BLUES TOP 2011

Ankieta Kwartalnika Twój Blues "BLUES TOP"

Moderator: mods

Postautor: Rakiet » lutego 14, 2012, 10:09 pm

rocken pisze:
Rakiet pisze:napisałem to jako zwykły bluesfan z ulicy (;-))), a nie jako promotor, menadżer czy działacz społeczny... stąd może nie zapanowałem nad polityczną poprawnością i sympatycznością tej wypowiedzi ;-)).


nie przejmuj się Rakiet, dobrze piszesz bo od kilku tygodni na forum nudą wieje :)

ps. zgadzam się z Twoją wypowiedzią co do nr 2, natomiast nr 3 nie jest aż taki już zły :)


ja wszystko dla forum zrobię ;-) nawet w chama mogę się zmienić, żeby ożyło :-)))

a co do poszczególnych typów, wierzę że mogą się podobać ale pewien obiektywizm nawet w subiektywnej ocenie powinien być zachowany (a tak szczerze - który z tych wszystkich laureatów mógłby stanąć z podniesionym czołem naprzeciw pazura??)

a makaron niepotrzebnie łagodzi, nikt się tu przecież nie denerwuje :-)) jak zwykle chodziło tylko o trochę emocji dla zdrowia...
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: Makaron » lutego 14, 2012, 10:13 pm

Dobre Rakiet z ust mi to wyjąłeś (a tak szczerze - który z tych wszystkich laureatów mógłby stanąć z podniesionym czołem naprzeciw pazura??)
:mrgreen:
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: kora » lutego 14, 2012, 11:20 pm

Rakiet pisze:a tak szczerze - który z tych wszystkich laureatów mógłby stanąć z podniesionym czołem naprzeciw pazura??


Szczerze , proszę bardzo :wink:

Tomasz Nitribitt,Maciej Balcar,Michał Augustyniak,Gienek Loska,Mariusz Korczyński i ostatni numerek w ankiecie 39 - Bogdan Szweda ( dla mnie to nr.1 polskiej sceny około bluesowej )
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: rocken » lutego 14, 2012, 11:26 pm

kora_ pisze:
Rakiet pisze:a tak szczerze - który z tych wszystkich laureatów mógłby stanąć z podniesionym czołem naprzeciw pazura??


Szczerze , proszę bardzo :wink:

Tomasz Nitribitt,Maciej Balcar,Michał Augustyniak,Gienek Loska,Mariusz Korczyński i ostatni numerek w ankiecie 39 - Bogdan Szweda ( dla mnie to nr.1 polskiej sceny około bluesowej )


Ten pierwszy jak i cały zespół zupełnie mnie nie przekonuje 8) ale to tylko moja opinia i może trochę "podgrzeje" dyskusje :)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Rakiet » lutego 15, 2012, 9:49 am

kora_ pisze:
Rakiet pisze:a tak szczerze - który z tych wszystkich laureatów mógłby stanąć z podniesionym czołem naprzeciw pazura??


Szczerze , proszę bardzo :wink:

Tomasz Nitribitt,Maciej Balcar,Michał Augustyniak,Gienek Loska,Mariusz Korczyński i ostatni numerek w ankiecie 39 - Bogdan Szweda ( dla mnie to nr.1 polskiej sceny około bluesowej )


łał, bogdan się ucieszy ;-). o nim w ogóle nie nadmieniałem, ale to właśnie jedna z rzeczy która mnie rozśmieszyła - mamy gościa o głosie, interpretacji i prezencji murzyna - i ląduje gdzieś na końcu... podobne mam zdanie o mirku "rubensie" grabowskim (chociaż on mało ostatnio występuje w bluesie)

wielu nie znalazłaś... a ci których wymieniłaś to naprawdę świetni wokaliści, ale na czas obecny (nie w przyszłości, bo na pewno staną się kiedyś super śpiewakami) mógłbym się zastanowić tylko nad gienkiem loską w tym "pojedynku"... z tym że on mi się wydaje zbyt rozchwiany, taki himeryczny - raz śpiewa genialnie a raz nudzi... no i potrzebuje kogoś, kto by mu podnosił poprzeczkę (takie mam wrażenie).

w zasadzie mam taki prosty test z wykonaniem "it's a man's man's world" - kogo mógłbym sobie wyobrazić śpiewającego ten kawałek ;-). oczywiście wszystkiego nie rozwiązuje, ale dużo daje ;-))
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: MuZzY-k » lutego 15, 2012, 9:51 am

Ja tam wszystkim gratuluję. Nie ma co się tak emocjonować, ja też się nie zgodzę z niektórymi typami, ale... niech tak już będzie.
Awatar użytkownika
MuZzY-k
bluesman
bluesman
 
Posty: 327
Rejestracja: stycznia 24, 2008, 6:10 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Rakiet » lutego 15, 2012, 10:15 am

he, zawsze warto się trochę poemocjonować :-))

najważniejsze żeby głosujący pamiętali:

muzyk grający w ulubionej kapeli nie musi być tym najlepszym w swojej kategorii

lubię the beatles, ale czy to znaczy, że george grał lepiej od claptona (no, może w niektórych momentach ;-))??
lubię leonarda cohena, ale czy to znaczy że lepiej śpiewa od sinatry??

całość się liczy.
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: TITO » lutego 15, 2012, 12:10 pm

Rakiet pisze:... ale jeżeli chodzi ci o małą częstotliwość ich publicznych występów, to nie jest to dla mnie kryterium... to mogłoby być ważne przy ustalaniu najlepszej kapeli - często gra, dobrze sobie radzi, itp... ale jeżeli wybieram najlepszego wokalistę to staram się jednak trochę poszukać i porównać...



Odnośnie oceny poziomu technicznego muzyków:
Wydaje mi się, że wyniki tej ankiety byłyby zgoła odmienne gdyby przesłać nagrania nominowanych np. do Bruce Iglauera lub kogokolwiek z "zewnątrz". Odwróciłby całą ankietę do góry nogami. Paru "najlepszych polskich instrumentalistów" 2011 byłoby na szarym końcu. Wszyscy działamy na swój sposób emocjonalnie, wybieramy bardzo subiektywnie.
Druga sprawa:
Dlaczego PAZUR a nie KRAJEWSKI, a może NIEMEN? - tego nie rozumiem! A może listonosz z Koziej Wólki - Jan Nowak -ja go słyszałem, to najlepszy polski wokalista bluesowy - a że nie koncertuje to mało ważne!
Moim zdaniem nie można popadać też w takie skrajności, jeżeli ktoś nie ma siły przebicia, marketingowo nie daje rady to go nie ma!
Ja nie oglądam tych Polsatowskich i TVN-owski programów, które mają wyszukać prawdziwe talenty wśród amatorów. Ci co głosowali (tylko prenumeratorzy TB - nie wiem ilu ich, bo cały nakład liczy 1900 - sam kupuje w sklepie, znajomi również) też nie muszą tego oglądać!
Pazura zwyczajnie na rynku NIE MA, a Genek - tak na dobrą sprawe - ZADEBIUTOWAŁ.
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: leszekblues » lutego 15, 2012, 12:31 pm

To jest zabawa a ludzie sie emocjonują :D

Wnioski mam takie
Dobrze , ze bluesa nie gram, nie słucham ( okazjonalnie jedynie) , nie głosuję i nie czytuję :oops:

Emocji u mnie brak

Muzyka niepoliczalna wiec o czym tu dyskutowac i poddawac watpliwosci?

A ludzie o takie pierdoły potrafia się sprzeczać
:D

GRatuje wszystkim z ankiety ( zabawy) od lewa do prawa
Bez wyjatku
leszekblues
 

Postautor: TITO » lutego 15, 2012, 12:47 pm

leszekblues pisze:Dobrze , ze bluesa nie gram, nie słucham ( okazjonalnie jedynie) , nie głosuję i nie czytuję


1. To dlaczego masz taki nick? :D
2. Te emocje to zabawa!
3. A kto zareagował największym oburzeniem na drugie miejsce Claptona na gitarowej liście wszechczasów? : :lol:
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Rakiet » lutego 15, 2012, 12:48 pm

TITO pisze:
Rakiet pisze:... ale jeżeli chodzi ci o małą częstotliwość ich publicznych występów, to nie jest to dla mnie kryterium... to mogłoby być ważne przy ustalaniu najlepszej kapeli - często gra, dobrze sobie radzi, itp... ale jeżeli wybieram najlepszego wokalistę to staram się jednak trochę poszukać i porównać...


Druga sprawa:
Dlaczego PAZUR a nie KRAJEWSKI, a może NIEMEN? - tego nie rozumiem! A może listonosz z Koziej Wólki - Jan Nowak -ja go słyszałem, to najlepszy polski wokalista bluesowy - a że nie koncertuje to mało ważne!
Moim zdaniem nie można popadać też w takie skrajności, jeżeli ktoś nie ma siły przebicia, marketingowo nie daje rady to go nie ma!
Ja nie oglądam tych Polsatowskich i TVN-owski programów, które mają wyszukać prawdziwe talenty wśród amatorów. Ci co głosowali (tylko prenumeratorzy TB - nie wiem ilu ich, bo cały nakład liczy 1900 - sam kupuje w sklepie, znajomi również) też nie muszą tego oglądać!
Pazura zwyczajnie na rynku NIE MA, a Genek - tak na dobrą sprawe - ZADEBIUTOWAŁ.

co do pierwszej sprawy oczywiście się z tobą zgadzam. jednak druga...

dlaczego pazur? a czy niemen (seweryna i twojego znajomego oczywiście pominę) żyje?
no więc dlatego pazur, że po śmierci niemena ja uważam go za najlepszego polskiego wokalistę.
pazur był legendą na śląsku zanim ktokolwiek w ub pomyślał o powołaniu telewizji polsat. i jego pozycja nie powinna być związana z występem w tv, ale z jego umiejętnościami. a jeżeli ktoś w ogóle niczego nie ogląda, sieci nie używa to niech przecież chodzi na koncerty...
a tu 2 kawałki grupy ddd, w której pazur kiedyś śpiewał:
Blues Lazy Lover
Girls Attend the Bars
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: leszekblues » lutego 15, 2012, 12:56 pm

TITO pisze:
leszekblues pisze:Dobrze , ze bluesa nie gram, nie słucham ( okazjonalnie jedynie) , nie głosuję i nie czytuję


1. To dlaczego masz taki nick? :D
Cóż zostało i tyle
2. Te emocje to zabawa!
3. A kto zareagował największym oburzeniem na drugie miejsce Claptona na gitarowej liście wszechczasów? : :lol:
:D
Zle odebrane , nie poradze
leszekblues
 

Postautor: kora » lutego 15, 2012, 1:03 pm

Rakiet, moim zdaniem za bardzo gloryfikujesz możliwości wokalne pana Pazura.
Kilka miesięcy temu byłam na Jego koncercie . Nie było szału , wokalnie też nie zachwycał .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: TITO » lutego 15, 2012, 1:08 pm

Rakiet pisze:a tu 2 kawałki grupy ddd, w której pazur kiedyś śpiewał:
Blues Lazy Lover
Girls Attend the Bars


No właśnie - kiedyś.
Mamy 2012 i oceniamy rok ubiegły! Pazur przeszedł obok - moim zdaniem oczywiście.
Nie podważam Twojego gustu ani kunsztu Pazura, ale gorszym wydaje się być przeginanie w ankiecie w drugą stronę.
W naszej forumowej ankiecie, w typach jednego forumowicza pojawiła się wokalistka (bardzo dobra zresztą) ogólnie bluesem niezainteresowana, która zaśpiewała jeden koncert z debiutującym zespołem, który ogólnie w ubiegłym roku zagrał cztery koncerty (każdy z kimś innym na wokalu).
I to wszystko.
Przecież nawet nie wypada na nią głosować - mimo że śpiewać może cudnie!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Rakiet » lutego 15, 2012, 1:12 pm

kora_ pisze:Rakiet, moim zdaniem za bardzo gloryfikujesz możliwości wokalne pana Pazura.
Kilka miesięcy temu byłam na Jego koncercie . Nie było szału , wokalnie też nie zachwycał .


może macie rację z tym pazurem, w końcu nie całkiem jestem na bieżąco... ale go lubię (no i może chciałem te jego kawałki tu umieścić ;-))
Ostatnio zmieniony lutego 15, 2012, 1:48 pm przez Rakiet, łącznie zmieniany 1 raz
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: B&B » lutego 15, 2012, 1:27 pm

He, he, Pierwsza Dama Bluesa czyli Ele Mielczarek ciągle straszy i to nawet w pierwszej dziesiątce 8)
Choć podobno znowu ma zaczac śpiewać bluesowo...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: rocken » lutego 15, 2012, 1:41 pm

B&B pisze:He, he, Pierwsza Dama Bluesa czyli Ele Mielczarek ciągle straszy i to nawet w pierwszej dziesiątce 8)
Choć podobno znowu ma zaczac śpiewać bluesowo...


no i piosenka turystyczna ma się całkiem nieźle w zestawieniu bluesowym 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Rakiet » lutego 15, 2012, 1:44 pm

rocken pisze:
B&B pisze:He, he, Pierwsza Dama Bluesa czyli Ele Mielczarek ciągle straszy i to nawet w pierwszej dziesiątce 8)
Choć podobno znowu ma zaczac śpiewać bluesowo...


no i piosenka turystyczna ma się całkiem nieźle w zestawieniu bluesowym 8)


może gdyby w południowych stanach były górki, to by też mieli bluesa turystycznego??
ciekawe jak będzie w naszej ankiecie ;-))
adam "rakiet" kozłowski.
tu robię strony www, animacje, ulotki, logotypy i reklamy: popcolor
a tu wspominam rakiety:adam & rakiety
Awatar użytkownika
Rakiet
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 933
Rejestracja: lutego 23, 2006, 11:43 am
Lokalizacja: skierniewice/silesia

Postautor: RafałS » lutego 15, 2012, 2:14 pm

Rakiet pisze:może gdyby w południowych stanach były górki


Są. Również na południowym wschodzie (Georgia, Karolina Południowa). Niezbyt imponujące w porównaniu ze Sierra Nevada w Kalifornii (Kalifornia to historycznie północ :) ), ale jednak jakieś górki są.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: rocken » lutego 15, 2012, 2:19 pm

Rakiet pisze:
rocken pisze:
B&B pisze:He, he, Pierwsza Dama Bluesa czyli Ele Mielczarek ciągle straszy i to nawet w pierwszej dziesiątce 8)
Choć podobno znowu ma zaczac śpiewać bluesowo...


no i piosenka turystyczna ma się całkiem nieźle w zestawieniu bluesowym 8)


może gdyby w południowych stanach były górki, to by też mieli bluesa turystycznego??
ciekawe jak będzie w naszej ankiecie ;-))


w ankiecie OB to raczej podium murowane 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: kora » lutego 15, 2012, 2:37 pm

rocken pisze:
w ankiecie OB to raczej podium murowane 8)


Oby nie :lol: bo to będzie "śmiech na sali " :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: rocken » lutego 15, 2012, 2:46 pm

Z mojej analizy wyników :) wychodzi że recepta na dobry festiwal bluesowy w Polsce to zespół bluesowy z pogranicza piosenki aktorskiej i studenckiej, piosenka turystyczna + rockowa gwiazda z zachodu :) choć ostatnio słyszałem że na jednym z polskich festiwali najbardziej podobał się zespół z pogranicza country/rocka :)

ps. szkoda Kora że usunęłaś część swojego poprzedniego posta :wink:
Ostatnio zmieniony lutego 15, 2012, 2:49 pm przez rocken, łącznie zmieniany 1 raz
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: kora » lutego 15, 2012, 2:47 pm

A tak na marginesie, czy ktoś z Was, kiedykolwiek słyszał aby Beth Hart
śpiewała bluesa ?
Toż to stricte rockowa wokalistka :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » lutego 15, 2012, 2:48 pm

rocken pisze:
ps. szkoda Kora że usunęłaś część swojego poprzedniego posta :wink:


a jednak wkleiłam :lol: możecie po mnie "pojechać " :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: TITO » lutego 15, 2012, 3:16 pm

kora_ pisze:A tak na marginesie, czy ktoś z Was, kiedykolwiek słyszał aby Beth Hart
śpiewała bluesa ?
Toż to stricte rockowa wokalistka :lol:


Tak, ale takie definiowanie bluesa nakazywałoby głosowanie na trzech, góra czterech polskich wykonawców - bo tylu - wykluczając domieszki innych gatunków - ich mamy!

Stu głosujących na czterech kandydatów - czy to byłaby fajna zabawa?

Może trzeba sobie jasno powiedzieć, że oprócz bluesa istnieje takie zjawisko jak "polski blues". Taka mieszanka piosenki turystycznej, studenckiej i delikatnego rocka na triadzie bluesowej.
W stosunku do country już dawno takiego podziału dokonałem, ale tu sprawa wydaje się łatwiejsza, bo "naszych" wykonawców grających "prawdziwe country" nie ma w ogóle!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: rocken » lutego 15, 2012, 3:20 pm

TITO pisze:W stosunku do country już dawno takiego podziału dokonałem, ale tu sprawa wydaje się łatwiejsza, bo "naszych" wykonawców grających "prawdziwe country" nie ma w ogóle!


jakie country masz na myśli ? i uważasz że jakiego country w Polsce się nie gra ?
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: B&B » lutego 15, 2012, 3:21 pm

kora_ pisze:A tak na marginesie, czy ktoś z Was, kiedykolwiek słyszał aby Beth Hart
śpiewała bluesa ?

Ja, ja słyszałem - na "Don't Explain" śpiewa bluesa - ""Sinner's Prayer" 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: kora » lutego 15, 2012, 3:42 pm

Don't Explain - no.... tu Jej nawet wyszło i nawet mi się podoba :shock:
( jestem w szoku ,ze ona potrafi czasami nie beczeć :lol: )

To,ze potrafi i czasami zaśpiewa, nie czyni z niej wokalistki bluesowej .
Edyta Bartosiewicz też potrafi bluesa zaśpiewać, nikt jednak nie myśli o niej w kategoriach wokalistki bluesowej. Cyndi Lauper tez nagrała bluesowa płytę, czy to od razu czyni z niej bluesmenkę ?

Bez jaj ....
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: TITO » lutego 15, 2012, 4:31 pm

rocken pisze:
jakie country masz na myśli ? i uważasz że jakiego country w Polsce się nie gra ?


Tego, które wymaga zastosowania PODSTAWOWEJ DLA COUNTRY techniki wydobywania dźwięku z gitary czyli chicken picking:
http://www.youtube.com/watch?v=0mz_KfSr92M

i podstawowego dla country frazowania WOKALÓW widocznego nawet u takich amerykańskich kapel jak ta poniżej

http://www.youtube.com/watch?v=8Eq67oX6aVU
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: rocken » lutego 15, 2012, 4:38 pm

Tak też u nas starają się pogrywać :) i z prawdziwym pedal steel guitar :)

http://www.youtube.com/watch?v=-9Rfyw_9 ... re=related

http://www.youtube.com/watch?v=ilUatpbAHiI
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues Top - Ankieta Kwartalnika Twój Blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron