Stratocaster czy Telecaster

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Postautor: sedit » marca 1, 2007, 6:13 pm

sssh!

Ju? kiedy? o tym rozmawiali?my i m?wi?e?, ?e masz do w?skich stratowych gryf?w za du?? ?ap?, ?e haczysz r?k? o potencjometry. Nauczy?e? si? na tym gra?? :)
Co strat?w, lubi? ich brzmienie, ale ile razy chwytam strata to nie umiem na nim gra?, bo w?a?nie non stop ?ciszam sobie potencjomentr g?o?no?ci i wcale nie jest to ?mieszne, bo nie umiem tego opanowa? :P
Nie przejmuj? si? tym za bardzo, bo gitarzyst? nie jestem, gram dla frajdy, ale przyznam, ?e mimo mi?o?ci do pi?knych brzmie? strata (bezwzgl?dny wz?r? Strat Gilmour'a z wczesnych Floyd'?w), po prostu gra? nie potrafi?.
Co do tele?
Nienawidzi?em kiedy? tych gitar, naprawd? nienawidzi?em, teraz uwa?am je za najbardziej finezyjne wios?a ?wiata, najwi?kszym geniuszem jest dla mnie taki tele custom z wyci?ciem w desce i ?licznym bindingiem jakiego ma chyba Tomek Olszanowski z Ostrowa.
Przyznam racj?, ?e tele jest chyba bardziej wymagaj?ce, ale brzmienie jakie da si? z niego wyci?gn?? po prostu k?adzie na kolana.
Gdybym mia? wybiera? mi?dzy tele a stratem, gdybym mia? taki nadmiar kasy ?eby sobie dla fanaberii kupi? jedn? z dw?ch, kupi?bym tele.

pozdrawiam,
Sedit
Я - солдат, недоношеный ребенок войны
www.guitarheaven.pl
Awatar użytkownika
sedit
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1589
Rejestracja: maja 22, 2005, 2:32 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Postautor: michall » marca 1, 2007, 7:26 pm

Szczerze m?wi?c osobi?cie du?o bardziej odpowiadaj? mi Straty. Chyba nie da si? pomyli? tego brzmienia z ?adn? inn? gitar?. Gdybym jednak mia? podj?c decyzj?... to tak jak wcze?niej wybra?bym Les Paula :D !! Im d?u?ej gram na tej gitarze tym bardziej jestem przekonany, ?e nie zamieni?bym jej na nic innego. Brzmienie Les Pauli... zw?aszcza tych najprawdziwszych, z kt?rymi kojarzy mi si? gra g??wnie Jimmiego Page'a czy ostatnimi czasy Warrena Haynesa mnie osobi?cie niezwykle porusza. Sorry ?e odbieg?em od poruszonego przez Ciebie tematu, ale mam nadzieje ?e nie b?dzie nikt mia? mi tego za z?e!! :)
Awatar użytkownika
michall
blueslover
blueslover
 
Posty: 756
Rejestracja: czerwca 25, 2006, 2:23 pm
Lokalizacja: Kalisz

Postautor: radlow » marca 6, 2007, 11:07 pm

dyskusja typu co lepsze jazz bass czy precision :) co bardziej ci lezy to lepsze i tyle
"czas budowlanki wybite zęby, stłuczone szklanki..."
Awatar użytkownika
radlow
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 92
Rejestracja: marca 8, 2006, 5:32 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 240 gości

cron