BLUES TOP 2011

Ankieta Kwartalnika Twój Blues "BLUES TOP"

Moderator: mods

Postautor: TITO » lutego 15, 2012, 5:27 pm

rocken pisze:Tak też u nas starają się pogrywać :) i z prawdziwym pedal steel guitar :)

http://www.youtube.com/watch?v=-9Rfyw_9 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=ilUatpbAHiI


No właśnie, bardzo dobre przykłady na potwierdzenie mojej tezy - to właśnie typowe polskie country!

Nie widzisz różnicy między tym co zapodałeś a tym:
http://www.youtube.com/watch?v=RrOj22OP ... re=related ?
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: rocken » lutego 15, 2012, 6:09 pm

Na pewno Łódź to nie jest jeszcze Nashville :wink:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Paweł Stomma » lutego 16, 2012, 11:49 am

Ja chciałem parę słów w temacie wokalistów, co to jest pare postów wyżej. Wydaje mi się, ze w dzisiejszych czasach naprawdę trudno będzie znaleźć takiego "czysto bluesowego" wokalistę. No chyba, że takich bluesowych "imitatorów". Ja osobiście nie mam przekonania, jak słysze, ze ktos śpiewa "jak czarny" i to każda piosenkę jak inny czarny.:) Wydaje mi sie, ze obecnie siła muzyki lezy na pograniczu gatunków, a przynajmjie tam lezy prawie wszystko, co mi sie we współczesnej muzyce podoba. Taka czystość gatunkowa to zbyt mocno pachnie mi skansenem, choć są oczywiście wyjątki. Ale jak poważnie myślisz o muzyce, to np. studiowanie jazzu jest prawie, ze niezbędne. Totez trudno sie tym wokalistom dziwić, że próbuja różnych rzeczy, skoro chcą sie rozwijać.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: rocken » lutego 16, 2012, 11:57 am

Paweł Stomma pisze:Ale jak poważnie myślisz o muzyce, to np. studiowanie jazzu jest prawie, ze niezbędne. Totez trudno sie tym wokalistom dziwić, że próbuja różnych rzeczy, skoro chcą sie rozwijać.


Ja wokalistów jak i gitarzystów jakoś w 98% wolę tych bez żadnych studiów muzycznych :wink:
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Paweł Stomma » lutego 16, 2012, 11:58 am

rocken pisze:
Paweł Stomma pisze:Ale jak poważnie myślisz o muzyce, to np. studiowanie jazzu jest prawie, ze niezbędne. Totez trudno sie tym wokalistom dziwić, że próbuja różnych rzeczy, skoro chcą sie rozwijać.


Ja wokalistów jak i gitarzystów jakoś w 98% wolę tych bez żadnych studiów muzycznych :wink:

Zdziwiłbyś się...
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: rocken » lutego 16, 2012, 12:06 pm

Paweł Stomma pisze:Zdziwiłbyś się...

??
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Paweł Stomma » lutego 16, 2012, 12:12 pm

Miałem na myśli nie studia muzyczne w sensie szkoły, ale samodzielne studiowanie, bo tak to chyba trzeba nazwać. Nawet w grze Knopflera z Twojego podpisu to słychać trochę... Te jazdy po dźwiękach akordowych....
Nie sądze tez, że na te pochody po zmniejszonych BB King wpadł ot tak, ze słuchu. :)
W zasadzie, jak nie chcesz tylko kopiować czyichś zagrywek, a próbujesz je zrozumieć i zaczynasz się zastanawiac "jak to jest zrobione" to to się już samo robi. To studiowanie jazzu.
Dont you step on my blue suede shoes.
You can do anything but lay off of my blue suede shoes

https://www.facebook.com/Breakmaszyna
Awatar użytkownika
Paweł Stomma
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3105
Rejestracja: czerwca 9, 2008, 8:52 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: rocken » lutego 16, 2012, 12:17 pm

Paweł Stomma pisze:Miałem na myśli nie studia muzyczne w sensie szkoły, ale samodzielne studiowanie, bo tak to chyba trzeba nazwać. Nawet w grze Knopflera z Twojego podpisu to słychać trochę... Te jazdy po dźwiękach akordowych....
Nie sądze tez, że na te pochody po zmniejszonych BB King wpadł ot tak, ze słuchu. :)
W zasadzie, jak nie chcesz tylko kopiować czyichś zagrywek, a próbujesz je zrozumieć i zaczynasz się zastanawiac "jak to jest zrobione" to to się już samo robi. To studiowanie jazzu.


z tym się oczywiście w 100% zgadzam :)

ps. Marek z wykształcenia anglista, choć ma też 3 honorowe doktoraty muzyczne nadane przez Newcastle University, University of Leeds, University of Sunderland
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Rakiet » lutego 16, 2012, 12:56 pm

Paweł Stomma pisze:Ja chciałem parę słów w temacie wokalistów, co to jest pare postów wyżej. Wydaje mi się, ze w dzisiejszych czasach naprawdę trudno będzie znaleźć takiego "czysto bluesowego" wokalistę. No chyba, że takich bluesowych "imitatorów". Ja osobiście nie mam przekonania, jak słysze, ze ktos śpiewa "jak czarny" i to każda piosenkę jak inny czarny.:) Wydaje mi sie, ze obecnie siła muzyki lezy na pograniczu gatunków, a przynajmjie tam lezy prawie wszystko, co mi sie we współczesnej muzyce podoba. Taka czystość gatunkowa to zbyt mocno pachnie mi skansenem, choć są oczywiście wyjątki. Ale jak poważnie myślisz o muzyce, to np. studiowanie jazzu jest prawie, ze niezbędne. Totez trudno sie tym wokalistom dziwić, że próbuja różnych rzeczy, skoro chcą sie rozwijać.


pawle, rynek muzyczny jest u nas tak mały, że nikt się nie dziwi, że w bluesowej ankiecie taki eklektyzm się pojawia... ale niech to będzie wszystko na poziomie - niech to nie będą próby na zasadzie "tu mi nie wyszło to spróbuję w reggae" ;-))...
a głosujący niech porównują sobie tych polskich wokalistów do analogicznych śpiewaków zagranicznych, a nie do swojej cioci i wujka :-))
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: latusz » lutego 29, 2012, 9:53 am

wszystko i tak jest ustawione i ustalone z gory...jak w kazdym biznesie
latusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 61
Rejestracja: września 7, 2006, 7:39 am
Lokalizacja: WROCLAW

Postautor: Gorzki » lutego 29, 2012, 11:10 am

latusz pisze:wszystko i tak jest ustawione i ustalone z gory...jak w kazdym biznesie


true :)
Awatar użytkownika
Gorzki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: stycznia 11, 2009, 8:32 pm

Postautor: kora » lutego 29, 2012, 1:10 pm

Gorzki pisze:
latusz pisze:wszystko i tak jest ustawione i ustalone z gory...jak w kazdym biznesie


true :)


wokal ? :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Gorzki » lutego 29, 2012, 1:12 pm

kora_ pisze:
Gorzki pisze:
latusz pisze:wszystko i tak jest ustawione i ustalone z gory...jak w kazdym biznesie


true :)


wokal ? :lol:


A tam szumnie nazwane. Zwykłe darcie gęby do mikrofonu :)

A co do ankiet, podchodzę do nich z dystansem po prostu - jak to mówią (całkiem słusznie z resztą) - "Jedni lubią pomarańcze inni jak im nogi śmierdzą" :>
Awatar użytkownika
Gorzki
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 66
Rejestracja: stycznia 11, 2009, 8:32 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues Top - Ankieta Kwartalnika Twój Blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości