ZEP news

Wydarzyło się coś ciekawego? Dowiedziałeś się o czymś interesującym? Podziel się z nami swoimi informacjami.

Moderator: mods

Re: ZEP news

Postautor: posener » czerwca 7, 2014, 9:27 am

posener pisze:a chcę sobie tego posłuchać równolegle z wersją CD remasterowaną przez Jimmy'ego i George'a Marino w Sterling Sound studio w Nowym Yorku.


No więc właśnie słucham. W sensie brzmienia są to dwa zupełnie różne wydania. Zastrzegam, że nie wiem co powoduje różnicę - nowy mix czy kwestia jakości 96kHz/24 bit. Z dotychczasowych doświadczeń wiem, że gęsty format poprawiał "zwykłe" wydania raczej na poziomie niuansów. Tutaj moim zdaniem jest zupełnie inny balans tonalny. W porównaniu z nową wersją, CD po prostu sieje górą, co szczególnie razi w przypadku wokalu Roberta śpiewającego wtedy agresywnie i raczej wysoko. W nowej wersji ten wokal nie jest tak krzykliwy, to co nieco spłaszczone w wersji CD tutaj jest bardziej przestrzenne, słychać pogłos wokalu czego na CD trudno się dosłuchać - duży plus. Poza tym nieporównywalnie lepsza selektywność. Śledzenie partii poszczególnych instrumentów bezproblemowe. Szczególnie to cieszy w przypadku gitary Page'a, który jak wiadomo nie żałował gitary w aranżach. Jeżeli chodzi o zawartość, to nie ma tu filozofii. Nie radzilbym kupować dla bonusów. Celem tego wydawnictwa jest porządny dźwięk klasycznego materiału - to co było warte wydania zostało już wydane. Bonusy to upominek dla fanów i kolekcjonerów oraz maniaków bootlegów, chociaż alternatywna wersja SIBLY ciekawa i warta uwagi.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » czerwca 7, 2014, 10:53 am

Dokladnie jest tak, jak mowisz. Wersje z lat 90tych a nowe remastery to dwa rozne swiaty..na korzysc nowych oczywiscie, glownie z powodu slabszej wtedy techniki oraz niedbalstwa w odniesieniu do oryginalnego materialu, ktory zostal po prostu zrzucony z analogowego miksa do cyfry a to sa dwie rozne rzeczy i mastering do cyfry i analoga rozni sie wieloma szczegolami.

24/96 tez robi swoje bo dzwiek jest jakby ,,pelniejszy", blizszy analogowemu.

---

Tak jeszcze a propo brzmienia oryginalnego winyla i remastera - to tez dwa rozne swiaty, aczkolwiek musze dodac ze obie wersje brzmia dobrze; jak juz wspomnialem szczegolnie dwojka zaskoczyla mnie cieplym brzmieniem, z kolei trojka ma dla mnie za duzo gory i z tego, co pamietam oryginal nie jest az tak ,,podciagniety"ale byc moze to celowy zabieg w tym wypadku.

Tak czy tak jesli ktos nie ma oryginalnych wydan to te remastery spokojnie moga je zastapic.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » czerwca 7, 2014, 1:48 pm

Trochę posłuchałem tej III i oczywiście SIBLY to jest jeden z największych kawałków wszechczasów, ale najwięcej przyjemności mam ze słuchania tych akustycznych numerów. W tej wersji brzmią WSPANIALE! Ciepło, czysto, naturalnie. Idealnie słychać co Jimmy gra i dynamika jest nieporównywalna z tym co na CD. Z tego względu dużo lepiej pod względem rytmu to wypada, bo świetnie słychać jak Jimmy akcentuje rytm właśnie dynamiką. Wokal Roberta w tych kawałkach jest fantastyczny, bo nie tak "koguci" jak w agresywnych numerach typu Immigrant Song. Sądzę, że podobny standard jest utrzymany na reszcie płyt z katalogu i myślę, że można powiedzieć Jimmy'emu "chapeau bas". Trzy lata z jego życiorysu nie poszły na marne. Zawdzięczamy mu, to że ten wspaniały dorobek będzie można słuchać w jakości na jaką zasługuje i formie dostosowanej do dzisiejszych czasów (vinyl, cd, pliki wysokiej rozdzielczości - co kto lubi). Dodatkową zaletą jest to, iż Page osobiście czuwał nad mixem. Gdyby się tego przedsięwzięcia nie podjął, to kto wie co np. zrobiliby jego spadkobiercy w przyszłości.
Teraz przymierzam się do nabycia II :D
Ostatnio zmieniony czerwca 7, 2014, 4:16 pm przez posener, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » czerwca 7, 2014, 3:51 pm

Ja jestem teraz ciekaw dalszych plyt, szczegolnie interesuja mnie ,,Houses of the Holy", ,,Presence" i ,,In Through the Out Door", moze nareszcie swiatlo dzienne ujrza takie utwory, jak ,,St Tristan's Sword" czy ,,Fire".
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » czerwca 7, 2014, 10:10 pm

bluesman1 pisze:Ja jestem teraz ciekaw dalszych plyt, szczegolnie interesuja mnie ,,Houses of the Holy", ,,Presence" i ,,In Through the Out Door", moze nareszcie swiatlo dzienne ujrza takie utwory, jak ,,St Tristan's Sword" czy ,,Fire".


Mam cichą nadzieję, iż w kolejnym secie wydanych płyt (mówi się, że jeszcze w tym roku) na bonusowych dyskach znajdą się jakieś niespodzianki, bo po dwójce kapela rozwijała się muzycznie z prędkością światła, no i przede wszystkim miała więcej czasu na rejestrację materiału.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » czerwca 8, 2014, 12:10 pm

Oby, oby! Bo jakos nie mam zbytnio ochoty na sluchanie alternatywnej wersji "Misty Mountain Hop"czy "The Song Remains the Same". Caly szkopul w tym, ze Page ma nieco inne zdanie a to on rzadzi tym biznsesem… ;). I z tym rozwojem tez bym az tak nie szalal; owszem, chlopaki mieli wiekszy budzet i wiecej czasu ale to, co mialo wyciec juz wycieklo, wiec np. moge sie zalozyc, ze do ,,czworki"na bank dolaczone beda inne wersje ,,Schodow"i ,,The Battle of Evermore"(ten ostatni jest na bootlegach i brzmi naprawde super, zreszta jak dla mnie ten kawalek to magia sama w sobie), do ,,piatki"bedzie pewnie w ciul alternatywnych miksow nagran znanych z plyty a do ,,Physical Graffiti"smaczki w postaci nagran typu ,,Swan Song" instrumentalnego Ïn the Light"(tez sa na bootach ale oczysczone beda brzmiec obiecujaco).
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: krzycho49 » czerwca 10, 2014, 11:21 am

no to mam i ja.dziwiek taki jak trzeba.bo np.ten na how the west was won razi moim zdaniem sztucznoscia i nadmierna digitalizacja.tzw książeczki powinny być obszerniejsze i mniej zdjęć a więcej tekstu.a zakupiłem dzięki akcji kupuj 3 plac za 2.w pewnej sieci.ciekawe kiedy reszta.
krzycho49
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 114
Rejestracja: września 24, 2009, 2:54 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » czerwca 10, 2014, 1:54 pm

Ewidentnie jakosc dzwieku jest sto razy na plus w porownaniu do poprzednich wydawnictw.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » czerwca 12, 2014, 6:13 pm

Wszystkie trzy albumy zadebiutowały w Top 10 U.S. album chart.
"The magic remains the same" :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » czerwca 14, 2014, 6:24 pm

Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » czerwca 18, 2014, 3:25 pm

A ja zgodnie z dana obietnica pokrotce opisze swoje wrazenia z odsluchu ,,jedynki".

Po pierwsze znowu dzwiekowo wypada to naprawde niezle, tak jak pisali to fani z zagranicznych portali poswieconych zespolowi, dzwiek jest bardzo selektywny, i czasem slychac nawet wszystkie mlski i oddechy wokalu Planta ale akurat to nie jest dla mnienajwazniejsze. Podoba mi sie to, ze remastering nie zepsol koncowego efektu i fajnie posluchac, jak stara technika miesza sie z najnowoczesniejszymi mozliwosciami studia nagraniowego.

Co do bonusa-koncert z Olympii znany byl mi juz od kilku lat, badz co badz mialem to szczescie, ze bylem jednym z kilkorga osob na swiecie, ktoremu udalo sie wejsc w posiadanie tasmy bez nalozonych glosow tuz po emisji w francuskim radio w 2007 roku. Sam koncert jakos nie powala na kolana, choc wszystko zagrane jest sprawnie. Ale bylbym szczesliwszy, gdyby jako bonusy znalazly sie tam nagrania z innych koncertow, o ktorych wiadomo, ze sa i na bootlegach i ze Page ma do tsm akces. No ale coz...wypada czekac na kolejne pozycje.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: krzycho49 » czerwca 21, 2014, 4:42 pm

no to blusman 1 ten bonus do 1 zeppow odarl cie z poczucia ekskluzywności.teraz ten koncert maja milony na całym swiecie.
krzycho49
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 114
Rejestracja: września 24, 2009, 2:54 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » czerwca 21, 2014, 5:27 pm

No :). Ale tez taki eksluzywny to nie bylem dlugo bo to zaczelo szybko na bootlegach i torrentach sie pojawiac...ale fajnie, w sumie o to chodzi zeby ludzie sie cieszyli muzyka.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » lipca 29, 2014, 5:24 pm

IV i Houses Of The Holy wyjdą 28 października.

Led Zeppelin IV
Track Listing
1. "Black Dog"
2. "Rock And Roll"
3. "The Battle of Evermore"
4. "Stairway To Heaven"
5. "Misty Mountain Hop"
6. "Four Sticks"
7. "Going To California"
8. "When The Levee Breaks"

Companion Audio Disc
1. "Black Dog" - Basic Track With Guitar Overdubs
2. "Rock And Roll" - Alternate Mix
3. "The Battle Of Evermore" - Mandolin/Guitar Mix From Headley Grange
4. "Stairway To Heaven" - Sunset Sound Mix
5. "Misty Mountain Hop" - Alternate Mix
6. "Four Sticks" - Alternate Mix
7. "Going To California" - Mandolin/Guitar Mix
8. "When The Levee Breaks" - Alternate UK Mix

Houses of the Holy
Track Listing
1. "The Song Remains The Same"
2. "The Rain Song"
3. "Over The Hills And Far Away"
4. "The Crunge"
5. "Dancing Days"
6. "D'yer Mak'er"
7. "No Quarter"
8. "The Ocean"

Companion Audio Disc
1. "The Song Remains The Same" - Guitar Overdub Reference Mix
2. "The Rain Song" - Mix Minus Piano
3. "Over The Hills And Far Away" - Guitar Mix Backing Track
4. "The Crunge" - Rough Mix - Keys Up
5. "Dancing Days" - Rough Mix With Vocal
6. "No Quarter" - Rough Mix With JPJ Keyboard Overdubs - No Vocal
7. "The Ocean" - Working Mix

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » sierpnia 11, 2014, 6:29 pm

Kurde, niby fajnie ze znowu cos nowego ale nie poraza z drugiej strony. Jak PG maja zrobic tak samo to sam nie wiem, czy to warte bedzie zachodu...
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: Sergiusz » sierpnia 23, 2014, 2:12 pm

Snoby i tak kupią...
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2114
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Re: ZEP news

Postautor: krzycho49 » sierpnia 24, 2014, 6:31 am

Sergiusz podaj proszę liste wznawianych plyt takich nie dla snobow.czy np.bedzie na niej 6 płytowe wydanie koncertow allman bros.z fillmore east .
krzycho49
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 114
Rejestracja: września 24, 2009, 2:54 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » sierpnia 24, 2014, 2:36 pm

Ja bym powiedzial, ze to dla fanow zagorzalych jest.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: Dziadek Władek » sierpnia 24, 2014, 3:56 pm

bluesman1 pisze:Ja bym powiedzial, ze to dla fanow zagorzalych jest.

...czyli takich co się za to bez gorzały nie zabiorą? :twisted:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » sierpnia 24, 2014, 9:29 pm

Czy ja wiem...raczej takich, co bez posiadania tego nie przezyja :P.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » sierpnia 24, 2014, 9:43 pm

bluesman1 pisze:Ja bym powiedzial, ze to dla fanow zagorzalych jest.


Ja bym powiedział, że to dla fanów rozsądnych jest. Dlaczego?
1. Jak nie masz, a chcesz mieć, to wybór oczywisty.
2. Jak masz, ale cenisz sobie dobry dźwięk, to zdecydowanie warte rozważenia, bo jest po prostu lepiej pod tym względem
3. Jak masz i jakość dotychczasowa odpowiada, a oczekujesz jakiś cudów po bonusach, to sobie odpuść
4. No i jest jeszcze kwestia vinyli. Ludzie wrócili do słuchania vinyli, a oryginalne tłoczenia rzadko kto posiada
5. Względy kolekcjonerskie - dla takich fanów są wydania Deluxe
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: Sergiusz » sierpnia 24, 2014, 11:06 pm

krzycho49 pisze:Sergiusz podaj proszę liste wznawianych plyt takich nie dla snobow.czy np.bedzie na niej 6 płytowe wydanie koncertow allman bros.z fillmore east .


Żadnej listy nie podam, ponieważ nie należę do osób, które siedzą przed komputerem po kilka godzin dziennie i śledzą każde forum, oficjalne strony różnych artystów i wytwórni płytowych itd... Po prostu nie znam wszystkich wznowień...
Dla mnie głównym elementem przesądzającym o zakupie danego wydawnictwa jest sama muzyka, a nie jej opakowanie. Na przykład ,,dwójkę" Led Zeppelin poznałem z pierwszego wydania na CD i niech tak zostanie, to mi wystarczy. Podobnie z innymi wznowieniami (nie tylko Led Zeppelin).
Z tymi bonusami i dodatkami jest różnie. W przypadku obecnych wznowień Led Zeppelin (zespół należy do moich ulubionych) odnoszę wrażenie (może poza ,,jedynką"), że te wydawnictwa ukazały się przede wszystkim po to, aby od zaprzysięgłych fanów albo tych, co śpią na pieniądzach wyciągnąć trochę kasy...
A sześciopłytowe wydanie Fillmore East? Kupiłem, gdyż po raz pierwszy jest to pełen zapis występów The Allman Brothers Band w tym zacnym miejscu. Wydawnictwo jest eleganckie, ale całkowicie niepraktyczne (rozmiar i ,,umocowanie" płyt).
To tyle w tym temacie.
Sergiusz
Sergiusz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2114
Rejestracja: kwietnia 7, 2010, 9:25 pm
Lokalizacja: Połczyn-Zdrój

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » sierpnia 25, 2014, 8:06 am

Sergiusz madrze gada. Zepy sa super kapela ale jakos nie postarali sie o zrobienie extra bonusow. A Fillmore East jest spoko, jeszcze nie mialem szansy posluchac ale mysle, ze warto miec takie cos-badz co badz to jeden z najbardziej legendarnych koncertow w historii muzyki rockowej (i nie tylko) czasow spolczesnych w muzyce i miec to jako ,,oficjalny bootleg" to jest cos.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » sierpnia 25, 2014, 6:10 pm

Obrazek :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » sierpnia 25, 2014, 7:05 pm

Spoko gitara! Ma ktos z Was replike tej z tym psychodelicznym smokiem co Page mial na swoim Telecasterze w czasach the Yardbirds? Kumpel chcial sobie cos takiego zrobic, wedlug mnie pomysl ciagle bardzo swiezy i oryginalny.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » sierpnia 25, 2014, 7:21 pm

Nie wiem czy gdzieś znajdziesz dobre zdjęcie oryginalnego "dragon" Tele Jimmy'ego. O ile wiem, to gitara już nie istnieje. Ludzie robią fajne repliki jak ta poniżej
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Tutaj oczywiście jest dodatkowy pickup, ale chodzi o wzór.
Jimmy z oryginałem w rękach wyglądał tak:
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » sierpnia 29, 2014, 3:33 pm

Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » września 26, 2014, 12:15 pm

W ziemie nie wbija.
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

Re: ZEP news

Postautor: posener » września 30, 2014, 6:25 pm

Jimmy Page powiedział dzisiaj dziennikarzom, że:
- Remaster Physical Graffity ukaże się 24 lutego 2015
- są nieopublikowane tracki i inne niespodzianki
- jego nowy band wystartuje w przyszłym roku, w składzie znajdą się szerzej nieznani muzycy, a repertuar składał się będzie z numerów The Yardbirds, LZ oraz nowego materiału

Przy okazji informuję, że John Paul Jones wystąpi z Supersilent 11 października we Wrocławiu.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: ZEP news

Postautor: bluesman1 » października 2, 2014, 12:00 pm

A tu relacja Dave'a Lewisa z przedpremiery dodatkowych utworow do ,,czworki" i ,,Houses":

http://www.tightbutloose.co.uk/
Awatar użytkownika
bluesman1
blueslover
blueslover
 
Posty: 632
Rejestracja: września 17, 2007, 6:30 pm

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Newsy

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 386 gości

cron