Szukam informacji...Ibanez Concord 693

zapytania, porady itp.

Moderator: mods

Szukam informacji...Ibanez Concord 693

Postautor: boogieman » czerwca 29, 2011, 4:55 pm

Witam szanowne grono!:)

Stałem się szczęśliwym posiadaczem vintage'owego akustyka Ibanez Concord 693 z lat 70-tych. Czy ktoś z Was może mi powiedzieć więcej na temat tej gitary? jak ustalić rok produkcji i z czego były robione? W google oprócz samych ofert sprzedaży znalazłem tylko garstkę zdawkowych informacji. może ktoś z Was wie więcej o tych gitarach? będę wdzięczny za jakieś info.
Awatar użytkownika
boogieman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:13 am
Lokalizacja: Lubin

Postautor: Mireq » czerwca 30, 2011, 11:45 pm

Rok produkcji powinien być napisany na etykiecie wklejonej wewnątrz pudła. Po numerze seryjnym trudno dojść, jako że Ibanez nie podawał nigdzie jaki mają system numerowania gitar. Miałem Ibaneza Concord 683 w kolorze czarnym. http://www.dr.hackenbush.vn.pl/_old/hac ... ken43.html Według katalogu ta gitara miała świerkowy top, a boki i spód z drzewa różanego (rosewood). Jednak po bardzo szybkiej utracie dołu i środka, sądzę że była to w jednym i drugim przypadku sklejka. Twój model to jest praktycznie to samo, różni się tylko grafiką na płytce. Jedna była kopią Gibsona Hummingbird a druga Gibsona Dove. Niemniej jest to bardzo ładna i solidnie zrobiona gitara, a może udało Ci się trafić na nieżle brzmiący egzemplarz, tak jak ja trafiłem na Arię Hummingbird z tamtego okresu.
Awatar użytkownika
Mireq
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 23
Rejestracja: marca 13, 2011, 4:34 am
Lokalizacja: Gdynia

Postautor: Tomiszon » lipca 1, 2011, 1:20 am

Awatar użytkownika
Tomiszon
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 970
Rejestracja: lutego 6, 2005, 5:25 pm
Lokalizacja: Gdynia/Kraków

Postautor: boogieman » lipca 1, 2011, 10:35 am

Mój model to dokładnie ta gitara:

http://www.aardvarkguitars.com/wp-conte ... dove-1.jpg

Wiem że jest to kopia Gibsona Dove. Niestety na naklejce w środku nie ma kompletnie nic oprócz modelu. Co do drewna to znalazłem wczoraj, że top jest ze świerku a boki i tył z forniru palisandrowego. Fakt że top to na pewno sklejka ale co do brzmienia to rewelacja! Może rzeczywiście trafiłem na dobry egzemplarz. ma potężny dół i góre. środek mniej słychać ale dzięki temu jest ciepła i "okrągła" a tego szukałem.
Awatar użytkownika
boogieman
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 33
Rejestracja: marca 5, 2007, 11:13 am
Lokalizacja: Lubin


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Instrumenty muzyczne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości