Strona 1 z 1

[Kraków] 8.10.2017 - Warsztaty harmonijkowe

Post: września 12, 2017, 12:10 pm
autor: Łukasz Pietrzak
Zapraszamy serdecznie na kolejną w tym roku edycję warsztatów harmonijkowych. Prowadzenie: Łukasz Pietrzak.

http://www.lpietrzak.net

Klub Herbaciany "Nie Lubię Poniedziałków"
ul. Szlak 14
31-161 Kraków

Słowo od prowadzącego:

Październikowe warsztaty podzielone będą na dwie grupy: początkującą oraz średnio-zaawansowaną. Ich treść w głównej mierze uzależniona będzie od ilości uczestników. Niezależnie od wybranego poziomu wymagana jest harmonijka dziesięciokanałowa, popularnie nazywana "bluesową", koniecznie w tonacji C, przybory do notowania oraz opcjonalnie pendrive.

GRUPA POCZĄTKUJĄCA: 12.00- 13.30
GRUPA ŚREDNIO-ZAAWANSOWANA: 13.30- 15.00

Koszt udziału w jednej z nich to 40 PLN płatne na miejscu. Chętnych proszę o mailowe zapisy (pietrzak.harmonica@gmail.com) do 30.09 z uwzględnieniem grupy zaawansowania!

Na zajęcia grupy początkującej zapraszam osoby nie mające żadnego doświadczenia w grze na tym instrumencie. Tematem zajęć będą szeroko pojęte podstawy gry niezbędne do dalszego rozwoju.

Na zajęcia grupy średnio-zaawansowanej zapraszam osoby, którym nie sprawia już problemu gra pojedynczym dźwiękiem, potrafią swobodnie grać popularne melodie w tzw. "pierwszej pozycji". Skupimy się przede wszystkim na prawidłowym obniżaniu dźwięków harmonijki, ćwiczeniu ich precyzji, możliwościom jakie dają oraz temu jak je wykorzystać. Na podanych przykładach omówimy grę w tzw. "drugiej pozycji" oraz nauczymy się jak kreatywnie ćwiczyć w domu.

W miarę możliwości będziemy kontynuować tematy omawiane podczas poprzednich warsztatów.

Na uczestników czekać będą gotowe materiały oraz gadżety od firmy SEYDEL produkującej harmonijki ustne. Jeżeli chcecie wziąć udział w warsztatach, a nie macie jeszcze instrumentu polecam specjalistyczny sklep internetowy:

http://www.harmonijka.com

Jeżeli macie jakieś pytania- piszcie śmiało pod mój adres: pietrzak.harmonica@gmail.com. Z chęcią udzielę odpowiedzi na wszystkie z nich.


Pozdrawiam serdecznie i do zobaczenia!

Łukasz Pietrzak