Moja ocena wyników ankiety

Tak wybieraliśmy w ubiegłych latach...

Moderator: mods

Moja ocena wyników ankiety

Postautor: karambol » lutego 9, 2009, 8:32 am

Kiedyś przy okazji rejestracji usera numer 4000 poprosiłem adminów a jakie takie statystyczne informacje na temat aktywności użytkowników forum. Ale się tego nie doczekałem. Na podstawie danych jakie można samemu wydłubać z forum na początku stycznia dokonałem małego resume. Na 4399 zarejestrowanych wówczas użytkowników aż 2064 nie napisało żadnego posta!!! Aż 1357 userów napisało poniżej 10 postów w tym prawie 500 z nich popełniło tylko jednego posta. Powyżej 10 postów miało 976 userów czyli zgodnie z regulaminem była to liczba uprawnionych do głosowania. Nawiasem mówiąc 137 userów miało powyżej 500 postów.
Skoro oddano 78 głosów frekwencja wyniosła ok. 8%. Moim zdaniem katastrofalnie nisko. Wiem że to tylko zabawa ale jest też to jakiś tam miernik aktywności szerokopojętego środowiska bluesowego. Oczywiście świat ten nie kończy ani nie zaczyna się na forum. Sam znam co najmniej 20 osób które nie są zarejestrowane na forum ale na koncerty chadzają, czasem nawet płytę kupią i generalnie bluesa lubią i szanują.
Jak wspomniałem wyżej uważam że 78 głosów to porażająco niska frekwencja. Można się zastanawiać dlaczego aż tak niska. Zapewne część userów nie słucha bluesa zdecydowanie preferując „okolice”. Moim zdaniem poważnym powodem niegłosowania jest to że wielu ludzi nie interesuje się aż tak dogłębnie bluesem żeby być w stanie wypełnić większość kategorii z ankiety. Zapewne kategorie typu zespół, wokalista czy gitarzysta daliby radę znacznie gorzej pewnie poszłoby im wśród basistów, perkusistów, odkrycia itp.
Przy tak niskiej frekwencji ważne są głosy tzw. twardego elektoratu (jak zreszta w każdych wyborach). W przypadku tego forum mogą to być np. mieszkańcy jakiegoś miasta którzy głosują na lokalne zjawisko, członkowie formalnego lub nieformalnego fanclubu lub też wyznawcy jakiejś idei zrodzonej np. przy piwie. Dwa pierwsze przypadki nie wymagają chyba wyjaśnień a ten ostatni najlepiej obrazuje zdobywca zaszczytnego trzeciego miejsca w kategorii odkrycie czyli „Fanaberia nie jest już tak dobrym klubem” zdobywając aż 25 punktów. Przy tak małej frekwencji a dodatkowo przy dużym rozrzucie głosów nawet te pięć osób (bo tyle minimalnie głosów potrzeba aby zdobyć 25 punktów) może dać wysokie miejsce. Analizując wyniki forum nieodparcie nasuwa mi się wrażenie że lepiej oceniani są ci wykonawcy którzy „istnieją” na forum. Czyli tacy o których się na forum pisze.
Wyniki ankiety przeglądam popijając poranną kawę ale już mi się nasuwa kilka spostrzeżeń. Ciekawą rzeczą jest niska pozycja zespołu Boogie Boys przy jednocześnie bardzo wysokich pozycjach zajętych przez poszczególnych członków tego zespołu. Bartek był pierwszy , Michał czwarty a Szymon trzeci w swoich kategoriach a cały zespół daleko, daleko z zaledwie trzema punktami. Co to może oznaczać?
Dalej analizują dowiadujemy się że w Polsce nie istnieją zespoły Blues Flowers oraz Nocna Zmiana Bluesa oba bez choćby jednego punktu.

To chyba na tyle moich pierwszych zrodzonych na gorąco obserwacji bo kawa mi się skończyła.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Jimmy » lutego 9, 2009, 8:59 am

Szanowny karambolu,

cieszę się, że poświęciłeś kilka swoich chwil na refleksję nad ankietą. Niedoskonałości systemu, który mamy, obnażać w zasadzie nie potrzeba, bo są one widoczne gołym okiem. W tym roku niestety, moja sytuacja osobista mocno się zmieniła i stąd mój czas, który zwykłem poświęcać na forum, zmniejszył się drastycznie.

Z całą pewnością, jeśli dojdzie do kolejnej edycji (a mam nadzieję, że dojdzie, w końcu wiele pozytywnych emocji udało nam się przez te 3 lata wyzwolić) to radykalnej zmianie ulegnie cały system. Trudno mi jednak powiedzieć, jak będzie sprawa wyglądała w praktyce. Nie jest tajemnicą, że nie mam wykształcenia, ani nawet przeszkolenia z zakresu webmasteringu, czy obsługi języków kodowania (ok. kiedyś bawiłem się Turbo Pascalem ;) ) Dlatego też, jestem jak najbardziej otwarty na sensowne sugestie ze strony użytkowników.

Co do statystyk i "martwych dusz". Obecne narzędzia forum pozwalają na bardzo ograniczone "masowe" zarządzanie forum. W momencie jego powstania, kiedy na forum było raptem kilkadziesiąt/ kilkaset osób system ten w spokoju wystarczał. Jesteśmy na etapie przygotowań do unowocześnienia mechaniki, ale kilka spraw (jak choćby graficzne problemy) wciąż nas opóźnia. Obiecuję, że jak tylko będziemy śmigać na nowym systemie, kwestia osób "bez-ani-jednego-posta" będzie rozwiązana w pierwszej kolejności. Nie jest naszą intencją chwalenie się pustymi kontami. Chcemy, aby nasze forum rozwijało się, dawało szansę na nieskrępowane rozmowy o muzyce i dostarczało wiedzy i rozrywki wszystkim fanom muzyki bluesowej (o różnorakich odcieniach rzecz jasna :wink: ) To miejsce potrzebuje AKTYWNOŚCI!

Pozdrawiam serdecznie,

Jakub Michałek
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: RafałS » lutego 9, 2009, 1:58 pm

Myślę Karambolu, ze sam już odpowiedziałeś na większość poruszanych kewstii. Blisko 1000 osób miało wymagane 10 postów, ale mniej niż 150 miało ich 500 (czyli uczestniczy często i regularnie). Zagłsowało 78 osób, czyli połowa z forumowych aktywistów. Druga połowa albo przedkłada "okolice" nad bluesa, albo nie interesuje się swoim podwórkiem - tak jak sam zauwazyłeś.

Na pewno jest wielu wykonawców lubianych i szanowanych, ale nie wzbudzających tych największych emocji. Takich wykonawców prawie każdy ma w swoim TOP 10 ale już nie w TOP 3. I stąd w ogóle nie znaleźli się w wynikach. Na podobnej zasadzie można żałować, że z zawodów w sytemie pucharowym przedwcześnie odpadła świetna drużyna, która już w pierwszym meczu trafiła na ostatecznego zwycięzcę całości.

Kolejna rzecz: jeśli docenia się kunszt muzyków wysokimi miejscami a sam zespół stoi znacznie niżej, to w gruncie rzeczy jest to dobry znak. Ludzie odróżniają ocenę grupy jako całości (ocenę wrażeń jakich dostarczyły koncerty) od oceny jej członków. Bez sensu byłoby, gdyby np. najpopularniejsza za sprawą wokalu i gitary kapela zgarniała też automatycznie za harmonijkę i klawisze, na zasadzie - "bo ich ogólnie lubię". Boogie Boys zostali docenieni jako muzycy ale ich niższa pozycja w rankingu zespołów wynika z tego, ze większość woli kapele elektryczne i gitarowe, które mocniej kopią po uszach. Gitara rządzi na forum i w świecie. Ile wychodzi co roku płyt firmowanych przez gitarzystów, a ile przez klawiszowców? Ilu forumowiczów bębni w biało-czarne a ilu jeździ po gryfie? No właśnie - tak to już jest.

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: karambol » lutego 9, 2009, 2:17 pm

RafałS pisze:Zagłsowało 78 osób, czyli połowa z forumowych aktywistów.

Tylko nie ma tej pewności że te 78 osób to właśnie TYLKO aktywiści. Osobiście raczej wątpię. Ale jak byśmy tych liczb nie obracali , dzieli i mnożyli wynik jest jeden porażająco niska frekwencja.
RafałS pisze:Kolejna rzecz: jeśli docenia się kunszt muzyków wysokimi miejscami a sam zespół stoi znacznie niżej, to w gruncie rzeczy jest to dobry znak. Ludzie odróżniają ocenę grupy jako całości (ocenę wrażeń jakich dostarczyły koncerty) od oceny jej członków. Bez sensu byłoby, gdyby np. najpopularniejsza za sprawą wokalu i gitary kapela zgarniała też automatycznie za harmonijkę i klawisze, na zasadzie - "bo ich ogólnie lubię".

Jak każda teoria również i ta twoja ma wyjątki. Popatrz na wyniki JJBand jako zespołu i poszczególnych jego muzyków.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: RafałS » lutego 9, 2009, 2:28 pm

JJ nie zgarnęli z automatu, tylko zasłużenie - to jest grupa wirtuozów i wysokie pozycje muzyków nie dziwią. :) A ja podałem czysto hipotetyczną sytuację, żeby nikogo z grających nie urazić.
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Grzegorz Sterna » lutego 9, 2009, 3:26 pm

Wasze teorie dot. frekwencji nie uwzględniły kilku innych prostych przyczyn, które wydały Wam się może nie do zaakceptowania, jednak ja nie głosowałem, bowiem w terminie, do którego należało ankietę wypełnić nie miałem ani chwili czasu na rzetelne zastanowienie się komu i za co dać punkt. A zapewne zgodzicie się,z ę takie głosowanie na szybko, byle oddać głos jest chyba bardziej szkodliwe, niż nieoddanie głosu wcale.
Pozdrawiam
Grześ
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: RafałS » lutego 9, 2009, 3:41 pm

stern pisze:Wasze teorie dot. frekwencji nie uwzględniły kilku innych prostych przyczyn, które wydały Wam się może nie do zaakceptowania, jednak ja nie głosowałem, bowiem w terminie, do którego należało ankietę wypełnić nie miałem ani chwili czasu na rzetelne zastanowienie się komu i za co dać punkt. A zapewne zgodzicie się,z ę takie głosowanie na szybko, byle oddać głos jest chyba bardziej szkodliwe, niż nieoddanie głosu wcale.
Pozdrawiam
Grześ


Myślę, że muzycy są rozgrzeszeni z definicji: lepiej żeby było pełno fajnego grania do wyboru i mało głosów w ankietach niż odwrotnie. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Grzegorz Sterna » lutego 9, 2009, 7:56 pm

no to mnie chłopie podniosłeś na duchu, zaliczajac do tego szacownego grona. Jednak i ja mam swoje preferencje, które postaram się wyrazić w kolejnych odsłonach
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

no właśnie 2x

Postautor: @ndy.w » lutego 9, 2009, 10:28 pm

ja poszedłbym jeszcze dalej. nie głosowałem bo uważam że muzycy WOGULE nie powinni głosować. możnaby to rozwijać szczegółowo ale chyba sami rozumiecie...
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Re: no właśnie 2x

Postautor: jomm » lutego 9, 2009, 11:27 pm

@ndy.w pisze:ja poszedłbym jeszcze dalej. nie głosowałem bo uważam że muzycy WOGULE nie powinni głosować. możnaby to rozwijać szczegółowo ale chyba sami rozumiecie...


I tu się zgadzam w całej rozciągłości......
Awatar użytkownika
jomm
blueslover
blueslover
 
Posty: 649
Rejestracja: sierpnia 22, 2006, 12:54 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: no właśnie 2x

Postautor: Grzegorz Sterna » lutego 10, 2009, 6:20 am

@ndy.w pisze:ja poszedłbym jeszcze dalej. nie głosowałem bo uważam że muzycy WOGULE nie powinni głosować. możnaby to rozwijać szczegółowo ale chyba sami rozumiecie...


stąd juź tylko krok do zabronienia wypowiadania sie na forum , a potem do zakazu grania ehheheheh
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Basman » lutego 10, 2009, 9:33 am

Sternik, ale naprawdę w co poniektórych empikach widziano na przykład późniejszych laureatów dorocznej ankiety TB, którzy kupowali kilka/kilkanaście egzemplarzy numeru TB w którym była ankieta do głosowania :). I co ?
Ostatnio zmieniony lutego 10, 2009, 10:05 am przez Basman, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Jimmy » lutego 10, 2009, 9:48 am

Basman pisze:Sternik, ale naprawdę w co poniektórych empikach widziano na przykład późniejszych laureatów dorocznej ankiety TB, którzy kupowali kilka egzemplarzy numeru TB w którym była ankieta do głosowania :). I co ?


Szanowny Basmanie, czy naprawdę musimy rozmawiać o tych sprawach w atmosferze niesprecyzowanych donosów?

Każdy system jest niedoskonały, a czynnik ludzki wprowadza dodatkowy pierwiastek chaosu.
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Basman » lutego 10, 2009, 10:02 am

Jimmy pisze:
Szanowny Basmanie, czy naprawdę musimy rozmawiać o tych sprawach w atmosferze niesprecyzowanych donosów?



Nie musimy. Ale nazwisk tez nie wymienię, trzeba się zachowywać w humanitarny sposób.

I w ten oto sposób groźba kolegi Sterna staje się samospełniającą przepowiednią :).

A generalnie chodzi o to, że wszystkie te pożal się boże plebiscyty okołoblusowe w tym kraju są o kant dupy potłuc.

Wydaje się, że są potrzebne tylko organizatorom oraz paru muzykantom, którzy zatrudniają całą rodzinę, żeby na nich głosowała.

Poddaje to w wątpliwość sens:
1) organizowania tego typu zabaw
2) brania w nich udziału.

Jeśli idzie o mnie:
1) nie organizuję
2) nie biorę

:mrgreen:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: nano » lutego 10, 2009, 10:19 am

Basman pisze:
Nie musimy. Ale nazwisk tez nie wymienię, trzeba się zachowywać w humanitarny sposób.

I w ten oto sposób groźba kolegi Sterna staje się samospełniającą przepowiednią :).

A generalnie chodzi o to, że wszystkie te pożal się boże plebiscyty okołoblusowe w tym kraju są o kant dupy potłuc.

Wydaje się, że są potrzebne tylko organizatorom oraz paru muzykantom, którzy zatrudniają całą rodzinę, żeby na nich głosowała.

Poddaje to w wątpliwość sens:
1) organizowania tego typu zabaw
2) brania w nich udziału.

Jeśli idzie o mnie:
1) nie organizuję
2) nie biorę

:mrgreen:


Idąc dalej tym torem myślenia na diabła nam fryderyki, telekamery, grammy, oskary, sondaże uliczne, przedwyborcze, wybory i koło fortuny?
Lepiej usiąść na tym na czym się zwykle siedzi i nie robić nic.
Szkoda mi tylko Jimmiego w tym układzie, który pewno włożył masę pracy w zebranie tego w całość
nano
 

Postautor: RafałS » lutego 10, 2009, 10:28 am

nano pisze:Idąc dalej tym torem myślenia na diabła nam fryderyki, telekamery, grammy, oskary, sondaże uliczne, przedwyborcze, wybory i koło fortuny?


Telekamery, Grammy, Oskary, sondaże uliczne, przedwyborcze i koło fortuny mi do niczego potrzebne nie są.
Wybory przydają się sporadycznie, fryderyki interesują mnie tylko w kontekście bluesowym.
Za to Okolice Bluesa bardzo lubię a praca Jimmiego zasługuje na brawa! :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Jimmy » lutego 10, 2009, 11:04 am

OK OK Panowie. W całej tej dyskusji nie chodzi o to, aby martwić się tym, ile jest przy czym pracy. Skoro podjąłem się tej roli, to nie ma ani co narzekać, ani czekać na brawa.

Nie zgodzę się jednak, że organizowanie ankiety na OB jest potrzebna tylko organizatorom, czy muzykom. Zaangażowanie forumowiczów mimo wszystko było spore, a emocje które pojawiły się choćby podczas audycji (mam na myśli 3 kolejne edycje) są tego dobrym dowodem. Dla mnie to forma zabawy, podsumowania i być może wskazania trendów. Tym bardziej nieuzasadnione jest takież samo traktowanie Ankiety Twojego Bluesa (chyba, że stwierdzeniem "pożal się boże plebiscyty okołoblusowe" wykluczasz ją Basmanie ze swojej wypowiedzi). Równie dobrze można wszystko co robimy nazwać "pożal się Boże" majaczeniem szaleńca.

Takim pesymistą jednak nie jestem....

Ps.

Chciałbym jednak zauważyć, że Twoje "humanitarne" podejście, rzuca cień na wszystkich polskich laureatów Ankiety Twojego Bluesa.... Odpowiedzialność zbiorowa chyba nie jest humanitarna, a może się mylę? :roll:
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Basman » lutego 10, 2009, 11:23 am

nano pisze:Idąc dalej tym torem myślenia na diabła nam fryderyki, telekamery, grammy, oskary, sondaże uliczne, przedwyborcze, wybory i koło fortuny?
Lepiej usiąść na tym na czym się zwykle siedzi i nie robić nic.
Szkoda mi tylko Jimmiego w tym układzie, który pewno włożył masę pracy w zebranie tego w całość


Pomijając frycki i koło fortuny, to pozostałe wymienione wyżej historie jednak mają z jakichś powodów inne, bardziej miarodajne odzwierciedlenie w rzeczywistości, niż te plebiscyty, z których wyników się akurat naigrywam.

Nie miałem zamiaru urazić Jimmiego, pewnie raczej wykpiwam sam mechanizm, czy to co ludzie z nim robią.

A jak się weźmie pod uwagę efekty, to może lepiej rzeczywiście siąść na tyłku, albo zrobić coś innego.

Jimmy, nadużywasz słowa odpowiedzialność. Nie mam na szczęście żadnych kompetencji, żeby kogoś za coś odpowiedzialnością obarczać, amen.

A humanitarność zachowania w tym wypadku odnoszę do siebie. Nie raz już się na tym forum okazało, że nie ten, co przegina pałę jest krytykowany, tylko ten, co o tym głośno powie.

Takie nasze zamiatanie smrodku pod dywan.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: nano » lutego 10, 2009, 11:42 am

Niestety nie podajesz rozwiązania problemu i podniesienia miarodajności, a może zapytam nieśmiało masz jakiś pomysł? Można oczywiście zaostrzyć kryteria, zakazać głosowania muzykom i członkom(okropne słowo) ich rodzin, tylko czy to wpłynie na cokolwiek? Już sam fakt ograniczenia osób uprawnionych do głosowania(10 postów) daje do myślenia - no bo niby po cóż to ograniczenie, czyżby muzycy i członkowie chcieli zakładać fikcyjne konta? Przecież to niepodobne do Nas do Polaków :mrgreen:

Ja w każdym razie czekałem na wyniki z niecierpliwością, choć przyznam, że w tym roku nie oddałem głosu
nano
 

Postautor: Basman » lutego 10, 2009, 11:48 am

nano pisze:Niestety nie podajesz rozwiązania problemu i podniesienia miarodajności, a może zapytam nieśmiało masz jakiś pomysł?


Niestety nie mam.

Nawet jeśli miałbym jakieś wstępne założenia, to i tak ich nie podam, bo znowu się ktoś obrazi :).

A ty masz ?
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Jimmy » lutego 10, 2009, 12:02 pm

Basman pisze:Jimmy, nadużywasz słowa odpowiedzialność. Nie mam na szczęście żadnych kompetencji, żeby kogoś za coś odpowiedzialnością obarczać, amen.

A humanitarność zachowania w tym wypadku odnoszę do siebie. Nie raz już się na tym forum okazało, że nie ten, co przegina pałę jest krytykowany, tylko ten, co o tym głośno powie.

Takie nasze zamiatanie smrodku pod dywan.


Nie sądzę, abym nadużywał tego pojęcia. Zastanawiam się raczej jak mają się zachować laureaci tej ankiety, skoro nazwałeś część ich zachowań za "smrodliwe". Chciałbym także zwrócić uwagę, że poziom kompetencji nie ma nic do rzeczy jeśli wskazujesz dość specyficzny (i domyślam się jakoś tam udowodniony) sposób zachowania. Swoją drogą, musisz mieć albo niezwykłe szczęście, albo dobry system czujek w EMPiKu skoro posiadasz taką wiedzę :lol:

Co do zachowań osób... Cóż na to pocznę, skoro mamy państwo prawa i bez udowodnionej winy funkcjonuje zasada domniemania niewinności. W sumie lepiej żebyśmy tej zasady nie zmieniali, a że od oskarżającego wymaga się sporej siły i samozaparcia.....
Ostatnio zmieniony lutego 10, 2009, 1:47 pm przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: nano » lutego 10, 2009, 12:07 pm

Basman pisze:
Niestety nie mam.

Nawet jeśli miałbym jakieś wstępne założenia, to i tak ich nie podam, bo znowu się ktoś obrazi :).

A ty masz ?


Mam :D
Potrzeba nam trochę ufności i odrobinę wiary w człowieka, na przekór niejasnościom i niedomówieniom, jeśli są takowe. Ja się w sumie cieszę, że piszesz o czymś z czym nie do końca się zgadzasz (mówię o ankiecie i jej wynikach), ale punkt widzenia "nie róbmy nic bo wszystko jest bez sensu" jakoś mnie nie przekonuje, tym bardziej, że jak zaznaczali sami organizatorzy ankieta ma formę zabawy - przy okazji dostarcza pewnie wiele radości tym wszystkim, którzy zajęli jakieś tam miejsca. W takim znaczeniu ta ankieta ma dla mnie sens.
nano
 

Postautor: Basman » lutego 10, 2009, 12:23 pm

Jimmy pisze:Zastanawiam się raczej jak mają się zachować laureaci tej ankiety, skoro nazwałeś część ich zachowań za "smrodliwe".


Proste.

Większość mająca "czyste sumienie" ma w dupsku mnie i moją opinię na ten temat.

A ci, co dymają resztę uczestników zabawy w plebiscyt głosowaniem na 4, 8 lub 12 rak powinni wyjść przed tłum, po trzykroć w pierś uderzyć się grzesznie, i przeprosić za winy popełnione.

Nano, czy to wystarczająca ufność i wiara w człowieka ?

Jimmy pisze:Co do zachowań osób... Cóż na to pocznę, skoro mamy państwo prawa i bez udowodnionej winy funkcjonuje zasada domniemania niewinności.


No właśnie. Dlatego nie można sypnąć nazwiskami :).
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: nano » lutego 10, 2009, 12:34 pm

Basman pisze:
No właśnie. Dlatego nie można sypnąć nazwiskami :).


Ale należy głośno o tym mówić, żeby... no właśnie co? Po co podnosić krzyk, skoro nic nie potrafi się udowodnić - to jest właśnie ta wiara w człowieka o której mówię, to jest to domniemanie niewinności.
nano
 

Postautor: Basman » lutego 10, 2009, 12:42 pm

Albo przekonanie graniczące z pewnością, że ci niefajni samogłosujący zaglądają czasem na to forum. I może jakiś proces myślowy w ich móżdżkach zajdzie. Że to niefajne zachowanie jest.

I może nie tyle nie potrafi się udowodnić, ile się nie chce, tudzież ma to gdzieś.

Dobranoc.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: nano » lutego 10, 2009, 12:47 pm

Ja dopiero co wstałem :mrgreen:
nano
 

spokojnie

Postautor: @ndy.w » lutego 10, 2009, 2:06 pm

apeluję o kulturę i inteligencję w dyskusji. nie zamierzałem wsadzać kija w mrowisko. nie chodziło mi o to żebykomuś czegoś zakazywać czy coś w tym rodzaju. z 2giej strony doskonale zdaję sobie sprawę że mogły nastąpić nadużycia przygłosowaniu.
ale przecież to tylko zabawa (imho) więc jak ktoś ma taką potrzebę to niech się dowartościuje...
nie głosowałem ale poobserwowałem i z przyjemnością odczytałem znajome nazwiska. moje również. trochę sobie nadąłem ego na chwilę i tyle :wink:
Awatar użytkownika
@ndy.w
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1519
Rejestracja: marca 26, 2007, 11:37 am
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: kora » lutego 10, 2009, 3:00 pm

Ja, głosując w ankiecie O.B, jak również TB, ani przez chwilę nie kierowałam się sympatią do którejkolwiek postaci, tudzież formacji . Każdy z nas, udzielajacy się na forum,zna prywatnie postacie z naszego bluesowego środowiska.Dla przykładu ,aby poprzeć swoją wypowiedź, powiem,ze osobiście uwielbiam osobę Kajetana Drozda z Siódmej w Nocy, ale w żadnej ankiecie Go nie wymieniałam .

Głosowałam wedle własnego sumienia i gustu ( fakt, faktem i tu muszę być szczera, uważam,ze nasze polskie podwórko jest bardzo ubogie w bluesa ,są jednak wyjątki )

Generalnie,nie rozumiem jak można kierować się sympatiami, czy znajomościami w wypełnianiu jakichkolwiek ankiet. Muzyka ma być wyrocznią, która mówi
za - tak,
za - nie .
Zero prywaty, bo wtedy wszystko traci sens !!!!!!!!
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: nano » lutego 10, 2009, 3:56 pm

Czyli:
Miej bluesa i patrzaj w bluesa
jak mówi wieszcz forum czyli nano :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
nano
 

Postautor: kora » lutego 10, 2009, 4:20 pm

Tak jest Wieszczu :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Ankieta Forum Okolice Bluesa (archiwum)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości