Chorz?w: FRONT PORCH BLUES czyli LAUBA PE?NO BLUESA

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Postautor: Zośka L. » września 20, 2006, 1:28 pm

Ma?aAlejaR?? pisze:hehe ;) tylko dobrze, ?e nie pada?o, bo pierwszy nocleg w krzakach przed Laub? m?g? si? sko?czy? gorzej, ni? tylko strach przed osikaniem przez psy ;)


no qrde ciii, bo wyjdziemy na the generatki :mrgreen:

Ma?aAlejaR?? pisze:w og?le obczai?am w?a?nie, ?e mam w plecaku jedn? z tych szczotek od "czyszczarki but?w" :shock: :oops:


:lol: i sie nie podzieli?a??:wink:

Ma?aAlejaR?? pisze:No i dzi?ki Devile za nocleg i transport i w og?le Smile


No wielkie dzi?ki ode mnie te? :)

Ma?aAlejaR?? pisze:i miny tego pana ochroniarza z carrefoura co wszed? jak si? 'k?pa?am' w zlewie to do ko?ca ?ycia nie zapomne Wink


Tam ka?dy ?apa? delikatne zonki jak mia? problemy z wej?ciem do ?azienki, zawalonej naszymi gratami :lol: :)
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: Kuba Chmiel » września 20, 2006, 4:30 pm

Nareszcie mam czas by napisa? s??w kilka o festiwalu... a raczej zjawisku, jakiego by?em ?wiadkiem. Ot?? okazuje si?, ?e w miejscu takim jak Sl?sk, w rejonie Katowic i Chorzowa, gdzie ilo?? o?owiu wdychana przez jednego mieszka?ca powali?aby na pewno niejednego papuasa istnieje skansen, kt?ry stanowi pewnego rodzaju enklawe w?r?d gwaru i ha?asu wszechobecnego w tych okolicach. I okazuje si? jeszcze, ?e nadmierna ilo?? spalin nie przeszkadza w przedarciu si? przez ni? ludzi i ich kapitalnych pomys??w. A kapitalnym pomys?em jest niew?tpliwie Lauba, kt?ra mnie absolutnie zaskoczy?a. Powsta?a w miejscu, kt?re jest wr?cz stworzone do takich imprez, jej wykonanie r?wnie? nie budzi zastrze?e?. Szkoda tylko, ?e nie trwa do nocy, tak pozostaje niestety niedosyt a i strata po zespo?ach, kt?rych nie mo?na by?o w ca?o?ci us?ysze?. Ale nie ma powod?w do wi?kszych narzeka? a do zachwyt?w s? same. Smia?o mo?na powiedzie?, ?e na dw?ch scenach Front Porch zobaczyli?my polski The Best Of, bo jak inaczej okre?li? poziom prezentowanych zespo??w. Podw?jny wyst?p Highway - dobrego nigdy za wiele, fenomenalny sk?ad Coolish Super Session i sam autor w najwy?szej formie (a na koncercie The Mofo Party Band udowodni? po raz kolejny o swoim kunszcie), J.J. Band w pokazali si? od akustycznej strony, oczywi??cie jak zwykle, na najwy?szym poziomie. Pierwszy raz by?em naocznym ?wiadkiem wyst?pu Boogie Boys i przyznam si?, ?e tylko zm?czenie (3 godziny snu daj? o sobie zna?) sprawi?o, ?e nogi tylko rwa?y si? do podrygiwania. The Mofo Party Band na pocz?tku mnie nie zaskoczylo, lecz po po?owie wyst?pu poczu?em, ?e jest co? w tej kapeli wyj?tkowego. A do ko?ca wyst?pu muzycy mnie w tym tylko utwierdzili. Szkoda, ?e omin??em Si?dm? w Nocy, ale na pewno jeszcze ich gdzie? us?ysz?. Devile znowu mnie powalili, a solo gitarzysty, kt?ry na?ladowa? zagrywki Hendrixa, SRV i Jimmiego Page'a zmiot?o mnie prawie ze stolika. A potem ju? tylko Carlos Johnson. Mistrz - to jedyne co mi przychodzi do g?owy je?li chodzi o tego artyst?, kt?remu ?wietnie sekundowa? inny gigant - Wojciech Karolak. M?g?bym si? godzinami rozpisywa? na temat gry obu pan?w i ich klasy, ale my?l?, ?e na tym forum jest wyj?tkowo du?o ?wiadk?w tych wydarze?.
B.B Kinga nie by?o, mieli?my Laub?. Przys?owiowy stryjek zamieni? siekierk? na prawdziwy kij baseballowy. A sam festiwal ma zadatki by urosn?? do rangi, jak? posiada obecnie Rawa Blues. I du?y presti?, kt?ry traci niestety (obym nie by? zbyt pochopny) powy?sza impreza. Mam nadziej?, ?e zobaczymy si? r?wnie? za rok w tym samym miejscu.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: homar » września 20, 2006, 9:57 pm

a ja by? nie mog?em :( :( :( (si?y wy?sze)
czytaj?c wasze posty to serce mi p?ka - :( :( :(
ludzie przez "3/4" Polski sie t?ukli i dojechali a ja z Zabrza - tak bli?utko :(
pozosta?a nadzieja - za rok :)
O m?j ?l?sku .. umierasz mi w bia?y dzie? ....
Awatar użytkownika
homar
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 42
Rejestracja: września 1, 2006, 12:05 am
Lokalizacja: Zabrze

Postautor: Stanley-1 » września 21, 2006, 3:20 am

:D chopie wszystko przed nami... :D na nie wszystko idzie w ?yciu zd?zy?.... :( ale zawsze kto? cos napisze i te? mo?na by?... :D
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Hans » września 21, 2006, 10:09 am

no fakt Stasiu :)
_

Obrazek
Awatar użytkownika
Hans
blueslover
blueslover
 
Posty: 655
Rejestracja: lipca 27, 2004, 9:20 am
Lokalizacja: Ruda Sl. Zdroj

Postautor: Maniol HIGHWAY » września 21, 2006, 8:10 pm

No c??, to i ja par? s??w dorzuc?.
Na samym pocz?tku chc? podzi?kowa? organizatorom za zaproszenie!!!
To dla nas zaszczyt i wielka rado??, ?e mogli?my zagra? w tym roku na tylu wspania?ych festiwalach!!!
A co do samej Lauby, to c?? wi?cej mo?na napisa? ???
...wszystko ju? zosta?o powiedziane.
Teraz nale?y czeka? na drug? edycj? :D
...dla takich chwil ?yjemy!!!
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Stanley-1 » września 21, 2006, 8:52 pm

:D :D Maniol chopie jeste?cie super ...szkoda ze nie zd?zy?em dojecha?...ale wszyscy co wyst?pili nie maja sie czego wstydzi? a organizatorzy niech sie ciesza ?e maja takich jak wy i reszta ktora wystapi?a bo to czo??wka... :D :D :D a to najwierniejsi przyjechali
by tam by? :D :D :D i Wszystkich dopingowac... :D
To taki kolejny smaczek go?cinej ?l?skiej ziemi..i ludzi ...... :D na ktorej jest miejsce dla ka?ego ?yczliwego :D i r?znych imprez ...... by bylo kolorowo :D bluesowo :D
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: ZAX » września 21, 2006, 10:23 pm

Tak, znakomicie by?o. Ja przez ca?? Polske jecha?em. Warto by?o. Dziekuje organizatorom za umozliwienie swobodnego poruszania sie, dzieki temu mam sporo fajnych zdj??. A muzykom za mn?stwo d?wiek?w niezapomnianych. Za rok te? tam bede :)
ZAX
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: lipca 31, 2006, 9:41 am
Lokalizacja: okolice Sopotu

Postautor: KRIST » października 20, 2006, 11:58 am

wielkie brawa i szacunek dla organizatorow tego festiwalu oby tak dalej moj maly syn byl zachwycony ja zreszta tez . pozdrawiam krist.
KRIST
Awatar użytkownika
KRIST
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1021
Rejestracja: października 18, 2006, 9:35 am
Lokalizacja: Delta Brynicy

Blues w Chorzowie

Postautor: DELTA AKW » października 21, 2006, 6:29 am

W imieniu pozosta?ych organizator?w (MDK CENTRUM, MDK BATORY)
dzi?kujemy za opinie o Front Porch Blues... informuj?c jednocze?nie, ?e przysz?oroczna edycja festiwalu odb?dzie si? 15 wrze?nia.
Tymczasem przypominamy, ?e ju? za nieca?y miesi?c, 19 listopada, w Chorzowie w MDK CENTRUM b?dzie mia?o mejsce kolejne wydarzenie,
"W kr?gu bluesa" - fina?owy koncert czesko-polskiego festiwalu BLUES ALIVE - z udzia?em:
THE BLUESTOUCH (SK/CZ),
S?AWEK WIERZCHOLSKI i NOCNA ZMIANA BLUESA,
MICHAEL ROACH (USA),
PHIL GUY & HIS BLUES BAND Feat. BRUCE FEINER (USA/PL)
BOB MARGOLIN BLUES BAND (USA)

Tym razem pod dachem, ale w podobnej biesiadno - towarzyskiej atmosferze. Kto by? przed rokiem czy dwa lata temu, niech za?wiadczy!

DELTA AKW
DELTA AKW
 

Blues w Chorzowie

Postautor: DELTA AKW » października 21, 2006, 6:36 am

W imieniu pozosta?ych organizator?w (MDK CENTRUM, MDK BATORY)
dzi?kujemy za opinie o Front Porch Blues... informuj?c jednocze?nie, ?e przysz?oroczna edycja festiwalu odb?dzie si? 15 wrze?nia.
Tymczasem przypominamy, ?e ju? za nieca?y miesi?c, 19 listopada, w Chorzowie w MDK CENTRUM b?dzie mia?o mejsce kolejne wydarzenie,
"W kr?gu bluesa" - fina?owy koncert czesko-polskiego festiwalu BLUES ALIVE - z udzia?em:
THE BLUESTOUCH (SK/CZ),
S?AWEK WIERZCHOLSKI i NOCNA ZMIANA BLUESA,
MICHAEL ROACH (USA),
PHIL GUY & HIS BLUES BAND Feat. BRUCE FEINER (USA/PL)
BOB MARGOLIN BLUES BAND (USA)

Tym razem pod dachem, ale w podobnej biesiadno - towarzyskiej atmosferze. Kto by? przed rokiem czy dwa lata temu, niech za?wiadczy!

DELTA AKW
DELTA AKW
 

W kr?gu bluesa

Postautor: DELTA AKW » października 21, 2006, 10:08 am

Informacje o biletach i rezerwacji znajdziecie na ju? uaktualnionej stronie www.mdkcentrum.com.pl w zak?adce "Hit miesi?ca"
DELTA AKW
 

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości