Akustyczek z wcięciem

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Akustyczek z wcięciem

Postautor: Kuba Kamper » grudnia 30, 2007, 9:57 pm

Braciszkowie kochani - krótka piłka - jeśli chodzi o gitary to ja po prostu gram, więc wybaczcie mi moje nieobeznanie w temacie. Chciałbym żebyście mi pomogli jednej kwestii (wiem, że to głupio wygląda - pierwszy dzień na forum i wciąż o pomoc wołam, ale to efekt tego, że jest po świętach i troszkę kasy wpadło).
Jaką polecacie gitarkę akustyczną (cena w okolicach 300zł), która będzie mogła mi posłużyc do w miarę porządnego bluesowania? Chodzi mi o sprzęt do grania w domu, ew. na imprezach u przyjaciół. Nie potrzeba mi jakiegoś cuda - po prostu dobry sprzęt.
Przepraszam za długą nieobecność.
Pozdrawiam, J.F.G.
Awatar użytkownika
Kuba Kamper
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: grudnia 25, 2007, 7:30 pm

Postautor: Turgon » grudnia 30, 2007, 10:00 pm

Na lepszy sprzęt niestety nieco trzeba dozbierać.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Kuba Kamper » grudnia 30, 2007, 10:07 pm

"Lepiej jest wrogiem dobrego" heheh... A pomijając cenę (w końcu zawsze mogę kompa sprzedac ;) ) to co polecacie?
Przepraszam za długą nieobecność.
Pozdrawiam, J.F.G.
Awatar użytkownika
Kuba Kamper
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: grudnia 25, 2007, 7:30 pm

Postautor: Turgon » grudnia 30, 2007, 10:18 pm

Najlepiej coś starszego - poszukaj na alledrogo jakichś ciekawych staroci.
Jeśli coś nowego będziesz musiał podać dokładną tą wyższą sumę.
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Kuba Kamper » grudnia 30, 2007, 10:24 pm

W tej chwili 550 zł to jest moja górna granica...
Przepraszam za długą nieobecność.
Pozdrawiam, J.F.G.
Awatar użytkownika
Kuba Kamper
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: grudnia 25, 2007, 7:30 pm

Postautor: Bluees » lutego 10, 2008, 2:06 pm

jeśli kolega nadal szuka, mam do sprzedania bardzo dobrego elektro-akustyka. starczy nie tylko na pogranie przy ognisku, ale nawet koncerty na nim pociągnąłem. oddam po bardzo niskiej cenie z racji tego, że potrzebuję kasę na przystawki d elektryka, a akustyk troszkę sie już kurzy ;)

jeśli ktoś chętny, zapraszam do Poznania na testy albo piszcie na maila lub PW, to nagram jakieś próbki i podeślę mailem :)
Bluees
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: lutego 6, 2008, 11:26 am
Lokalizacja: Poznań

Postautor: srv2 » lutego 14, 2008, 8:55 pm

Ja mam akustyka firmy stamar o której chyba mało kto słyszał. Kupilem ją jako nową jakieś 6 lat temu i to naprawde niezły sprzęt biorąc pod uwage ze wtedy byla to jedna z najtanszych gitar w sklepie. Dobrze wykonana gitara bez żadnych niedociągnięć. Wygodna a brzmienie dla mnie zadowalające, gdyż i tak zazwyczaj gram na elektryku więc nie mam bzika na punkcie akustyków
srv2
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 14
Rejestracja: grudnia 9, 2007, 5:18 pm

Postautor: Michał » lutego 14, 2008, 9:10 pm

Kuba Kamper, odbierz priva :)
Michał Orłowski
"Aby sobą być, prawdzie patrzeć w twarz, kochać wszystkich ludzi i pokój z sobą nieść. ..."
www.MusicSerwis.com.pl
Awatar użytkownika
Michał
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7127
Rejestracja: kwietnia 14, 2005, 7:54 pm
Lokalizacja: Katowice/Gorlice/Moszczenica/

Postautor: Tomiszon » lutego 17, 2008, 9:25 pm

dziabnij jakiegos starego framusa z allegro i jedziesz.
Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: matlev » lutego 26, 2008, 7:42 pm

mowiles w temacie "akustyczek z wcieciem". ja odpowiem na ta czesc z kolei...

gralem na pelnym i z, jak to sie fachowo mowi, z cutaway'em. radzilbym tobie gitare bez wyciecia jezeli grasz tak od poprostu. dla samej przyjemnosci grania :). a to dlatego ze jesli nieuzywasz progow powyzej XII to cutaway ci bedzie zbedny a moze obnizyc glosnosc gitary nawet do 20%! zauwazylem to gdy podkladalem sie swoim akustykiem z wcieciem do pelnego. malo kto mnie slyszal :)

no i co do cen gitar... za nie cale 600zl moglbys upolowac Yamahe F310P. dobry stosunek ceny do jakosci. brzmi naprawde ladnie i jest wygodna. ogrywalem, wiec polecam
no ale to rzecz jasna kwestia gustu i przyzwyczajen :)

np.: http://allegro.pl/item313832128_gitara_ ... atpol.html
gram bo kocham
kocham bo gram

układamy hystoryjkę ;) http://blues.com.pl/viewtopic.php?p=259451#259451
Awatar użytkownika
matlev
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 26
Rejestracja: lutego 25, 2008, 4:23 pm
Lokalizacja: ten pomysł?

Postautor: Kuba Kamper » marca 11, 2008, 12:03 pm

Witam. Wybaczcie brak odpowiedzi, ale niestety z powodów osobistych nie miałem głowy do udzielania się na forum.. Przepraszam Was bardzo. Akustyka udało mi się upolowac od pewnej młodej damy za 300zł "po znajomości".
Pozdrawiam i dziękujęza odpowiedzi
Przepraszam za długą nieobecność.
Pozdrawiam, J.F.G.
Awatar użytkownika
Kuba Kamper
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 74
Rejestracja: grudnia 25, 2007, 7:30 pm

Postautor: remek4blues » marca 15, 2008, 7:03 pm

Everybody Needs Somebody to Love !!!
Awatar użytkownika
remek4blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 426
Rejestracja: grudnia 7, 2007, 12:02 am
Lokalizacja: pole łąka woda las

Elektro akustyczek, nie koniecznie z wcięciem ;)

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 27, 2008, 3:36 pm

Jako że nie chcę zakładać nowego tematu to się podepnę 8) .
Otóż szukam dobrze brzmiącego elektro akustyka na sucho jak i wpiętego pod wzmaka. Zbyt dużego doświadczenia z tego typu wiosłami nie mam więc prosiłbym o jakąś porade co warto kupić za rozsądne pieniądze?
Kiedyś zanim kupiłem strata to podobał mi się akustyk Fendera GC-12 i GC-24 nie tylko z brzmienia ale też w wyglądu. Dlatego szukam czegoś w kształcie Grand Concert (albo 000-... w nazewnictwie Martina), no od bidy może być Jumbo albo Dreadnought. Dobrze jakby miał wcięcie ale nie jest to przymus.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: mat » maja 18, 2008, 10:33 am

Sam też mam ten problem. Osobiście znalazłem już gitarkę dla siebie - Takamine EG 220C to jest z przedziału ~1000 zł. Jak dla mnie gitarka bardzo wygodna no i brzmienie TP-4 jest zadowalające. Jeśli lubisz eksperymenty to można pokusić się o Marris'a. Gitary dość nieregularne - zdarzają się bardzo dobre egzemplarze, ale i takie, z którymi trzeba od razu udać się do lutnika- gitarki nieco tańsze Takamin. No chyba, że masz sporo kasy na wydaniu to polecam Furcha. Jedna z najlepszych gitar na jakich grałem.
Shit happens... over and over again
Awatar użytkownika
mat
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: maja 5, 2005, 7:49 pm

Postautor: Makaron » maja 22, 2008, 6:59 am

Cześć wam ,od jakiegoś czas gram na SILVERTONIE bardzo fajna gitarka , kosztowała mnie 650 zł . Polecam brzmienie ,choć to kwestia gustu . Jak kupowałem gitare, przegrałem w sklepach chyba z 50siąt modeli i tak przez miesiąc , sprzedawcy u lemańskiego mieli mnie już serdecznie dosyć :mrgreen: zamówiłem nawet gitarkę za 2800 po przeczytaniu testów w miesięczniku ,,Gitarzysta,,i co się okazało przysłali ,ale gitara nie brzmiała i brzęczała ,głupio mi się zrobiło że nie kupie jej ,ale jeszcze większym głupkiem był bym gdybym to zrobił . Polecam parę wypadów do sklepów i testowanie aż znajdziecie swoją drógą połówke ,byłem naprawdę szczęśliwy po kupnie gitarki ,
Po trzech latach :evil:
płyta przednia się wygieła ,zaczeła brzęczeć ,progi zdarte do zera prawie , klucze nie trzymią :x
oj wysłużyła się :? może ją za bardzo biłem :mrgreen:
Makaron
blueslover
blueslover
 
Posty: 633
Rejestracja: lipca 29, 2007, 5:02 pm

Postautor: Wojtek Młynarczyk » maja 22, 2008, 3:48 pm

Jeżeli gitara jest dobra, to nie ma prawa "wysłużyć się" po trzech latach nawet mocnego grania. No chyba, że komuś z niej zrobisz hiszpański kołnierzyk :D Ale wtedy objawy będą raczej inne, niż wygięta płyta czy puszczające klucze...

No niestety, Makaron, taki już nasz, niezamożnych, los: gitara, która po trzech latach nie jest zdezelowana kosztuje tyle, ża nas na nią nie stać. A te, na które nas stać - po kilku latach na niewiele się nadają. I trzeba kupić nową. I w sumie w ciągu 10 lat wydasz więcej na te tańsze, niż gdybyś kupił jedną a porządną. Tak jest ze wszystkim: z samochodami, meblami, wzmacniaczami... I z moimi harmoszkami też.

Pozdrawiam.

Wojtek

P.S. Wpadniesz dziś na jam?
"Jeśli blues jest łatwą muzyką, to dlaczego tak niewielu go dzisiaj gra?" - B.B. King
Awatar użytkownika
Wojtek Młynarczyk
blueslover
blueslover
 
Posty: 746
Rejestracja: listopada 30, 2007, 1:09 pm
Lokalizacja: Budapeszt


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 182 gości

cron