Zadziwiające wyniki ankiety

Tak wybieraliśmy w ubiegłych latach...

Moderator: mods

Zadziwiające wyniki ankiety

Postautor: freebird92 » marca 9, 2008, 1:34 pm

Ja sie troche dziwie wyborom przynajmniej w kilku kategoriach. Nie moglem glosowac, bo mam za malo postow. Oto moje typy:

Blues knajpa:
Funaberia Ostrow
Lesniczowka Chorzow
Jesiony Tychy

Koncert:
John Mayall w Stodole
Gov't mule
The Rolling Stones

Wydarzenie:
smierc Tadeusza Nalepy
koncert The Rolling Stones
Jimmyway

Inne instrumenty:
Jan Gałach
Józef Skrzek
Krzysztof Toczko

Festiwal:
Jimmyway
Ku przestrodze
Breakout Festiwal

Harmonijkarz:
Bartosz Łęczycki
Michał Kielak
Dawid Wyderko

Klawiszowiec:
Szymon Szopiński
Jan ,,Kyks" Skrzek
Janusz Borzucki

Basista:
Paweł Mikosz
Rafał Kassaraba
Beno Otręba

Blues akustyczny:
Sławek Wierzcholski
Roman Puchowski
Jaromi

Odkrycie:
Highway
Zbig Band
Bracia i siostry

Płyta:
Cree ,,Tacy sami"
Highway ,,Autostrada"
Pikantik ,,Pikantik plays Zappa"

Wokalistka:
Ola Łysiak
Aneta Sumara
Magda Piskorczyk

Wokalista:
Sebastian Riedel
Maciej Balcar
Tomasz Domieracki

Gitarzysta:
Jacek Jaguś
Jerzy Styczyński
Sebastian Riedel

Zespół:
JJ Band
Highwy
Siódma w nocy

Co Wy na to? Mnie się rzuciło wm oczy, ze wyrozniani byli niemal wylacznie czlonkowie forum.

Proponuje jeszcze kilka nowych kategorii: manager, agencja koncertowa, audycja, redaktor, wytwornia, teledysk... No chyba starczy






:D Pozdrawiam
,,Każdy ma w sobie własną opowieść. W ogniu, w kamieniu, w milczeniu, w mowie(...).
freebird92
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: grudnia 13, 2007, 8:46 pm
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: Selphie » marca 9, 2008, 4:04 pm

przeczytałam Twoje typy i nie wydaje mi się, żeby jakoś szczególnie odbiegały od oficjalnych wyników ankiety, albo inaczej - są osobistym wariantem tych wyników, tak jak każdy zestaw oddany przez nas. Ba, jest w nim równie dużo forumowiczów, co na uśrednionej wersji.
Po prostu masz inny gust. Patrząc przykładowo na docenianych przez Ciebie wokalistów mniemam, że lubisz brzmienie głosu Ryśka Riedla, za którym np. ja nie przepadam. Jest taka możliwość, prawda?
Nie przeczę, że to, czy dany muzyk jest na forum ma wpływ na to, że więcej ludzi na niego zagłosuje, bo należy tu wziąć pod uwagę chociażby to, że reklamuje tu swoje koncerty, że z częścią zna się osobiście, a więc również częściej przychodzą na koncerty i mają więcej okazji by przekonać się do wykonywanej przezeń muzyki.
Zauważmy też, że na forum jest cały gros bardzo uzdolnionych muzyków i reprezentantów różnych zespołów i gdybyśmy mieli ich wyeliminować z głosowania to chyba... nie byłoby na kogo oddawać głosy!! :D

Pozdrawiam serdecznie stając nieco w obronie Ankiety, która jest wszak odzwierciedleniem naszych upodobań muzycznych, oraz w pewnym stopniu zapewne - towarzyskich.
Katarzyna Joanna Czemplik ;>
Selphie



Dobra muzyka to przede wszystkim emocje
Radio AFERA
Awatar użytkownika
Selphie
blueslover
blueslover
 
Posty: 543
Rejestracja: lutego 3, 2006, 12:01 am
Lokalizacja: Ostrów Wlkp./Poznań

Dziwne wyniki ankiety

Postautor: freebird92 » marca 9, 2008, 9:56 pm

Glownie w tym miejscu bede bronil Johna Mayalla i Stonsow. W koncu niektorzy ze starszych bluesmanow czekali po 40 lat zeby ich zobaczyc w naszym kraju a tu w podsumowaniu ankiety nie bylo o tych artystach wzmianki. Przyznasz, ze po dluzszym okresie czasu to sie moze wydac dziwne. Zeby bylo jasne sam pomysl ankiety popieram i dziekauje wszystkim, ktorzy sie do jej powstania przyczynili. Pozdrawiam.
,,Każdy ma w sobie własną opowieść. W ogniu, w kamieniu, w milczeniu, w mowie(...).
freebird92
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: grudnia 13, 2007, 8:46 pm
Lokalizacja: Pabianice

Postautor: Robert007Lenert » marca 9, 2008, 10:08 pm

Freebird92.... jak to bywa z ankietami. Jednym sie podobaja wyniki , innym nie. Trza bylo zaglosowac i tyle :)
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7074
Rejestracja: października 22, 2004, 5:31 pm
Lokalizacja: Galicja, to oczywiste:)

Postautor: dzemek » marca 9, 2008, 10:48 pm

Ja głosowałem np. na tych wydarzeniach na których byłem, na których miałem odbicie, mogłem skonfrotować swoje wrażenia z wyborem i czy lubię danego wykonawcę, typ muzyki. Tak samo z płytami czy koncertami muzyków, którzy zrobili na mnie wrażenie. Nie byłem w ostrowskiej Funaberii do tej pory, innych blues-knajpach w Polsce za wiele-trochę byłoby to nie fair z moim sumieniem, gdybym oddał głos tylko wnioskując się opiniami innych forumowiczów.
Za rok będzie kolejna okazja :)
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: StS » marca 10, 2008, 4:26 pm

Wyniki są interesujące - zwłaszcza dotyczące frekwencji. Od ubiegłego roku forum się (prawdopodobnie) rozrosło, ale ilość uczestników ankiety znacząco spadła.
Na forum są chyba socjolodzy, politolodzy, organizatorzy zarządzania i inni wykształceni w podobnych mało przydatnych praktycznie kierunkach - może wyjaśnią to zjawisko?
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: B&B » marca 10, 2008, 9:43 pm

Nie jestem socjologiem, ale może forumowicze... podrośli?
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: sedit » marca 11, 2008, 12:36 pm

Myślę, że ankieta w tym roku była trochę za słabo rozreklamowana. Wina za taki stan rzeczy leży po naszej (moderatorskiej) stronie. Jimmy zajął się całą organizacją i wyszło to świetnie, zabrakło natomiast trochę zachęcającej otoczki, bo jak się okazało reklama taka jak w zeszłym roku, nie wystarczyła :) Ciągle raczkujemy, ale myślę, że z roku na rok będziemy jeszcze lepsi :)
W tej kwestii liczę (obie ręce daję też za resztę moderatorów i administratora :wink: ) na Waszą współpracę i wyrozumiałość, a ze swojej strony zapewnić mogę, że na pewno będziemy coraz lepsi i zyskać może na tym nie tylko ankieta, ale także Forumowicze.

Poza tym B&B,
Sądzę, że nikt nie jest na pewno "za stary" na ankietę :) Jeśli chodzi o dorosłość to myślę, że większość z nas ma jej zdecydowany deficyt, ot wystarczy spojrzeć na szaleństwo podczas koncertów. Wszyscy są pozytywnie zakręceni, i w tę właśnie część osobowości Forumowiczów ankieta ma trafiać. A czy komuś przeszkadza, że poza tą zabawą wszyscy jesteśmy poważnymi ludźmi, prowadzącymi najbardziej jak tylko możemy odpowiedzialne życie ? Mi osobiście z niczym to nie koliduje :)

Dlatego zapraszam Was do czynnego udziału w następnej edycji, patrzcie już teraz na wydarzenia naszej muzycznej sceny, notujcie, zapamiętujcie, porównujcie, a na pewno w przyszłym roku nie będziecie mieli kłopotu z wypełnieniem całej ankiety i to w kilka chwil!
Podkreślam, że warto już teraz bacznie się przyglądać muzyce, bo przecież luty/marzec 2008 będą tak odległe w lutym 2009, że łatwo będzie o nich zapomnieć :)

Co do zarzutów, że laureaci to głównie użytkownicy forum, myślę, że Selphie świetnie odpowiedziała. Prawda jest taka, że blues.com.pl zrzesza wszystkich ludzi zajmujących się muzyką "około bluesową" w naszym pięknym kraju :)

StS,
Zupełnie niepotrzebnie prowokujesz :) Ale skoro pojawiają się rozmaite spekulacje na temat frekwencji i wyników... Pora więc ogłosić tak uparcie skrywane przez organizatorów fakty, z których osobiście jestem dumny:
WYNIKI SĄ CAŁKIEM SUBIEKTYWNĄ OCENĄ FORUMOWICZÓW oraz,
NIE ISTNIEJĄ STOSOWNE ORGANA ZMUSZAJĄCE DO ODDANIA GŁOSU.
Czy to nie olbrzymia, demokratyczna zaleta ? :)
Ale dzięki za podprogową sugestię, może na przyszły rok wymyślimy jakieś sposoby w myśl, których każdy będzie musiał oddać głosy. Będziemy mieli jakieś 1000% normy względem tegorocznej frekwencji :twisted:

A tak poważnie to pozostaje mi tylko Was zachęcać i przypominać przez cały rok, a nie jak w tym roku, kilka tygodni przed rozwiązaniem. Daj nam proszę StS jeszcze rok. Zobaczymy na ile się uda. Myślę, że może być lepiej i tym samym będziesz usatysfakcjonowany frekwencją :)

pozdrawiam serdecznie,
Michał "sedit" Kowalik
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: Werner » marca 11, 2008, 6:32 pm

Powiem Wam ze mnie wyniki wcale nie dziwią...no moze niektore :)
Bo naprzykład uwazam ze zespoly JJ Band ,Highwy ,Siódma w nocy zasługują ak najbardziej an swoje miejsce. Jan Gałąch anpeno zasługujena miejsce w "innych instrumentach", Bartosz Łęczycki napewno zasługuje na miejsce u "harmonijkarzy" , Highway z cała pewnoscia moge nazwac odkryciem...sam ich odkryłem i napewno dla mnie są odkryciem. Co do wokalistów tez nie mam zastrzeżen,natomiast dziwi mnie Sebastian Riedel jako gitarzysta xDD Nie ujmuje mu umijetnosci no ale troche mnie toz zdziwiło :)

:)
"I will light te match this morning,so I won't be alone..." -Pearl Jam-Indifference
Awatar użytkownika
Werner
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 63
Rejestracja: kwietnia 22, 2007, 6:27 pm
Lokalizacja: Chorzów

Postautor: wyderko » marca 17, 2008, 12:05 am

Mam pytanie do autora tematu: Kto to jest Dawid Wyderko?
wyderko
bluesman
bluesman
 
Posty: 387
Rejestracja: sierpnia 9, 2005, 6:57 pm

Postautor: grechut » marca 17, 2008, 12:09 am

No wlasnie kto to taki :mrgreen:
grechut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 152
Rejestracja: czerwca 27, 2006, 9:32 pm
Lokalizacja: gliwice

Postautor: zadra » marca 18, 2008, 8:40 am

hi, hi ...temat jak bumerang .
Zapanujesz nad wszystkim, panując nad sobą

www.kulisz.pl
Awatar użytkownika
zadra
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1422
Rejestracja: maja 27, 2007, 9:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: grechut » marca 19, 2008, 8:47 am

no wiesz... tak naprawde to zaden Dawid Wyderko nie istnieje, przynajmniej harmonijkarz, wiec nie wiem jak moze tyle glosow otrzymywac
grechut
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 152
Rejestracja: czerwca 27, 2006, 9:32 pm
Lokalizacja: gliwice

Postautor: zadra » marca 19, 2008, 10:21 am

..albo ..Czym tyskie Jesiony zasłużyły na miano " blues knajpa"? :wink:
Zapanujesz nad wszystkim, panując nad sobą

www.kulisz.pl
Awatar użytkownika
zadra
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1422
Rejestracja: maja 27, 2007, 9:39 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: e m d ż i » marca 19, 2008, 10:56 am

... to już wiemy, które wyniki są zadziwiające :shock: :mrgreen:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Zadziwiające wyniki ankiety

Postautor: freebird92 » marca 29, 2008, 6:50 pm

Dawid ,,Wyderko" Wydra to harmonijkarz Mr. Blues grupy z Rybnika[/list]
,,Każdy ma w sobie własną opowieść. W ogniu, w kamieniu, w milczeniu, w mowie(...).
freebird92
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: grudnia 13, 2007, 8:46 pm
Lokalizacja: Pabianice

Re: Zadziwiające wyniki ankiety

Postautor: e m d ż i » marca 29, 2008, 6:57 pm

freebird92 pisze:Dawid ,,Wyderko" Wydra to harmonijkarz Mr. Blues grupy z Rybnika[/list]


... i choć domyślić się o kogo chodzi było można, zasadą (której i sam użyłeś wymieniając dwóch pozostałych harmonijkarzy) jest, by podawać imię + nazwisko... chyba, że zostajesz w sferze domysłów, wtedy cała kategoria opiewałaby w zwroty:
Bartosz Bart
Michał Cielak
Dawid Wyderko

... acz i tak uważam, że cudzysłów w każdym z trzech przypadków byłby wskazany.

A tak btw. w Ostrowie jest klub Fanaberia :)
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: Beti » marca 31, 2008, 9:16 am

Niestety nie brałam udziału w ankiecie jestem za krótko :) , no i z wami jest tak że rzucacie nazwiskami jak z rękawa a mnie nie interesuje kto, tylko jak wykonuje utwór,jak gra, czy mnie się to podoba.Nie mam czegoś takiego że danego wykonawcy czy zespołu utwory zawsze mi się podobaja :D Ja odbieram wszystko bardziej duszą mało kiedy rejestrując kto wykonuje. :wink:
BetiZM:)
"Ludzką rzeczą jest błądzic, głupców rzeczą trwac w błędzie"
Awatar użytkownika
Beti
bluesman
bluesman
 
Posty: 390
Rejestracja: listopada 28, 2007, 8:15 pm
Lokalizacja: Kraków

Postautor: Matragon » kwietnia 9, 2008, 7:17 am

A ja się szczerze zdziwiłem że w ogóle ktoś odnotował istnienie zespołu PiKANTiK ... jak na formację która nie wydała żadnej oficjalnej płyty, koncertuje sporadycznie i nie promuje się jakoś szczególnie agresywnie ... to nie lada sukces !

pozdrawiam zwycięzców ankiety oraz głosujacych
w sumie : nie głosujących też pozdrawiam !!!
Ostatnio zmieniony kwietnia 9, 2008, 12:35 pm przez Matragon, łącznie zmieniany 1 raz
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: freebird92 » kwietnia 9, 2008, 12:33 pm

,,Emdżi", po prostu się pomyliłem sorry. Jakby się przypatrzeć to pewnie jakieś literówki się znajdą, ale to chyba nie o to chodziło...

,,Mantragornie" nie bądź taki skromny. Dużo o Was można usłyszeć a zwłaszcza w okolicach Krakowa i tylko dobrze :)
,,Każdy ma w sobie własną opowieść. W ogniu, w kamieniu, w milczeniu, w mowie(...).
freebird92
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: grudnia 13, 2007, 8:46 pm
Lokalizacja: Pabianice


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Ankieta Forum Okolice Bluesa (archiwum)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron