IV Ankieta * Typowanie * Komentarze

Tak wybieraliśmy w ubiegłych latach...

Moderator: mods

Postautor: kora » stycznia 10, 2011, 5:03 pm

Nina jesteś nieoceniona :D
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: kora » stycznia 10, 2011, 5:07 pm

eh , fajna muza, ale to chyba jakieś południowe morze ..u nas , to nie ma to tamto - jazda przez cały rok - biegun do bieguna :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: RockOnCellBlock » stycznia 10, 2011, 5:13 pm

kora_ pisze:eh , fajna muza, ale to chyba jakieś południowe morze ..u nas , to nie ma to tamto - jazda przez cały rok - biegun do bieguna :lol:


Pewnie południowe... ale zimą, bo latem siedzą tam tłumy turystów w okularach przeciwsłonecznych i wcale nie jest tak spokojnie! ;)
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Andrzej Serafin » stycznia 10, 2011, 5:48 pm

Nina rulez!
I o to chodzi i tak trzymać :)

Szacun Max
jutro to dziś - tyle, że jutro
Awatar użytkownika
Andrzej Serafin
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1775
Rejestracja: września 28, 2008, 11:32 pm
Lokalizacja: Kolbuszowa

Postautor: RockOnCellBlock » stycznia 10, 2011, 5:59 pm

Andrzej Serafin pisze:Nina rulez!
I o to chodzi i tak trzymać :)

Szacun Max


Już bez przesaaaaady.
Właśnie ładuję polecony film, jeszcze Was będę po tym straszyć (dziwnym błyskiem w oczach?) :twisted:
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: JAKUB QUBA KONIECZKO » stycznia 11, 2011, 12:58 pm

Witam wszystkich przedstawiam swoje typy:

Zespół
J.J Band
Przytuła & Kruk
K. K. Blues Band

Wokalista
Bartek Przytuła
Tomasz Nitribitt
Janusz Kluczniak

Wokalistka
Magdalena Piskorczyk

Gitarzysta
Jacek Jaguś
Krzysztof Krzywański


Harmonijkarz
Michał Kielak
Bartek Łęczycki
Łukasz Wiśniewski

Inne instrumenty
Jacek Rozpędek

Blues akustyczny
Roman Puchowski
Przytuła & Kruk

Płyta
JJ Band i przyjaciele – „Blues”
Hoodo Band - "Hoodoo Band"

Koncert
Rick Estrin & The Nightcats with Charlie Baty
Keith Dunn & Romek Puchowski


Festiwal
Częstochowa Blue Blues

Audycja Forum Okolice Bluesa
Magazyn Bluesowy Marka Kaczanowskiego - Radio Fiat Częstochowa

Osobowość Roku
Marek Kaczanowski

Najsympatyczniejszy Forumowicz
Dziadek Władek
Marek Kaczanowski

Blues Knajpa
Klub Muzyczny „Ask” Częstochowa


Pozdrawiam
JAKUB QUBA KONIECZKO
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 118
Rejestracja: grudnia 27, 2009, 8:37 pm
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: lauderdale » stycznia 12, 2011, 2:55 pm

Tylko tak dalej ... :)
Ostatnio zmieniony lutego 14, 2011, 2:38 pm przez lauderdale, łącznie zmieniany 1 raz
Lauder Dale

...zeby grac, trzeba grac ...
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

STOLEN BLUES
lauderdale
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3392
Rejestracja: października 26, 2006, 8:55 am
Lokalizacja: Z drogi do Polski :)

Postautor: B&B » stycznia 12, 2011, 3:09 pm

A ja zaczynam podejrzewać, ze to Karolina tak sprytnie ustawia głosowanie :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: RockOnCellBlock » stycznia 12, 2011, 4:31 pm

lauderdale pisze:Proponuje te smieci jednak usuwac ... :)


Ja to nazywam "czyimś zdaniem", ale jak kto chce.
Fakt, trzeba by temat zatytułować: "minimum 10 postów", a nie "Ankieta Typowanie itp"...
Nina Sawicka.
Last fm
Awatar użytkownika
RockOnCellBlock
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5002
Rejestracja: lipca 27, 2008, 1:01 pm
Lokalizacja: Opole/Kraków

Postautor: Adam Węgrzynowicz » stycznia 12, 2011, 7:04 pm

właśnie podjąłem decyzje usuwam wszystkie ankiety osób nie posiadających 10 postów w końcu regulamin powstał po to aby go przestrzegać
Adam Węgrzynowicz

Płyń w dół rzeki tej szerokiej
Płyń mój bluesie, płyń

Joanna Pilarska - Fan Klub
Awatar użytkownika
Adam Węgrzynowicz
Blues Foto Man
Blues Foto Man
 
Posty: 7728
Rejestracja: marca 25, 2007, 4:43 pm
Lokalizacja: BRALIN

Postautor: Spaniel » stycznia 12, 2011, 7:11 pm

lauderdale pisze:Proponuje te smieci jednak usuwac ... :)

"Dla spokojności" :) Jacku
http://www.youtube.com/watch?v=zkm_LRSs ... re=related
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Zośka L. » stycznia 12, 2011, 8:38 pm

Bambosz75 pisze:właśnie podjąłem decyzje usuwam wszystkie ankiety osób nie posiadających 10 postów w końcu regulamin powstał po to aby go przestrzegać


brawo :)
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: lech » stycznia 13, 2011, 8:56 am

nareszcie konkretne działanie. POPIERAM
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: hipek » stycznia 14, 2011, 12:52 am

Cześć,

trochę mi żal, ale nie wezmę udziału w ankiecie, bo:
1. nie przepadam za klasyfikacją typu gorszy, lepszy, najlepszy
2. nigdy nie pozostanę obiektywny (to chyba zaleta ankiet, tak?)
3. w sobotę mam ochotę na płytę A, a w we wtorek na B - która jest lepsza?

no i tyle...

;)
"wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, ale przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to zrobi" ...

::: www.hpg.net.pl :::
Awatar użytkownika
hipek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2315
Rejestracja: października 25, 2008, 8:40 pm
Lokalizacja: chojna/szczecin

Postautor: Betsztyn » stycznia 14, 2011, 7:27 am

:lol:
Awatar użytkownika
Betsztyn
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 5454
Rejestracja: listopada 15, 2007, 3:38 pm

Postautor: kora » stycznia 14, 2011, 9:04 am

hipek pisze:Cześć,1. nie przepadam za klasyfikacją typu gorszy, lepszy, najlepszy



Gdyby tak każdy myślał, to np. zespół JawRaw nie byłby nagradzany
na festiwalach: Rawa Blues ,Bluesada w Szczecinie.... itd,itd
Zespół również nie pochwaliłby się na swojej stronie cyt:
" w Nowej Soli nagrodzono wokalistę M. Meinela, a 1-2 maja na imprezie "Las, Woda & Blues" w Radzyniu nagrodę dla najlepszego instrumentalisty zdobył basista Damian Rumbuć."

źródło cytatu - link z podpisu hipka .

Różnego typu ankiety muzyczne ,są jednym z instrumentów umożliwiających nam - słuchaczom/fanom, docenienia swoich faworytów/idoli.

Pozdrawiam i zapraszam do wypełniania ankiet :wink:
Pozostał jeszcze miesiąc.
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: hipek » stycznia 14, 2011, 9:21 am

kora_ pisze:
hipek pisze:Cześć,1. nie przepadam za klasyfikacją typu gorszy, lepszy, najlepszy



Gdyby tak każdy myślał, to np. zespół JawRaw nie byłby nagradzany
na festiwalach: Rawa Blues ,Bluesada w Szczecinie.... itd,itd
Zespół również nie pochwaliłby się na swojej stronie cyt:
" w Nowej Soli nagrodzono wokalistę M. Meinela, a 1-2 maja na imprezie "Las, Woda & Blues" w Radzyniu nagrodę dla najlepszego instrumentalisty zdobył basista Damian Rumbuć."

źródło cytatu - link z podpisu hipka .

Pozdrawiam i zapraszam do wypełniania ankiet :wink:
Pozostał jeszcze miesiąc.


hej,

no i na całe szczęście są tacy, co kochają oceniać. A poddawać się ocenie i przyjmować tę ocenę z pokorą to duuuża sztuka.
Gdyby każdy tak myślał, to nie byłoby Idola, Mam Talent, Big Brothera, konkursów festiwalowych i nieszczęsnej Eurowizji.
Jednak chcę uniknąć sytuacji, że oddaję wszystkie kategorie dla Jaw Raw i innych ludzi, których kocham. To byłoby nieobiektywne. Bo jest wielu świetnych ludzi, muzyków i zespołów, których znam słabo, lub nie znam kompletnie. Ankieta w stylu: kogo znam najbardziej? - może o to chodzi...

Zachęcam do głosowania, ale ja głosu nie oddam.
I jest mi żal, bo jest kilka osób, które chciałbym w ten sposób docenić, ale ogólny obiektywizm nie pozwala.
;)
"wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, ale przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to zrobi" ...

::: www.hpg.net.pl :::
Awatar użytkownika
hipek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2315
Rejestracja: października 25, 2008, 8:40 pm
Lokalizacja: chojna/szczecin

Postautor: kora » stycznia 14, 2011, 9:31 am

hipek pisze:A poddawać się ocenie i przyjmować tę ocenę z pokorą to duuuża sztuka.


Przez całe życie jesteśmy oceniani :wink:

hipek pisze: no i na całe szczęście są tacy, co kochają oceniać.


Ja tylko odniosę się do tej ankiety .
"Co kochają oceniać" - ja bym tego tak nie ujęła, bo brzmi to dwuznacznie .
Wypowiem się tylko w swoim imieniu - oddaje swoje głosy w ankiecie tej,jak również ankiecie TB, nie dlatego,ze "kocham oceniać ",tylko dlatego,że doceniam czyjąś pracę, do tego podobają mi się jej efekty,więc za pomocą ankiety chcę to podkreślić.

Oczywiście są ludzie,którzy nie są obiektywni i fajnie,ze mają tego świadomość :wink: Hipek -szacunek.
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: hipek » stycznia 14, 2011, 10:10 am

kora_ pisze:
hipek pisze:A poddawać się ocenie i przyjmować tę ocenę z pokorą to duuuża sztuka.


Przez całe życie jesteśmy oceniani :wink:

hipek pisze: no i na całe szczęście są tacy, co kochają oceniać.


Ja tylko odniosę się do tej ankiety .
"Co kochają oceniać" - ja bym tego tak nie ujęła, bo brzmi to dwuznacznie .
Wypowiem się tylko w swoim imieniu - oddaje swoje głosy w ankiecie tej,jak również ankiecie TB, nie dlatego,ze "kocham oceniać ",tylko dlatego,że doceniam czyjąś pracę, do tego podobają mi się jej efekty,więc za pomocą ankiety chcę to podkreślić.

Oczywiście są ludzie,którzy nie są obiektywni i fajnie,ze mają tego świadomość :wink: Hipek -szacunek.


Halo,
ależ ja staram się być obiektywny, lecz czasami pojawia się tak zwany konflikt interesów. ;) Dzięki za szacun..heheh...
Chciałbym kiedyś wymyślić sposób na docenianie ludzi w inny sposób, niz ocena w ankiecie. Najgorsze jest to, że tym, którym w takich ankietach się nie powiodło, czasami jest przykro, bo włożyli mnóstwo pracy w swoje działania. Mówię zwłaszcza o ludziach i zespołach młodych, dla których oceny to drogowskazy wytyczające drogę kariery.
Może ankiety powinny być bardziej szczegółowe, z jasnymi i narzuconymi kryteriami oceny. Na pewno nieanonimowe.
Może w ankiety powinny być otwarte z obowiązkiem uzasadnienia wyboru.

Piszesz Kora, że całe życie jesteśmy oceniani. Lecz niekoniecznie na forum publicznym. Ponadto ocena przez autorytet (który jest takim dla mnie) ułatwia samoocenę i samokrytykę, natomiast zdanie Stefana z Pcimia Dolnego mam w "głębokiej poniewadze"... ;)

Miłego dnia!
"wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, ale przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to zrobi" ...

::: www.hpg.net.pl :::
Awatar użytkownika
hipek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2315
Rejestracja: października 25, 2008, 8:40 pm
Lokalizacja: chojna/szczecin

Postautor: B&B » stycznia 14, 2011, 10:40 am

hipek pisze:..... Zachęcam do głosowania, ale ja głosu nie oddam.
I jest mi żal, bo jest kilka osób, które chciałbym w ten sposób docenić, ale ogólny obiektywizm nie pozwala. ;)

To masz przerąbane :wink:
Też tak mam i dlatego lubię w ankietach tylko takie kategorie jak "twoja ulubiona płyta roku" - tak postawione pytanie nie zwalnia od obiektywizmu, ale pozwala mi coś wybrać mimo że nie jestem zawodowym krytykiem i mimo że nie słyszałem np. połowy płyt wydanych w danym roku 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: hipek » stycznia 14, 2011, 11:05 am

B&B pisze:
hipek pisze:..... Zachęcam do głosowania, ale ja głosu nie oddam.
I jest mi żal, bo jest kilka osób, które chciałbym w ten sposób docenić, ale ogólny obiektywizm nie pozwala. ;)

To masz przerąbane :wink:
Też tak mam i dlatego lubię w ankietach tylko takie kategorie jak "twoja ulubiona płyta roku" - tak postawione pytanie nie zwalnia od obiektywizmu, ale pozwala mi coś wybrać mimo że nie jestem zawodowym krytykiem i mimo że nie słyszałem np. połowy płyt wydanych w danym roku 8)


No aż tak przerąbane to nie mam ;)
Zawsze mogę powiedzieć, że duet Przytuła&Kruk to zawodowstwo!!! Chłopaków i lubię i szanuję i podoba mi się to, co robią. Odkrycie roku. Ale dla mnie najlepszym zespołem jest Jaw Raw - o tak nieobiektywnie, ale mogę uzasadnić swój wybór.
Najlepszą płytą poprzedniego roku jest płyta całkowicie niebluesowa, więc nawet nie staram się szeregować tego, co słuchałem.

A jesli ktoś kiedykolwiek chciałby wysłuchac mojej opinii na jakikolwiek temat, to chętnie pogadam. Lecz nie za pomocą ankiety.

:lol: 8) :lol:
"wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, ale przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to zrobi" ...

::: www.hpg.net.pl :::
Awatar użytkownika
hipek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2315
Rejestracja: października 25, 2008, 8:40 pm
Lokalizacja: chojna/szczecin

Postautor: Spaniel » stycznia 14, 2011, 11:22 am

hipek pisze:... chcę uniknąć sytuacji, że oddaję wszystkie kategorie dla ..... i innych , których kocham. .... bo jest wielu świetnych ludzi, muzyków i zespołów, których znam słabo ...
... jest mi żal, bo jest kilka osób ... itd.

Szacuneczek Jurku :) Pozdrawiam Ciebie i załogę :)
Blues mieszka w Polsce !
Awatar użytkownika
Spaniel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2697
Rejestracja: lutego 10, 2010, 2:49 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: hipek » stycznia 14, 2011, 11:27 am

Spaniel pisze:
hipek pisze:... chcę uniknąć sytuacji, że oddaję wszystkie kategorie dla ..... i innych , których kocham. .... bo jest wielu świetnych ludzi, muzyków i zespołów, których znam słabo ...
... jest mi żal, bo jest kilka osób ... itd.

Szacuneczek Jurku :) Pozdrawiam Ciebie i załogę :)


Heh, dzięki serdeczne!

Szacuneczek również i również pozdrowienia!!!

:lol: 8) :lol:
"wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, ale przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to zrobi" ...

::: www.hpg.net.pl :::
Awatar użytkownika
hipek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2315
Rejestracja: października 25, 2008, 8:40 pm
Lokalizacja: chojna/szczecin

Postautor: Roj » stycznia 14, 2011, 8:56 pm

hipek pisze:[...] natomiast zdanie Stefana z Pcimia Dolnego mam w "głębokiej poniewadze"... ;)[...]


Dlaczego ? Bo jest ze wsi ?
Jak by nie patrzeć Stefan z Pcimia (powiat myślenicki) jest reprezentantem słuchaczy/publiczności . Nie interesuje Cię sprzedaż płyt i popularność ? :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: hipek » stycznia 14, 2011, 9:28 pm

Roj pisze:
hipek pisze:[...] natomiast zdanie Stefana z Pcimia Dolnego mam w "głębokiej poniewadze"... ;)[...]


Dlaczego ? Bo jest ze wsi ?
Jak by nie patrzeć Stefan z Pcimia (powiat myślenicki) jest reprezentantem słuchaczy/publiczności . Nie interesuje Cię sprzedaż płyt i popularność ? :)


Ależ przeciwnie!!! :lol:

Z tym Pcimiem to tak sobie strzeliłem. Pan Stefan jest tylko symbolem. Symbolem człowieka, którego opinie nie spowodują zakrętu w mojej karierze, czy karierze jakiegokolwiek artysty. Nie interesuje mnie krytyka dla krytyki, ale krytyka z argumentami. Pan Stefan symbolizuje krytyka bez tych argumentów. Podobnie nie interesujące są oceny i ankiety bez dyskusji argumentującej wybór.

(tutaj napisałem jeszcze kilka zdań, ale usunąłem je, ponieważ, chyba trochę się zapędziłem...)
:lol:

:lol: 8) :lol:
"wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, ale przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to zrobi" ...

::: www.hpg.net.pl :::
Awatar użytkownika
hipek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2315
Rejestracja: października 25, 2008, 8:40 pm
Lokalizacja: chojna/szczecin

Postautor: Roj » stycznia 14, 2011, 10:15 pm

Ok Hipek , takie tłumaczenie w zupełności mnie zadowala, przyjemnie się Ciebie czyta ;) .
Ale wytłumacz mi proszę jeszcze jedną kwestię . Skąd w Tobie i jeszcze paru innych gościach z tego forum ta przemożna chęć zamanifestowania swojej niezależności i odmienności akurat w tym miejscu ? Ludzie tu głosują , a Ty przychodzisz , ściągasz spodnie i pokazujesz im goły zadek . Czy nie wydaje Ci się ,że stawiasz głosujących w tej ankiecie w roli owego Pana Stefana , co to tylko ocenia i ocenia a i tak chu się zna , bo jest ćwok i prostak. Teraz rozumiem dlaczego ankieta ma na tym forum tak małą frekwencję . Po takich wpisach jak Twój , aż głupio głosować.
A gdyby tak główną wygraną w tej ankiecie było na przykład 10.000 $ za wzięcie udziału , może wtedy podejście by się zmieniło . Jerzyku pomyśl o tym . Wszystko jest kwestią ceny . Póki co, głosowanie chyba nie trendy :D
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: hipek » stycznia 14, 2011, 11:03 pm

Roj pisze:Ok Hipek , takie tłumaczenie w zupełności mnie zadowala, przyjemnie się Ciebie czyta ;) .
Ale wytłumacz mi proszę jeszcze jedną kwestię . Skąd w Tobie i jeszcze paru innych gościach z tego forum ta przemożna chęć zamanifestowania swojej niezależności i odmienności akurat w tym miejscu ? Ludzie tu głosują , a Ty przychodzisz , ściągasz spodnie i pokazujesz im goły zadek . Czy nie wydaje Ci się ,że stawiasz głosujących w tej ankiecie w roli owego Pana Stefana , co to tylko ocenia i ocenia a i tak chu się zna , bo jest ćwok i prostak. Teraz rozumiem dlaczego ankieta ma na tym forum tak małą frekwencję . Po takich wpisach jak Twój , aż głupio głosować.
A gdyby tak główną wygraną w tej ankiecie było na przykład 10.000 $ za wzięcie udziału , może wtedy podejście by się zmieniło . Jerzyku pomyśl o tym . Wszystko jest kwestią ceny . Póki co, głosowanie chyba nie trendy :D


Dziękuję za miłe słowo i świetny temat do dyskusji. :D
Nie zamierzałem swojej niezależności nigdy manifestować. Zawsze niezależny chciałem być. Ale gdy okazało się, że mam parę nałogów i jestem zależny od kilku "rzeczy", szybko ową niezależność porzuciłem. No i z tym gołym zadkiem to też połowa prawdy. Ja przeglądam i czytam wszystkie wyniki poszczególnych ankiet (tych, które zostały wpisane na forum). Są tam ciekawe rzeczy, ale są też, takie, co do których miałbym wątpliwości odnośnie rzeczowej argumentacji wyboru. Ponadto uważam, że użytkownicy tego forum, to nie są ludzie z przypadku. Od znakomitej większości z nich mogę się uczyć świata, muzyki i "kultury bluesa". I czuję się dumny, że jestem jakąś małą cząstką tej społeczności. Jestem takim Stefanem z Pcimia. Nie chciałbym pokazywać pupy, ale też nie chciałbym tryskać fałszywą znajomością tematu. Gdybym miał okazać choć krztę braku obiektywizmu, to wolę się nie wypowiadać. Zwłaszcza w tematach typu ankieta. A nuż jakiemuś artyście zrobi się przykro, że taki "Jerzyk z Pcimia" odebrał mu prawo do omówienia wad i zalet jego pracy. Samym głosowaniem nie będę w stanie wytłumaczyć komukolwiek, co mi się w jego działaniach podoba, a co nie. Samym głosowaniem nie przyczynię się do zwiększenia sprzedaży płyt artysty. Głosowaniem mogę tylko zaznaczyć, że coś mi się podoba bardziej lub mniej. Ale co w chwili, kiedy chłonę, uczę się i wszystko jest dla mnie ciekawe i nowe?

Gdyby za głosowanie ktoś zaproponował mi choćby złotówkę, to zagłosowałbym dla tej złotówki. Wiesz dlaczego? Bo znaczyłoby to, że głos mój jest opiniotwórczy. Że jestem autorytetem. I nie chodzi tu o sam fakt wzbogacenia się, ale o rozważne przydzielenie głosów. W takim wypadku ciąży cholernie duża odpowiedzialność za to, co się zrobi. Na szczęście, póki co, nikt mi żadnej złotówki nie zaproponował. Więc mogę uważać siebie za laika i żyć spokojnie, że nikogo nie skrzywdziłem tylko dlatego, że nie chciało mi się kupić jego płyty albo wybrać na jego koncert.
No i gwoli ścisłości: głosować można za pośrednictwem e-mail i na priv. Zresztą, szczerze mówiąc, miałem już ankietę wypełnioną, lecz po analizie stwierdziłem, że jestem stronniczy. Dlatego nie zagłosuję. Nawet na priv.
Pomimo tego zachęcam do głosowania i czekam niecierpliwie na wyniki, które na pewno będą pełne "niespodzianek".

:lol: 8) :lol:
"wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, ale przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to zrobi" ...

::: www.hpg.net.pl :::
Awatar użytkownika
hipek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2315
Rejestracja: października 25, 2008, 8:40 pm
Lokalizacja: chojna/szczecin

Postautor: StS » stycznia 14, 2011, 11:54 pm

Samo życie. Łatwiej stać z boku i komentować.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Roj » stycznia 15, 2011, 12:40 am

Hipku Drogi :)
Przeczytałem z uwagą i ufam ,że chciałeś jak najlepiej, wpisując tu swoją informację o chęci niezagłosowania .
Wszystko co piszesz jest bardzo wyważone i przemyślane i w całej rozciągłości mógłbym się pod Twoimi słowami ma temat pojmowania sztuki podpisać .
Mimo to nadal uważam , że swoim wystąpieniem popsułeś trochę szyki głosującym , zapominając , że to jeno zabawa jest i należy ją traktować z przymrużeniem oka.
Gdyby tu , w tej zakładce ktoś z forum zadał pytanie - " Gdzie Hipek , dlaczego nie głosuje ?", a Ty wtedy wyjechałbyś ze swoja kwestią, wówczas miałoby to sens i logikę .
Takiego pytania jednak nie było ani do Ciebie , ani do innych forumowiczów obwieszczających swoją decyzję .

Czy zauważasz komizm całej sytuacji ?

Przyjeżdża Hipek do miejscowości P. , wchodzi do lokalu wyborczego , staje na środku i donośnym głosem odzywa się do niewielkiej grupki osób czekających w kolejce , aby pokornie wrzucić swój głos do urny :
Rdzenni Mieszkańcy Pcimia !
Ja przybyłem tu do was , żeby wam powiedzieć ,że głosować absolutnie nie będę . bo .... ( tu następuje dłuższe przemówienie , sensowne w treści i trafiające do zgromadzonych ) ... :lol:

Tak , tak to widzę ... Ty nie chciałeś manifestować , a ja być złośliwym , ale chyba nie zawsze wychodzi tak jak chcemy .
Pozdrawiam i liczę ,że po Twoich wyjaśnieniach jeszcze parę osób się zdecyduje na oddanie głosu . To tylko zabawa ...chyba :D
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: hipek » stycznia 15, 2011, 1:43 pm

Roj,

jasne, że to tylko zabawa. I jako taką ją odbieram. Niestety cały urok takiej gry upada, kiedy mam możliwość manipulacji. Gdyby ankieta była anonimowa, kryteria byłyby zawężone a odpowiedzi poddane argumentacji - to i owszem. Nawet bez tej złotówki może bym się zdecydował. :) Cały czas jednak mam świadomość, że pozostałbym nieobiektywny. Takie oszukiwanie samego siebie.
Nie jest również moim zamiarem przekonywać nikogo o słuszności mojego zdania. Nie będąc wywoływanym do tablicy, napisałem o mojej decyzji, ponieważ (o czym już pisałem) chciałem taką ankietę wypełnić. Po zastanowieniu jednak stwierdziłem, że być może zafałszuję nieco wyniki swoim brakiem obiektywizmu.
Mam powyżej 10 postów i mogę w jakiś sposób wpłynąć na całość. Jednakże na marketing np. zespołu Jaw Raw pozostawiłem sobie miejsce w zakładce

http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=14077

Odnośnie lokalu wyborczego: tak, właśnie o to chodzi. Swoje decyzje warto argumentować. Mówić dlaczego tak właśnie się postępuje. O wiele bardziej komicznie wyglądają słowa: nie głosuję, bo nie!

A decyzja "Hipka z Pcimia", jestem przekonany, nie wpłynie na decyzje innych forumowiczów. Co najwyżej zastanowią się, czy warto być obiektywnym? Czy warto robić coś dla zabawy tylko, czy czasem umieć podjąć ważne, ale przemyślane decyzje? Czy warto w końcu zarejestrować się chybcikiem, napisać 10 postów i oddać głos na kogoś, kto jest związany ze mną sercem lub interesem, bez obiektywnego spojrzenia na całość sztuki, którą poddajemy głosowaniu.

Pozdrowienia!

:lol: 8) :lol:
"wszyscy wiedzą, że czegoś nie da się zrobić, ale przychodzi taki jeden, który nie wie, że się nie da i on to zrobi" ...

::: www.hpg.net.pl :::
Awatar użytkownika
hipek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2315
Rejestracja: października 25, 2008, 8:40 pm
Lokalizacja: chojna/szczecin

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Ankieta Forum Okolice Bluesa (archiwum)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości