Co? nowego na Festiwalu Im. Ry?ka Riedla - piszcie ! ! !

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Postautor: margo » sierpnia 10, 2006, 8:37 am

co? . . . s? gusta i gu?ciki 8) nie wyobra?a?am sobie tego festiwalu bez TSA i, musz? przyzna?, brakowa?o mi tej grupy w ty roku. Co do innych powt?rek - zgadzam si? z przedm?wcami. Jedyne kapele, jakich nie mo?e zabrakn?? to Cree i D?em wiadomo.

Warunki sanitarne
w tym roku odby?a si? 8 edycja festiwalu i co? Zdaj? sobie spraw?, ?e przez pierwsze dwa lata organizator i sponsorzy nie mogli przewidzie? rozwoju wypadk?w. P??niej jednak, po ju? 4-ech, 5-ciu, 6-ciu latach, takich do?wiadczeniach i takiej frekwencji mo?na chyba podj?? jakie? decyzje w tym temacie.
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 10, 2006, 10:00 am

TSA z trudem przebola?em, ale na szcz??cie us?ysza?em Com? i z tej siekierki co j? stryjek zamieni? to by?a prawdziwa maczuga a nie kijek! Za to Riders w tym roku to by?o dla mnie kompletne nieporozumienie. C??, gdybym by? pierwszy raz to bym pewnie pia?. Ba, pami?tam gdy pierwszy raz us?ysza?em Riders?w to mi szcz?ka opad?a i podnios?a si? dopiero po 3 koncercie, kt?ry dany mi by?o us?ysze? w ich wykonaniu. Ale podnosz?c si? przymkn??a si? i to chyba na d?ugo, bo s?uchanie tych samych piosenek nawet 2 razy w roku (bo przecie? by?a i Rawa Blues) mo?e doprowadzi? do absolutnego znudzenia po??czonego z irytacj?.

A opieka sanitarna swoj? drog?. Waln?li segment z umywalkami, ale co z tego, jak woda la?a si? tylko z po?owy z nich, a bywa?o nawet, ?e nie jednocze?nie, tylko pojedynczo!
Tyski festiwal, moim zdaniem, s?ynie z przewagi nad festiwalami typu Woodstock w dziedzinie kultury i, cho?by, ?redniej wieku. Niech organizatorzy to uszanuj? i zapewni? nam w miar? komfortowy pobyt.
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: DZAKO » sierpnia 12, 2006, 10:03 pm

witam !!!
jestem ?wie?y na forum, to m?j drugi post, ale w sprawie paprot musze sie odezwa?;-) mia?em okazje zagra? na scenie w paprach w tym roku, no c?? ..klimat super!!!!!!!!ALE...... jestem bardzo rozczarowany organizacj? etapu konkursowego, wszystko jest robione w po?piechu, nikt si? zbytnio nieprzejmuje ze przez dwa kawa?ki co? sprz?ga na scenie... typowa rutyna .... najwa?niejsze odklepac ze by?o i ju?, ale no c?? jak wczesniej kto? napisa? nie wszyjscy maj? " znane nazwiska" ;-)))Jestem jak najbardziej za postem Cze?ka. Jestem w Tychach od 5 lat (mo?e to nied?ugo) ale odnnosze wra?enie ze festiwal przeistacza sie w festyn. tani Festyn. Gdyby nie klimat i ludzie kt?rzy tam przyje?dzaja to i mnie tam by zabrak?o.

A odno?nie koncertu TAJ MAHALA- jestem pod wra?eniem.. ca?kowita inna mentalno?? przekazu, no bo w ko?cu przekaz najwazniejszy;-))) w Polsce tak si? niegra, moze to z tego powodu te negatywne opinie,,,do?c tego pozdro;-))


tyCHY ZOSTA?Y SPRZEDANE;-(((
Awatar użytkownika
DZAKO
bluesman
bluesman
 
Posty: 380
Rejestracja: sierpnia 11, 2006, 11:14 pm
Lokalizacja: PSZÓW

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 12, 2006, 10:33 pm

Witaj na forum!
W kt?rym zespole wystepowa?e? na scenie?
C??, gdyby zacz?to zastanawia? si?, kt?ry festiwal zosta? "sprzedany", a kt?ry nie, to pewnie niewiele z nich zosta?oby bez skazy. Imprezy, kt?re odbywaj? si? cyklicznie staj? si? ofiar? tej tendencji, ba, pokusi?bym si? o stwierdzenie, ?e festiwal, kt?ry odb?dzie si? wi?cej ni? raz zawsze musi stawa? si? co raz gorszy z ka?d? now? ods?on?. Nie wiem, czy to smutna rutyna polskiej sceny, czy zwyk?a ludzka przekora i zdolno?? do narzekania. Ja nie narzekam, zawsze mog?oby by? lepiej ale i znacznie gorzej. Troch? pogody w bluesie ?ycz?, pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: DZAKO » sierpnia 13, 2006, 1:56 pm

no hej !
Prosze nie odbierz mnie zle, nie o marudzenie mi chodzi. poprostu mam wrazenie ze coraz mniej tego serducha czu? w tym wszystkim,.;-(.moze troche przesadzi?em z tym ostatnim wersem, ,,,


gra?em z THE LEBERS

pozdro.
Awatar użytkownika
DZAKO
bluesman
bluesman
 
Posty: 380
Rejestracja: sierpnia 11, 2006, 11:14 pm
Lokalizacja: PSZÓW

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 13, 2006, 4:30 pm

Niezwykle mi?o pozna?, liczy?em, ?e The Lebers znajdzie si? na podium, obok Devil Blues i O?ci a troch? inaczej si? u?o?y?o, ale mam nadziej?, ?e si? jeszcze gdzie? odkujecie!
A mo?e ja troch? spogl?dam z naiwno?ci? dziecka na to wszystko? To by?y moje 3 Paprocany, fakt, ?e za pierwszym razem najbardziej mi si? podoba?o, ale to dlatego, ?e zwykle ka?dy zapami?tuje najmilej ten pierwszy raz :).
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marciniasty » sierpnia 14, 2006, 10:26 pm

Witam! troszku mnie nie by?o i nie mia?em dostepu do netu, jazzu w olsztynie mi si? zachcia?o, ale do rzeczy. Co do "powt?rek" jak np. Riders to trudno si? nie zgodzi?. Po paru latach mamy prawo spodziewa? si? czego? nowego i na ?ywo i na cd (ten singielek to dobry by? by na pocz?tek).

Faktycznie, mozna odnie?c wra?enie, ?e co? dzieje si? z festiwalem nie tak jak wypada, pozwol? sobie uzyc epitetu: robi si? woodstockowo, a to niefajne je. Z drugiej strony sam bardzo lubie blueasa, ale to jest festiwal MUZYCZNY, s?owa nie ma w nazwie o bluesie. Mimo wszystko mozna to pogodzi? zapraszaj?c wykonawc?w z zupe?nie innej beczki - tu mam na mysli np. SBB, zesp??, kt?ry znakomicie odnajdywa? sie przed tak licznymi s?uchaczami jak w Tychach i wci?? jest w stanie zagra? powalaj?cy koncert. To zawsze jaka? odmiana. Bo odmiana jest potrzbna. Nawet w przypadku takiego tarana jakim jest TSA.

Na koniec pocieszcie si?, ?e mo?e za rok woodsock te? b?dzie w tych samych dniach co Tyski Festiwal, ?e b?dzie zbyt bluesowy (a mo?e jazzrokowy?) i festyniarzy odstraszy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Marciniasty » sierpnia 14, 2006, 10:28 pm

mam na my?lioszywiscie Tyski Festiwal, ?e blueasowy itd :)
Awatar użytkownika
Marciniasty
blueslover
blueslover
 
Posty: 584
Rejestracja: listopada 6, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Kujawy

Postautor: Kuba Chmiel » sierpnia 14, 2006, 10:32 pm

Na zbluesowienie Woodstocku nie ma co liczy?.
W sumie nie nale?y si? nastawia? na Papry jako na festiwal bluesowy, w ko?cu jednym z jego symboli sta?y wyst?py w?a?nie TSA, Riders, kt?re to jedynie korzystaj? z bluesowych tradycji. Wypada?oby jednak si? zastanowi? i zrobi? ma?y przesiew, cho?by dla powod?w w rodzaju Comy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Kuba Chmiel
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4230
Rejestracja: września 18, 2005, 11:20 am
Lokalizacja: Katowice

Postautor: margo » sierpnia 15, 2006, 8:23 am

Colossus pisze:Na zbluesowienie Woodstocku nie ma co liczy?.

i bardzo dobrze
naszemu przedm?cy chodzi?o zapewne w?asnie o to. Skoro Woodstock odbywa si? w tych samych dniach co Tyski to na Tyskim jest troszk? mniej ludzi. A w tym roku jeszcze Piknik w Mr?gowie odby? si? w ten sam weekend. Zapewne Papry odwiedzi?oby znacznie wi?cej ludzi gdyby nie te imprezy a tego nie umiem ju? sobie wyobrazi? hehe
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: jaclit » sierpnia 27, 2006, 3:23 pm

Hej Wam .
Nie wiem czy kto? ju? rzuci? tak? propozycj? ( nie czyta?em wszystkich wpis?w . Nie chcia?o mi si? ) , ale ten festiwal to w pewnym sensie ho?d dla RY?KA . A wiadomo ?e jego ulubionym wokalist? by? PAUL RODGERS . I to w?a?nie jego koncert ch?tnie bym obejrza? . Us?ysze? kawa?ki Bad Company i Free . HO HO . TO BY?O BY CO? WIELKIEGO ! Nie tylko dla nas , ale i dla niego . Rysiu przecie ?ogl?da te festivale razem z nami ................................................... Zaproszenie P. Rodgersa ( Ze swoim "solowym" zespo?em oczywi?cie . Nie z jakimi? tam "kr?lewnami" ) wcale mog?oby nie by? a? takie drogie . Skoro by? Taj Mahal .

Jacek ( jaclit )
Jacek Litoborski
jaclit
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 81
Rejestracja: marca 12, 2005, 4:41 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Postautor: Czesiek » sierpnia 27, 2006, 7:56 pm

:) Jestem za a nawet bardzo za slusznie i naukowo :!: ...hmmm Rogers :!:
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: Maniol HIGHWAY » sierpnia 28, 2006, 9:29 am

Colossus pisze:Niezwykle mi?o pozna?, liczy?em, ?e The Lebers znajdzie si? na podium, obok Devil Blues i O?ci a troch? inaczej si? u?o?y?o, ale mam nadziej?, ?e si? jeszcze gdzie? odkujecie!
A mo?e ja troch? spogl?dam z naiwno?ci? dziecka na to wszystko? To by?y moje 3 Paprocany, fakt, ?e za pierwszym razem najbardziej mi si? podoba?o, ale to dlatego, ?e zwykle ka?dy zapami?tuje najmilej ten pierwszy raz :).


Witam!!!

Pragn? poinformowa?, i? D?ako od 21 czerwca 2006 jest r?wnie? (a miom zdaniem przedewszystkim :lol: ) klawiszowcem zespo?u HIGHWAY.
Tak wi?c b?dziesz mia? okazj? pos?ucha? D?aka ju? 08 wrze?nia w klubie Panorama w Katowicach - Ligocie, lub na festiwalu Lauba Pe?no Bluesa w chorzowskim parku 17 wrze?nia przy okazji Og?lnopolskich obchod?w dnia bluesa.

Tak wi?c polecam i zapraszam :wink:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Jimmy » sierpnia 28, 2006, 9:43 am

Maniol HIGHWAY pisze:[..] lub na festiwalu Lauba Pe?no Bluesa w chorzowskim parku 17 wrze?nia przy okazji Og?lnopolskich obchod?w dnia bluesa.

Tak wi?c polecam i zapraszam :wink:


Nie wiedzia?em, ?e Wy bluesa gracie :lol:
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Maniol HIGHWAY » sierpnia 28, 2006, 10:27 am

Jimmy - Hendrix te? gra? bluesa, i Deep Purple i Ac/Dc i ZZ Top i Lynyrd Skynyrd i Thin Lizzy i gov't mule i wielu wielu innych, cho? ?aden z wymienionych zespo??w nie uchodzi za kapel? bluesow?.
Pos?uchaj sobie Lazy, lub Mistreated (majstersztyk Davida Coverdale'a!!!) z repertuaru Deep Purple. Pos?uchaj sobie przyjacielu BLUE JEAN BLUES z p?yty "Fandango" zespo?u ZZ TOP!!! To m?j ukochany molowy bluesior troch? podobny do "Ca?a w trawie". Ach a? se musia?em teraz to w??czy? :) 1975 rok, qrcze, mnie jeszcze w planach nie by?o :lol:

tak?e w repertua?e zespo?u Highway jest kilka typowo bluesowych numer?w np: "Dlaczego?", Gdy Ciebie nie ma", "By zn?w spotka? Ci?", "Dok?d biegniesz?", "Telewizja noc?", ... a i w tych typowo rockowych jak np "Przestroga" pachnie bluesem na wskro?.
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

Postautor: Jimmy » sierpnia 28, 2006, 12:49 pm

No wiesz!!!!!!!!!!

My?la?em, ?e si? kapniesz, ?e Ci? podpuszczam :P

Wszystkiego Dobrego!!!
Do zobaczenia!!

Ps.
Ty ju? wiesz co :P
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: Maniol HIGHWAY » sierpnia 28, 2006, 4:26 pm

Jimmy - kap?em si? przecie, ale przy tej okazji warto by?o skrobn?? par? s??wek, bo to cz?sty temat. Wiesz kto inny przeczyta i pomy?li co innego.

pozdrawiam!!!

i dozobaczeniawiemocochodzi :lol:
JEŚLI CHCESZ DOTRZEĆ DO ŹRÓDŁA, MUSISZ PŁYNĄĆ POD PRĄD

www.highway.art.pl

www.youtube.com/user/maniolhighway
Awatar użytkownika
Maniol HIGHWAY
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2046
Rejestracja: stycznia 27, 2005, 11:45 am
Lokalizacja: ZABRZE

festywal Ry?ka

Postautor: Safar » września 3, 2006, 5:44 pm

Uwa?am ?e festiwal im. R.Riedla idzie w bardzo z?ym kierunku w?a?ciwie to obecnie przypomina raczej ?udstok ni? ten festiwal sprzed lat mam tu na my?li i zapraszane co rocku zespo?y jak i ci?gle narastaj?c? liczb? przybywaj?cych na? ludzi my?l? ?e powoli zatraca si? idea festiwalu i specyficzny klimat wydaje si? ?e organizatorzy d??? jedynie do osi?gni?cia maksymalnych zysk?w zapraszaj?c zespo?y popularne kt?re ?ci?gaj? z kolei rzesz? ludzi nie maj?cych, niechc?cych mie? nic wsp?lnego z charakterem imprezy.
Co do gwiazd Bluesa z zagranicy zgadzam si? z Marciniastym i s?dz?
?e w Polsce jest wystarczaj?ca ilo?? fan?w tej muzyki gotowych wyda? trochu grosza aby ?ci?ga? tu ?wiatow? czo??wk?, czego ?wietnym przyk?adem by? koncert Gov't Mule. Bardzo dobrym pomys?em jest te? aby w czasie gdy nie ma koncert?w wy?wietlane by?y jakie? wywiady czy reporta?e z Ry?kiem /o Ry?ku. Pozdrawiam
Safar
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: sierpnia 8, 2006, 9:38 pm
Lokalizacja: Nowa Sol

Postautor: mickiewicz jr. » września 4, 2006, 3:48 pm

o to cho? raz ja ;););) witamy na forum !!! :D
Awatar użytkownika
mickiewicz jr.
DatMistrz
DatMistrz
 
Posty: 2758
Rejestracja: listopada 11, 2005, 3:21 pm
Lokalizacja: Leszno/Wrocław

Postautor: DZAKO » września 4, 2006, 6:06 pm

cze Maniol!!
no i ?wi?ta racja, "PRZEDEWSZYSTKIM" HIGHWAY !
co b?dz nie m?wie ze THE LEBERS (choc ma?o znany )prez?tuje niski poziom;-)),,,,

GOR?CO ZAPRASZAM WSZYSTKICH NA NASZE KONCERTY;-))
Ostatnio zmieniony września 7, 2006, 11:08 pm przez DZAKO, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
DZAKO
bluesman
bluesman
 
Posty: 380
Rejestracja: sierpnia 11, 2006, 11:14 pm
Lokalizacja: PSZÓW

Postautor: Gov't Mule fan » września 4, 2006, 9:58 pm

8)
Awatar użytkownika
Gov't Mule fan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: kwietnia 8, 2006, 3:17 pm

Re: festywal Ry?ka

Postautor: Gov't Mule fan » września 4, 2006, 10:00 pm

Safar pisze:Uwa?am ?e festiwal im. R.Riedla idzie w bardzo z?ym kierunku w?a?ciwie to obecnie przypomina raczej ?udstok ni? ten festiwal sprzed lat mam tu na my?li i zapraszane co rocku zespo?y jak i ci?gle narastaj?c? liczb? przybywaj?cych na? ludzi my?l? ?e powoli zatraca si? idea festiwalu i specyficzny klimat wydaje si? ?e organizatorzy d??? jedynie do osi?gni?cia maksymalnych zysk?w zapraszaj?c zespo?y popularne kt?re ?ci?gaj? z kolei rzesz? ludzi nie maj?cych, niechc?cych mie? nic wsp?lnego z charakterem imprezy.
Co do gwiazd Bluesa z zagranicy zgadzam si? z Marciniastym i s?dz?
?e w Polsce jest wystarczaj?ca ilo?? fan?w tej muzyki gotowych wyda? trochu grosza aby ?ci?ga? tu ?wiatow? czo??wk?, czego ?wietnym przyk?adem by? koncert Gov't Mule. Bardzo dobrym pomys?em jest te? aby w czasie gdy nie ma koncert?w wy?wietlane by?y jakie? wywiady czy reporta?e z Ry?kiem /o Ry?ku. Pozdrawiam


zgadzam sie w 100% i pozdrawiam! 8)
Awatar użytkownika
Gov't Mule fan
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 53
Rejestracja: kwietnia 8, 2006, 3:17 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 129 gości