Ibanez Artist

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Ibanez Artist

Postautor: Krzysiek101 » marca 13, 2007, 5:54 pm

Czytaj?c opinie na Harmony Central zauwa?y?em, ?e sporo os?b sobie chwali Artisty, a nawet twierdz?, ?e s? lepsze od LP, przy czym 100% ta?sze. A co wy s?dzicie o tych wios?ach? To raz, a dwa to mo?e kto? mi powiedzie?, co dok?adnie daj? takie dwa ma?e prze??czniczki w AR300? S?dz?, ?e jeden to roz??czenie cewek w humbach, ale drugi?
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Joe18 » kwietnia 27, 2007, 8:38 pm

Popatrz na Jerzego Styczy?skiego jak gra? w d?emie jeszcze z Ry?kiem to w?a?nie on mia? artista.Moim zdaniem 1 klasa gitara :wink:
Joe18
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: marca 10, 2007, 8:54 pm

Postautor: jaqb » maja 5, 2007, 5:14 pm

musze wam co? pokaza?.

http://www.guitartechcraig.com/ibanez/8 ... r5000a.jpg

jak zobaczylem te gitarke to niemal omdla?em. I tylko dwa s?owa potrafia zilustrowa? moje zdumienie. LED ZEPPELIN. Ta gitarka tak strasznie natychmiast skojarzyla mi sie z ta legendarna kapel? ze szok! wiem wiem Page nie uzylal AR'a (chyba) ale przyznacioe ze ten Ibanezik ma taki specyficzny hard rockowo bluesowy styl LZ.
Cudo!
jaqb
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 58
Rejestracja: sierpnia 9, 2006, 5:15 pm
Lokalizacja: blachownia

Postautor: Szymenio » maja 5, 2007, 9:30 pm

:shock: o jak ja bym chcia? mie? takie cude?ko...
Szymenio
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: stycznia 6, 2007, 9:40 am

Postautor: Turgon » maja 6, 2007, 9:24 am

Je?li mam by? szczery. Ja tam nic wyj?tkowego w takiej gitarce nie widz
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Oorkha » maja 23, 2007, 12:24 pm

O Artistach z deski nie wiele mog?. Mog? za to co? o hollow body.
Mam starego AS200 i to gitara pierwsza klasa.
Jak ju? dzi? napisa?em par? post?w powy?ej, nie dorastam jej do pi?t...

Tylko tu sytuacja troch? nieatrakcyjna cenowo. To nie s? tanie zabawki. Ja mam swoj? troch? przez przypadek i determinacj?...

A o Artistach z deski ...faktycznie zamiast m?wi?, wystarczy pos?ucha? czego? koncertowego ze Styczy?skim...


D.
Oorkha
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 40
Rejestracja: października 26, 2004, 10:43 am
Lokalizacja: Krak?w

Postautor: Szucher » grudnia 9, 2007, 8:17 pm

Jeśli chodzi o Ibanezy polecam również performera. Od niedawna jestem szczęśliwym posiadaczem takiego modelu.....no i muszę przyznać, że to naprawdę zawodowe wiosło. :D
Paweł "Szucher" Szuszkiewicz
www.myspace.com/szucher
www.braciaisiostry.com
www.myspace.com/braciaisiostry
---------------------------------------
REBEL TO REBEL
Awatar użytkownika
Szucher
The Last Rebel
The Last Rebel
 
Posty: 317
Rejestracja: listopada 3, 2004, 4:08 pm
Lokalizacja: Białystok - Supraśl :)

Postautor: bartolini1313 » stycznia 20, 2008, 11:08 pm

ja kiedyś miałęm okazję grać na Artiście z 1978 roku. Identyczny jak Jurka Styczyńskiego. Gitara świetna. Wygodna no i brzmienie super ;) tak się wtapia w ciało jak wisi na pasku :D planuję niebawem zakup jakiejś używki z 1978. pozdrooo
"...Wehiku? czasu to by?by cud..."
bartolini1313
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: maja 16, 2007, 3:08 pm
Lokalizacja: Cz?stochowa

Postautor: Matragon » stycznia 21, 2008, 9:11 am

Ibanez Artist
Ibanez Musician
Ibanez Studio

szczególnie roczniki - do 1982

niestety w 1982 spalił się magazyn firmy Ibanez w którym sezonowane było legendarne już dzisiaj drewno z którego powstawały m.in. wyżej wymienione modele. Stosowany przez Ibaneza w tamtych latach machoń jest porównywalny ze słynnym machoniem brazylijskim używanym przez firmę PRS w początkach ich kariery. Ponadto koniec lat 70 i początek 80 to ogromna ekspansja Japończyków na rynki zagraniczne. Chcąc konkurowac z amerykanami MUSiELi robic RÓWNiE DOBRE o ile nie lepsze produkty. I to nie tylko sprzęt, ale przecież także samochody, elektronikę itd. Byli tańsi - to zrozumiałe, ale to wcale nie oznacza że gorsi. Ja twierdzę że wręcz przeciwnie.

Te gitary zazwyczaj są WYBiTNiE GENiALNE - w niczym nie ustępują (a czasem przewyższają swoimi cechami np. Gibsony)

Osobiście najczęściej gram na Music Manie, ale moja druga gitara to właśnie Ibanez Studio - ST 105 z 1979 roku (24 progi, menzura Fenderowska, wklejany machoniowy gryf, 2x humbucker V2, mostek stały - Gibraltar) i nie zamieniłbym jej na żadnego Gibsona ... żadnego !!!
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: Turgon » stycznia 22, 2008, 7:46 pm

matragon: Coś mi się wydaje, że ten magazyn nie spalił się całkiem przypadkiem ;) O tym, że na Japończykach z tamtego okresu grywał SRV, jest jedną z wielkich rekomendacji ;)
Jestem cynicznym nihilistą - nie jest mi wcale przykro, że Ci to przeszkadza.
Awatar użytkownika
Turgon
blueslover
blueslover
 
Posty: 795
Rejestracja: listopada 16, 2006, 6:53 pm
Lokalizacja: Nowy Sącz

Postautor: Maniol HIGHWAY » kwietnia 14, 2008, 5:40 am

a ja od soboty również jestem posiadaczem Ibaneza Artista AR100 z 83 roku i jako wielki miłośnik Gibsona jestem mile zaskoczony gdyż ten instrument daje mi nowe możliwości. Świetnie brzmienie na rozłączonych cewkach to właśnie to czego potrzebowałem.
Polecam.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Matragon » kwietnia 16, 2008, 9:22 pm

Maniol HIGHWAY pisze:a ja od soboty również jestem posiadaczem Ibaneza Artista AR100 z 83 roku i jako wielki miłośnik Gibsona jestem mile zaskoczony gdyż ten instrument daje mi nowe możliwości. Świetnie brzmienie na rozłączonych cewkach to właśnie to czego potrzebowałem.
Polecam.


Gratulacje !
i witaj w klubie miłośników "starych japończyków" :)
Follow the Snake - Eat Apples!
Matragon - Facebook Fan Page
Matragon
ZAPPALENiEC
ZAPPALENiEC
 
Posty: 6577
Rejestracja: kwietnia 18, 2007, 12:43 pm

Postautor: leszekblues » kwietnia 17, 2008, 9:54 am

Tez jestem miłosnikiem ale nie posiadam :(
Ale jak sie znajdzie sponsor to przyjme jako darowiznę i zapłace podatek :D


www.leszekmazur.republika.pl
leszekblues
 

Postautor: Krzysiek101 » kwietnia 27, 2008, 11:02 am

A mnie się marzy AR250NT albo 2617, no jakbym trafił na na ciekawy AR300 to też bym nie pogardził. Ogólnie oprócz brzmienia to bardzo fajną sprawą jest rozłączanie cewek przez co mamy fantastyczne możliwości jego kreowania.
May The Blues Be With You.
Awatar użytkownika
Krzysiek101
bluesman
bluesman
 
Posty: 279
Rejestracja: listopada 28, 2004, 4:35 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Wrocław

Postautor: Stach » grudnia 23, 2012, 6:46 pm

Witam. Od niedawna jestem posiadaczem Ibaneza Artist model AR50 z 81 roku,rzadki kolor, bo polar white, przeważnie były czarne. .Gitara nieco sterana,popękany lakier,lutnik oceni,czy tylko lakier.Pickupy Super 70, wiosło brzmi nieco bardziej jasno i słodko niż les pAul BFG,z którym mam porównanie, Artist brzmieniowo ma w sobie coś ze stratcastera,moim zdaniem, nie tracąć zalet wynikajacych z humbuckerów.
MAm pytanie - te nizsze modele były dużo gorsze brzmieniowo od np Ar100 czy Ar300?? Podobno Ar50 mialy brzozowe i klonowe gryfy...CZy piekna "hcmurka" za strunociagiem ma jakis wplyw na brzmienie,czy jedynie zalety estetyczne?;-)
Stach
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: grudnia 23, 2012, 6:04 pm

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » grudnia 23, 2012, 9:43 pm

Stach... Górnik roku!
Odkopać temat po prawie 5 latach to jest osiągnięcie...

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: Stach » grudnia 23, 2012, 11:19 pm

JAk nietrudno zgadnąć,temat odkopałem,gdyż przeglądałem archiwum. A ze jest dla mnie interesujący, postanowiłem zapytać,a nie np, zakładać nowy wątek. Myślę,ze ani gitary,ani tematy gitarowe nie starzeją się jak sprzęt rtv. Także nieco dziwi mnie twój sarkazm. Jednakże nie mam 15 lat i niewiele mnie już zaskoczy, jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie ,w necie szczególnie.
Stach
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: grudnia 23, 2012, 6:04 pm

Postautor: Krzyś fishbone Grajczak » grudnia 24, 2012, 12:08 pm

Ale to nie sarkazm! :) Po prostu takie rzeczy nie zdarzają się na co dzień :)

http://www.trampledcole.pl


We all have idols. Play like anyone you care about... but try to be yourself while you're doing so.
B.B.King
Awatar użytkownika
Krzyś fishbone Grajczak
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1044
Rejestracja: maja 5, 2007, 3:50 am
Lokalizacja: Idzikowice/Namysłów

Postautor: TITO » grudnia 24, 2012, 1:52 pm

Stach pisze:JAk nietrudno zgadnąć,temat odkopałem,gdyż przeglądałem archiwum. A ze jest dla mnie interesujący, postanowiłem zapytać,a nie np, zakładać nowy wątek. Myślę,ze ani gitary,ani tematy gitarowe nie starzeją się jak sprzęt rtv. Także nieco dziwi mnie twój sarkazm. Jednakże nie mam 15 lat i niewiele mnie już zaskoczy, jeśli chodzi o kontakty międzyludzkie ,w necie szczególnie.


Spoko Stach! Bardzo rozsądnie robisz, że przeglądasz archiwum za nim założysz nowy temat!
Ja niestety, ale Ci nie pomogę. W życiu nie miałem Ibaneza w łapach!
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 142 gości

cron