SOL?WKA 2007 zmiana terminu

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

SOL?WKA 2007 zmiana terminu

Postautor: lech » listopada 15, 2006, 11:31 am

Nowa S?l jest miejscem na mapie Polski, gdzie kr?luje blues. 22 i 23 marca 2007 w Nowosolskim Domu Kultury, odb?dzie si? II Og?lnopolski Festiwal Bluesowy SOL?WKA. Tegoroczna edycja b?dzie po?wi?cona instrumentalistom klawiszowym. Zostan? oni poddani ocenie profesjonalnego jury, kt?re wybierze najlepszego i przyzna mu troch? kasy. Gwiazdy zapowiadaj? si? najprzedniejsze. Kontakt z organizatorem www.ndk.com.pl
Lech
Ostatnio zmieniony grudnia 11, 2006, 10:21 pm przez lech, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: bartic » listopada 15, 2006, 2:27 pm

ooo mo?e by? ciekawie :) zapisz? sobie t? dat?. mam nadziej?, ?e zagraj? boogie boysi

pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: Marciniasty » grudnia 5, 2006, 10:05 pm

Dla mnie Cree i Boogie Boys?w nigdy do??!!!!!!
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: zbig » grudnia 13, 2006, 9:00 pm

PRZEPRASZAM ZE SI? WTR?CAM ALE 24 JEST BLUES COLORS MO?E TROCH? NIE WYPALI
Awatar użytkownika
zbig
bluesman
bluesman
 
Posty: 255
Rejestracja: września 21, 2006, 12:52 pm
Lokalizacja: z PODZIEMI

Postautor: Tomii » grudnia 14, 2006, 12:16 am

zbig pisze:PRZEPRASZAM ZE SI? WTR?CAM ALE 24 JEST BLUES COLORS MO?E TROCH? NIE WYPALI?


BC jest planowane na 23-24, a ze to w jakims stopniu koliduje, hmmmm, moze wlasnie o to chodzi ??
Wiem jedno, BC juz ma swoja marke, ma swoich sympatykow, ma ..... to cos i wiem ze ciezko z tym walczyc ( nie ma z czym tak na marginesie), no chyba ze sie ma sile taka jak np..... no jak ... no, ma sie ja i juz :D
Po raz kolejny "zazdroszcze" organizacji tzw "rownoleglych" a zwlaszcza zmienianych w rownolegle terminy imprez - organizatorom.
POzdrawiam zyczac zdrowych i pogodnych swiat, szczesliwego nowego jorku i smnacznego jajka - mokrego dyngusa nieco pozniej :)

PS. Mialem zamair nawiedzic Solowke, ale chyba nic z tego w przyszlym roku nie wyjdzie :)
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: tadeusz » grudnia 14, 2006, 10:23 am

Lechu troche namieszal z Solowka...podajac za wczesnie niedoprecyzowane informacje. Cree zagra 10 lutego w Nowej Soli i to jest prawda. Natomiast edycja Solowki 2007 adresowana jest do basistow, z tego m.in. powodu gwiazda festiwalu bedzie Krzysztof Scieranski Trio (Marek Raduli-gitary, Przemyslaw Kuczynski-perkusja) - zagraja 23 marca. Drogi Tommy nie jest intencja organizatorow rywalizowac z uznanym i docenianym BLUES COLOURS. Czasami tak ukladaja sie wszelkie terminy i sprawy organizacyjne..ot i tyle. Nie wiem dlaczego ale odczuwam w Twoim poscie pewna zlosliwosc. Zupelnie niepotrzebnie. Moze jednak jadac na Blues Colours zaczepisz o Nowa Sol 22 marca bo wtedy wystapi Steve Fister Band? Moze jadace ze Slaska na festiwal do Ostrowa zespoly takze zagoszcza w Nowej Soli dzien wczesniej? Mam taka nadzieje i pozdrawiam serdecznie.
Tadeusz Szechowski
tadeusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 14, 2006, 9:34 am
Lokalizacja: Nowa S?l

Postautor: kora » grudnia 14, 2006, 10:44 am

tadeusz pisze:zaczepisz o Nowa Sol 22 marca bo wtedy wystapi Steve Fister Band?


By?am na jego koncercie kilka miesi?cy temu.....Steve to przesympatyczny cz?owiek i muzyk z klas? ,a reszta bandu, co tu du?o m?wi? - trzeba pos?ucha? :D

ju? wam zazdroszcz? ,ale moze i do nas te? przyjedzie... :wink:

PS: Tadeusz,Tommi ju? taki jest :D to kawa? przesympatycznego goscia ze specyficznym humorem
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: DELTA AKW » grudnia 14, 2006, 4:56 pm

20 marca STEVE FISTER BAND zagra w OK "Andaluzja" w Piekarach ?l?skich, 22.03 za?, tak jak poda? dyr. Szechowski, w Nowej Soli.
W ramach wiosennej, europejskiej trasy koncertowej b?d? to jedyne dwa koncerty Fistera w Polsce.
DELTA AKW
 

Postautor: Tomii » grudnia 14, 2006, 10:10 pm

tadeusz pisze:Lechu troche namieszal z Solowka...podajac za wczesnie niedoprecyzowane informacje. Cree zagra 10 lutego w Nowej Soli i to jest prawda. Natomiast edycja Solowki 2007 adresowana jest do basistow, z tego m.in. powodu gwiazda festiwalu bedzie Krzysztof Scieranski Trio (Marek Raduli-gitary, Przemyslaw Kuczynski-perkusja) - zagraja 23 marca. Drogi Tommy nie jest intencja organizatorow rywalizowac z uznanym i docenianym BLUES COLOURS. Czasami tak ukladaja sie wszelkie terminy i sprawy organizacyjne..ot i tyle. Nie wiem dlaczego ale odczuwam w Twoim poscie pewna zlosliwosc. Zupelnie niepotrzebnie. Moze jednak jadac na Blues Colours zaczepisz o Nowa Sol 22 marca bo wtedy wystapi Steve Fister Band? Moze jadace ze Slaska na festiwal do Ostrowa zespoly takze zagoszcza w Nowej Soli dzien wczesniej? Mam taka nadzieje i pozdrawiam serdecznie.
Tadeusz Szechowski


Zlosliwy jestem , bylem i bede - to potwierdzic moze spora ilosc osob :D (mam wskazac ?) co nie zmienia faktu ze napisalem to co myslalem, a ze zlosliwie, coz, trudno.... tak bywa.
Jezli juz wybiore sie na SFB to chyba raczej w czwartek do OCK Andaluzja (za sciana).
W dalszym ciagu bede zlosliwy i bede z uporem maniaka twierdzil, ze w drodze, czy tez po drodze do Ostrowa Nowa Sol sie chyba raczej nie znajduje. Z geografii zawsze bylem noga wiec pewnie sie myle.
Jedyne, co chyba zlosliwe nie bylo z mojej strony, to fragment wypowiedzi dotyczacy duzej checi odwiedzenia czy tez nawiedzenia Solowki, a to z powodu relacji ludzi, ktorzy tam w zeszlym roku byli.
Nigdy nie mowie nigdy, a to tez moze potwierdzic spora liczba osob (mam wskazac ?) tak wiec droga do NS w dalszym ciagu pod znakiem zapytania.

Pozdrawiam serdecznie i nie przepraszam za moje "zlosliwosci".
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: lech » grudnia 14, 2006, 11:14 pm

b?agam, nie r?bmy z portalu trybuny sejmowej. Muzyka ?agodzi obyczaje a blues ??czy bluesman?w i niech tak b?dzie. Najwa?niejsze, ?eby ze scen p?yn??y czyste d?wi?ki i niech si? ko?ysz? t?umy.
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: Tomii » grudnia 14, 2006, 11:22 pm

lech pisze:b?agam, nie r?bmy z portalu trybuny sejmowej. Muzyka ?agodzi obyczaje a blues ??czy bluesman?w i niech tak b?dzie. Najwa?niejsze, ?eby ze scen p?yn??y czyste d?wi?ki i niech si? ko?ysz? t?umy.


.... ot co, ale z rozsadkiem !!!
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: bartic » grudnia 15, 2006, 9:15 am

prosi?bym o zebranie informacji do kupy. to sol?wka 2007 b?dzie dotyczy? pianist?w? czy nie.
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw

Postautor: tadeusz » grudnia 15, 2006, 12:42 pm

Festiwal SOLOWKA ma na celu zauwa?enie i nagrodzenie wyr??niaj?cych si? instrumentalist?w bluesowych. Ka?da kolejna edycja festiwalu adresowana jest do innego instrumentalisty. Jury ocenia muzyka danej kategorii (rok 2006-gitarzysta, 2007 –basista) poprzez pryzmat wyst?pu z w?asnym zespo?em. Zesp?? powinien umo?liwi? swojemu muzykowi zaprezentowanie si? z jak najlepszej strony eksponuj?c jego gr? podczas przes?ucha? konkursowych. SOLOWKA 2007 adresowana jest do BASISTOW (muzykow grajacych w zespole parie basu - oprocz git. bas. moze byc takze kontrabas, tuba :shock: lub inny instrument).
Festiwal zaczyna sie 22 marca (czwartek) przesluchaniami zespolow zakwalifikowanych do konkursu. Gwiazda wieczoru jest STEVE FISTER BAND (Steve Fister - git. voc, Berend Courbois-bass, Hans t'Zandt -per.)
23 marca (piatek) wystapia zespoly nagrodzone i wyroznione. Gwiazda wieczoru bedzie KRZYSZTOF SCIERANSKI TRIO ( Krzysztof Scieranski - bass, Marek Raduli - gitary, Przemyslaw Kuczynski - per.)
tadeusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 14, 2006, 9:34 am
Lokalizacja: Nowa S?l

Postautor: zbig » grudnia 15, 2006, 5:21 pm

CZY PANOWIE LECH I TADEUSZ WSP?PRACUJECIE ZE SOB? JE?ELI TAK TO MOZE DOGADAJCIE SI? CZY KLAWISZE CZY BAS S? PIERWSZYM INSTRUMENTEM NA TYM FESTIWALU BO TROCH? MACIE SPRZECZNE INFORMACJE Z CA?YM SZACUNKIEM ZBIG
Awatar użytkownika
zbig
bluesman
bluesman
 
Posty: 255
Rejestracja: września 21, 2006, 12:52 pm
Lokalizacja: z PODZIEMI

Postautor: lech » grudnia 15, 2006, 6:27 pm

Moja wina, ?e zbyt szybko poda?em informacj? o festiwalu. Rzeczywisto?? jest inna. Tak jak poda? Tadeusz ta edycja jest poswi?cona basistom. Za wprowadzenie w b??d przepraszam. A je?eli chodzi o wsp??prac? to czuj? si? bardzo blisko tego co robi Tadeusz. Pozdrawiam wszystkich bluesfan?w
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: Mrcin » grudnia 16, 2006, 8:48 pm

O ,bardzo mi?a wiadomo?? :) Fajnie, ?e nast?pna Sol?wka b?dzie adresowana do basist?w :)

Do kiedy mo?na przysy?a? zg?oszenia ?
Ostatnio zmieniony grudnia 16, 2006, 9:29 pm przez Mrcin, łącznie zmieniany 1 raz
MG Project - instrumentalna muzyka w klimatach funkowo-jazzowych. Zapraszam do słuchania i lubienia :
https://www.facebook.com/www.mgproject

http://soundcloud.com/mgproject-1
Awatar użytkownika
Mrcin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 48
Rejestracja: września 14, 2005, 11:21 pm
Lokalizacja: Zielona G?ra

Postautor: Maniol HIGHWAY » grudnia 16, 2006, 9:07 pm

no a nasz klawiszmajster si? ju? sadzi? na konkurs :lol: :lol: :lol:
hahahaha........................niech jeszcze po?wiczy, mo?e za rok :twisted:
pozdr.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Roberto » grudnia 17, 2006, 2:48 pm

hehe, czyli dobrze, ?e u nas nie ma klawiszy... :lol:
Pozdrawiam!
8)
...ważne jest tylko to, co ważne, reszta jest nie ważna...
-------------------------------------------------------
www.thetown.pl
Awatar użytkownika
Roberto
bluesman
bluesman
 
Posty: 206
Rejestracja: czerwca 11, 2006, 6:22 pm
Lokalizacja: Żyrardów

Postautor: tadeusz » lutego 16, 2007, 10:24 am

Przypominam ze do 1 marca mozna jeszcze nadsylac zgloszenia na SOLOWKE. W jury zasiadac beda miedzy innymi Krzysztof Scieranski i Marek Raduli. Jest to z pewnoscia okazja dla bassmanow do profesjonalnej oceny.
tadeusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 14, 2006, 9:34 am
Lokalizacja: Nowa S?l

Tak by?o na SOL?WCE 2006

Postautor: lech » lutego 18, 2007, 9:47 pm

W roku ubieg?ym by?a oceniana umiej?tno?? wygrania czego? na gitarze. Tak? umiej?tno?ci? wykazali si?
I- m-sce i 1500 z? Micha? Ko?odziejczyk STYROPIAN BLUES
II- m-sce i 1000 z? Wojtek Bagi?ski EVENING STAR
III- m-sce i 500 z? Kasia Maliszewska BREAK TIME
Go?ciem festiwalu by? WHEATBREAD JOHNSON
Basi?ci ruszajcie do boju o zaszczyty i kas? w trakcie SOL?WKI 2007
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: Mrcin » lutego 18, 2007, 10:58 pm

Ju? robi? sol?wk?. Najwiekszy dylemat to jak si? basowo zaprezentowa? ... i nie zanudzi? widowni swoimi niskimi d?wi?kami :D
MG Project - instrumentalna muzyka w klimatach funkowo-jazzowych. Zapraszam do słuchania i lubienia :
https://www.facebook.com/www.mgproject

http://soundcloud.com/mgproject-1
Awatar użytkownika
Mrcin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 48
Rejestracja: września 14, 2005, 11:21 pm
Lokalizacja: Zielona G?ra

Postautor: tadeusz » lutego 21, 2007, 12:10 pm

Pragne poinformowac ze na SOLOWCE wystapi zespol CZAS NA GRASS. Jedyna polska bluegrassowa formacja robiaca wlasnie miedzynarodowa kariere. Bedzie to zwiazane z promocja ich pierwszej plyty. Rewelacja!
tadeusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 14, 2006, 9:34 am
Lokalizacja: Nowa S?l

Postautor: paranoja » lutego 21, 2007, 1:31 pm

Czas na grass :twisted: Nie?le brzmi :wink: Ja mam w marcu non stop jakie? imprezy, ale Krzysiu ?ciera?ski zainspiorwa? mnie na koncertach w Krzakiem, dlatego te? Sol?weczkki NIE ODPUSZCZ? :D :D :D
paranoja
 

Postautor: Mrcin » marca 12, 2007, 11:06 pm

Czy wiadomo ju? kto zagra w konkursowej cz?sci Sol?wki ?
MG Project - instrumentalna muzyka w klimatach funkowo-jazzowych. Zapraszam do słuchania i lubienia :
https://www.facebook.com/www.mgproject

http://soundcloud.com/mgproject-1
Awatar użytkownika
Mrcin
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 48
Rejestracja: września 14, 2005, 11:21 pm
Lokalizacja: Zielona G?ra

Postautor: Grzegorz Sterna » marca 14, 2007, 8:08 am

na pewno Break Time i Berlin Blues, :lol:
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: tadeusz » marca 15, 2007, 8:20 am

Na Solowce zagraj?:
EVENING STAR
PERSPECTIVE
BREAK TIME
DREAMING BLUES
BERLIN BLUES
MOJO
THE BLUES HIGWAY BAND
tadeusz
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: grudnia 14, 2006, 9:34 am
Lokalizacja: Nowa S?l

Postautor: Grzegorz Sterna » marca 15, 2007, 10:39 am

mam nadziej?, ?e znajdziemy czas na grasssssss.... hehehe
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Postautor: lech » marca 20, 2007, 8:37 pm

stern pisze:mam nadziej?, ?e znajdziemy czas na grasssssss.... hehehe

Znajdziesz czas nie tylko na GRASSSSS hi hi hi hi
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: emucha » marca 22, 2007, 12:19 am

Festiwal instrumentalist?w bluesowych "Sol?wka", b?dzie transmitowany na ?ywo z Nowej Soli w internetowym radiu e-mucha.

O ile technicznie wszystko przebiegnie zgodnie z planem, transmisja odbywa? b?dzie si? przez dwa dni.

Program:

22 marca
16.00 - 19.30 eliminacje
20.00 obrady jury
21.00 og?oszenie wynik?w
21.15 CZAS NA GRASS
22.00 koncert gwiazdy STEVE FISTER BAND
24.00 JAMM kawiarnia "Teatralna"


23 marca
17.00 film "American Folk Blues Festival 62-69"
18.00 BLACK&BLUES
19.00 koncert laureat?w
21.00 koncert gwiazdy K.?CIERA?SKI TRIO
23.00 JAMM kawiarnia "Teatralna"
WE?CI?WKA 15,-

Radio:
www.e-mucha.info

Serdecznie zapraszam
emucha
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: marca 21, 2007, 6:11 pm
Lokalizacja: Nowa S?l

Postautor: Grzegorz Sterna » marca 22, 2007, 7:12 am

no to zapraszamy serdecznie na Sol?wk? - b?dzie niez?a zabawa!!! w imieniu Berlina i Bluesa czyta? Lucjan Szo?ajski
Awatar użytkownika
Grzegorz Sterna
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1995
Rejestracja: listopada 4, 2004, 10:11 am
Lokalizacja: Leszno

Następna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 298 gości