BCC - it's over

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

BCC - it's over

Postautor: posener » marca 24, 2013, 4:56 pm

Jak donosi na Twitterze G.Hughes zespół Black Country Communion zakończył działalność. Akompaniator "królowej bluesa' zagwiazdorzył i nie chce grać z zespołem oraz nie zgadza się na wykorzystywanie nazwy przez pozostałą trójkę (to wersja Glenna). Myślę, że to bardzo dobra wiadomość, bo muzykanci nie powinni grać ze sobą wyłącznie z wyrachowania. To zwykle słychać w muzyce oraz widać w trakcie koncertów.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Sergiusz » marca 24, 2013, 10:27 pm

Nareszcie!!!
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2107
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: Roj » marca 24, 2013, 10:57 pm

:lol:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: B&B » marca 25, 2013, 7:42 am

No trudno, ale tak musiało sie skończyć. Ale BCC-2 ma u mnie na półce stałe miejsce 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: BCC - it's over

Postautor: Marek-Browarek6 » marca 25, 2013, 4:56 pm

posener pisze:Jak donosi na Twitterze G.Hughes zespół Black Country Communion zakończył działalność. Akompaniator "królowej bluesa' zagwiazdorzył i nie chce grać z zespołem oraz nie zgadza się na wykorzystywanie nazwy przez pozostałą trójkę (to wersja Glenna). Myślę, że to bardzo dobra wiadomość, bo muzykanci nie powinni grać ze sobą wyłącznie z wyrachowania. To zwykle słychać w muzyce oraz widać w trakcie koncertów.


Glenn chyba coś kręci albo nie zrozumiał o co chodzi Bonamassie. Joe niedawno sugerował , żeby grali dalej z innym gitarzystą a On pierwszy kupi bilet na Ich koncert.
Nie jestem zaskoczony rozpadem zespołu a bardziej tym , że tak długo istnieli i nagrali aż 3 studyjne płyty.
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: StS » marca 25, 2013, 11:23 pm

Sergiusz pisze:Nareszcie!!!
No pewnie - wystarczy.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Idee Fixe » marca 26, 2013, 9:06 am

No.. ciężko się współgwiazdorzy :)
Dwie gwiazdy razem to rażąca w oczy błyszcząca kupa, ale więcej gwiazd to już kurde armagedon.

A tak poza marginesem, to ciekaw jestem czy Chickenfoot jeszcze działają .. ?

pzodro
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Re: BCC - it's over

Postautor: Mean Machine » marca 26, 2013, 11:06 am

posener pisze:Jak donosi na Twitterze G.Hughes zespół Black Country Communion zakończył działalność. Akompaniator "królowej bluesa' zagwiazdorzył i nie chce grać z zespołem oraz nie zgadza się na wykorzystywanie nazwy przez pozostałą trójkę (to wersja Glenna). Myślę, że to bardzo dobra wiadomość, bo muzykanci nie powinni grać ze sobą wyłącznie z wyrachowania. To zwykle słychać w muzyce oraz widać w trakcie koncertów.


Pytanie, czy istotnie zagwiazdorzył.
Hughes miał pretensje do Joe że za bardzo angażuje się w własny projekt a za mało czasu poświęca na BCC. Pretensje bez sensu gdyż angażując takiego kogoś jak Bonamassa do zespołu trzeba mieć świadomość że nie bierze się gitarowego wyrobnika tylko gwiazdę pierwszej wielkości. Takie historie się tak kończą, prędzej czy później, jak w przypadku Zakka W.
Dla mnie smak tej kapeli nadawały głównie riffy Joe i kogokolwiek by nie wzięli w trasę (jak sugerował pierwotnie Bonham) to już nie będzie ten zespół, nawet zachowując nazwę.
Podejrzewam, ze prawa do nazwy ma Joe, poprzez oczywiste konotacje z jedną ze swoich płyt. Może trochę Hughes mu podniósł ciśnienie więc się odgryzł. Byłą jakaś akcja po której Hughes go później przepraszał.
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Mean Machine » marca 26, 2013, 11:09 am

B&B pisze:No trudno, ale tak musiało sie skończyć. Ale BCC-2 ma u mnie na półce stałe miejsce 8)


U mnie mają miejsce wszystkie 3. Dwójka istotnie, chyba najfajniejsza.
Pewnie marketoidy szybko zrobią z nich "kultowe płyty legendarnej kultowej kapeli" :-)

Natomiast dziwi mnie spontaniczne hejtownictwo uprawiane w tym wątku przez trzech moich przedpiszców. Pomijając wszystko inne, jakim małym ludziem trzeba być żeby cieszyć się z tego że komuś się kapela rozsypała.
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: posener » marca 26, 2013, 11:41 am

Mean Machine pisze:Natomiast dziwi mnie spontaniczne hejtownictwo uprawiane w tym wątku przez trzech moich przedpiszców. Pomijając wszystko inne, jakim małym ludziem trzeba być żeby cieszyć się z tego że komuś się kapela rozsypała.


Rozumiem ból, ale mam wrażenie, iż strzeliłeś z armaty do muchy. Ja te wpisy odbieram raczej jako dokonane z pewnym przymrużeniem oka.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Roj » marca 26, 2013, 3:19 pm

posener pisze:[..] Ja te wpisy odbieram raczej jako dokonane z pewnym przymrużeniem oka.
Pragnę zaprzeczyć. Ja śmiałem się zupełnie na serio... może inaczej sformułuję - śmiałem się zupełnie poważnie !
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: posener » marca 26, 2013, 4:23 pm

Roj pisze:
posener pisze:[..] Ja te wpisy odbieram raczej jako dokonane z pewnym przymrużeniem oka.
Pragnę zaprzeczyć. Ja śmiałem się zupełnie na serio... może inaczej sformułuję - śmiałem się zupełnie poważnie !


Napisałem o wpisach - Ty zamieściłeś jedynie emotikon, więc tego mój wpis nie dotyczy :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Roj » marca 26, 2013, 5:18 pm

:|
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: rocken » marca 26, 2013, 6:18 pm

Mean Machine pisze:Pewnie marketoidy szybko zrobią z nich "kultowe płyty legendarnej kultowej kapeli" :-)

Dobre :lol:

Ciekawe którego syn zagra w wielkim comeback'u :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Sergiusz » marca 26, 2013, 9:49 pm

rocken pisze:
Mean Machine pisze:Pewnie marketoidy szybko zrobią z nich "kultowe płyty legendarnej kultowej kapeli" :-)

Dobre :lol:

Ciekawe którego syn zagra w wielkim comeback'u :)


He he he! Dobre! Zapewne za miesiąc ukażą się jakieś odrzuty z sesji do pierwszej płyty BBC...
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2107
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Postautor: Marek-Browarek6 » marca 26, 2013, 11:32 pm

Sergiusz pisze:
Zapewne za miesiąc ukażą się jakieś odrzuty z sesji do pierwszej płyty BBC...


Jeśli takie były to chętnie posłucham...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: StS » marca 27, 2013, 1:24 am

Mean Machine pisze:...Natomiast dziwi mnie spontaniczne hejtownictwo uprawiane w tym wątku przez trzech moich przedpiszców. Pomijając wszystko inne, jakim małym ludziem trzeba być żeby cieszyć się z tego że komuś się kapela rozsypała.
Nie wiem, co to znaczy "hejtownictwo", znaczenia kilku innych słów się domyślam. Nie znam Twojej gwary, ale nie o to chodzi.
Uważam, że reorganizacja Black Country Communion to dobry pomysł. Zespół zdominował Glenn Hughes - w wokalach zakrzyczał kolegów, repertuar grupy to głównie jego dzieła, jego teksty i wizerunki przodują nawet w książeczkach załączonych do płyt studyjnych (koncertowej płyty nie posiadam). Napisałem kiedyś (rozczarowany), że grupa powinna nazywać się Glenn Hughes Band. "Gwiazdorzenie" Bonamassy jako powód nieporozumień to chyba pomówienie. Nie cieszę się z tego, że (jak napisałeś) "komuś kapela się rozsypała". Może to tylko próba sił? Po ich nagraniach spodziewałem sie więcej wrażeń. W zespole złożonym z takich indywidualności oni wszyscy powinni zdecydowanie pokazać swoje umiejętności. Derek Sherinian (i Jason Bonham) tylko w tle? Myślę, że głównie Hughes się pokazał - może nieprzypadkowo jego bas otwiera pierwszą płytę. Kto jest wg Ciebie tym "małym ludziem" wielki człowieku?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Marek-Browarek6 » marca 27, 2013, 1:41 am

Wydaje mi się ,że koledze MeanMachine chodziło o jakąś tam formę spolszczenia słowa HATE.
Moim zdaniem BCC dostarczyli nam przez te 3 lata b. dużo znakomitej muzy i za to Im dziękuję. Nie zgadzam się z twierdzeniem , że DS j JB tworzyli tylko tło dla tej grupy - bez Ich udziału te 3 płyty nie byłyby tak piękne...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 144 gości