Jaka gitara dla poczatkujacego ?

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Jaka gitara dla poczatkujacego ?

Postautor: raffal81 » czerwca 6, 2006, 4:00 pm

Witam jestem nowy na tym forum, szukalem troszke o tych gitarach co i jak lecz nie rozwialo to moich watpliwosci, usilnie staram sie znalesc cos dla mnie, widzialem gitary firmy SKY WAY lecz z tego co sie tutaj doczytalem nie ciesza sie zbyt dobra opinia, nawet dla poczatkujacej osoby jaka niewatpliwie jestem ja chec zakupu tej gitary diametralsnie sie zmienil i faktycznie chcial bym cos lepszego, cos co bedzie gralo a nie stukalo ;] kwota jaka moge przeznaczyc to jakies 500zl

Zaowazylem taki model :

http://www.allegro.pl/item108372876__nowa_gitara_elek_fender_squier_stratocaster_.html

czy mial ktos do czyeninia z ta firma badz tez moze tym modelem ? czy oplaca sie takie cos kupic bo osobiscie nie chcial bym wydac pieniaedzy na jakis bubel :)))

Jak nasluchalem sie o tych jakis wyginajacych gryfach czy zle wyprofilowanych progach to sie troche przestraszylem :))) i zrezygnowalem z kupna czegos naprawde taniego chociaz moze i dla wielu z was 500zl to tez gitara tania ;] lecz wydaje mi sie ze jak dla mnie dla poczatkujacego znajde cos wtej kwocie :)))

z gory bardzo dziekuje :)
raffal81
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: czerwca 6, 2006, 3:52 pm
Lokalizacja: Gda??k

Postautor: luk@s » czerwca 6, 2006, 5:05 pm

No tak, SKY WAY'e odpadaj? napewno bo dla mnie to marnowanie kasy ;) M?wisz, ?? chcesz na gitar? przeznaczy? oko?o 500 z? wi?c ja bym chyba jednak radzi? kupi? co? u?ywanego(mo?na naprawde trafi? na jaki? ciekawy egzemplarz), bo za t? kas? to dobrej nowej gitary nie kupisz... wiem z w?asnego do?wiadczenia, chocia? ten Squier... no sam nie wiem... :) nie mia?em styczno?ci z tak? gitarka ale kto wie...
P.S. jak znajde jakies ciekawe u?ywane sztuki to wklej? linki :P

EDIT:
Yamaha Pacyfica(s?ysza?em ?e dobry sprz?t)
http://www.allegro.pl/item106380022_git ... a_112.html ,tylko musisz dok?adnie zawsze wypyta? o stan(progi, czy gryf prosty itp...)

Poszukaj te? Mayones'?w, mo?na wyhaczy? za ok 500 z? ;)

P.S.2 Poczekaj jeszcze na opinie innych u?ytkownik?w, zobaczymy co powiedz? :) a najlepiej zadawaj takie pytania na typowo gitarowych forach: gitara.pl gitara.net.pl topguitar.pl/forum/
luk@s
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 26
Rejestracja: czerwca 6, 2006, 4:58 pm

Postautor: raffal81 » czerwca 6, 2006, 6:05 pm

Ja jakos mimo wolnie wolal bym cos nowego ;] ale wiem ze z gitarami t chyba jet roche inaczej niz z jakims innym sprzetem :)) uzywany towar jest sprzwdzowny jezeli chdzi o gitary oczywiscie, jak ktos na danym modelu przegral 3 lata, to przynajmniej mamy pewnosc ze jest ona konkretna jak gra i w ogole ;] no oczywiscie zakladamy ze sprzedawca jest uczciwy no wlasnie ale to roznie z tym bywa :))

ja wiem ze 500zl to moze nie jest duzo na dobra gitare, zapomnialem dodac ze gram juz jakis czas na klasycznej wiec to nie jest tak ze po raz pierwszy w reku bede trzymal gitare :) poprostu od dawna marzyla mi sie gitara elektryczna i chcial bym w koncu sobie jakas sprawic :))

Jutro chce sie przejsc do sklepu muzycznego mam taki jeden blisko siebie w sumie ale za pewne ponizej 600zl tam gitary nie znajde ;))) ale przynajmniej bede wiedzial co po czym moge sie spodziewac :)

chociaz nie wiem czy sprzedawca bedzie tak zyczliwy ze zalozmy zaprezentowal by mi pare gitar :)) roznie to z nimi bywa :)

ten model co wymienilem wydaje mi sie ze w sumie jak dla mnie by mi wystarczyl na jakis czas ;] za drogiej nie chce kupowac bo roznie to moze byc moge pograc miesiac i trafi do szafy roznie to bywa :)) ale bubla tez nie kupie bo grajac na nim bedzie mi sie wydawalo ze zadnych postepow nie robie :)))) moze mi sie nie spodobac :)

ale dzieki bardzo za odpowiedz milo by bylo jak by ktos sie jeszcze wypowiedzial co do tego modelu gitary :))
raffal81
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: czerwca 6, 2006, 3:52 pm
Lokalizacja: Gda??k

Postautor: raffal81 » czerwca 12, 2006, 1:54 pm

Panowie mam dalej dylemat ale tym razem moje kieszonkowe powiekszylo sie do 700-750zl

Blagam dajcie chociaz pare nazw Gitar wartych tych pieniadzy ;))) to sobie cos wybiore

Bylem 3 dni temu w sklepie widzialem YAMAHE ladna za 715 zl mozna bylo oczywiscie pobzdekolic ;) w moim przypadku ;] i owszem spodobala mi sie i na smierc zapomnialem jaki to byl model chyba 112 :)

Mimo to patrze na stronach internetowych ,sklepach widze CORT'y yamahy, i inne w podobnej cenie i sam juz nie wiem chce poprostu najlepsza za ta cene :)))

wiem ze lamer jetem i pytam o takie rzeczy ;] ale no potrzebuje pomocy :))) ten jeden raz :) mam nadzieje ze mi nie odmowicie :)
raffal81
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: czerwca 6, 2006, 3:52 pm
Lokalizacja: Gda??k

Postautor: T » czerwca 12, 2006, 7:18 pm

Yamaha jest jak najbardziej warta uwagi
nienajgorszy jest te? Peavey Predator Plus
Je?li jestes pocz?tkuj?cy to mo?e lepiej akustyczn? ?
ja te? na pocz?tku napali?em sie na elektryczn? ale potem do?? szybko zaopatrzy?em si? w elektroakustyka i na nim g??wnie ?wiczy?em
Obrazek
Awatar użytkownika
T
bluesman
bluesman
 
Posty: 203
Rejestracja: stycznia 15, 2005, 6:45 pm

Postautor: Geronimo » czerwca 12, 2006, 8:34 pm

kup u?ywan? gitarke - moim zdaniem lepiej mie? porz?dne,chocia? u?ywane wios?o, ni? now? kiszk?...s?dze,?e w Twoim mie?cie s? jakie? komisy, nie b?dziesz wi?c musia? kupowa? kota w worku na necie.
G?wniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na g?bie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dzi? w pa?acu,
A sra? chodzi?e? pod cha?up?,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Ca?ujcie mnie wszyscy w dup
Awatar użytkownika
Geronimo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: maja 28, 2006, 11:25 am
Lokalizacja: Nowy S?cz,lub Krak?w

Postautor: raffal81 » czerwca 12, 2006, 11:59 pm

co do tego ze jestem poczatkujacy to nie ma watpliwosci ;] ale na KLASYCZNEJ gitarce juz jakis czas temu pogrywalem ;] wiec umnie uderzac w struny lapac chwyty itp ;P i grac jakies tam utwory ;)) nie jest ze mna tak zle ;] klasyczna mam od 2 lat :)))

no ale zobacze najwyzej kupie ta yamahe sluchalem jej troche w tym sklepie i brzeminie mi sie podobalo ;] ale wiadomo porownalem ja z 2 gitarami ;] jedna jakas VEGAS firma ;] druga to tez yamaha tylko jaks tansza ;)) i brzmienie mialy podobne :)

jeszcze sie zastanowie poczytam troche itp ja wiem ze dobrze mi radzicie zeby uzywana od kogos ale jakos sceptycnie do tego podchodze wiadomo jak mam na gwarancji to w razie czego moge ja zwrocc jak by cos sie stalo nie tak a z sprzedajacymi to roznie bywa ;] udzieli mi gwarancji na tydzien czasu a okaze sie ze po tygodniu sumam sie dopiero ze cos nie tak ;)) wiadomo jak sie z czyms nie mialo stycznosci mozna latwo bubel wcisnac;)) no ale jak juz mowilem poszukam jeszcze poczytam moze cos wiece jsie dowiem bo sprzedawca w sklepach za bardzo nie chce ufac wole miec jais minimum wiedzy ;]
raffal81
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 4
Rejestracja: czerwca 6, 2006, 3:52 pm
Lokalizacja: Gda??k

Postautor: umbertus » czerwca 19, 2006, 3:48 pm

Hejka!
Prawda jest taka, ?e najlepiej wzi?? u?ywane wios?o w tej cenie. (750 z?) Ja osobi?cie mia?em Squiera Strata i by?a to rozs?dna gitarka, mia?a t? fenderowsk? szklank?, czego o wios?ach typu Sky Way powiedzie? nie mog?, a ogrywa?em kilka w sklepie, by wybra? wios?o dla pocz?tkuj?cego kuzyna. Yamaha Pacifica to te? rozs?dny wyb?r, no i Flame Bell... Polskie, nie?le brzmi?ce wios?o, za rozs?dn? cen?. Ewentualnie jaki? Les Paul, ale koniecznie z wklejanym gryfem!!!! Wiem ?e trudno co? takiego znale?? ale bywaj? naprawd? ciekawe okazje.


P.S. zobacz, to chyba z Twojego miasta, mo?e dogadaj si? na jakie? ogranie, bo warto. To Squier Affinity, ca?kiem rozs?dne wios?o.
http://www.allegro.pl/item110776008_gitara_squier_stratocaster_tanio_.html
Awatar użytkownika
umbertus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: czerwca 18, 2006, 2:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Micx » czerwca 19, 2006, 8:47 pm

Hej a ch?opaki a co s?dzicie o tym Corcie ??
http://www.bigbeat.pl/product_info.php? ... oducts_id=
3274&topSsid=877a44bd8dcfbf55d3673b2af156d9a4
Za siedem st?w to wmiare przyzwoite wios?o ??
Awatar użytkownika
Micx
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 8
Rejestracja: czerwca 8, 2006, 3:08 pm

Postautor: umbertus » czerwca 20, 2006, 4:15 pm

Je?li chodzi o Corty, to og?lnie wios?a o niez?ej renomie (w tej cenie!), cho? mnie ich brzmienie TOTALNIE nie le?y. Je?li mo?esz, to koniecznie przed zakupem ograj gdzie? w muzycznym.
Awatar użytkownika
umbertus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: czerwca 18, 2006, 2:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Walduś » czerwca 21, 2006, 7:46 am

ja mam na sprzedaz ibaneza rg170r za 700zl
TELECASTER&JTM312
Awatar użytkownika
Walduś
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 186
Rejestracja: listopada 18, 2005, 12:46 am
Lokalizacja: Odolanow

Postautor: Geronimo » czerwca 21, 2006, 11:33 am

A ja sprzedam Jackson JS 30 +piec Washborn 10 V - wszystko jedyne 1200z?
G?wniarzu uperfumowany,
Co splendor oraz spleen Londynu
Nosisz na g?bie zakazanej,
I ty, co mieszkasz dzi? w pa?acu,
A sra? chodzi?e? pod cha?up?,
Ty, wypasiony na Ikacu,
Ca?ujcie mnie wszyscy w dup
Awatar użytkownika
Geronimo
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: maja 28, 2006, 11:25 am
Lokalizacja: Nowy S?cz,lub Krak?w

Postautor: Jedi » czerwca 21, 2006, 1:33 pm

A ja Ci dobrze radze pozbieraj sobie kase i kup co? lepszego a jak chcesz tanio to jed? do lutnika, bo go?cie robi? naprawde ?wietne gitarki w przyst?pnej cenie.
Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Luke » czerwca 21, 2006, 11:26 pm

To nie jest tylko kolejna kopia Stratocaster'a!!!

http://www.musiccenter.pl/?mod=item&g1= ... =1&id=6692

Wzi??em sobie jedn? na zast?pstwo w trakcie koncertu. Wios?o przedewszystkim stroi, dobrze ustawione w kwestiach manulanych, elektronika taka sobie, ale czego? mo?na sobie ?yczy? za te pieni??ki... Je?li nie u?ywasz Metal Zone'a, b?dziesz happy ;)
Fajny pomys? na design, bo wios?a s? delikatnie postarza?e (co? na wz?r N.O.S w Fender Custom Shop): czyli ??ltawa p?ytka, os?onki pickup'?w, poprostu Vintage!
Aaaa.... Lakierowany gryf!
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: umbertus » czerwca 22, 2006, 3:44 pm

Zgadzam si? z Luke. Kole? od nas z salki ma to wios?o i jak na instrument w tej cenie, to nie?le gada. Ale od dobrego Squiera nie lepszy:-)
Awatar użytkownika
umbertus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: czerwca 18, 2006, 2:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Luke » czerwca 22, 2006, 4:07 pm

Bullet'a i tanie Anfinity zabija! Serio, serio!
Krzysztof Siewruk

www.smokestack.pl
Awatar użytkownika
Luke
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 936
Rejestracja: czerwca 23, 2005, 4:33 pm

Postautor: umbertus » czerwca 22, 2006, 7:58 pm

He, he, m?wi? o dobrym Squierze, czyli o Standard Stratocasterze, ale m?j Squier z ' 94 te? ca?kiem fajnie brzmia?.
Awatar użytkownika
umbertus
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: czerwca 18, 2006, 2:54 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Jedi » czerwca 22, 2006, 9:29 pm

Awatar użytkownika
Jedi
blueslover
blueslover
 
Posty: 495
Rejestracja: lutego 11, 2006, 7:00 pm

Postautor: Grzegorz Sterna » czerwca 23, 2006, 7:30 am

ciekawe rozwiazanie - mostek tremolo wsadzony na sta?e.
Ja zam?wi?em sobie w?asnie u lutnika telecastera, hardware kupi?em u Mayonesa, elektryk? robi mi Merlin http://www.merlinpickups.com/ (singiel ptrzy gryfie mimo wygladu typowego telecasterowskeigo bedzie mia? specyfik? stratocasterowskeigo), ca?o?? wyjdzie mnie 650 - 700 z?, a mam to co chc?, pocz?wszy od koloru, na elektryce sko?czywszy.
Popieram zdanie o zam?wieniu instrumentu u lutnika, bo hand made z u?yciem dobrych materia??w uwa?am za w?a?ciwszy od taniej produkcji seryjnej.
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: Black_Beauty » czerwca 24, 2006, 10:25 pm

Sprzedaje swoj? gitare...Maison z lat 80 zero kitu bardzo dobra gitara ale pewnie nie znasz tej firmy....je?li ci? zainteresuje zg?o? si? na gg.



http://allegro.pl/item111766097_porzadn ... tisy_.html

Ju? w poniedzia?ek b?d? mia? w swych r?kach japo?skiego les paula customa z lat 70 achh :)) sprzedaje swoj? tylko za 600 bo na tyle si? u matki zaporzyczy?em .Musze w ci?gu 2 tygodni odda?.

Jak co? nie pisz na maila z allegro bo to aukcja grzeczno?ciowa.
JUNAK PĘDZI SILNIK RZĘZI !
Awatar użytkownika
Black_Beauty
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 47
Rejestracja: maja 6, 2006, 10:06 pm
Lokalizacja: Biskupiec

Postautor: felek » lutego 14, 2007, 11:50 am

Ja gra?em na Squierze u kuzyna i musz? powiedzie? ?e dos? fajnie:) ?adne brzmienie, wygodna gra, wyko?czenie. Dla pocz?tkujacego bardzo dobry wyb?r jak na moje oko. Ale s? te? inne fajne gitarki w tych cenach, mo?e epiphone'a jakiegos (choc na forum czyta?em, ?e Richwoody, jesli chodzi o Les Paule s? lepsze). Ja sam gram na gitarze Morgan ST-261DLX, kt?r? dosta?em od wujka(kocham go za to:) ale nic o niej nie wiem, bo to byla niespodzianka i jeszcze z Norwegii. http://www.tabs.no/produkter/gitar/gita ... 61dlx.html
heheh i nie rozumiem nic:D, ale gra si? OK.
Awatar użytkownika
felek
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 10
Rejestracja: lutego 11, 2007, 10:34 am
Lokalizacja: Miastko


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 326 gości