III Muzyczna Ankieta Okolic Bluesa A.D. 2008

Tak wybieraliśmy w ubiegłych latach...

Moderator: mods

III Muzyczna Ankieta Okolic Bluesa A.D. 2008

Postautor: Jimmy » grudnia 28, 2008, 11:50 pm

Uwaga Uwaga :)

Jest mi niezmiernie miło poinformować, że już niedługo startujemy z nową edycją Muzycznej Ankiety Okolic Bluesa!!!

Nasze forumowe "dziecko" ma już 3 latka!!!

Po burzliwych naradach postanowiliśmy, że szkielet w tym roku pozostanie bez zmian. Głosować więc będziemy na poniższe kategorie:

Zespół
Wokalista
Wokalistka
Gitarzysta
Basista
Harmonijkarz
Klawiszowiec
Perkusista
Inne instrumenty
Blues akustyczny
Płyta
Koncert
Festiwal
Wydarzenie
Odkrycie
Blues Knajpa


Szczegółowy regulamin ankiety zostanie podany przed startem ankiety.

Sama ankieta zostanie zainaugurowana przez Andrzeja Jerzyka w audycji Okolice Bluesa (Radio Centrum Kalisz) 5 stycznia.
Koniec czasu głosowania zaś pozwolę sobie ogłosić w audycji Loose Blues 18 stycznia (Akademickie Radio Luz).

W tym roku głosujemy więc tylko 14 dni!!! (ok no prawie 14 dni ;) )

Proszę więc, aby każdy forumowicz złapał w wolnej chwili za ołówek i rozpoczął długi proces wyboru ulubionych wykonawców, miejsc i wydarzeń......

Wszystkich żądnych bardziej szczegółowych informacji zapraszam już niebawem.

Jimmy
vel. "ten straszny administrator"
Ostatnio zmieniony stycznia 9, 2009, 10:52 pm przez Jimmy, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Kuba Chmiel » grudnia 29, 2008, 12:02 am

Czas rozpocząć kolejny rok istnienia naszego forum, które rozwija się ku uciesze fanów bluesa nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. By umilić Wam okres pozbawiony festiwali na świeżym powietrzu, zapraszamy jak co roku do zabawy, która nie pozwoli nikomu zapaść w sen zimowy. Bo oto, przed nami Trzecia Muzyczna Ankieta Okolic Bluesa! Dwie poprzednie wywołały niemałe poruszenie, mam nadzieję, że i tym razem chętnie przyłączycie się do tego forumowego święta. Skłaniają wszakże do tego wydarzenia, których byliśmy świadkami, oraz artyści, którzy co chwilę raczą nas niezwykłymi wydawnictwami na rynku muzycznym. Ankieta, tak jak napisał Jimmy, w części zasadniczej pozostanie bez zmian, choć pewnie nie obejdzie się bez zmian kosmetycznych, które będą miały na celu skuteczniejsze wyłonienie zasłużonych zwycięzców.
Pozdrawiam
Kuba Chmiel vel. "ten jeszcze gorszy moderator"
Ostatnio zmieniony grudnia 29, 2008, 9:17 am przez Kuba Chmiel, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » grudnia 29, 2008, 12:18 am

Zespół - NIGEL KENNEDY QUINTET
Wokalista - GLEN HANSARD
Wokalistka - BETH HART
Gitarzysta - TREY ANASTASIO
Basista - STEFAN LESSARD
Harmonijkarz - xxx
Klawiszowiec - CART BYRON Sr
Perkusista - JOHN FISHMAN
Inne instrumenty - KOFI BURBRIDGE - FLETY
Blues akustyczny - HARRY MANX
Płyta - NIGEL KENNEDY QUINTET - A VERY NICE ALBUM
Koncert - NIGEL KENNEDY QUINTET - STODOŁA W-WA
Festiwal - XXX
Wydarzenie - PRACA NAD WSPÓLNYM PROJEKTEM BYŁYCH MUZYKÓW LED ZEPPELIN
Odkrycie - THIRD DAY
Blues Knajpa - NIE BYWAM....
:D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: e m d ż i » grudnia 29, 2008, 1:46 am

Informacja zapewniająca dobrą zabawę (no, jeśli nikt jej nie zepsuje).
Już mam kilka pewnych głosów... i doczekać się nie mogę rozstrzygnięć :)
Cieszę się, że nie będzie się ona (a raczej jej zakończenie) odwlekać w daleką, daleką przyszłość. Super, że o tym pamiętaliście... oooo-Wy najstraszniejsi z najstraszniejszych :shock: , zatrzymujący krew w żyłach :shock: i budzący nas w nocnych koszmarach :shock: Admini i Modzi (hahaha :mrgreen: ). :shock:
Awatar użytkownika
e m d ż i
Iskierka Przyjaźni
Iskierka Przyjaźni
 
Posty: 9844
Rejestracja: stycznia 13, 2006, 11:24 am

Postautor: margo » grudnia 29, 2008, 2:45 am

pokusiłam się o wybór muzyków spoza naszego kraju i polskich artystów
trudne to zadanie a wyniki bardzo niesprawiedliwe - wcale nie twierdzę, że poniższa lista zawiera najlepszych z najlepszych w mojej opinii muzyków
Zespół - Dave Matthews Band / Quidam
Wokalista - Marc Broussard / Robert Tyc
Wokalistka - Beth Hart / Karolina Cygonek
Gitarzysta - Doyle Bramhall II / Leszek Jakubczak
Basista - Juan Nelson (Ben Harper & The Innocent Criminals) / Paweł "Muzzy" Mikosz
Harmonijkarz - xxx / Michał "Cielak" Kielak
Klawiszowiec - Chris Stainton (np. z E. Claptonem w Gdyni) / Zbyszek Florek (Quidam)
Perkusista - Oliver Charles (Ben Harper & The Innocent Criminals) / Paweł Dobrowolski (Nigel Kennedy Quintet)
Inne instrumenty - Boyd Tinsley - skrzypce (Dave Matthews Band) / Jan Gałach - skzypce
Blues akustyczny - Harry Manx (jak Ptak tak mówi to znaczy, że takjest - ja się nie znam więc powtarzam) / Slow Ride
Płyta - SMV (Stanley Clark, Marcus Miller, Victor Wooten) - Thunder / Bracia i Siostry - ". . . jak żywi"
Koncert - Eric Clapton - Gdynia; Nigel Kennedy Quintet - Stodoła W-wa
Festiwal - Festiwal Muzyczny w Tychach im. Ryśka Riedla ze względu na gości - gł. Ten Years After i Doyle Bramhall II z zespołem; Festiwal im. Pawła Bergera w Kaliszu ze względu na gości i klimat
Wydarzenie - praca nad współnym projektem byłych muzyków Led Zeppelin (a tutaj to się całkowicie i bezsprzecznie zgadzam z Pawłem, dla mnie to także bardzo poważna sprawa)
Odkrycie (napewno moje) - Lez Zeppelin / Quidam
Blues Knajpa - Fanaberia
Ostatnio zmieniony grudnia 29, 2008, 7:26 pm przez margo, łącznie zmieniany 2 razy
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: RafałS » grudnia 29, 2008, 9:45 am

Nigdy wcześniej nie głosowałem i mam kilka pytań:

1) Czy tak jak w zeszłym roku wolno głosować tylko na Polskę (jeśli tak, to właściwie więcej pytań nie mam, bo zbyt mało zaliczyłem w tym roku polskich płyt i koncertów, żeby moja opinia była reprezentatywna)

2) O co dokładnie chodzi w kategorii "wydarzenie" - zauważyłem, że wiele osób wpisuje tam płytę, koncert lub festiwal - może warto podkreślić, że chodzi o inne wydarzenia, żeby nie dublować tych trzech kategorii? No i czy rzeczywiście jest formalnie "wydarzeniem" np. samo spotkanie muzyków Led Zeppelin, dopóki nie ma płyty, trasy koncertowej itd.? To trochę jakby uznać za wydarzenie fakt, że poszli razem do knajpy - dla mnie to ich czysto prywatna sprawa, nie muzyczna, skoro, póki co, brak skutków... Można by przez 10 kolejnych lat uważać za wydarzenie, to, że wciąż żyją, gadają ze sobą i rozważają zrobienie czegoś...

3) Jak to jest z tym "odkryciem"? Liczy się data "odkrycia" czy data płyty, koncertu itd. ? Jesli ktoś dziś odkryje np. Dżem , to czy ma go wpisać (mam wrażenie, że niektórzy tak robią i jest to ok)?
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: margo » grudnia 29, 2008, 12:17 pm

Rafał Szłapczyński pisze:Nigdy wcześniej nie głosowałem i mam kilka pytań:

1) Czy tak jak w zeszłym roku wolno głosować tylko na Polskę (jeśli tak, to właściwie więcej pytań nie mam, bo zbyt mało zaliczyłem w tym roku polskich płyt i koncertów, żeby moja opinia była reprezentatywna)

2) O co dokładnie chodzi w kategorii "wydarzenie" - zauważyłem, że wiele osób wpisuje tam płytę, koncert lub festiwal - może warto podkreślić, że chodzi o inne wydarzenia, żeby nie dublować tych trzech kategorii? No i czy rzeczywiście jest formalnie "wydarzeniem" np. samo spotkanie muzyków Led Zeppelin, dopóki nie ma płyty, trasy koncertowej itd.? To trochę jakby uznać za wydarzenie fakt, że poszli razem do knajpy - dla mnie to ich czysto prywatna sprawa, nie muzyczna, skoro, póki co, brak skutków... Można by przez 10 kolejnych lat uważać za wydarzenie, to, że wciąż żyją, gadają ze sobą i rozważają zrobienie czegoś...

3) Jak to jest z tym "odkryciem"? Liczy się data "odkrycia" czy data płyty, koncertu itd. ? Jesli ktoś dziś odkryje np. Dżem , to czy ma go wpisać (mam wrażenie, że niektórzy tak robią i jest to ok)?

ad. 1 - w zasadzie czemu mamy poruszać się w kręgu tylko polskiej muzyki skoro tyle dzieje się na świecie?
ad. 2 - znając historię LZ dobrze, decyzja członków zespołu czy choćby pomysł kontynuowania działalności jest ogromnym wydarzeniem, tym bardziej biorąc pod uwagę tegoroczny londyński koncert.
ad. 3 - przez pojęcie "odkrycie" rozumiem zespół czy muzyka (nie płytę czy koncert), o których wcześniej nie słyszałam ani od znajomych ani w mediach (o co nie trudno w przypadku wspomnianego Dżemu).

Ponadto uprzedzając kolejne uwagi dotyczące mojej listy - dopiero teraz zorientowałam się, że "wystartowałam" z nią za wcześnie - pagnę zauważyć, że głównym mottem forum OKOLICE BLUESA są słowa widniejące na bannerze u góry strony

BLUES TO KORZENIE
RESZTA MUZYKI TO OWOCE


każdy rodzaj muzyki wywodzi się z bluesa . . . historia muzykowania jest bardzo bogata a zaczęła się prawdopodobnie gdzieś w afrykańskim buszu wieki temu . . . nie zapominajmy o tym, zastanówmy się raczej czy warto zamykać się na jedną formę skoro rozwinęła się ta forma na wiele pięknych i bardzo urozmaiconych stylistycznie gałęzi i wciąż, choć podobno wymyślono już wszystko, wydaje cudne owoce . . . [/b]
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: RafałS » grudnia 29, 2008, 12:28 pm

Broń Boże mój post nie miał stanowić złośliwego komentarza do już podanych propozycji - ja po prostu nie jestem pewien i zupełnie serio zadaję pytania. :)

Też chciałym móc głosować na "szeroki świat" i też chciałbym, żeby Zeppelinom się udało coś zrobić. :D
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » grudnia 29, 2008, 12:31 pm

Rafał Szłapczyński pisze: No i czy rzeczywiście jest formalnie "wydarzeniem" np. samo spotkanie muzyków Led Zeppelin, dopóki nie ma płyty, trasy koncertowej itd.? To trochę jakby uznać za wydarzenie fakt, że poszli razem do knajpy - dla mnie to ich czysto prywatna sprawa, nie muzyczna, skoro, póki co, brak skutków... Można by przez 10 kolejnych lat uważać za wydarzenie, to, że wciąż żyją, gadają ze sobą i rozważają zrobienie czegoś...



....................................................................

nie jest wydarzeniem to ze spotkali sie w studio Telestar celem nagrania płyty??? Że juz powstało co najmniej 6 nowych kompozycji???

Ze sa juz plany trasy / bez Roberta - niestety / ale jednak???
.......................................
Po co te dywagacje...
Rozbieranie postów na części...
Ktos pisze tak a nie inaczej i jego to sprawa co dla niego jest wazne a co nie..
.........................
No i ma to byc zabawa..co nie
Pozdr :D
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: margo » grudnia 29, 2008, 12:31 pm

Rafał Szłapczyński pisze:Broń Boże mój post nie miał stanowić złośliwego komentarza do już podanych propozycji - ja po prostu nie jestem pewien i zupełnie serio zadaję pytania. :)

Też chciałym móc głosować na "szeroki świat" i też chciałbym, żeby Zeppelinom się udało coś zrobić. :D

ależ absolutnie Rafale Twoich pytań nie odebrałam jako złośliwości!
Raczej sprookowały mnie do myślenia, po prostu
pozdrawiam
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: B&B » grudnia 29, 2008, 1:51 pm

Rafał Szłapczyński pisze:2) ... No i czy rzeczywiście jest formalnie "wydarzeniem" np. samo spotkanie muzyków Led Zeppelin, dopóki nie ma płyty, trasy koncertowej itd.? To trochę jakby uznać za wydarzenie fakt, że poszli razem do knajpy - dla mnie to ich czysto prywatna sprawa, nie muzyczna, skoro, póki co, brak skutków...

To zależy kto i z kim poszedł do knajpy, nawet jeśli skutki były opłakane, może być z tego "wydarzenie" - ty decydujesz ;)
Natomiast z tym "przez pojęcie "odkrycie" rozumiem zespół czy muzyka (nie płytę czy koncert), o których wcześniej nie słyszałam ani od znajomych ani w mediach (o co nie trudno w przypadku wspomnianego Dżemu)." się nie zgadzam, ale na szczęście to nie ja jestem adminem.

ps. margo, ale z QUIDAM to przegiełaś :lol:
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: margo » grudnia 29, 2008, 1:52 pm

margo pisze:pokusiłam się o wybór muzyków spoza naszego kraju i polskich artystów
trudne to zadanie a wyniki bardzo niesprawiedliwe - wcale nie twierdzę, że poniższa lista zawiera najlepszych z najlepszych w mojej opinii muzyków
Zespół - Dave Matthews Band / Quidam
Wokalista - Marc Broussard / Robert Tyc
Wokalistka - Beth Hart / Karolina Cygonek
Gitarzysta - Doyle Bramhall II / Leszek Jakubczak
Basista - Juan Nelson (Ben Harper & The Innocent Criminals) / Paweł "Muzzy" Mikosz
Harmonijkarz - xxx / Michał "Cielak" Kielak
Klawiszowiec - Chris Stainton (np. z E. Claptonem w Gdyni) / Zbyszek Florek (Quidam)
Perkusista - Oliver Charles (Ben Harper & The Innocent Criminals) / Paweł Dobrowolski (Nigel Kennedy Quintet)
Inne instrumenty - Boyd Tinsley - skrzypce (Dave Matthews Band) / Jan Gałach - skzypce

jeszcze jednego genialnego muzyka chcę dodać - zmarły w tym roku, niedawno LeRoy Moore, wzbogacający Dave Matthews Band o instrumenty dęte
margo pisze:Blues akustyczny - Harry Manx (jak Ptak tak mówi to znaczy, że takjest - ja się nie znam więc powtarzam) / Slow Ride
Płyta - SMV (Stanley Clark, Marcus Miller, Victor Wooten) - Thunder / Bracia i Siostry - ". . . jak żywi"
Koncert - Eric Clapton - Gdynia; Nigel Kennedy Quintet - Stodoła W-wa
Festiwal - Festiwal Muzyczny w Tychach im. Ryśka Riedla ze względu na gości - gł. Ten Years After i Doyle Bramhall II z zespołem; Festiwal im. Pawła Bergera w Kaliszu ze względu na gości i klimat
Wydarzenie - praca nad współnym projektem byłych muzyków Led Zeppelin (a tutaj to się całkowicie i bezsprzecznie zgadzam z Pawłem, dla mnie to także bardzo poważna sprawa)
Odkrycie (napewno moje) - Lez Zeppelin / Quidam
Blues Knajpa - Fanaberia
Ostatnio zmieniony grudnia 29, 2008, 7:27 pm przez margo, łącznie zmieniany 1 raz
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: margo » grudnia 29, 2008, 1:59 pm

B&B pisze:
Rafał Szłapczyński pisze:
ps. margo, ale z QUIDAM to przegiełaś :lol:

mam nadzieję, że w sensie odkrycia tylko, bo muzycy są przecież w tym zespole co najmniej dobrzy
no cóż . . . świadczy to jedynie o tym, jak uboga w posiadaną wiedzę muzyczną jestem :/
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Re: III Muzyczna Ankieta Okolic Bluesa A.D. 2009

Postautor: Matragon » grudnia 29, 2008, 2:01 pm

Zespół - King Crimson
Wokalista - David Coverdale
Wokalistka - hmm
Gitarzysta - Apostolis Antymos
Basista - Tony Levin
Harmonijkarz - Wiśnia / Robert Lennert
Klawiszowiec - Józef Skrzek
Perkusista - Artur Malik
Inne instrumenty - hmm
Blues akustyczny- nie wiem
Płyta - Apostolis Antymos - Miniatures
Koncert - Todd Wolfe Band w Ostrowie
Festiwal - hmm
Wydarzenie - Koncerty Przyjaźni dla Zygmunta
Odkrycie - The Beatles - odkrywam ich co roku :)
Blues Knajpa - Fanaberia
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Pawel Freebird Michaliszy » grudnia 29, 2008, 2:07 pm

margo pisze:
B&B pisze:
Rafał Szłapczyński pisze:
ps. margo, ale z QUIDAM to przegiełaś :lol:

mam nadzieję, że w sensie odkrycia tylko, bo muzycy są przecież w tym zespole co najmniej dobrzy
no cóż . . . świadczy to jedynie o tym, jak uboga w posiadaną wiedzę muzyczną jestem :/

...................................................
Quidam.. co najmniej dobrzy????????????????????????? :shock: :shock: :shock:

są REWELACYJNI!!!!!!!!!
Pawel Freebird Michaliszy
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 80
Rejestracja: kwietnia 10, 2004, 9:49 am

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » grudnia 29, 2008, 2:14 pm

a czemu już głosujecie? przecież Jimmi wyraźnie napisał że startujemy 5.01. z tego co pamiętam to głosowanie nie jest jawne i wtedy na wyniki czeka się z niecierpliwością... a w ten sposób po pierwsze nie będzie żadnego zaskoczenia, no i możecie sugerować pewne odpowiedzi innym. cierpliwości z tymi ankietami :)

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Matragon » grudnia 29, 2008, 2:16 pm

fishbone pisze:a czemu już głosujecie? przecież Jimmi wyraźnie napisał że startujemy 5.01. z tego co pamiętam to głosowanie nie jest jawne i wtedy na wyniki czeka się z niecierpliwością... a w ten sposób po pierwsze nie będzie żadnego zaskoczenia, no i możecie sugerować pewne odpowiedzi innym. cierpliwości z tymi ankietami :)


cholera masz rację ...
aleśmy w gorącej wodzie kąpani kompani (i kompanki) ...
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: margo » grudnia 29, 2008, 2:26 pm

Pawe Freebird Michaliszyn pisze:
margo pisze:
B&B pisze:
Rafał Szłapczyński pisze:
ps. margo, ale z QUIDAM to przegiełaś :lol:

mam nadzieję, że w sensie odkrycia tylko, bo muzycy są przecież w tym zespole co najmniej dobrzy
no cóż . . . świadczy to jedynie o tym, jak uboga w posiadaną wiedzę muzyczną jestem :/

...................................................
Quidam.. co najmniej dobrzy????????????????????????? :shock: :shock: :shock:

są REWELACYJNI!!!!!!!!!

a co Ty się mnie dzisiaj tak czepiasz od samego rańca, co? :twisted:
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: Kuba Chmiel » grudnia 29, 2008, 4:05 pm

Kochani! Cieszy nas tak szybki odzew, ale wstrzymajcie się choć trochę, przynajmniej do czasu pojawienia się szczegółowego regulaminu. Nie chcielibyśmy, by Wasza praca poszła na marne, z drugiej strony nie mamy też zamiaru burzyć kilku tradycji związanych z tą ankietą i z poprzednimi. Nasze posty miały na celu lekkie podgrzanie atmosfery i przypomnienie o zbliżającej się ankiecie. Już niebawem kolejne informacje!
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: dzemek » grudnia 29, 2008, 6:45 pm

Tu będzie napewno mi łatwiej niż w TB :)
A jakie będą nagrody? :roll: :wink:
"Ja kocham bluesa, bo blues mnie rusza, blues mnie podnieca jak babska kieca" :)
Awatar użytkownika
dzemek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1639
Rejestracja: grudnia 20, 2006, 9:21 pm
Lokalizacja: Tychy

Postautor: Jimmy » grudnia 29, 2008, 9:49 pm

Och jak brakowało tej gorącej krwi, która aż buzuje w postach :D

Kochani, nie macie pojęcia nawet jak się cieszę widząc tak szybką reakcję z Waszej strony.

Po pierwsze, pozwólcie, że jako admin nie będę bawił się w "wielkiego siwego pana" i rozstrzygał co należy do kategorii, a co do niej nie należy. Już trzeci raz przypominam, że formuła naszej ankiety jest otwarta, a to oznacza, że każdy ma swoje własne prawo do osądzenia co JEGO ZDANIEM jest odpowiedzią na daną kategorię.

Musicie jednak pamiętać, że Wasz głos, mimo, że istotnie cenny, przepadnie jeśli nie będzie poparty większą ilością. Apeluję więc o rozwagę przy wyborze.

Po drugie, jak już Fishbone słusznie zauważył, ankieta jest jak co roku utajniona. Oficjalny start 05. 01. 2009. Możecie jednak śmiało pisać swoje typy jako wyraz przypomnienia (zwrócenia uwagi innych) na pewne typy. Pamiętajcie jednak, że czasem pozory mogą mylić, ale to już zagadnienie dla tych, którzy się lubują w teoriach spiskowych ;)

Po trzecie wreszcie, już naprawdę niedługo opublikujemy dokładny regulamin jak, co i dlaczego. Cierpliwości..... choć kropelkę!

OK wracam do pracy..... CZUWAJ!
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Darek Grodziński » grudnia 30, 2008, 12:04 pm

Jimmy pisze:Och jak brakowało tej gorącej krwi, która aż buzuje w postach :D

Kochani, nie macie pojęcia nawet jak się cieszę widząc tak szybką reakcję z Waszej strony.

Po pierwsze, pozwólcie, że jako admin nie będę bawił się w "wielkiego siwego pana" i rozstrzygał co należy do kategorii, a co do niej nie należy. Już trzeci raz przypominam, że formuła naszej ankiety jest otwarta, a to oznacza, że każdy ma swoje własne prawo do osądzenia co JEGO ZDANIEM jest odpowiedzią na daną kategorię.

Musicie jednak pamiętać, że Wasz głos, mimo, że istotnie cenny, przepadnie jeśli nie będzie poparty większą ilością. Apeluję więc o rozwagę przy wyborze.

Po drugie, jak już Fishbone słusznie zauważył, ankieta jest jak co roku utajniona. Oficjalny start 05. 01. 2009. Możecie jednak śmiało pisać swoje typy jako wyraz przypomnienia (zwrócenia uwagi innych) na pewne typy. Pamiętajcie jednak, że czasem pozory mogą mylić, ale to już zagadnienie dla tych, którzy się lubują w teoriach spiskowych ;)

Po trzecie wreszcie, już naprawdę niedługo opublikujemy dokładny regulamin jak, co i dlaczego. Cierpliwości..... choć kropelkę!

OK wracam do pracy..... CZUWAJ!


NO WŁAŚNIE... A CO TO ZA CZATOWANIE W GODZINACH PRACY?!?!?! :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:






:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Darek Grodziński
 

Postautor: kora » grudnia 30, 2008, 6:02 pm

a ja jestem za jawnością !!! :mrgreen:
dlaczego ?
bo.................. :mrgreen:
to ma wiele wspólnego z OB :mrgreen:

Nie mam zamiaru ukrywać faktu,ze dla mnie odkryciem roku są nasi forumowicze,
którzy tworzą Chicago Blues Revue
Ponadto wiele nazwisk, które wpiszę w ankiecie są z tym forum związane :wink:

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU !!! :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: bohdan » grudnia 30, 2008, 6:32 pm

Cała Kora... 8)
bohdan
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1295
Rejestracja: maja 17, 2005, 6:38 pm

Postautor: dmin » grudnia 31, 2008, 10:58 am

Zespół JJ Band bo się jeszcze tak nikt nie nauczył jak oni w I lidze bluesa(pod warunkiem że jest pierwsza liga do 4.000 i ekstraklasa za grubą trawę)
Wokalista Jacek Jaguś
Wokalistka Madzia Piskorczyk(za super serio podejście do pracy na scenie aż czasami pewnie dla niektórych muzykantów zbyt serio)
Gitarzysta Jacek Jaguś/Wojtek z Sumptuastic
Basista Janek Wawrzymowicz Sopot
Harmonijkarz Boruta Łęczycki
Klawiszowiec Piotr Michalak(za lata doświadczeń i aurę którą roztacza wokół)
Perkusista Artur Malik
Inne instrumenty Krzysiek Zalewski i jego mała acz szalona trąbeczka
Blues akustyczny nie znam.Wszyscy raczej smucą i marudzą-no może Maciek Maleńczuk.Z zagramanicy oczywiście że Harry Manx z pozdrowieniem dla Magdy Hapszy.Granian jest zawodowy ale to nie bluesman
Płyta DMB
Koncert Dawno nie byłem na żadnym tzn byłem ale na takich nie mieszczących się w widełkach bluesa.Zawodowe DVD widziałem Amy Winehouse
Festiwal ....zwykle jak nie gra Dżem to słabo się sprzedają....ale w Ostrowie robi się nadal dobrą robotę więc Jimiway.Antyfestiwal niestety Tyski.Chyba że wynajęliby mi pół Piramidki dali wannę szampana to może inaczej bym piał.Ale generalnie to straszny hajs przechodzi przez papry co roku i co w zamian ? hehe.Jak obudzą się że pierwszy tyski był w 99 i trzeba by dostawić parę toi toiów bo przyjeżdża więcej ludzi a i składy grające podmienić i wymieszać to podjadę
Wydarzenie kurczę mi się tam podobało The Police i że wrócili
Odkrycie ....odkrycie na nowo knajpy Andrzeja Malcherka Free Blues Club.Cisnęło mi się pod palce jeszcze "....Ala Janosz żyje i gra bluesa":)
Blues Knajpa Daily Blues (bo byłem w wielu w większości podejmowali mnie jak króla ale tylko tam mam przyjaciół)
Co z?ego, to nie ja.
dmin
bluesman
bluesman
 
Posty: 377
Rejestracja: czerwca 15, 2004, 4:32 pm
Lokalizacja: Szczecin....niestety:)

Gdzie jest blues?

Postautor: T.B.King » stycznia 1, 2009, 3:59 pm

Nie chcę odgrzewać starych sporów, ale najwyrazniej nie ma innego wyjscia :( Moim zdaniem juz nawet nazwa forum "Okolice Bluesa" powinna zobowiazywać do minimalnego wysiłku umysłowego, celem poznania odpowiedzi na fundamentalne pytania: Co jest bluesem? Co bluesem nie jest? Do postawienia tych pytań prowokuje zaliczanie na tym forum King Crimson i Led Zeppelin (żeby wymienić pierwszych z brzegu) do zespołów bluesowych! O tempora, o mores! To, że przyznaja się oni do fascynacji bluesem i szacunku dla bluesa, swiadczy o nich jak najlepiej, ale w żaden sposób nie pozwala na kwalifikowanie jako "blues" czy choćby "okolice"! A przecież w tym kontekscie pojawiaja się na forum i The Beatles, co jest już całkowitym obciachem (nic im w Wielkosci i Niesmiertelnosci nie ujmujac!). Proponuje poszukac w internecie hasła "blues", poczytać, posłuchać i powinno wystarczyć.
Wracajšc do ankiety: rozszerzanie jej na cały swiat jest błędem. Nikt w Polsce nie jest w stanie objac umysłem bogactwa całego bluesowego swiata, milionów zespołów i wykonawców. Od tego sa Bluesowe Grammy Awards. Siła rzeczy będzie to wybór przypadkowy i niereprezentatywny, na zasadzie zgłaszania tego, którego się akurat gdzies słyszało (albo i nie), tylko po to, żeby popisac się wštpliwa (przyznacie) erudycja :oops: W miarę dobre rozeznanie mamy (lub powinniœmy mieć) natomiast co do naszego podwórka, na którym - na szczęscie - mamy z czego wybierać. I do tego powinniœmy się ograniczyć, dla dobra bluesa w Polsce (z rozpędu napisałem "polskiego bluesa", ale szybko zamieniłem na "bluesa w Polsce". Jeœli ktoœ chce sie kłócić w temacie "polski blues" czy "blues w Polsce" proszę bardzo!). Prowadzac od blisko 2-ch lat T.B.King Blues Club w warszawskim Tygmoncie mam niezły przeglšd naszego potencjału bluesowego. Nie tylko nie mamy się czego wstydzić, ale - moim zdaniem - jestesmy w swiatowej czołówce. Takie zjawiska jak J.J.Band, 7 w nocy, Blue Machine, HooDoo Band, Magda Piskorczyk, Karolina Cygonek, Asia Pilarska, MOJO, Chicago Blues Revue, Marek Wojtowicz, Boogie Chilli, Boogie Boys (wszystkich wartych wspomnienia wymienić nie sposób! Przepraszam pominiętych!) to dowód, że blues (i okolice) w Polsce to najlepiej rozwinięty, dorównujšcy swiatowym standardom gatunek muzyki :D Tylko w bluesie nie zostalismy lata swietlne za reszta swiata, tak jak w innych gatunkach. A po pojawieniu sie utalentowanej młodzieży można zakładać, że będzie jeszcze lepiej.
Oczywiscie, formuła ankiety, z jej pełnš dowolnoscia, jest jak najbardziej słuszna, a wyniki maja bez watpienia wpływ na rezultaty Blues Top-u Twojego Bluesa. I tak jest dobrze!
Blues On!
Tomasz Bielski
Ostatnio zmieniony stycznia 2, 2009, 1:15 pm przez T.B.King, łącznie zmieniany 1 raz
"...spójrz na kota, co przylgnął do ścieku..."
Thomas Stearns Eliot, "The Waste Land"
T.B.King
bluesman
bluesman
 
Posty: 298
Rejestracja: lutego 4, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: karambol » stycznia 1, 2009, 4:56 pm

Zgadzam się z przedmówcą co do tego że należy trzymać się jednak "bluesa i okolic" ale wiem że nasze poglądy w tym temacie zostaną zakrzyczane bo gałęzie bo korzenie i takie tam (a swoją drogą ciekawe czy w plebiscytach country , reggae czy rocka gotyckiego pojawiają się wykonawcy bluesowi w końcu to korzenie każdej muzyki). Wielokrotnie i to w różnych miejscach na forum ten temat był poruszany i wiem czym się to skończy i już mi się nawet ani czytać ani pisać nie chce. Każdy zagłosuje jak chce i tyle. Chociaż ja w swoich typach trzymał się będę bluesa.

Nie przeceniałbym wyników ankiety. W roku ubiegłym głosowało coś poniżej 90 osób. Masakrastycznie mało. Moim zdaniem to wstyd i hańba. Przy takiej "frekwencji" oraz rozrzucie jaki można choćby w wyżej zamieszczonych głosowaniach zaobserwować, wystarczy że koledzy z zespołu zagłosują na te same typy (czytaj siebie) plus kilku fanów i mamy zwycięstwo. A jak zespół liczny to i nie trzeba innych głosów. W ubiegłym roku nazwisko zwycięzcy w jednej z kategorii musiałem sprawdzić w internecie bo go nie znałem a i inni z czołówki też byli "czarnymi koniami".
P.S.
Tytuł wątku "III Muzyczna Ankieta Okolic Bluesa A.D. 2009" chyba powinno być raczej 2008.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: WojtekU » stycznia 1, 2009, 5:11 pm

karambol pisze:Nie przeceniałbym wyników ankiety. W roku ubiegłym głosowało coś poniżej 90 osób. Masakrastycznie mało.
(...)
P.S.
Tytuł wątku "III Muzyczna Ankieta Okolic Bluesa A.D. 2009" chyba powinno być raczej 2008.

Dokładnie 73 osoby i to po przedłużeniu terminu!

A może wprowadzić głosowanie dwustopniowe, tzn. nominacje i wybory nominowanych?
Awatar użytkownika
WojtekU
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2404
Rejestracja: czerwca 14, 2006, 10:57 pm
Lokalizacja: Gdynia

Nowy Festiwal Bluesowy

Postautor: T.B.King » stycznia 1, 2009, 5:14 pm

Masz rację, Karambolu. A może zaproponujemy "kolegom od dalszych okolic bluesa" taki bluesowy festiwal:
Perfect, Lady Pank, Doda (jako Virgin :oops: ), Kombi, Klosterkeller, a jak upchnšć kolanem, to i Mandaryna z byłym mężem :lol: Można to nazwać "Blues po pachy!".
Wszystkiego Najlepszego w 2009!
Blues on!
Tomasz Bielski
"...spójrz na kota, co przylgnął do ścieku..."
Thomas Stearns Eliot, "The Waste Land"
T.B.King
bluesman
bluesman
 
Posty: 298
Rejestracja: lutego 4, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nowy Festiwal Bluesowy

Postautor: karambol » stycznia 1, 2009, 5:31 pm

T.B.King pisze:Masz rację, Karambolu. A może zaproponujemy "kolegom od dalszych okolic bluesa" taki bluesowy festiwal:
Perfect, Lady Pank, Doda (jako Virgin :oops: ), Kombi, Klosterkeller, a jak upchnšć kolanem, to i Mandaryna z byłym mężem :lol: Można to nazwać "Blues po pachy!".

Oj poleciałeś strasznym hardcorem. Może to podziałać na wielu jak czerwona płachta na byka.
Zanim polecą jakieś złowrogie argumenty powinniśmy wszyscy pamiętać że to tylko i wyłącznie zabawa.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Ankieta Forum Okolice Bluesa (archiwum)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości