno jest podobne w "tych"programach i konkursach bluesowych:
tu i tu nie mają czego szukać wykonawcy uważający, że grają prawdziwego bluesa (cokolwiek
to znaczy)... Tak, czy tak, trzeba umieć wykorzystać jedno i drugie. A to już inna bajka!
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Re: SZULERZY - "Ramona" (nowy klip)

Postautor: B&B » lutego 3, 2014, 12:35 pm

azazzello pisze:To nie wygrane konkursy zdecydowaly o promocji ale to co zespol proponowal i prezentowal muzycznie. W przypadku JJ te dwie rzeczy nalozyly sie na siebie i stad "swiat o nich uslyszal".
Jedno się wiąże z drugim - przy pewnym zbiegu okoliczności każdy może wygrać taki konkurs, czy nawet dwa, ale jeśli wygrywa 5, to już nie jest przypadek i jednocześnie więcej ludzi o nich usłyszy 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 173 gości