Reverb w Fender Twin Amp

porady, zapytania itp.

Moderator: mods

Reverb w Fender Twin Amp

Postautor: fender70 » grudnia 7, 2008, 7:08 pm

witam
mam piec Twin Amp w którym jest reverb sprężynowy Accutronics prawdopodobnie sterowany lampą 12AT7 (sprawdziłem to wyjmując lampę - wtedy reverb nie działał i wkładając ją - działa)
Układ lamp w tym piecu to : 4 x6L6 , 7x 12AX7 , 1 x 12AT7
Mam jeden problem - otóż co jakiś czas reverb przestaje działać - raz pomogło wyjęcie lampy 12AT7 i włożenie z powrotem i zaczął działać, a ostatnio po przestawieniu pieca w inne miejsce znowu przestał działac i wyjęcie lampy nie pomogło. <br> Wykręciłem więc sprężynę odczepiłem chinche czerwony i biały wychodzące ze sprężyny i z powrotem je włożyłem i działa.
Co może być przyczyną tego że co jakiś czas reverb przestaje działać ?
fender70
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: stycznia 14, 2008, 5:24 pm

Postautor: robert » grudnia 8, 2008, 7:12 am

Tak zwany zimny lut , czyli coś nie łaczy , jeżeli reverb jest na lampie to nie ma tam możliwości uszkodzenia jakiegoś tranzystorka i wpływu na (jego biasing , zatkanie).

Proponuję iść z nim do elektronika niech podlutuje w tych miejscach i sprawdzi wszystko w obwodzie , może byc tez przyczyna uszkodzony potencjometr od reverbu ., sprawdź ten potencjometr a najlepiej spróbuj wymienić
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: fender70 » grudnia 8, 2008, 1:54 pm

potencjometr reverbu działa, może lampa 12AT7 jakoś przerywa chociaż nie sądzę - jak ja wyjmuje to reverb nie działa a jak wkładam z powrotem to działa więc chyba nie lampa , może gniazdo lampy trzeba by wymienić ?
fender70
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: stycznia 14, 2008, 5:24 pm

Postautor: fender70 » grudnia 8, 2008, 1:54 pm

dodam ze cały panel reverbu i lampa 12AT7 są nowe
fender70
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: stycznia 14, 2008, 5:24 pm

Postautor: robert » grudnia 8, 2008, 2:07 pm

proszę zrób zdjęcie z każdej strony i wyślij mi na email
Robertgladosz@web.de , muszę to widzieć albo skontaktuj się na skype gladosz123
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

Postautor: fender70 » grudnia 8, 2008, 6:02 pm

na razie chodzi po wczorajszym wyjęciu sprężyny i rozłączeniu-załączeniu kabelków więc na razie nie będę rozbierał , jak sie spieprzy to wyjmę sprężynę zrobię zdjęcia i Ci podeslę
aha jeszcze jedno pytanie - czy 4 lampy koncówki 6L6 maja jakiś wpływ na reverb?
bo ostatnio reverb przestał działac własnie jak wymieniłem 4 szt lamp 6L6 - jak włozyłem nowe to juz reverbu nie było - musiałem wyjąć lampę 12AT7 i z powrotem włożyć i porozłączać kable od sprężyny i dopiero zaczał działac ?
dzi pozdr
fender70
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: stycznia 14, 2008, 5:24 pm

Postautor: robert » grudnia 9, 2008, 5:42 am

No coś ty , coś ci nie łaczy po prostu.
robert
bluesman
bluesman
 
Posty: 213
Rejestracja: listopada 1, 2008, 5:18 am
Lokalizacja: Antarktyda

znowu to samo

Postautor: fender70 » listopada 13, 2012, 10:00 pm

przez jakiś czas było dobrze a wczoraj znowu reverb przestał działać, po wyjęciu kabli chinch (jeden czerwona koncówka a drugi biała) którymi reverb jest podłączony do pieca i włożeniu ich z powrotem reverb zaczął działać
mam na razie jeden pomysł: wyjmę wzmacniacz z pieca i przelutuję na nowo gniazda chinchy
fender70
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: stycznia 14, 2008, 5:24 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Sprzęt ..

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości