Chorz?w: FRONT PORCH BLUES czyli LAUBA PE?NO BLUESA

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Postautor: RomanR » września 18, 2006, 1:59 pm

[, bardzo mi?o patrzy?o sie na D?aka- tak szale? za klawiszami, to mi sie podoba :D,

Chopie ,nie widzia?e? jak tupie :lol: :lol: to dopiero jazda
DŻEM
"Kaczor-Coś Ty Zrobił?"
Awatar użytkownika
RomanR
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2874
Rejestracja: czerwca 21, 2005, 11:40 am
Lokalizacja: Bugaj /wiocha pod Poznaniem

Postautor: DYNAM-HIGHWAY » września 18, 2006, 2:54 pm

RomanR pisze:[,

Chopie ,nie widzia?e? jak tupie :lol: :lol: to dopiero jazda



hehe taaaaa BUTY spadaja.;-) :lol: :lol: :lol:
DYNAM-HIGHWAY
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 156
Rejestracja: lutego 1, 2005, 11:04 am
Lokalizacja: Bytom

Postautor: StS » września 18, 2006, 3:21 pm

Front Porch Blues czyli Lauba Pe?no Bluesa to impreza, kt?ra mo?e sta? si? imprez? cykliczn?! Tak? dobr? wiadomo?? us?yszeli?my ze sceny od Andrzeja Matysika.
Jedno mnie niepokoi. W tym roku zespo?y gra?y na dw?ch scenach „na zak?adk?” i to by?o bardzo dobre rozwi?zanie. Ale je?li impreza si? rozro?nie, to mo?e na obu scenach b?d? r?wnolegle wyst?py i wtedy mog? stan?? przed konieczno?ci? bolesnego wyboru. W tym roku mia?em tego przedsmak, bo ?eby zd??y? na pocz?tek wyst?pu na jednej scenie, to trzeba by?o „odpu?ci?” fina? wyst?pu na drugiej z nich, ale nie by?o to specjalnie dokuczliwe.

W tej sytuacji nie?mia?o proponuj? na przysz?o?? nie zwi?ksza? ilo?ci wykonawc?w, a tym bardziej nie zwi?ksza? ilo?ci scen, bo mo?e to spowodowa? nadmierny szum spowodowany ruchem rower?w, hulajnog, rolek i wrotek.

Po tej ?wietnej imprezie z atrakcyjnymi wykonawcami, w ciekawej scenerii i przy pi?knej pogodzie jestem coraz bardziej zdezorientowany – w sytuacji, gdy z publicznych medi?w (finansowanych z abonamentu p?aconego przez obywateli) blues praktycznie znikn??, pojawia si? coraz wi?cej znakomitych imprez bluesowych. Tu chyba dzia?a mechanizm utrzymywania r?wnowagi w naturze.
Ostatnio zmieniony września 18, 2006, 4:36 pm przez StS, łącznie zmieniany 1 raz
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: RomanR » września 18, 2006, 3:48 pm

Drogi StS,mnie nie martwi ?e tgzw.grupa trzymaj?ca w?adze nie czuje wielkiej energii plyn?cej ze ?rodowiska bluesowego.
Strach pomy?le? jak polityka mog?a by z brudnymi buciorami wej?? w nasze szeregi.K?amstwa kopanie do?k?w pod sob? ,narzucanie chorej ideologiii szerzenie nienawi?ci nie pasuj? do bluesowej braci.R?bmy wszystko by?my zostali w?r?d nas politycznie "czy?ci" bo w innym razie z polskiego bluesa zostanie tylko jedna wielka kupa g?wna.
DŻEM
"Kaczor-Coś Ty Zrobił?"
Awatar użytkownika
RomanR
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2874
Rejestracja: czerwca 21, 2005, 11:40 am
Lokalizacja: Bugaj /wiocha pod Poznaniem

Postautor: StS » września 18, 2006, 4:14 pm

Masz racj?.
Chcia?em zgrabnie zako?czy? wypowied?, ale teraz my?l?, ?e lepiej nie wywo?ywa? wilka z lasu. Dla spokoju ducha zmieni?em ostatnie zdanie.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Jimmy » września 18, 2006, 4:48 pm

A ja sie martwi? o co innego. Je?li impreza b?dzie si? rozrasta? (a nie widz? innej mo?liwo?ci) trzeba b?dzie szczeg?lnie dba? o Skansen. Wczoraj byli ludzie, kt?rzy dedykowali dusz? muzyce, a je?li trafi? si? i ludzie niejednokrotnie BARDZO przypadkowi? Strach pomy?le?. To naprawd? pi?kne miejsce.
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Tasurinczi » września 18, 2006, 5:02 pm

Fakt, pi?kny to Skansen...I bardzo mi tam pasuje ten festiwal- fajna sprawa tak sobie chodzi? obok tych starych budynk?w...raz i drugi, i czwarty, i jedenasty :D I chcia?bym ?eby tam za rok zn?w m?c pojecha?...A co do frekwencji- chyba wola?bym ?eby sie troche zwi?kszy?a- ale nie do rozmiaru kilku-czy kilkunastu tysi?cy ludzi. To by chyba zabi?o skansen. A tak by?o kameralnie, zielono dooko?a i generalnie fajnie :)
Awatar użytkownika
Tasurinczi
blueslover
blueslover
 
Posty: 718
Rejestracja: stycznia 16, 2006, 12:25 am
Lokalizacja: Bytom

Postautor: RomanR » września 18, 2006, 5:07 pm

Je?eli ten festiwal b?dzie dalej biletowany to raczej o przypadkow? publike nie mo?na sie martwi?.Zadymiarze i reszta bandy zwykle nie ?mierdzi groszem i wydatek cho?by 10z?.jest skuteczn? zapor?.
No i jeszcze ta ochrona.Sam widzia?e? ile tego by?o.Trudno wyobrazi? sobie jakie? incydenty.
DŻEM
"Kaczor-Coś Ty Zrobił?"
Awatar użytkownika
RomanR
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2874
Rejestracja: czerwca 21, 2005, 11:40 am
Lokalizacja: Bugaj /wiocha pod Poznaniem

Postautor: Tasurinczi » września 18, 2006, 5:19 pm

No tak, pod wra?eniem ochrony by?em :D Pot??ni go?cie...jeszcze jak szli ?aw? w dziesi?ciu-to by? widok- nie przymierzaj?c- jak przed pacyfikacj? demonstracji :D Ale w sumie- sympatyczni go?cie, nawet mi droge w kierunku scen wskazali :) A czy bilety odstrasz?? Nie jestem pewien, je?li rozniesie sie jaka to fajna impreza jest, muzyka, tanie piwo itp, to sporo ludzi wysup?a te pare z?otych- i kolejnych pare ?eby sie nar?ba?- ale- jestem dobrej my?li. Je?li za rok b?dzie II edycja (i OBY by?a :wink: )- to zn?w b?dzie bardzo udana. Tak s?dz? :)
Awatar użytkownika
Tasurinczi
blueslover
blueslover
 
Posty: 718
Rejestracja: stycznia 16, 2006, 12:25 am
Lokalizacja: Bytom

Postautor: lunatyka » września 18, 2006, 7:30 pm

Jimmy pisze:The Mofo Party Band rozkr?ci?o wszystkich nie na ?arty (...) Jedyne szkoda, ?e tak ma?o by?o widz?w :(


Ma?o... By? mo?e dlatego, ?e jednak nie ka?dy ?wietnie zna t? formacj?; ja r?wnie?. W ka?dym razie, chyba najbardziej ?a?uj? nieobecno?ci na tym?e w?a?nie wyst?pie...

Tak?e mam nadzieje, ?e Festiwal stanie si? tradycj?; zar?wno je?li chodzi o stonowan? cen? i sk?ad arystyczny.
Ostatnio zmieniony września 18, 2006, 7:34 pm przez lunatyka, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
lunatyka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: sierpnia 10, 2006, 6:31 pm
Lokalizacja: górny śląsk

Postautor: Stanley-1 » września 18, 2006, 7:32 pm

:D tako jedna chwila....... :D

Obrazek
Ostatnio zmieniony września 18, 2006, 7:41 pm przez Stanley-1, łącznie zmieniany 1 raz
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: lunatyka » września 18, 2006, 7:38 pm

A mo?e wi?cej takich chwil w jakiej? internetowej fotorelacji? :)
Awatar użytkownika
lunatyka
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 38
Rejestracja: sierpnia 10, 2006, 6:31 pm
Lokalizacja: górny śląsk

Postautor: Stanley-1 » września 18, 2006, 7:42 pm

:D ...wielu robi?o fotki...ja dopiero zagladam co mam...i ta mnie zauroczy?a... :D
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Stanley-1 » września 18, 2006, 7:48 pm

RomanieR...z takimi jak my wszyscy to to o zadyme sie nie ma co martwi?...czaimy siebie od pierwszego spojrzenia...to si?a nie do kupienia ... :D
teraz powli m?j zwapnia?y m?zg ??czy to co zobaczy? i us?ysza? ..i co przezy?... :D ...na dole ch?opcy robias e pr?b?...wiec muzyka trwa....... :D
i wspomnienia na 102 ... :D
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

Postautor: Tasurinczi » września 18, 2006, 8:39 pm

Oj Stanley, wielkie dzi?ki ju? za to zdj?cie :D Jak to pi?knie wygl?da?o :) I jak fajnie potem stwierdzi? Pan wokalista- "...i temu basi?cie kt?ry tu sie pojawi?, te? dzi?kujemy" :D czy jako? tak...pi?kne chwile to by?y :)
Awatar użytkownika
Tasurinczi
blueslover
blueslover
 
Posty: 718
Rejestracja: stycznia 16, 2006, 12:25 am
Lokalizacja: Bytom

Postautor: Tomii » września 18, 2006, 9:47 pm

nalezalo tam byc i tyle, .... nie zaluje i z nadzieja czekam na przyszly rok.
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Arczi » września 18, 2006, 10:02 pm

Ja rowniez wyrazam nadzieje ze spotkamy sie w Chorzowie za rok w rownie sympatycznej atmosferze, pieknej scenerii i przy slonecznej pogodzie :) Podziekowania dla organizatorow ze muzyczna uczte lotow najwyzszych :)

Pozdr.
Arczi
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1679
Rejestracja: grudnia 15, 2004, 12:50 pm

Postautor: DZAKO » września 18, 2006, 10:18 pm

Witam w?r?d ?ywych !!!

trzy godziny snu na dwie doby to jednak za ma?o, jak na mnie ;-((
do tego te emocje !!!!! GRATULACJE dla organizator?w!!

DZI?KI ZA CIEP?E S?OWA;-))) i serdecznie was wszystkich gor?co POZDRAWIAM!!!!!!!!!!!!!!! BY?O SUPER


SPESZYL FENKS DLA ROMANA I JEGO MA?ZONKI;-))
DZIEKI ZA WSZYSTKO (a w szczeg?lno?ci za
FIVE IN ONE SOFA BED;-)))))))
„STOP”;-)))) :lol:

POZDRO;-))
Awatar użytkownika
DZAKO
bluesman
bluesman
 
Posty: 380
Rejestracja: sierpnia 11, 2006, 11:14 pm
Lokalizacja: PSZÓW

Postautor: Zośka L. » września 19, 2006, 12:45 am

No ja jak?? godzin? temu dopiero dotar?am z Lauby, ale warto by?o :)
Nie dotarli?my jedynie na pierwszy wyst?p Higway'?w, poza tym byli?my na wszystkich koncertach. Nie potrafi? powiedzie?, czyje granie podoba?o mi si? najbardziej, w ka?dym razie ca?okszta?t tych d?wi?k?w robi? niesamowite wra?enie. Pierwszy raz s?ysza?am na zywo Coolisha, JJ Band i Highway'?w-mega pozytywnie. Warto by?o telepa? si? stopem z przygodami :mrgreen: przez 3/4 Polski :) Pozna?am sporo os?b z tego forum, nie spos?b wymieni? wszystkich nick?w, tak?e pozdrowienia dla wszystkich :)
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postautor: MałaAlejaRóż » września 19, 2006, 7:16 pm

hehe ;) tylko dobrze, ?e nie pada?o, bo pierwszy nocleg w krzakach przed Laub? m?g? si? sko?czy? gorzej, ni? tylko strach przed osikaniem przez psy ;)
I w og?le fajnie by?o spotka? troche os?b zn?w :) Pozdro szczeg?lnie dla kilku Krakowian i czekam na mojego wygranego whiskacza 8) ;)
No i dzi?ki Devile za nocleg i transport i w og?le :) w og?le obczai?am w?a?nie, ?e mam w plecaku jedn? z tych szczotek od "czyszczarki but?w" :shock: :oops:
"Bo w życiu tylko to się liczy, żeby iść razem na 6 (14;) nogach i jednej smyczy"

http://alteri.pl
http://www.psia-krew.pl/3-1.php
http://www.stoppseudohodowcom.org/
MałaAlejaRóż
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 851
Rejestracja: września 5, 2004, 6:30 pm
Lokalizacja: z odzysku

Postautor: Tomii » września 19, 2006, 8:11 pm

..mnie rowniez bylo milo alejko :)
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: MałaAlejaRóż » września 19, 2006, 8:19 pm

mi te? Tommi :) byle do nast?pnego :)

i w og?le dzi?ki Zo?ka za hipis?wke :) i miny tego pana ochroniarza z carrefoura co wszed? jak si? 'k?pa?am' w zlewie to do ko?ca ?ycia nie zapomne ;)
Ostatnio zmieniony września 19, 2006, 8:20 pm przez MałaAlejaRóż, łącznie zmieniany 1 raz
"Bo w życiu tylko to się liczy, żeby iść razem na 6 (14;) nogach i jednej smyczy"

http://alteri.pl
http://www.psia-krew.pl/3-1.php
http://www.stoppseudohodowcom.org/
MałaAlejaRóż
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 851
Rejestracja: września 5, 2004, 6:30 pm
Lokalizacja: z odzysku

Postautor: flower » września 19, 2006, 8:20 pm

Ma?aAlejaR?? pisze:mi te? Tommi :) byle do nast?pnego :)

Tomiiiiii sie pisze ;) ;)
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: Tomii » września 19, 2006, 8:22 pm

flower pisze:
Ma?aAlejaR?? pisze:mi te? Tommi :) byle do nast?pnego :)

Tomiiiiii sie pisze ;) ;)


na co sie pisze ??
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: MałaAlejaRóż » września 19, 2006, 8:26 pm

flower pisze:
Ma?aAlejaR?? pisze:mi te? Tommi :) byle do nast?pnego :)

Tomiiiiii sie pisze ;) ;)


lyter?wka :oops: ...ale to wszystko wina nadmiaru wina ;)
"Bo w życiu tylko to się liczy, żeby iść razem na 6 (14;) nogach i jednej smyczy"

http://alteri.pl
http://www.psia-krew.pl/3-1.php
http://www.stoppseudohodowcom.org/
MałaAlejaRóż
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 851
Rejestracja: września 5, 2004, 6:30 pm
Lokalizacja: z odzysku

Postautor: Tomii » września 19, 2006, 8:31 pm

moge sie pisac, zapisac, przypisac, wypisac, popisac, opisac, bazgrac, malowac, kreslic, szkicowac, trasowac, ...... , ale musze wiedziec na co :D:D:D
w sercu blues a w zylach rock'n'roll ...
...cudowność jest zawsze piękna, wszystko jedno jaka cudowność, nie ma cudowności, która by nie była piękna.
Awatar użytkownika
Tomii
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4948
Rejestracja: października 10, 2005, 10:30 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: DELTA AKW » września 19, 2006, 8:39 pm

Na http://www.delta.art.pl 'jeszcze ciep?y' fotoreporta? z festiwalu Front Porch Blues czyli... Lauba Pe?no Bluesa.

Zapraszamy do ogl?dania!
http://www.delta.art.pl
DELTA AKW
 

Postautor: flower » września 20, 2006, 5:49 am

Widze, ze mnie niezla impreza ominela :( Same znajome twarze, swietny klimat po zdjeciach da sie wyczuc...
Mam nadzieje, ze to nie ostatnia edycja tego festiwalu i za rok jakos trafie do Skansenu.
Jakies chorobowe mi pan Andrzej wypisze ;)
Pozdrowienia :)
dopiero teraz wiem jak nisko upada
kto nie wypełnił swego czasu w pokorze
oto dlaczego tak się obawiam,
że za minutę trzeba będzie wstawać i żyć
Awatar użytkownika
flower
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3201
Rejestracja: czerwca 7, 2004, 11:27 pm
Lokalizacja: Wroclaw/Ostrzeszow

Postautor: ndziorl » września 20, 2006, 10:44 am

By?em niestety kr?tko, za to intensywnie:)

Wygl?da na to, ?e Lauba ma szans? sta? si? jedn? z najbardziej znacz?cych imprez z kr?gu bluesa w IV Rzeszy Pospolitej:D

Pomys? z dwoma scanami - ?wietny. Dzi?ki temu koncerty maj? tempo i dramaturgi?, unika si? za? kapele bez stresu mog? sobie zrobi? porz?dn? pr?b? d?wi?ku, co niestety na innych imprezach zwykle jest niemo?liwe...

Pozdrowienia dla wsjech!
mam jednou ruku dlouhou
Awatar użytkownika
ndziorl
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 113
Rejestracja: czerwca 21, 2005, 10:23 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Stanley-1 » września 20, 2006, 12:06 pm

:D pomysl ?wietny..miejsce ?wietne...ino jedno ryzyko :(
by gupek jaki nie podpali? jakiej? strzechy ...pieronem du?o drewna...
bo tym razem nie by?o duzo ludzi...
Mi zaimponowa?a ta drewniano estrada ... tam jest klimat bluesowy... :D
osobiscie wola by? bli?ej muzyk?w bo fajny klimat mo?e da? niepowtarzalne emocje...i sytuacje...i nie chcio?bych do?y? sytuacji jakby bylo za wiela ludu i przypadkowego.....bo sie straci klimat... :D
...szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, gdy się nim dzielisz...
.
Awatar użytkownika
Stanley-1
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7616
Rejestracja: marca 13, 2005, 10:13 pm
Lokalizacja: Glogówek

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 165 gości