EMP -strate - prosz? o porad

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

EMP -strate - prosz? o porad

Postautor: KORO » sierpnia 7, 2006, 7:43 pm

Witam,chcemy kupi? synowi gitar? ,sprzedawca w sklepie muzycznym poleci? nam EMP-strate ,?adna,czarna,polska gitara. :) Za 999,- poniewa? chcemy zmie?ci? si? w tysi?cu z?. Syn do?? dobrze ju? gra na akustycznej,nawet nie?le wychodz? mu sol?wki. :) Prosimy o opini? na temat tej gitary,czy to jest dobry wyb?r?
KORO
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: sierpnia 7, 2006, 7:26 pm
Lokalizacja: ?l?skie

Postautor: Jimmy » sierpnia 7, 2006, 8:01 pm

C?? nie mog? Ci nic powiedzie? o modelu "strate" bo na takowym nie gra?em, ale sam mam do sprzedania model EmP (dawne MEG) Warrior, wi?c co nieco wiem.
My?l?, ?e to porz?dna gitara, ale niestety bez jakich? fajerwerk?w. Z moim modelem nic si? nie dzia?o (nie wykrzywia? si? gryf itp.) wi?c ?miem twierdzi?, ?e numery znane z Sky Way, si? nie zdarz?, cho? kto to wie :) Je?li mog? co? doradzi? to przyjrzyj si? jak nabite s? progi (moje by?y krzywo wbite). Sprawd? te? czy z menzur? jest wszystko ok, czy klucze trzymaj?. Przy ew. mostku tremolo (nie wiem czy tam jest) pomachaj nim zdrowo i sprawdz czy stroi. Brzmieniowo nie powala, ale chyba warto wesprze? polskie lutnictwo ;)
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Jedi » sierpnia 7, 2006, 10:35 pm

Nie znam tych gitarek ale je?li chodzi o ta?sz? gitark? to polecam gitarki Yamaha.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: jurek87 » sierpnia 9, 2006, 10:57 am

Im ta?sza p??ka tym wi?kszy rozrzut jako?ci mi?dzy egzemplarzami. Warto po?wi?ci? troch? czasu na wypr?bowanie co najmniej kilku gitar w sklepie. Ka?d? nastroi?, pogra? troch?, na sucho i pod??czon? do pieca. I z g?ry odpu?ci? sobie mostki typu 'floyd rose' tzn. z wajch? w ty? i prz?d, bo stroj?ca gitara z takim wyposa?eniem, to minimum par? tys. z?. W klasie poni?ej 1000 mo?na trafi? na naprawd? niez?e np. Squiery.
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm

Postautor: Jimmy » sierpnia 9, 2006, 11:00 am

Ha jurek87 i tu Ci? mam :D M?j egzemplarz MEG za 1300 z? z podr?bk? Floyd Rose'a jest nie do zdarcia. Macha?em wajch? (i nie tylko ja) do?? extremalnie i wszystko ?adnie stroi?o i stroi nadal. Konkretny model. Tyle tu mo?na powiedzie?.
(Oczywi?cie nie musisz mi udowadnia? prawdziwo?? Twojej tezy, bo tu nie ma co dyskutowa?, chcia?em tylko tak napomkn?? nieskromnie ;) )
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: jurek87 » sierpnia 9, 2006, 3:15 pm

Czy 1300 to ju? par? tys? ;)

Poza tym uwa?am ?e masz szcz??cie :)
Awatar użytkownika
jurek87
bluesman
bluesman
 
Posty: 231
Rejestracja: października 6, 2005, 1:14 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 204 gości