Blues Top - 2009'

Ankieta Kwartalnika Twój Blues "BLUES TOP"

Moderator: mods

Postautor: agrypa » lutego 13, 2010, 10:21 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
agrypa pisze:Tu sie nie ma kto i o co obrazac. Glosowali PRENUMERATORZY TB. Niektorzy forumowicze probowali zgadnac jak beda glosowac. Czesto byla to chlodna kalkulacja. Ze sie ludziom z forum podoba bardzo "Afrykanski Snieg" to mozna na forum wyczytac. Rowniez to ze niecierpliwie czekaja na "LSD". Nie bardzo rozumiem kto i o co mialby sie obrazac. Mysle ze moze jednak na tym forum znalazlo by sie troche nieprzecietnych polskich fanow, nawet jezeli lubia rozne gatunki muzyki. Chyba chodzilo o artykul o TYA. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie wolno o nich ciekawie pisac.

...............

mam taka nadzieję!! / chyba /
nic nie wiem o żadnym artykule o TYA.
Ot przyszlo mi to do głowy gdy ujrzałem ich na liście.



Może ja slyszę cos innego.
żegnam


.........................
Panie Pawle. Troche nie na temat. Trudno...... :)
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lutego 13, 2010, 11:50 pm

e m d ż i pisze:
agrypa pisze:Panie Pawle No i troche nie na temat. Trudno...... :)


Taa...


................

Na temat Agrypo ; na temat!

przeczytaj uważnie prosze moja odpowiedz na Twoj post w kontekście TYA - pozdrawiam


a snafczyni nie ma racyji :twisted: :twisted:
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Oldjazzman » lutego 13, 2010, 11:53 pm

agrypa pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
agrypa pisze:Tu sie nie ma kto i o co obrazac. Glosowali PRENUMERATORZY TB. Niektorzy forumowicze probowali zgadnac jak beda glosowac. Czesto byla to chlodna kalkulacja. Ze sie ludziom z forum podoba bardzo "Afrykanski Snieg" to mozna na forum wyczytac. Rowniez to ze niecierpliwie czekaja na "LSD". Nie bardzo rozumiem kto i o co mialby sie obrazac. Mysle ze moze jednak na tym forum znalazlo by sie troche nieprzecietnych polskich fanow, nawet jezeli lubia rozne gatunki muzyki. Chyba chodzilo o artykul o TYA. Nie bardzo rozumiem dlaczego nie wolno o nich ciekawie pisac.

...............

mam taka nadzieję!! / chyba /
nic nie wiem o żadnym artykule o TYA.
Ot przyszlo mi to do głowy gdy ujrzałem ich na liście.



Może ja slyszę cos innego.
żegnam


.........................
Panie Pawle. Troche nie na temat. Trudno...... :)


Uważam, że to głosowanie należy uszanować jako głosowanie prenumeratorów TB (tak jak napisał "agrypa"), którzy mają swoje upodobania kształtowane przez różne kryteria. W innym przypadku byłoby ono czasami nie do strawienia , gdyż np. weżmy chociażby kategorię instrumenty klawiszowe. Na szarym końcu Leszek Możdżer a za Nim Paweł Serafiński. No można jeszcze dywagować którzy z wykonawców grają bluesa na codzień a którzy tylko z doskoku i to też jakoś rozgrzesza jakość tego głosowania. Ale ja traktuję to jako zabawę. Inaczej gdzieniegdzie słyszę co innego.
Oldjazzman
blueslover
blueslover
 
Posty: 727
Rejestracja: marca 1, 2009, 2:00 pm

Postautor: DZAKO » lutego 14, 2010, 12:11 am

Powiem tylko tyle, że jestem bardzo zniesmaczony wyborem 1 miejsca w kategorii "instrumenty różne - świat" !!!!! Jestem w 100% pewny że ta owa Pani zasługuje na 1 miejsce :twisted: :twisted: :twisted:

http://www.youtube.com/watch?v=twTX-eNXfUk




A tak na poważnie, bardzo dziękuję za głosy oddane na moją osobe.
Bardzo się ciesze, że moje nazwisko znalazło się na 15 miejscu, wśród tak wielu dobrych muzyków :) :)

Pozdrawiam
Jacek Zając
Awatar użytkownika
DZAKO
bluesman
bluesman
 
Posty: 380
Rejestracja: sierpnia 11, 2006, 11:14 pm
Lokalizacja: PSZÓW

Postautor: B&B » lutego 14, 2010, 10:28 am

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Przeczytałem i ręce mi opadły...
.........................
Nie będę się tu taplał w błocie.
mam pytanie:
fenomenalny album LOS AGENTOS - AFRYKAŃSKI ŚNIEG to płyta dla głuchych??????
Żaden z zespołów biorących udział w ankiecie / z całym szacunkiem dla Nich / nawet nie zbliżył się do muzycznego kosmosu LOS AGENTOS ; i nie idzie mi wyłącznie o polskie kapele;

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A ja się zastanawiam, dlaczego prenumeratorzy nie docenili płyty grupy TRANSATLANTIC - przecież jest rewelacyjna!!!
No a 17-te (!!!) miejsce Leszka Możdżera woła o pomstę do nieba i właściwie powinno się unieważnić wyniki w tej kategorii. A może i wszystkie unieważnić... ale kto by wtedy zagrał na Gali :twisted:

I tylko wyniki w kategorii OSOBOWOŚĆ są zgodne z oczekiwaniami i całę szczęście - gratulacje Jędruś :D
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: kora » lutego 14, 2010, 10:53 am

B&B pisze:A ja się zastanawiam, dlaczego prenumeratorzy nie docenili płyty grupy TRANSATLANTIC - przecież jest rewelacyjna!!!


:lol: :lol: :lol:
i równie bluesowa .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: ewcia » lutego 14, 2010, 11:54 am

Ja tam głosowałam na Afrykański Śnieg, bo to rewelacyjna płyta. Widać reszta nie. Nie ma sensu "prenumeratorów" traktować jak 1 osobę i pytać się "A dlaczego towarzysz prenumetoror nie głosowaliście na.."
Obrazek
Awatar użytkownika
ewcia
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3381
Rejestracja: maja 9, 2008, 8:41 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: JaRas » lutego 14, 2010, 12:10 pm

ewcia pisze:Ja tam głosowałam na Afrykański Śnieg, bo to rewelacyjna płyta. Widać reszta nie. Nie ma sensu "prenumeratorów" traktować jak 1 osobę i pytać się "A dlaczego towarzysz prenumetoror nie głosowaliście na.."


Ewcia cały czas punktowałem Cię, że się nie znasz, ale wiesz żartowałem.
Twoje opinie najbardziej mi się podobały i ta jest również znakomita.
:lol:
Jarek Ratajczak
zaAsiowany i zaCoolishowany
Bo jeśli....to właśnie spokój zwykłych dni- Zadra
Obrazek
Awatar użytkownika
JaRas
Prezes I FC Asi
Prezes I FC Asi
 
Posty: 20787
Rejestracja: września 14, 2007, 3:27 pm
Lokalizacja: Leszno

Postautor: kora » lutego 14, 2010, 12:46 pm

W skrócie - Polska

OSOBOWOŚĆ

1.Andrzej Jerzyk
2.Jan Chojnacki
3.Sławek Wierzcholski
4.Irek Dudek
5.Mariusz Szalbierz
6.Wojciech Mann
7.Piotr Łukasiewicz
8.Benedykt Kunicki
9.Matysik Family
10.Bogdan Topolski

ZESPÓŁ

1.Boogie Boys
2.HooDoo Band
3.J.J.Band
4.Śląska Grupa Bluesowa
5.Nocna Zmiana Bluesa
6.Kasa Chorych
7.Siódma W Nocy
8.Dżem
9.Devil Blues
10.Limbo

WOKALISTKA

1.Magda Piskorczyk
2.Karolina Cygonek
3.Agnieszka Łapka
4.Alicja Janosz
5.Joanna Mrozek
6.Joanna Pilarska
7.Martyna Jakubowicz
8.Karolina Kidoń
9.Elżbieta Mielczarek
10.Ida Zalewska

WOKALISTA

1.Adam Kulisz
2.Jan Kyks Skrzek
3.Tomasz Nitribit
4.Jacek Jaguś
5.Sławek Wierzcholski
6.Krzysztof Gorczak
7.Sebastian Riedel
8.Irek Dudek
9.Maciek Lipina
10.Roman Puchowski

GITARA

1.Jacek Jaguś
2.Leszek Winder
3.Grzegorz Kapołka
4.Sebastian Kozłowski
5.Bartek Miarka
6.Leszek Cichoński
7.Oskar Kunicki
8.Andrzej Wodziński
9.Jerzy Styczyński
10.Witold Jąkalski

HARMONIJKA USTNA

1.Bartek Łęczycki
2.Michał Kielak
3.Łukasz Wiśniewski
4.Sławek Wierzcholski
5.Łukasz Rumpel
6.Beata Kossowska
7.Irek Dudek
8.Tomasz Kamiński
9.Jan Kyks Skrzek
10.Igor Łojko

INSTRUMENTY KLAWISZOWE

1.Bartek Szopiński
2.Piotr Michalak
3.Michał Cholewiński
4.Wojciech Karolak
5.Jan Kyks Skrzek
6.Jacek Prokopowicz
7.Krzysztof Głuch
8.Stanisław Witta
9.Krzysztof Borowicz
10.Janusz Borzucki

INSTRUMENTY RÓŻNE

1.Jan Błędowski
2.Jan Gałach
3.Szymon Szopiński
4.Michał Giercuszkiewicz
5.Ireneusz Głyk
6.Bartek Niebielecki
7.Piotr Dąbrowski
8.Krzysztof Ścierański
9.Andrzej Serafin
10.Arek Osenkowski

ODKRYCIE

1.HooDoo Band
2.Marek Makaron Motyka
3.Around The Blues
4.Hard Times
5.Przytuła & Kruk
6.Mojo
7.Werbińska & Pawlina
8.Mr.Blues
9.Doktor Blues
10.Moo Moo Milk

PŁYTA

1.Antologia Polskiego Bluesa
2."Pełnia Słońca"......- Śląska Grupa Bluesowa
3." Hey,You"........... - Boogie Boys
4."Hard Times" ........ - Hard Times
5."Blue Blues" ........ - Grzegorz Kspołka Trio
6."Blues W Filharmonii" - Sławek Wierzcholski
7."Outsaider Blues" ... - Outsaider
8."Siódma W Nocy" ..... - Siódma W Nocy
9."Polish Blues Session"
10."Makaron Po Śląsku". - Marek Makaron Motyka Trio

WYDARZENIE

1.Koncert Otisa Clay'a ONB
2.Rawa Blues
2.Suwałki Blues Festiwal
3.Olsztyńskie Noce Bluesowe
4.Lauba Pełno Bluesa
5.Jimiway Blues Festival
6.Bluestracje
7.Antologia Polskiego Bluesa cz.2
8.Magic Slim w Chorzowie/Polsce
9.Gala Blues Top
10. Trwanie Twojego Bluesa
Ostatnio zmieniony lutego 14, 2010, 1:23 pm przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Zośka L. » lutego 14, 2010, 12:55 pm

Kora, zamień w kategorii 'płyta' miejsca 2 i 3 :)
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: kora » lutego 14, 2010, 1:01 pm

sorky, już poprawiam :oops:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » lutego 14, 2010, 1:55 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Przeczytałem i ręce mi opadły...
.........................
Nie będę się tu taplał w błocie.

mam pytanie:

fenomenalny album LOS AGENTOS - AFRYKAŃSKI ŚNIEG to płyta dla głuchych??????

Żaden z zespołów biorących udział w ankiecie / z całym szacunkiem dla Nich / nawet nie zbliżył się do muzycznego kosmosu LOS AGENTOS ; i nie idzie mi wyłącznie o polskie kapele;

pożal sie Boże - Ten Years / zombie / After...

Afrykański Śnieg to absolutnie wizjonerski album ; jedyny jak do tej pory, na naszym rodzimym rynku.
Następny będzie LSD.

Muzyka dla głuchych czy wrażliwych inaczej ???

Czuję zażenowanie i wstyd.

Osłuchanie przecietnego polskiego fana - żadne..niestety.
TO JEST PRAWDA a nie mój wymysł!
I nie obrażajcie sie na mnie. Mówie o tym co obserwuje i z czym sie na codzień spotykam!

Andrzeju - Tobie gratuluję!!!

Resztę pominę milczeniem i wracam do Rubiconu TANGERINE DREAM.


Haha, Pawle, cudownie !!!! :lol:

Niestety tak to u nas wygląda. Z resztą wielu prenumeratorów jest ze śląska i nie oszukujmy się, to robi robotę - i nie dlatego, żę faworyzują swoich, tylko dlatego, że ICH ZNAJĄ, LUBIĄ, SĄ Z NIMI OSŁUCHANI. Zywczajnie głosujące Ślązaki nie miały wystarczającej styczności z Agentami, którzy między innymi dlatego tak słabo wypadli. Popatrz na kategorię wokalista: KYKS NA DRUGIM MIEJSCU?! Bardzo go lubię, ale w zyciu nie pomyślałabym o nim jako o dobrym wokaliście - widać "swoi" tak potrafią.
Nie możemy mieć im tego za złe, bo to TA muzyka jest im bliska.

Dla mnie zatrważająco nisko wypadli nawet nie tyle sami Los Agentos i Afrykański śnieg, co Lupi i Andrzej. A Olek Górny? A płyta Hokus? No i nieistniejące Limbo na wyższej pozycji niż choćby Hard Times czy Boogie Chilli. A co z gitarzystami, którzy nie muszą być ulubionymi, ale są zwyczajnie świetnymi instrumentalistami? Tu na przykład ucierpieli Lupi i Olek, którzy w ogóle wypadli z dwudziestki. No i płyta NZB, która - nie ukrywajmy - niczym nowym nie może się pochwalić, nad Makaronem, Agentami czy Pawłem Szymańskim?

W tym roku wszędzie na górze znajdują się "uniwersalni" w tej ankiecie, wysoko notowani co roku wykonawcy lub Śląscy muzycy. No i ludzie, którzy na te miejsca wskoczyli siłą rozpędową z poprzednich lat.

Bardzo nie podoba mi się kształt tej ankiety, aczkolwiek nie można stwierdzać, że ludzie się nie znają czy nie dostrzegają czegoś - to po prostu wielka styczność z ich "regionalną" muzyką, a może i troszkę lokalny patriotyzm?

System z wcześniejszych lat podobał mi się dużo bardziej między innymi dlatego, że głosować mogły szersze grona.

Pozdrawiam!

PS: Pawle, jeszcze wyprawimy Lenerta, Serafina i Domarskiego na trasę po Europie :twisted: :twisted: :twisted:
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: andrzej.staszok » lutego 14, 2010, 2:14 pm

agrypa pisze:Tu sie nie ma kto i o co obrazac. Glosowali PRENUMERATORZY TB. ...

... pewnie , że nie ma o co , tak juz bywa w ankietach Towarzystwa Wzajemnej Adoracji , a czy głosuja prenumeratorzy czy nie, nie ma to najmniejszego znaczenia, tak na marginesie zastanawiam sie ilu prenumeratorów było na Chicago Bues Festival wyłaczajac Redakcje TB ? :roll:
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Postautor: Electric Muddy » lutego 14, 2010, 2:20 pm

RockOnCellBlock pisze:Niestety tak to u nas wygląda. Z resztą wielu prenumeratorów jest ze śląska i nie oszukujmy się, to robi robotę - i nie dlatego, żę faworyzują swoich, tylko dlatego, że ICH ZNAJĄ, LUBIĄ, SĄ Z NIMI OSŁUCHANI.

A może prenumeratorzy (nie koniecznie śląscy) głosują na śląskich wykonawców dlatego, że ci wykonawcy są zwykle bardziej bluesowi :D
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Postautor: RafałS » lutego 14, 2010, 2:28 pm

Jako realista nie oczekiwałem, że Los Agentos zdominuje wyniki ankiety, ale jest mi przykro, że przeszli prawie niezauważeni. Nie wydaje mi się żeby byli mniej bluesowi niż rockowy Dżem czy funkowy Hoodoo Band. Jest wyjątkowo paskudnym paradoksem, że dopóki Robert grał bluesowe i bluesrockowe standardy w tej konwencji, co wiekszość, to LA zajmowało wysokie miejsca, a w momencie gdy zaproponował oryginalną muzykę autorską, to wypadli z pierwszej dziesiątki. Freebird napisał za mocno (jak zwykle moim zdaniem), ale powody jego frustracji rozumiem. Byłem świadom ortodoksyjności naszego bluesowego światka (sam jestem trochę ortodoksem), ale to mimo wszystko gorzkie, kiedy ogół automatycznie ignoruje muzyków grających inaczej niż wszyscy. Trudno, prenumerator płaci i ma prawo głosować jak chce...

Z innych: wydaje mi się, że kategorię wydarzenie lepiej byłoby przemianować na "festiwal / koncert". Brakuje mi też kategorii "kompozytor" czy "autor piosenek" (songwriter). Szanuję np. Adama Kulisza i podskórnie czuję, że powinien on być doceniony w jakiejś kategorii, ale nie jestem pewien czy musi się to nazywać "wokalista". To, co sprawia, że Kulisz jest dobry, to nie sam wokal, tylko specyficzne piosenki w autorskim wykonaniu. Dla mnie Kulisz nie jest stricte "wokalistą", tak jak nie jest nim dla mnie np. Bob Dylan. Naprawdę bardzo potrzebna jest kategoria, w której doceni się repertuar autorski. I tak wracam do początku swojej wypowiedzi, bo właśnie w takiej kategorii autorskiej mogliby się wysoko uplasować Paweł Szymański czy Robert Lenert. Jak powiedział kiedyś Roger Waters: "piosenki nie rosną na drzewach - ktoś je musi napisać". Warto zwrócić uwagę głosujących, na tych, którzy piszą własne numery i na jakość tych numerów.
Ostatnio zmieniony lutego 14, 2010, 2:50 pm przez RafałS, łącznie zmieniany 3 razy
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: kora » lutego 14, 2010, 2:29 pm

RockOnCellBlock pisze: (1 )Zywczajnie głosujące Ślązaki nie miały wystarczającej styczności z Agentami, którzy między innymi dlatego tak słabo wypadli.

(...)

( 2 ) ludzie się nie znają czy nie dostrzegają czegoś - to po prostu wielka styczność z ich "regionalną" muzyką, a może i troszkę lokalny patriotyzm?


(1)
Co ty za bzdury wypisujesz Nino ? Jesteś fanatycznie zapatrzona i nie zauważasz podstawowych faktów.
Los Agentos z "Afrykańskim Śniegiem" był na WBF w Rudzie Ślaskiej ( sama tam byłaś, to wiesz), gdybyś posłuchała opinii innych ,którzy tam byli, to byś się dowiedziała,ze nikt z zachwytu nie piał,a zapewniam Cię, że w Jowiszu jest bardzo wybredna publika,która już niejedno słyszała i widziała.
Ponadto Robert,już drugi raz pod rząd ze swoim składem był na Laubie,gdzie był dobrze przyjęty, także nie mów,że "Ślązaki "Ich nie znają, bo to nieprawda,a to czy Im ( tym Ślązakom) podobało się , to już inna kwestia ....

(2)
Jaki lokalny patriotyzm ? :D
Spójrzmy na 3 pierwsze miejsca każdej kategorii

Osobowość.....................Jerzyk,Chojnacki,Wierzcholski
Zespół ...........................Boogie Boys,HooDoo Band,J.J Band
Wokalistka .....................Piskorczyk,Cygonek ,Łapka
Wokalista....................... Kulisz,Kyks,Jaguś
Gitara..............................Jaguś,Winder,Kapołka
Harmonijka .....................Łęczycki,Kielak,Wiśnia
Instrumenty K.................Szopiński,Michalak,Cholewiński
Instrumenty R.................Błędowski,Gałach,Szopinski
Odkrycie .........................Hoodoo,Motyka,Around The Blues
Płyta ...............................Antologia "Hey, you" Pełnia słońca
Wydarzenie ....................Otis & ONB, Rawa,Suwałki

Wychodzi,ze na 33 możliwości mamy 10 z naszego regionu.
Faktycznie patriotyzm lokalny - powalający :roll: :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » lutego 14, 2010, 2:54 pm

Kora, PO PIERWSZE:
Robert i Lauba to co innego niż Los Agentos "Afrykański Śnieg". Też zauważ, że Robert jako Robert w dwudziestce się pojawił, a Los Agentos jako zespół - nie. To tak jakby mówić, że The Quarry Man byli zauważani, tylko nielubiani, bo The Beatles wszyscy znali i kochali - to dwa różne, nieporównywalne projekty, inne składy, inny repertuar itd.
Po drugie we mnie nie ma fanatyzmu, w tej ankiecie średnio wypadło kilku muzyków, których bardzo lubię, a na Agentach się skupiłam, bo FREEBIRD PORUSZYŁ ICH TEMAT I TO BYŁA ODPOWIEDŹ

PO TRZECIE: czytaj uważnie !!! "TROSZKĘ" lokalny patriotyzm i znak zapytania - z resztą na początku zaznaczyłam, że to nawet nie o to chodzi. Poza tym pisałam jeszcze o tych uniwersalnych, którzy zawsze są na górze: do tych zaliczają się Chojnacki, Wierzcholski, J.J. Band, Piskorczyk, Cygonek, Jaguś, Kielak, Łęczycki, Błędowski. Do rozpędzonych, o których też pisałam spokojnie można zaliczyć: JJów i Boogie Boys - Szopińskiego, Cholewińskiego.

Ja nie mówię, że to wszystko złe wybory. Ja mówię, że przejawia się to, z jakiego regionu są głosujący, BO PRZEJAWIA i temu nie można zaprzeczac. Nie mówię, że to źle. to po prostu SUCHE FAKTY.

PS: 10/33 to mało? A ile jest województw w tym kraju? Śląsk ma 10/33, a 23/30 to pozostałe 15 województw. Jak można więc mówić, że 10 to mało?

I co do frekwencji - nie powiesz mi chyba, że Los Agentos dali w tym roku na Śląsku tyle koncertów co np. Jasiu Gałach czy Śląska Grupa Bluesowa :roll: Jeden koncert w klubie osiedlowym to niespecjalnie dużo...

I jeszcze raz powtarzam - skupiałam się na Agentach, bo ich temat poruszył Paweł.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: agrypa » lutego 14, 2010, 2:56 pm

Kora, dzieki :) Jasno i przejrzyscie.
ZAPRASZAM!!!
https://www.liszka-agrypa.com/

©Zbigniew Liszka
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: kora » lutego 14, 2010, 3:22 pm

RockOnCellBlock pisze:Robert i Lauba to co innego niż Los Agentos "Afrykański Śnieg". Też zauważ, że Robert jako Robert w dwudziestce się pojawił, a Los Agentos jako zespół - nie.


Nino, nie chce mi się z Tobą rozmawiać.Nasz dialog nie doprowadzi do niczego konstruktywnego :D

Ja,powiem Ci tylko tyle - Robertowi robisz więcej szkody,niż pożytku .
Każdy w naszym środowisku Go ceni i szanuje,to,ze płyta nie zajęła wysokiego miejsca, w niczym Mu nie ujmuje , a takim niepotrzebnym paplaniem psujesz Mu reputacje ....

RockOnCellBlock pisze:PS: 10/33 to mało? A ile jest województw w tym kraju? Śląsk ma 10/33, a 23/30 to pozostałe 15 województw. Jak można więc mówić, że 10 to mało?


:roll: :roll: A skąd Ci się takie przypuszczenia wzięły ? :shock:
Ja rozmawiałam z Andrzejem Matysikiem na temat prenumeratorów i tu Cie pewnie bardzo zaskoczę, bo Twoja teoria spiskowa legnie w gruzach :wink:

- Cały Śląsk + Opole - to 19 % wszystkich prenumeratorów
- Okręg warszawski - to 17% wszystkich prenumeratorów
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » lutego 14, 2010, 3:46 pm

kora_ pisze:
RockOnCellBlock pisze:Robert i Lauba to co innego niż Los Agentos "Afrykański Śnieg". Też zauważ, że Robert jako Robert w dwudziestce się pojawił, a Los Agentos jako zespół - nie.


Nino, nie chce mi się z Tobą rozmawiać.Nasz dialog nie doprowadzi do niczego konstruktywnego :D

Ja,powiem Ci tylko tyle - Robertowi robisz więcej szkody,niż pożytku .
Każdy w naszym środowisku Go ceni i szanuje,to,ze płyta nie zajęła wysokiego miejsca, w niczym Mu nie ujmuje , a takim niepotrzebnym paplaniem psujesz Mu reputacje ....

RockOnCellBlock pisze:PS: 10/33 to mało? A ile jest województw w tym kraju? Śląsk ma 10/33, a 23/30 to pozostałe 15 województw. Jak można więc mówić, że 10 to mało?


:roll: :roll: A skąd masz taką wiedzę ? :shock:
Ja rozmawiałam z Andrzejem na temat prenumeratorów i tu Cie pewnie bardzo zaskoczę, bo Twoja teoria spiskowa legnie w gruzach :wink:

- Cały Śląsk + Opole - to 19 % wszystkich prenumeratorów
- Okręg warszawski - to 17% wszystkich prenumeratorów


To trzeba przyznać, że Warszawka tez ma sporo. Ale czy gdzieś indziej jest tych prenumeratorów równie wiele?

Nie staram się tu robić niczego dobrego na rzecz Roberta czy kogokolwiek z Los Agentos - wyrażam tylko moją opinię na ten temat - moje zdanie, które w ogóle chciałam przemilczeć, tylko Paweł mnie sprowokował.
Cóż, chyba lepiej siedzieć cicho.
PS: 1/3 wysokich miejsc to wciąż b. dużo....

Mi nie chodzi o "biedni Agenci, zróbmy im teraz show". Mi chodzi o "wyniki są jakie są ze względu na zawężone grono glosujących".
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: kora » lutego 14, 2010, 4:03 pm

RockOnCellBlock pisze: Mi chodzi o "wyniki są jakie są ze względu na zawężone grono glosujących".


I to jest powód aby stać się prenumeratorem TB :D a nie udawać fana bluesa, raz do roku, kiedy w TB była dostępna ankieta :twisted:

Same plusy z tego wynikają :D zresztą sama o tym wiesz.

PS To tak jak z wyborami , nie idziesz ,a potem masz pretensje,że twój kandydat nie przeszedł i wszystkich dookoła obwiniasz za taki stan rzeczy. :wink:
Ostatnio zmieniony lutego 14, 2010, 4:11 pm przez kora, łącznie zmieniany 3 razy
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » lutego 14, 2010, 4:04 pm

Jako osoba w stu procentach niepubliczna nie boję się wyrażania mojego zdania w tego typu temacie, dlatego też to zrobiłam.

Stwierdzam jednak, że lepiej siedzieć cicho, choćby po to, żeby nie być naskakiwanym.

Przepraszam tych, których uraził subiektywizm moich wypowiedzi i do pogadania w innych tematach.
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Andrzej Serafin » lutego 14, 2010, 4:10 pm

Błagam przestańcie już pisać w imieniu i o LA.
Szanujemy wyniki, Wy uszanujcie Nasz brak komentarzy.
Dyskusje (w naszym imieniu) na prawdę donikąd nie prowadzą.

Ja jeszcze raz dziękuję za zajęte miejsce w kategorii Instr. Różne

Pozdrawiam
Andrzej
jutro to dziś - tyle, że jutro
Awatar użytkownika
Andrzej Serafin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1775
Rejestracja: września 28, 2008, 11:32 pm
Lokalizacja: Kolbuszowa

Postautor: ANDRZEJ MATYSIK » lutego 14, 2010, 4:32 pm

holomnic - 10
kora - 8
Ewcia - 7
RockOnCellBlock - 6
Karambol - 4
Amnezjusz - 3
Diabolique - 3
Pan Be - 2
Makaron - 1
Robert007Lenert - 1
borszysz - 0
Czesiek - 0
Dziadek Władek - 0
Mr. Blues - 0
olekblues - 0

Holomnicowi i Korze gratulujemy zdobycia zaproszenia na Galę 24 kwietnia, a Ewci i RockOncellBlock zaproszenia na koncert Young Blood 23 kwietnia. Zwycięzców proszę o kontakt - delta.art.pl@gmail.com

Dziękujemy za poświęcenie czasu na tak wnikliwą analizę oraz za towarzystwo podczas audycji. Na TB OnLine są już szczegółowe wyniki w arkuszach kalkulacyjnych i krótki fotoreportaż Krzysia Szafrańca ze studia Radia eM.

Pozdrawiam,
Zosia Matysik
ANDRZEJ MATYSIK
 

Postautor: Czesiek » lutego 14, 2010, 5:33 pm

:) ...Zacznę od gratulacji dla wszystkich laureatów Blues Top 2009 słusznie i zasłużenie.... , pragnę także pogratulować Redakcji TB że ta zabawa przez tyle lat urosła do tak ważnej rangi i dostarcza co roku nam tyle emocji i kontrowersji . Na koniec tej krótkiej wypowiedzi posłużę się cytatem ......jeszcze się taki nie urodził co by wszystkim dogodził :D
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Nie narzekajmy tylko pracujmy organicznie :-)

Postautor: Greeny » lutego 14, 2010, 7:47 pm

Proponuję nie kontestować wyników tylko aktywniej uczestniczyć na miarę własnych możliwości w propagowaniu wiedzy o swoich faworytach.
Ja np. jestem zadowolony z wyników, pomimo tego, że moje absolutne typy: RONNIE EARL jako gitarzysta (nominowany w tej kategorii w Blues Music Award )i jego płyta Living In The Light (równiez nominowana do Blues Music Award ) nie wygrały ankiety Blues Top 2009. Ale RONNIE EARL pnie się coraz wyżej w kolejnych ankietach - 2006 rok - 20 miejsce, a 2009 rok - 6 miejsce :-). Zatem wiedza polskich słuchaczy o tym artyście rośnie i mam nieskromnie nadzieję, że częściowo za sprawą mojego artykułu w TB39 :-). A warto jeszcze dodać, że jako jedyny z pierwszej 15-stki nie był nigdy w Polsce. Proszę Państwa zapewniam Was, że gdyby był na koncertach w Polsce zobaczylibyście i usłyszeli coś co przwróciłoby wielu osobom wybrażenie o gitarze i emocjonalnym kontakcie z muzykiem. Szkoda, że raczej nie przyjedzie, bo nie pozwala mu zdrowie i przede wszystkim nie koncertuje dla pieniędzy. Ale mam nadzieję, że wśród polskich słuchaczy zyska coraz więcej fanów. Zatem redaktorzy do piór i mikrofonów i więcej RONNIEGO EARLA :-). Póki co słyszałem go tylko u redaktorów Manna, Chojnackiego i Turkowskiego. Ale przyznaję, że nie słucham wszystkich audycji bluesowych więc może inni też cos kiedyś wspominali :-).

A przy okazji prosba do osoby regagującej wyniki nakiety o sprostowanie tytułu płyty RONNIEGO EARLA - zamiast Living In The Night powinno być Living In The Light .
Tytuły płyt EARLA mają znaczenie zawierając jakąś informację o stanie duchowym artysty bądź przesłanie, o czym pisałem w TB39.
Tytuł płyty Living In The Light jest optymistyczny i mówi o wydobyciu sie artysty z depresji i pozytywnym postrzeganiu rzeczywistości i pozytywnym nastawieniu na przyszłość.
Zamiana słowa Light na Night całkowicie zmienia sens komunikatu artysty.
O komunikatach i przesłaniach zawartych w tytułach płyt Earl mógłbym dłużej, ale może zostawmy to wnikliwości innych fanów.

Pozdrawiam
Krzysztof
Awatar użytkownika
Greeny
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 162
Rejestracja: października 12, 2005, 8:04 pm
Lokalizacja: Stalowa Wola

Postautor: kora » lutego 14, 2010, 7:58 pm

Ronnie Earl , w mojej ankiecie miał miejsce nr.1 :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: GMTurecky » lutego 14, 2010, 8:07 pm

wracam do Rubiconu TANGERINE DREAM.

Polecam 'Ricochet', jest lepszy. ale dopiero po wysłuchaniu Polskiego Bluesa!
Pozdrowaśki! & Make Love Not War! & Harleyluja! & Kisses&Hugs!
Awatar użytkownika
GMTurecky
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: lutego 8, 2010, 8:13 pm
Lokalizacja: Seas & Oceans

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lutego 14, 2010, 8:08 pm

B&B pisze:
Pawe Freebird Michaliszyn pisze:Przeczytałem i ręce mi opadły...
.........................
Nie będę się tu taplał w błocie.
mam pytanie:
fenomenalny album LOS AGENTOS - AFRYKAŃSKI ŚNIEG to płyta dla głuchych??????
Żaden z zespołów biorących udział w ankiecie / z całym szacunkiem dla Nich / nawet nie zbliżył się do muzycznego kosmosu LOS AGENTOS ; i nie idzie mi wyłącznie o polskie kapele;

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
A ja się zastanawiam, dlaczego prenumeratorzy nie docenili płyty grupy TRANSATLANTIC - przecież jest rewelacyjna!!!
No a 17-te (!!!) miejsce Leszka Możdżera woła o pomstę do nieba i właściwie powinno się unieważnić wyniki w tej kategorii. A może i wszystkie unieważnić... ale kto by wtedy zagrał na Gali :twisted:

I tylko wyniki w kategorii OSOBOWOŚĆ są zgodne z oczekiwaniami i całę szczęście - gratulacje Jędruś :D

.................
Jesli piszesz o Transatlanticu z Trevavasem i Portnoyem to beznadzieja. Jeden cudny numer na pare płyt. Reszta wieje nudą że brak slów.

Rzezba dla rzezby.

A Leszek?

Drogi B&B ;

Leszek jest poza konkurencją .

Jemu żadne ankiety nie sa potrzebne.
..............................................................
Ostatnio zmieniony lutego 14, 2010, 8:23 pm przez Pawel Freebird Michaliszy, łącznie zmieniany 1 raz
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » lutego 14, 2010, 8:12 pm

RockOnCellBlock pisze: Pawle, jeszcze wyprawimy Lenerta, Serafina i Domarskiego na trasę po Europie :twisted: :twisted: :twisted:


...................
Wiesz ....tak sie prędzej czy pozniej stanie.
Jesli to ślązacka ankieta to syćko rozumiem. Pozdrawiam serdecznie!!
Syćkich ..jak leci..
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Blues Top - Ankieta Kwartalnika Twój Blues

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron