ZEP news

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

Re: ZEP news

Postautor: RafałS » października 2, 2014, 12:41 pm

posener pisze:Jimmy Page powiedział dzisiaj dziennikarzom, że:
- Remaster Physical Graffity ukaże się 24 lutego 2015
- są nieopublikowane tracki i inne niespodzianki
- jego nowy band wystartuje w przyszłym roku, w składzie znajdą się szerzej nieznani muzycy, a repertuar składał się będzie z numerów The Yardbirds, LZ oraz nowego materiału


Niestety, chyba straciliśmy Jimmiego artystę na rzecz Jimmiego inżyniera (choć oczywiście może być artystą jako inżynier ;) ). Grzebiąc w starych nagraniach LZ Jimmy wciąż żyje w cieniu własnego pomnika, co musi być dla niego przytłaczające i raczej nie działa stymulująco na wenę twórczą. Być może właśnie powrót do prostoty The Yardbirds zrobiłby mu dobrze i pomógł zacząć na nowo. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » października 2, 2014, 12:56 pm

RafałS pisze: Niestety, chyba straciliśmy Jimmiego artystę na rzecz Jimmiego inżyniera (choć oczywiście może być artystą jako inżynier ;) ). Grzebiąc w starych nagraniach LZ Jimmy wciąż żyje w cieniu własnego pomnika, co musi być dla niego przytłaczające i raczej nie działa stymulująco na wenę twórczą.


To raczej nie chodzi o grzebanie w starych nagraniach. Myślę, że on doskonale wie, że tylko z LZ jest w stanie działać na skalę, do której jest przyzwyczajony i która go motywuje. W tym wieku wielu rzeczy się już nie chce. Plant dosyć konsekwentnie to torpeduje i to jest główne źródło frustracji Jimmy'ego, tym bardziej, że pozostali członkowie grupy są chętni. Ewentualne występy na żywo z nowym bandem, to raczej będzie forma pożegnania z fanami ze sceny niż próba kontynuacji kariery, a i to jest dosyć wątpliwe zważywszy na deklaracje nie raz już składane. Po prostu LZ to jego dziecko i tylko to jest w stanie go napędzać. Ja się specjalnie nie dziwię i to rozumiem. Jimmy stworzył giganta i nie może przyjąć do wiadomości, że to juz jego kres, tym bardziej, iż O2 Arena pokazała, że gigant ciągle jest gigantem.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » października 3, 2014, 1:32 pm

RafałS pisze:
posener pisze:Jimmy Page powiedział dzisiaj dziennikarzom, że:
- Remaster Physical Graffity ukaże się 24 lutego 2015
- są nieopublikowane tracki i inne niespodzianki
- jego nowy band wystartuje w przyszłym roku, w składzie znajdą się szerzej nieznani muzycy, a repertuar składał się będzie z numerów The Yardbirds, LZ oraz nowego materiału


Niestety, chyba straciliśmy Jimmiego artystę na rzecz Jimmiego inżyniera (choć oczywiście może być artystą jako inżynier ;) ). Grzebiąc w starych nagraniach LZ Jimmy wciąż żyje w cieniu własnego pomnika, co musi być dla niego przytłaczające i raczej nie działa stymulująco na wenę twórczą. Być może właśnie powrót do prostoty The Yardbirds zrobiłby mu dobrze i pomógł zacząć na nowo. :)


Ja osobiscie wole Jimmy'ego jako archiwiste niz muzyka, bo od rozpadu LZ to nie stworzyl on wedlug mojej skromnej opinii czegos naprawde interesujacego (moze z wyjatkiem soundtracku do Death Wish II bo The Firm to dla mnie juz pop byl zupelny). O koszmarkach typu Outrider czy Coverdale/Page nie wspominajac.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » października 3, 2014, 2:24 pm

bluesman1 pisze: O koszmarkach typu Outrider czy Coverdale/Page nie wspominajac.


Coverdale/Page to bardzo dobra płyta. Coverdale ją trochę upopawia, ale jest tu sporo kawałków, które wzięte na warsztat z kolegami z LZ spokojnie by się broniły na tle kanonu LZ. Pomijając już kwestię LZ, nawet w tej wersji, która ujrzała światło dzienne nadal lubię słuchać tej płyty. Rzeczy z The Firm są przeciętne, ale też nie służy im ta koszmarna estetyka lat '80.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » października 3, 2014, 3:23 pm

Dobra w jakim znaczeniu?
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » października 3, 2014, 5:33 pm

Dla mnie ta płyta jest jedyną postzeppelinowską płytą Page'a, na której słychać, że ten gość odpowiada za muzykę Zepów. Dobre riffy, potężnie grająca sekcja i dobry wokal Coverdale'a, chociaż tutaj akurat jeden lubi, drugi nie. Ja nie przepadam. Nie można zapominać, że płytę firmuje duet i ta część materiału, za którą odpowiada Coverdale ciąży w kierunku takiego nieco popowego rocka. W mojej opinii materiał, za który odpowiada Page jest lepszy od większości numerów z In through The Out Door, która jest jedyną płytą Zepów z małym wkładem kompozytorskim Page'a i to bardzo słychać. Nie przypadkiem po płycie z Coverdale'em Plant znowu na kilka lat związał się z Jimmy'm.
http://www.youtube.com/watch?v=kSVqPBLgs7g

Przy okazji kawałek, który nie wszedł na płytę i zawsze jak go słucham, to dociekam dlaczego.
http://www.youtube.com/watch?v=JUy5NCPj44E
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » listopada 3, 2014, 9:29 am

No i stalo sie to, co miac sie stalo - reedycje ,,czworki" oraz ,,Houses" na kolana nie powalaja; powiedzialbym wrecz, ze sa slabsze od swych poprzedniczek. Material dodatkowy to niestety prawie identyczne wersje minus wokal lub dogrywki. Szkoda, liczylem na cos wiecej.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: Sergiusz » listopada 3, 2014, 8:51 pm

Po raz kolejny dojenie kasy z naiwnych fanów, snobów lub zaprzysięgłych fanów (niepotrzebne skreślić).
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2107
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » listopada 4, 2014, 11:56 am

Niestety.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » stycznia 4, 2015, 3:15 pm

Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » stycznia 8, 2015, 9:04 pm

Opus magnum Led Zeppelin czyli zremasterowane Physical Graffiti ukaże się 23 lutego. Na bonusowym dysku nic ciekawego. Na razie mam wszystkie poprzednie w wersji 24Bit/96kHz i ostrzę sobie zęby na moją ulubioną płytę Zepów.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: agrypa » stycznia 9, 2015, 1:43 am

Nieco mnie to wydawnictwo zadziwia. Trzy CD, trzy winylowe long-playe, z czego jeden ma byc dwuplytowa dokladna replika pierwszego wydania, 96-scio stronicowy album w twardej oprawie....

Disc: 1
1. Custard Pie
2. The Rover
3. In My Time Of Dying
4. Houses Of The Holy
5. Trampled Under Foot
6. Kashmir
Disc: 2
1. In The Light
2. Bron - Yr
3. Down By The Seaside
4. Ten Years Gone
5. Night Flight
6. The Wanton Song
7. Boogie With Stu
8. Black Country Woman
9. Sick Again
Disc: 3
1. Brandy & Coke (Trampled Under Foot - Initial Rough Mix)
2. Sick Again (Early Version)
3. In My Time Of Dying (Initial Rough Mix)
4. Houses Of The Holy (Rough Mix With Overdubs)
5. Everybody Makes It Through (In The Light Early Version/In Transit)
6. Boogie With Stu (Sunset Sound Mix)
7. Driving Through Kashmir (Kashmir Rough Orchestra Mix)
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: ZEP news

Postautor: posener » stycznia 9, 2015, 8:28 am

agrypa pisze:Nieco mnie to wydawnictwo zadziwia. Trzy CD, trzy winylowe long-playe, z czego jeden ma byc dwuplytowa dokladna replika pierwszego wydania, 96-scio stronicowy album w twardej oprawie....

Zapomniałeś o wersji 24Bit/96 kHz - widać tam mały kawałek papieru, na którym jest kod do ściągnięcia. A dlaczego Cię to zadziwia? To jest wesja deluxe czyli tzw. collectors edition. Pod względem edytorskim super rzecz, ale niestety też w super cenie. Gdybym był bardziej kolekcjonerem niż konsumentem samej muzyki, to łykałbym w ciemno. Mam kumpla, który od wielu lat handluje książkami i płytami w Niemczech i on twierdzi, że jeżeli tego wydania w przyszłości nie dotłoczą, to można będzie na tym zarobić. Na szczęście można kupić różne inne wersje. Już nawet nie wiem ile tych wariantów jest. Najbardziej ekonomiczna wersja to chyba 2 CD ze zremasterowanym oryginalnym albumem z dodatkowym dyskiem . Prawdę mówiąc ten dodatkowy dysk, to raczej takie zeppelinaria dla totalnych maniaków. Krążą słuchy, że jakieś niespodzianki mają być dopiero na dodatkowym dysku do Cody.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: agrypa » stycznia 9, 2015, 4:10 pm

posener pisze:
agrypa pisze:Nieco mnie to wydawnictwo zadziwia. Trzy CD, trzy winylowe long-playe, z czego jeden ma byc dwuplytowa dokladna replika pierwszego wydania, 96-scio stronicowy album w twardej oprawie....

Zapomniałeś o wersji 24Bit/96 kHz - widać tam mały kawałek papieru, na którym jest kod do ściągnięcia. A dlaczego Cię to zadziwia? To jest wesja deluxe czyli tzw. collectors edition. Pod względem edytorskim super rzecz, ale niestety też w super cenie.

Otoz wlasnie ta cena mnie nieco zadziwila. Jest bardzo umiarkowana jak na takie wydawnictwo. Winylowa edycja koncertu w Filmore Milesa Davisa jest drozsza a to (w porownaniu) bardzo zwykle wydawnictwo.(tylko kilka czarnych plyt)No i o niczym nie zapomnialem, skonczylem wielokropkiem....... :D
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2015, 6:14 pm przez agrypa, łącznie zmieniany 1 raz
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Re: ZEP news

Postautor: posener » stycznia 9, 2015, 4:35 pm

agrypa pisze: Jest bardzo umiarkowana jak na takie wydawnictwo.


Miło słyszeć, jednak z polskiego punktu widzenia ponad 5 stów to spora kwota.

Przy okazji warto dodać, iż Jimmy Page obchodzi dzisiaj 71 urodziny.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » stycznia 15, 2015, 11:17 am

posener pisze:
agrypa pisze:Nieco mnie to wydawnictwo zadziwia. Trzy CD, trzy winylowe long-playe, z czego jeden ma byc dwuplytowa dokladna replika pierwszego wydania, 96-scio stronicowy album w twardej oprawie....

Zapomniałeś o wersji 24Bit/96 kHz - widać tam mały kawałek papieru, na którym jest kod do ściągnięcia. A dlaczego Cię to zadziwia? To jest wesja deluxe czyli tzw. collectors edition. Pod względem edytorskim super rzecz, ale niestety też w super cenie. Gdybym był bardziej kolekcjonerem niż konsumentem samej muzyki, to łykałbym w ciemno. Mam kumpla, który od wielu lat handluje książkami i płytami w Niemczech i on twierdzi, że jeżeli tego wydania w przyszłości nie dotłoczą, to można będzie na tym zarobić. Na szczęście można kupić różne inne wersje. Już nawet nie wiem ile tych wariantów jest. Najbardziej ekonomiczna wersja to chyba 2 CD ze zremasterowanym oryginalnym albumem z dodatkowym dyskiem . Prawdę mówiąc ten dodatkowy dysk, to raczej takie zeppelinaria dla totalnych maniaków. Krążą słuchy, że jakieś niespodzianki mają być dopiero na dodatkowym dysku do Cody.


Jedyne, czego zaluje to to, ze poza tymi ,,super deluxe edition" nie bedzie mozna kupic nigdzie ksiazek dolaczonych do tych wydan. Badz co badz dobrej jakosci zdjecia, czy to w formie ksiazkowej, czy elektronicznej, zawsze ciesza oko i stanowia cenna pamiatke po danym wykonawcy czy zespole muzycznym. Ale poza tym to dla mnie troche takie przegiecie z tymi wydawnictwami - zamiast tego wolalbym wiecej niepubliowanego materialu, wydanego w formie boxow jak chocby zrobili to chlopaki z The Doors i slynnym ,,czarnym pudelkiem". I tez jest ksiazeczka :).
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » stycznia 15, 2015, 11:19 am

posener pisze:
agrypa pisze:Nieco mnie to wydawnictwo zadziwia. Trzy CD, trzy winylowe long-playe, z czego jeden ma byc dwuplytowa dokladna replika pierwszego wydania, 96-scio stronicowy album w twardej oprawie....

Zapomniałeś o wersji 24Bit/96 kHz - widać tam mały kawałek papieru, na którym jest kod do ściągnięcia. A dlaczego Cię to zadziwia? To jest wesja deluxe czyli tzw. collectors edition. Pod względem edytorskim super rzecz, ale niestety też w super cenie. Gdybym był bardziej kolekcjonerem niż konsumentem samej muzyki, to łykałbym w ciemno. Mam kumpla, który od wielu lat handluje książkami i płytami w Niemczech i on twierdzi, że jeżeli tego wydania w przyszłości nie dotłoczą, to można będzie na tym zarobić. Na szczęście można kupić różne inne wersje. Już nawet nie wiem ile tych wariantów jest. Najbardziej ekonomiczna wersja to chyba 2 CD ze zremasterowanym oryginalnym albumem z dodatkowym dyskiem . Prawdę mówiąc ten dodatkowy dysk, to raczej takie zeppelinaria dla totalnych maniaków. Krążą słuchy, że jakieś niespodzianki mają być dopiero na dodatkowym dysku do Cody.


Tez mam taka nadzieje, bo dotychczasowe dodatkowe nagrania na kolana nie powalaja (moze poza ,,trojka"). W ogole dziwie sie, ze przy takim rozmachu wydawniczym nie zalaczono wiecej niepublikowanego materialu.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » stycznia 18, 2015, 12:06 pm

Kult ma się dobrze - Chad Smith i Roger Taylor w Headley Grange, “Holy Grail of drum sounds”, jak stwierdził Chad.
https://www.youtube.com/watch?v=UCiex_Z3srA
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » stycznia 28, 2015, 9:23 pm

Obrazek

Jimmy pojawił się dzisiaj w sklepie z gitarami. Przy jego oszczędności? :wink:
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » stycznia 29, 2015, 9:44 am

Jimmy od ostatnich kilku lat lubi sie pojawiac na zdjeciach zamiast spedzac czas w studio i robic cos wartego uwagi ;).
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » stycznia 29, 2015, 11:16 am

bluesman1 pisze:Jimmy od ostatnich kilku lat lubi sie pojawiac na zdjeciach


Bardzo lubi, ale obecność w sklepie z gitarami może świadczyć, że zaczyna ciągnąć wilka do lasu :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » lutego 19, 2015, 7:47 pm

Jezeli to kogoś interesuje, to o 20 zaczyna się livestream z eventu The 'Led Zeppelin Physical Graffiti 40th Anniversary World Premiere' połączonego z Q&A z Jimmy Page'em. Na razie kłopoty techniczne.
https://screen.yahoo.com/live/event/led-zeppelin

A niżej nowa wersja kostki Rubika
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » lutego 21, 2015, 11:16 am

Ja z niecierpliwoscia czekam na moj egzemplarz deluxe edition PG. Ponoc dodatkowe utwory sa calkiem ciekawe tym razem. No i ogromnie jestem ciekaw alternatywnych miksow do Presence, a nawet do In Through the Out Door. I wielka niewiadoma, co bedzie na Codzie...oby cos, czego wszyscy wyczekujemy od lat.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » lutego 21, 2015, 11:25 am

bluesman1 pisze:I wielka niewiadoma, co bedzie na Codzie...oby cos, czego wszyscy wyczekujemy od lat.

Myślisz? Mi się wydaje, że co było warte wydania, zostało wydane. Ta alternatywna wersja In The Light ciekawa. Wolę ostateczną, ale to pokazuje, że ramach jednego kawałka można pójść w różnych kierunkach. No i zrobiła na mnie wrażenie surowa wersja Trampled Underfoot. Myślę o wokalu Roberta. Potwór! Tym bardziej się wkurzam, jak słyszę czym się zajmuje obecnie.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » lutego 21, 2015, 12:47 pm

Mnie najbardziej interesuje, co bedzie na Presence. Nawet, jak doloza tylko jakies overduby, to i tak bedzie to potega bo ten album jest genialny jak dla mnie. Np. posluchac Bonhama z echem w Tea For One albo Achilles LAst Stand. Lub jakis inny mix do For Your Life.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » lutego 21, 2015, 12:50 pm

Z drugiej strony jak Jimmy chce sprzedać Codę, to musi dodać coś interesującego, bo umówmy się, że oryginalna wersja to nie jest coś, na co fani czekają z zapartym tchem.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » lutego 21, 2015, 2:01 pm

Wlasnie dlatego w przypadku tej plyty mam nadzieje na cos naprawde ,,extra". I dziwi mnie jednoczesnie fakt, ze np. nie zdecydowal sie na wydanie bonusow do The Song Remains The Same.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: krzycho49 » lutego 23, 2015, 1:13 pm

wracając o domu zajrzałem do lubelskiego media m.physical graffiti jeszcze nie ma.
krzycho49
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 114
Rejestracja: września 24, 2009, 2:54 pm

Re: ZEP news

Postautor: rocken » marca 6, 2015, 8:54 pm

W ostatnim numerze Mojo dołączono płytkę z coverami LZ.

The Temperance Movement - "Houses of the Holy"
https://www.youtube.com/watch?v=My0wrFOzSCk

Są też kowboje :)
Blackberry Smoke - "The Rover"
https://www.youtube.com/watch?v=V8hwzGspqMQ

"Physical Graffiti Redrawn"
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć

1. White Denim – Custard Pie
2. Blackberry Smoke – The Rover
3. Miraculous Mule – In My Time Of Dying
4. The Temperance Movement – Houses Of The Holy
5. Son Little – Trampled Under Foot
6. Songhoy Blues – Kashmir
7. Syd Arthur – In The Light
8. Laura Marling – Bron-Yr-Aur
9. Max Jury – Down By The Seaside
10. Michael Kiwanuka – Ten Years Gone
11. Duke Garwood – Night Flight
12. Rose Windows – The Wanton Song
13. Kitty, Daisy And Lewis – Boogie With Stu
14. Hiss Golden Messenger – Black Country Woman
15. Sun Kil Moon – Sick Again
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: ZEP news

Postautor: posener » marca 6, 2015, 9:04 pm

https://www.youtube.com/watch?v=0ZADguwAI6Q
"Ten Years Gone". Michael Kiwanuka porwał się na absolut ze skutkiem wiadomym, ale ... zaprezentował jakąś swoją wizję tego kawałka, a to już coś.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości