Tychy 2006

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Postautor: Basman » lipca 30, 2006, 11:07 pm

Ojcze.

To ?e Kr?lik jest niez?y, to nie znaczy, ?e gitarule Perfectu - wraz z Kr?likiem - do krajowej czo??wki nie nale??.

Ot?? nale??.

Pewnie, ?e jak si? s?yszy po raz setny hity Perfectu, to ci??o zosta? czymkolwiek zaskoczonym, mnie za? zaskakuje jedno - Perfect nie daje s?abych koncert?w, dziadki maj? mas? energii, a przy czym - to ju? ze strony organizacyjnej - s? mili i bezkonfliktowi :P .

My???c w ten spos?b powiedzia?bym - pos?uchaj Radulca, a dopiero potem pogadamy o Kr?liku.

Ale takie gadanie jest absolutnie bez sensu.


I nie pisz, ?e Taj Mahal to nuda. Bo akurat tyski koncert to raczej nuda nie by?a, w wykonaniu Dziadka i ciut m?odszej sekcji.

Coma - inna energia. Lubi? Roguckiego, ale nie do ko?ca moja bajka. Pierwsze p?? godziny porwa?o, ale p??niej mnie pu?ci?o.

No i Tymon. Lubi? go?cia i jego r??ne dzia?ania. A je?eli r??ne moherowe kr?gi uwa?aj?, ?e Big Cyc, Male?czuk obra?aj? uczucia, to co powiedzia?y by te kr?gi o Tyma?skim ?
Ma ch?op zawarto?? w rozporku.


Konkurs - nie by?o innej mo??iwo?ci, ?eby Devile nie wygrali. Wszystko si? zgadza?o.

Jakby nie wygrali, to ja p....l?.

Bardzo nie lubi? si? czepia?, ale taka dygresyjka dotycz?ca O?ci - nie bardzo rozumiem sens uczestnictwa w konkursie kapeli, w kt?rej graj? tacy oldboje jak Gier, G?uch czy Mirek Rzepa.

A bardzo mi si? O?ci podobaj?, i spos?b, w jaki o?ciasta wokalistka ?piewa.

Tyle ode mnie.

Szkoda, ?e nie mog?em zosta? na drugi dzie?.
Ale c??. D?obik by? do zagrania.
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: Czesiek » lipca 31, 2006, 8:09 am

To juz niestety historia......dzie? drugi zacz?? si? w moim przypadku od Paradoxu ,nastepnie Obstawa Prezydenta 20 lat na scenie widac ,s?ycha? i czu? wyrazisty wokal Estepa i wyra?nie wzmocnienie Bartem ??czyckim w tym koncercie w roli harmonijkarza ,?wietnie graj?ca gitara Hetmana to g??wne atuty tej energetycznej formacji :!:....Nastepnie Riders du?a porcja dobrego ostrego grania i pieknego mocnego wokalu Oli ?ysiak po raz kolejny ?miem twierdzi? wokalistki nr 1 w okolicach bluesa i nie tylko :) .. i tu bez klakierstwa to nie moja rodzina :) zreszta co by to da?o gdyby nawet :!: A potem ju? powalaj?cy koncert Cree ,dawno nie widzia?em i nie s?yszalem tak grajacego i spiewajacego bandu na czele z Bastkiem :) to mog? powiedzie? w mojej opini najlepszy koncert tego wieczoru m?j klimat :!: No i wreszcie...... na kolacje i po wieczno?? D?EM koncert na kt?ry si? czeka i warto czeka? nawet po?wi?cajac b?l ju? nie mlodych ko?czyn dolnych i nie tylko :) Szkoda tylko ze trzeba czeka? znowu rok :!:
Ostatnio zmieniony lipca 31, 2006, 9:12 am przez Czesiek, łącznie zmieniany 1 raz
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: ojciec » lipca 31, 2006, 8:24 am

drogi Basmanie ,intencja mojej wypowiedzi nie bylo udowodnienie ,ze ktorys tam gitarzysta jest lepszy od jakiegos tam innego wioslarza,bo niby jak to udowodnic, na podstawie czego?rankingow?
Sa zestawienia w ktorych Mandaryna,jest czolowa polska wokalistka hehe , co udowodnila w Sopocie.
Gadki typu czolowy gitarzysta czy jakis tam inny instrumentalista, w moim przekonaniu wiekszego sensu nie maja.Nasz piekny kraj obfituje w rzesze swietnych muzykow,ktorzy sie nie zalapia do tzw czolowki tylko dlatego ze nie graja w zadnej popularnej kapeli,znanej szerszej rzeszy sluchaczy.

Co do wypowiedzi odnosnie zespolow to napisalem ze jest to zdanie mojej corki ktora miala przyjemnosc wysluchac koncertu w pierwszym dniu festiwalu,mnie niestety nie bylo to dane,a trudno kogos kto slucha rocka progresywnego,nagle przekonac do piosenek Perfectu,zreszta mysle ze nie musze tego robic bo niby po co? to kwestia gustu po prostu,a tenze, owa dziewczyna ma dobry,i nie widze potrzeby zeby w jakikolwiek sposob w niego ingerowac.
ojciec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 50
Rejestracja: marca 26, 2006, 8:58 pm
Lokalizacja: miechow

Postautor: ojciec » lipca 31, 2006, 8:36 am

P.S Jezeli mozesz mi w jakis sposob udowodnic ze Raduli jest lepszy od Krolika , to bylbym bardzo wdzieczny ze ktos mi otworzyl zrenice i uszy.
ojciec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 50
Rejestracja: marca 26, 2006, 8:58 pm
Lokalizacja: miechow

Postautor: Basman » lipca 31, 2006, 9:48 am

Po pierwsze primo: sam piszesz, ?e nie da si? udowodni?, kt?ry gitarul jest lepszy od innego, wi?c czemu chcesz ?ebym Ci udowadnia? wy?szo?? radulca nad Kr?liczkiem ? Samemu Radulcowi a i Kr?likowi na tym nie zale?a?oby, wi?c tym bardziej mnie. Ta wolta s?owna mia?a na celu sparafrazowanie twojej reakcji na to jak kto? wcze?niej zaliczy? Krzaklewskiego i Kozakiewicza do gitarowej krajowej czo??wki, a Ty wyskoczy?e? z Kr?likiem. Z kapelusza, hehe.

Po drugie primo: jako? tak pomijam pos?ugiwanie si? box office i zestawieniami sprzeda?y, kt?re ?wiadcz? o popularno?ci danych wykonawc?w (liczba sprzeda?y p?yt), a nie o jego jako?ci. St?d cytowanie tu istnienia Mandaryny jest jakby ma?o potrzebne. A MSZ istnieje co? takiego jak pierwsza liga muzykant?w w tym kraju, i na przyk??d je?li idzie o gitarul?w, to Krzak, Kozak, Radulec i Kr?lik bezsprzecznie do tej pierwszej ligi nale??.

Po trzecie primo: bardzo prosz?. Nie lubi? pisa? o muzykach w spos?b, kt?ry mo?e by? odebrany jako jaka? tam krytyka, ale tym razem si? skusz?. Zw?aszcza nie chc? Kr?lika krytykowa?, kt?rego w sumie lubi? i jako? tam podziwiam. Ot?? mieszkam w Krk obecnie, i Kr?lika miewam okazj? s?ucha? w r??nych zestawieniach. ?eby si? za bardzo nie rozpisywa? podam przyk??d z zesz?orocznego festiwalu jazzowego w Piwnicy, gdzie dzie? po dniu ogl?da?em Kr?lika i Radulca. Ot?? po Kr?liku zosta?o tylko wspomnienie jego karko?omnych umiej?tno?ci technicznych, kt?rych - MSZ - Jacek nadu?ywa?. Ale to tylko moje zdanie. Natomiast Radulec to chodz?ca muzyka. Nieziemskie wyczucie, sprawno??, uwaga na scenie. Jednym zdaniem - Kr?lik gra? WSZYSTKIE d?wi?ki na gitarze, a Radulec tylko te, co trzeba.... :twisted: .

Po czwarte primo: ja rozumiem, ?e nastoletnie dziewcz? zapatrzone w Com? nudzi si? podczas koncertu Taj Mahala. Pewnie jak ja mia?bym dzi? 15 lat, to te? bym wola? jaki? prosty czad.
Tylko po co takie opinie cytowa? na forum bluesowym ?

Po pi?te primo: ja to w?a?nie s?ucha?em Perfectu jak mia?em 10, 15 lat. Ale teraz po prostu ogl?dam koncerty i bez podzia?u na gatunki, jako? tam oceniam. A ?e Perfect widuj? ostatnio do?? cz?sto, tym wi?kszy mam materia? por?wnawczy. No i kurde, pe?en szacun. Bo pi?knie ch?opoki graj?. I ciesz? si?, ?e w miejscu Ho?dysa stoi Kozakiewicz. Zawodowa kapela. Zazdroszcz? Piotrkowi Urbankowi.

No Tatu?. Tak my se pogadali, bez obrazy, ofkorz. Ale zadam jeszcze z?o?liwe pytanie pomocnicze: gdyby Kozakiewicz poszed? na wczesn? emerytur? pomostow?, i Markowski w jego miejsce zatrudni? Kr?lika, to co ? Kr?lik by ju? nie by? taki dobry ?

:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: ojciec » lipca 31, 2006, 10:46 am

No coz, i tak oto "Krolik ktrego wyciagnalem z kapelusza",stal sie bezduszna maszyna wypluwajaca kaskady dzwiekow ze swojej szatanskiej gitary.Chce Ci powiedziec ze tez mieszkam blisko Krakowa i mialem przyjemnosc podziwiac Jacka w przeroznych skladach ,jezeli uwazasz ze np u Turna?a ow gra jakies niepotrzebne dzwieki to coz zycze dalszego dobrego samopoczucia. Z drugiej strony dzieki ci ze odkryles moje metafizyczne zdolnosci i bieglosc w wyciaganiu krolikow z kapeluszy,moze zajme sie tym zawodowo i troche grosza utluke ,kazdy grosz sie przyda.

15 letnia dziewczyna w Come zapatrzona nie jest,miala okazje pierwszy raz ich slyszec i po prostu z calego zestwu artystow oni najbardziej jej sie podobali.Zapatrzona jest w Abraxas ,Riverside i wielu wielu innych i nie mozna jej tego zabronic ze akurat Perfect niespecjalnie ja bierze,a forum nie jest bluesowe gdyz o ile potrafie czytac nazywa sie "Okolice bluesa"a to juz pojecie baaardzo szerokie.Przepraszam za moj "nietakt "ze sie osmielilem na forum pisac o czyms innym niz blues ,ale wiele postow ktore tu czytalem nie traktuja wylacznie o bluesie, wiec nie jestem osamotnionym "gburem"

Perfect z Krolikiem ,bylby dla mnie po prostu Perfectem z Krolikiem i niczym innym zapewniam Cie.Natomiast Ty, pewnie pokochalbys Jacka calym sercem i zaliczyl go nie tylko do czolowki ale do super ekstraklasy w rankingu wszechczasow.

z powazaniem i bez urazy ,przeca to tylko zabawa!
ojciec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 50
Rejestracja: marca 26, 2006, 8:58 pm
Lokalizacja: miechow

Postautor: ojciec » lipca 31, 2006, 10:57 am

Acha i jeszcze prosze Cie uwierz mi na slowo ,ze nie mam zwyczaju oceniac muzyki na podstawie umiejetnosci technicznych poszczegolnych muzykow
Muzyka jest tak subtelna dziedzina dzialalnosci ze naprawde trudno ocenic kto jest lepszy a kto gorszy,to nie wyscigi konne,lub jakas inna forma wspolzawodnictwa.
ojciec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 50
Rejestracja: marca 26, 2006, 8:58 pm
Lokalizacja: miechow

Postautor: Basman » lipca 31, 2006, 11:04 am

Tak Tatu?, masz racj?. Pokocham Kr?lika jak si? za?apie do Perfectu, czego zreszt? mu ?ycz?, bo mia?by dobrze p?atne d?oby. Nie ?ycz? mu d?ob?w z Ich Troje, bo kilku znajomk?w gra?o, i Micha? s?abo p?aci. A Radul jest cienias, bo przez dwana?cie lat gra? kujawiaki w Sutce Baflera. Nie m?wi?c ju? o Wandzie i Bandzie. Ale w?a?nie za sol?k? w TAKIM TANGU go podziwiam. Taka emocja w kilku prostych d?wi?kach.....

:twisted:


I tym ponurym stwierdzeniem spuszczam zas?on? milczenia gdy? ?miem twierdzi?, ?e dalsza dysputa na tym poziomie jest niepotrzebna.

Ale jeszcze troch? si? poducz? i mo?e wtedy.

Dobranoc.


A, jeszcze chcia?em doda?, ?e Jacka bardzo ceni? za pierwsz? p?yt? Steczkowskiej. Z tym mi si? kojarzy Kr?liczy charakter rozpoznawalny. Bo u Turnaua to jest po prostu zawodowe granie.
Ostatnio zmieniony lipca 31, 2006, 11:19 am przez Basman, łącznie zmieniany 4 razy
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: derf » lipca 31, 2006, 11:11 am

Taj Mahal kolejny gigant kt?rego mia?em przyjemno?? zobaczy? i us?ysze?. Tak niewielu ju? nam zosta?o tych kt?rzy s? kwintesencj? tej muzyki , dzi?ki kt?rym ewaluuje ona odkrywaj?c przed nami co n?? nowe pok?ady d?wi?k?w zaczerpni?tych z wydawa?o by si? zupe?nie innych obcych dla bluesa rejon?w muzycznych.
Istny magik wielki muzyk i dla mnie osobi?cie posta? ponadczasowa !!!
Zupe?nie genialny koncert wprawi? w os?upienie wiele os?b i pokaza? jak si? powinno gra? w trio ! Dla mnie dodatkowym osobistym wydarzeniem by? fakt , i? mog?em przez moment znale?? sie obok wielkiego Taj Mahala siedz?cego ju? w busie , zamieniaj?c z nim par? s??w w trakcie kiedy umieszcza? na ok?adce ostatniego numeru Twojego Bluesa autograf , przez co nasz rodzimy rodzynek w kategorii "pismo bluesowe" osi?gn?? warto?? znacznie przewy?szaj?c? cen? nominaln?.
Jak s?dz? podziela moje zdanie oraz wielu innych tr?jka naszych muzyk?w kt?rzy mieli zaszczyt zagra? na bis obok mistrza ,S. Riedel , A. Otr?ba oraz J. Styczy?ski kt?ry to bardzo zgrabnym solem zako?czy? koncert mistrza.

pozdrawiam serdecznie

P.S. Wielkie s?owa uznania nale?? si? dla wszystkich pomys?odawc?w przeniesienia koncertu Taj Mahal na Tyski festival , jak r?wnie? osobie A.Antosiewicza za ca?okszta?t , firmie FOTIS za doskona?e nag?o?nienie ca?o?ci.
derf
 

Postautor: ojciec » lipca 31, 2006, 11:17 am

HOWG!!!
ojciec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 50
Rejestracja: marca 26, 2006, 8:58 pm
Lokalizacja: miechow

Postautor: Janusz M. » lipca 31, 2006, 11:59 am

Jarek,zgadzam si? ztob?.A teraz wyobra? sobie sytuacj?,wchodzimy z Romkiem za barierki,w drug? stron? wali rzeka ludzi i s?yszymy tekst:a jakie? Tad? Mahal,chu..za.I w czasie koncertu,te? non stop ubywa?o "znawc?w". Ubaw mamy do tej pory,tylko ?al ?e ?yjemy w kraju burak?w,i to nawet nie cukrowych a pastewnych ;-)
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: kiepski » lipca 31, 2006, 12:25 pm

Hej Mordeczki moje kochane poznane na Paprocanach! Wlasnie zladowalem do domu, z ma?ymi przygodami, gdyz bagaze moich znajomych mialy wielki problem zmie?ci? si? do mojego maluszka, lecz po kilku skokach na maske mojej czerwonej strzaly udalo si? wszystko zabrac. Hehehe nieskromnie powiem ze zosta?em za to nagrodzony brawami od wszystkich s?siad?w z sektoru „F” :D
Ale nie o tym prane tutaj prawic. Niesamowita impreza za nami, niesamowity klimat i masa ludzi, kt?rych napotkali?my przechadajac si? po sciezkach paprocanskiego parku. Jestem g??boko poruszony i wierzcie mi ze prawie ze lzami w oczach dziekuje wam za to spotkanie!
Margo-niesamowita istoto,
Siwy-JUNAK forever!
Mickiewicz Jr.-milosniku gitar i wzmacniaczy,
Bartic-ju? wiesz co to je „Afa” po naszymu
Kaniol-o zajebistym glosie
Andrzej R.-cicha wodo
Gerard-intryguj?cy cz?owieku ;)
Mala aleja r??-gadu?o niesamowita
Kora-„ale Ty jeste? fajna, wiesz…” :D:D:D
Anno-bluesmamo
Andrzeju J.-bluestato
Jimmy, Arczi, Dermie, RomanieR, Colossusie, Paranojo – wszyscy jeste?cie niesamowici i dziekuje Temu tam na gorze, ze z??czy? nasze drogi tam na tyskim Festiwalu.
Nie mog? si? ju? doczekac Jimmyway, ?eby znow Was wszystkich zobaczyc!
Uwazajcie na siebie i wracajcie wszyscy szcz??liwie do swoich dom?w! no i meldujcie si? tu na Forum.
Niech Blues b?dzie z Wami!

Kiepski 8)
I've got blues...'Blues from the lowlands'
Awatar użytkownika
kiepski
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 55
Rejestracja: grudnia 13, 2004, 12:31 am
Lokalizacja: RYBNIK

Postautor: marek haga » lipca 31, 2006, 12:30 pm

Janusz M. pisze:s?yszymy tekst:a jakie? Tad? Mahal,chu..za.I w czasie koncertu,te? non stop ubywa?o "znawc?w". Ubaw mamy do tej pory,tylko ?al ?e ?yjemy w kraju burak?w,i to nawet nie cukrowych a pastewnych ;-)


Nie rozumiem. Je?li komu? si? nie podoba to co gra? T.M. to znaczy, ?e jest
burakiem? A mo?e burakiem jest dlatego, ?e z min? znawcy bluesa nie
udawa? emocjonalnych uniesie? pod wp?ywem d?wi?k?w T.M.?

Muzyka jak to sztuka, musi rusza? ludzi bez wzgl?du na ich "poziom
u?wiadomienia", nie tylko "znawc?w tematu". Nie wiem z czego ubaw...
Ale mo?e sedna nie za?apa?em, bo przyznam - nie czyta?em dok?adnie w?tku
od pocz?tku.
MS
Awatar użytkownika
marek haga
bluesman
bluesman
 
Posty: 244
Rejestracja: stycznia 5, 2006, 11:09 am
Lokalizacja: Bjałystok

Postautor: derf » lipca 31, 2006, 12:30 pm

Janusz M. pisze:Jarek,zgadzam si? ztob?.A teraz wyobra? sobie sytuacj?,wchodzimy z Romkiem za barierki,w drug? stron? wali rzeka ludzi i s?yszymy tekst:a jakie? Tad? Mahal,chu..za.


Janusz trudno si? nawet ustosunkowa? do takich sytuacji , ?e juz o polemice z takimi osobami nie wspomn?.
S?ysza?em natomiast opinie paru os?b kt?rym koncert si? nie podoba? , szanuje ich zdanie maj?c na uwadze i? posiadamy r??ne gusta i r??nie postrzegamy muzyk?.
Nadal jednak z uporem maniaka jak mantr? b?d? powtarza? , coraz lepiej dzieje sie muzycznie w naszym kraju !!!
Jest si? z czego cieszy? :)

pozdrawiam serdecznie
derf
 

Postautor: Aneta » lipca 31, 2006, 12:30 pm

To m?j czwarty festiwal....i z roku na rok przyci?ga mnie jeszcze bardziej... cho? ju? pogodzi?am si? z my?la ?e w tym roku nie pojade...a tu prosze....wygra?am bilety:)....wzie?am moja kochan? kumpele i przyby?am do Tych....w pierwszy dzie? czeka?am na COME...musze przyzna?.... zahipnozowa?a mnie ta muzyka...g?os Roguckiego i te jego teksty...jego miotanie sie po scenie...wida? ?e facet robi to co kocha...ta muzyka nim zaw?adn??a...nami te? :) koncert zawodowy...i jeszcze jak ca?y t?um ?piewa? wraz z nim "niczego nie b?dzie ?al" w "leszku ?ukowskim" no co? niesamowitego...obawia?am si? troch? powiedzmy gwiazdorzenia ze strony Roguckiego...ale mile sie zaskoczy?am ....przyszed? zrobi? sobie z nami zdj?cie....porozmawia?... przesympatyczny cz?owiek...mnie omin?? perfect, taj machal no i niestety d?em...ubolewam nad tym bardzo ale bed?c sama( niepe?noletnia:P) z moja kole?ank?.. musia?y?my sie zbiera? o 20 bo dwie godzinki trzeba liczy? na dojazd z Tych do Rudy ?l. :(...no ale c??...ju? za rok kolejny festiwal....

tak sie rozgada?am na temat COMY...ale to by? koncert w moim odczuciu najlepszy (z tych na kt?rych by?am)...na?adowa?am sowje pozytywne baterie i moge czeka? do nast?pnego festiwalu :)
Pozdrawiam i caluje:*
...W ?yciu pi?kne s? tylko chwile...
Aneta
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 18
Rejestracja: września 28, 2004, 7:10 pm
Lokalizacja: Ruda ?l

Postautor: maestro » lipca 31, 2006, 1:54 pm

witam!
pos?ucha?em sobie w Tychach ch?opak?w z Devil Blues...
moje wra?enia? ...czapka z g?owy Panowie!
pozdrawiam!
"...w życiu piękne są tylko chwile..."
maestro
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 112
Rejestracja: sierpnia 26, 2005, 11:09 am
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Postautor: kora » lipca 31, 2006, 3:09 pm

Festiwal przeszed? do historii, a moja dusza ponownie wzbogaci?a si? o nowe doznania muzyczne.
Mam tu przedewszystkim na my?li genialnego Taj Mahala.Wspaniale si? bawi?am przy jego muzyce, gdy ju? nie mia?am si? i nogi odm?wi?y mi pos?usze?stwa ( Zosia szala?a do ko?ca, oj ta kobietka ma kondycj? ) , po?o?y?am si? na trawie, patrzy?am w gwiazdy i s?ucha?am Go, s?ucha?am, s?ucha?am i nie mog?am wyj?? z podziwu i zachwytu, ile werwy, przebojowo?ci i pok?ad?w energii mo?e zmie?ci? si? w osobie jednego cz?owieka. ?a?uj? tylko,?e nie us?ysza?am "Coriny" ale mo?e to i dobrze....bo nie wyobra?am sobie swojej reakcji.........
W mojej pami?ci r?wnie? pozosta? wyst?p Riders?w, nikt si? tak pi?knie nie wydziera jak Ola ?ysiak..wog?le ca?y band jest doskona?y,Mietek Jurecki(bas),Grzesiek Kuks (gitara),i Wiechu Szczerba (b?bny).poprostu rewelacja.......

Ciesz? si?,?e Devil Blues wygrali konkurs,bezsprzecznie byli najlepsi!!!


Festiwal festiwalem, muzyka muzyk?, ale tymi, kt?rzy tworz? klimat ,s? ludzie, a Ci byli poprostu wspaniali.
Pozdrawiam ca?? ekip? z Ko?mina - wszyscy jeste?cie przesympatyczni.( Ma?go? dzi?kuj? )
Dyczkosiu, w Twoim towarzystwie, nawet Hey mi si? podoba?
Paranoja,?wietna Paranoja...pami?tam ?e jeste? w posiadaniu fajnych fotek i szeroko si? do Ciebie u?miecham :D
Margo :wink:
Kiepski :wink:


Nie jestem w stanie wymieni? wszystkich,kt?rym chcia?abym podzi?kowa? za wspania?e towarzystwo i ?wietn? zabaw?. Mam nadziej?,?e wszyscy ca?o i zdrowo wr?cili?cie do dom?w.
Pozdrawiam Was wszystkich :wink:
Ostatnio zmieniony lipca 31, 2006, 6:45 pm przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: P.Szymański » lipca 31, 2006, 3:43 pm

Czy mog? si? zapyta?; co wykona? Taj Mahal? Czy gra? solo, czy z kapel??
Jako? nie mog? dotrze? na jego koncert, widzia?em DVD, mam troch? jego p?yt z r??nych okres?w. Chyba jestem jego fanem...
P.Szymański
blueslover
blueslover
 
Posty: 783
Rejestracja: stycznia 18, 2005, 1:14 pm

Postautor: Basman » lipca 31, 2006, 5:00 pm

kora74 pisze:Mietek G?recki (bas)


Jurecki, Koru?, Jurecki.

:twisted:

Ale si? ciesz?, ?e Taj si? Ciebie tak samo podoba? jak mienie.

:twisted:

Dziadek gra? w trio, z przefajn? sekcj? rytmiczn?, pi?knie brzmi?cym basist? i oszcz?dnym b?bniarzem, gra? g??wnie na gitarce, ale i do klawiszy na chwil? usiad?.

Gienerlanie by?o wszystkiego po troszku, zacz??o si? od bluesa, a potem to i w stron? Afryki si? troszk? pojecha?o, i r??ne takie Kuderowskie skojarzenia :-).
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: StS » lipca 31, 2006, 5:02 pm

W pierwszym dniu festiwalu przyjecha?em tylko na koncert Taj Mahal'a - nie zawiod?em si?, chocia? artysta nie nale?y do moich ulubie?c?w.
Drugiego dnia by?em wcze?niej - chcia?em trafi? na Devil Blues, kt?rym kibicuj? od czasu ich wyst?pu na Gali Bues Top 2005. Lubi? takie granie, gratuluj? im wygranej w konkursie.
W dzisiejszej gazecie Dziennik Zachodni jest artyku? o festiwalu i w nim jest oczywi?cie Devil Blues. Zeskanowa?em i udost?pniam ten artyku? TU, chocia? mam w?tpliwo?ci, czy nie ?ami? prawa.

?wietnie zaprezentowa? si? Bartek ??czycki w sk?adzie Obstawy Prezydenta.

Bardzo spodoba?a mi si? grupa Riders (Mietek Jurecki gra? nie tylko pi?knie, ale r?wnie? bardzo widowiskowo).

Moim zdaniem by?o troch? za g?o?no, chocia? niekt?re zespo?y i ten element mia?y opanowany (Hey).
Ciekawe, jak za rok zagra w Tychach Devil Blues.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Postautor: Jimmy » lipca 31, 2006, 5:40 pm

Witam wszystkich, tym razem ju? cyfrowo :)
Weekend si? sko?czy?, a wraz z nim tyski festiwal. Mimo, ?e wszystko to trwa?o (w moim przypadku) jakie? 48h, to wydarze? i naprawd? mi?ych chwil by?o co nie miara. Niesamowity klimat spotka? z lud?mi bluesa dawa? o sobie zna? niemal w ka?dym zak?tku paproca?skiego festiwalu. Wspaniale, ?e by?o tyle gitar, tyle g?os?w ?piewaj?cych piosenki nie tylko D?emu. Musz? przyzna?, ?e od strony formalnej festiwal sta? na bardzo wysokim poziomie. Czasem tylko jakie? furczenie wydobywa?o si? w "przod?w", ale generalnie my?l?, ?e wszyscy powinni by? zadowoleni z jako?ci brzmie?. A co do samych d?wi?k?w to musz? przyzna?, ?e by?o kilka moment?w :] Fajne, ?e ju? sam konkurs sta? na wysokim poziomie i przyni?s? mi?ych chwil w promieniach s?o?ca. Ja r?wnie? bardzo si? ciesz?, ?e to Devil Blues wygra?o konkurs bo to naprawd? fajne granie i nale?a?o si? chopom ;). Tak jak niestety przeczuwa?em tylko cz??? wyst?pie? do mnie trafi?a. Nie wiem czemu, ale nie umiem przekona? si? do Comy. Fajne to mo?e, ale c??, mo?e ja za stary na to jestem :P
Perfect wiadomo, sw?j poziom maj? i na szcz??cie nie schodz? ni?ej ;) (co ja mog? zrobi?, ?e ze mnie najpierw rockandrolowiec).
Taj Mahal. Tak i tu zaczyna si? dla mnie problem. Zapewne wyjd? na durnia, ale co mi tam ;) Mo?ecie mnie nazwa? ignorantem, ale mnie gwiazda wieczoru nie przekona?a niestety. Wydawa?o mi si? ci?gle, ?e to wszystko jest jakie? takie na "odwal si?". Z numeru na numer zesp?? si? co prawda rozkr?ca? i wida? by?o, ?e stawianie pana Taj Mahala obok B.B. Kinga nie jest przypadkiem, ale jednak magia, na kt?r? czeka?em nie zaiskrzy?a. To na pewno oczekiwania jakie pok?ada?em w tym koncercie... Lepiej nie liczy?, bo rozczarowanie boli...
Drugi dzionek rozpocz??em do?? wcze?nie, za spraw? wyjca, kt?remu wydawa?o si?, ?e ?piewa ;) (to te? ma sw?j klimat ;))
Koncert Hey przeszed? "obok mnie", za to podoba? si? bardzo Dominice, wi?c wspomn? tylko o tym, ?e publiczno?? ostro szala?a :) Obstawa da?a wspania?y wyst?p!!! W zasadzie mog? powiedzie?, ?e dopiero wtedy "poczu?em bluesa". Estep i Bart i ekipa da?a mi naprawd? sporo pozytywnej energii i za to chcia?em z tego miejsca im podzi?kowa? ;)
Koncert Cree uwa?am za najlepszy koncert festiwalu :) cho? niesprawiedliwym by?oby nie odnotowa? wyst?pu D?emu, ale D?em to D?em i si? nie ma co rozpisywa? ;) Bardzo lubi? "gitar?" Bastka. ?wietnie zagrane!
Na koniec trzeba mi jeszcze napisa?, czy opisa? t? drug? magiczn? cz??? festiwalu, kt?ra toczy?a si? gor?co na drugim torze, wi?c spotkanie z Wami. Bardzo si? ciesz?, ?e mog?em wszystkich pozna?. Do ko?ca ?ycia pozostanie mi obrazek wyskakuj?cego z busika Andrzejka z Ani? i ?ciskaj?cymi mnie nim dane mi by?o si? przedstawi? ;) Dobrze mie? przyjaci?? w ca?ej Polsce.
Dzi?kuj? i pozdrawiam...
Awatar użytkownika
Jimmy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6279
Rejestracja: września 14, 2005, 5:26 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postautor: kora » lipca 31, 2006, 6:46 pm

Basman pisze:
Jurecki, Koru?, Jurecki.



Ale i tak wiadomo o kogo chodzi he he, ale sorki, jeszcze nie douczona jestem :wink:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Basman » lipca 31, 2006, 7:10 pm

Obrazek

Mo?e gdzie? kto? ma czarne kr??ki sygnowane MECHANIK, czek a?t.

Taka piosenka by?a:

Co? mnie si? zdaje
?e moja Zocha
Ju? mnie nie kocha jak nikt.


Oto Jurecki :-).

www.mieczyslawjurecki.prv.pl

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony lipca 31, 2006, 7:14 pm przez Basman, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: alojz keta » lipca 31, 2006, 7:12 pm

kr?tko o tym co widzia?em:
dzie? pierwszy:

Coma - zawodowo / szanuj? za poziom cho? to nie moja bajka/

Perfekt - "dziadki" pokazali ?e s? jak wino /szczeg?lnie Kozak/ im starsi tym lepsi, pa?eru mo?e im pozazdro?ci? niejeden m?ody zesp?? i tu ma?a dygresja do Ho?dysa: Zbysiu fajnie piszesz swoje felietony ale przesta? pieprzy? : "... kiedy istnia? zesp?? Perfekt..." Perfekt istnieje i ma si? dobrze, nie wierzysz id? na koncert.

Taj Mahal - duuuuu?y kawa?ek stylowego bluesa, nie jest to mo?e m?j ulubiony wykonawca ale wielki szacoon za dokonania, humor i energi? na scenie

dzie? drugi:

Paradox - fajnie by?o zobaczy? Partyzanta po latach

Obstawa Prezydenta - forma jak nigdy, Estep jak zwykle na najwy?szych obrotach wokalno - tanecznych, graniem Hetmana ju? nieraz si? zachwyca?em publicznie, w tym miejscu sw?j zachwyt tylko potwierdz?, pozdrawiam te? moj? ulubion? sekcj? rytmiczn? no i Bart, kt?ry wyczarowa? takie d?wi?ki z harmonijki ?e ... powala?o!!!

Riders - jak pisa? Czesiek najwi?kszy chyba g?os kobiecy na polskiej estradzie bluesowej i nie tylko. Pisz? "chyba" bo nie s?ysza?em jeszcze na ?ywca Bluesly :wink: Poza tym jak zwykle ogie?, energia atomowa i ?a?uj? ?e jako? nie mog? naby? ich p?yty w tym sk?adzie ...
Na wszelki wypadek r?wnie? dodam ?e ani Ola ani Bluesly to nie moja rodzina :wink:

Hey - c??, bigos by? niez?y ...

Cree - ca?kowite zaskoczenie/ dla mnie/. Nigdy specjalnie nie kr?ci?o mnie to co robi? ten zesp??, mo?e akurat nie czu?em ich klimatu. Wczoraj mnie zachwycili od pierwszego do ostatniego d?wi?ku :shock: Jeden z najlepszych koncert?w jaki s?ysza?em na wszystkich fetiwalach im. R.R

D?em - oczywi?cie jak najbardziej, musi by?!!!

Je?li chodzi o wyniki konkursu to nie b?d? marudzi?, stawia?em na Devil Blues, nale?a?o im si?.
Du?e brawa dla ekipy akustycznej, to by?o TO!

Pozdr?wka dla wszystkich

Aha, Basman i Ojciec mylicie si? obaj i cho?by?cie si? pozabijali nie macie racji. Najlepszym polskim gitarzyst? by?, jest i na wieki b?dzie
PAN WITEK Z ATLANTYDY

blu?ciski
Awatar użytkownika
alojz keta
bluesman
bluesman
 
Posty: 340
Rejestracja: lutego 26, 2005, 9:02 am
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: Basman » lipca 31, 2006, 7:18 pm

Alojz, ja si? nie myl?.

Mia?em przyjemno?? pozna? Pana Witka, jak byli?my z Arkiem Zawili?skim na OPPie ze 3 lata temu.

Szli?my z Bartkiem Kalinowskim do strasznej knajpy, gdzie by?o 30 telewizor?w i ludzie ogl?dalki wy?cigi ps?w i je obstawiali, i spotkali?my Pana Witka.

A ?e Pan Witek ma w repertuarze POKEMONY autorstwa Bartka, no to go zwin?lim na browara.

Oj, bardzo zabawne dwie godziny prze?ylim.

Ale Pan Witek jest Artyst? i Showmanem.

Po za tym ja si? nie myl? podw?jnie, bo nigdzie nie napisa?em, ?e jest w Polszce albo gdzie indziej jakikolwiek najlepszy gitarzysta.

:twisted:
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

Postautor: alojz keta » lipca 31, 2006, 7:32 pm

fakt, nie mylisz si?

ale co do Pana Witka to JA mam racj? :D
Awatar użytkownika
alojz keta
bluesman
bluesman
 
Posty: 340
Rejestracja: lutego 26, 2005, 9:02 am
Lokalizacja: Miko??w

Postautor: Czesiek » lipca 31, 2006, 7:39 pm

:) haha Alojz nie rozrabiaj znowu..... nie daj Bog znowu kogos obrazisz a potem dostanie sie znowu wiesz komu .. nie wiedziec dlaczego :) :) Pozdr Basman
Czesiek
blueslover
blueslover
 
Posty: 446
Rejestracja: sierpnia 10, 2005, 10:01 am

Postautor: margo » lipca 31, 2006, 7:57 pm

Dopiero przed chwil? dotar?am szcz??liwie do domu
tym Forumoiczom, kt?rych ju? jaki? czas znam bardzo dzi?kuj? za przemi?e towarzystwo od pocz?tku
Jerzykom bardzo dzi?kuj? za serce i ciep?o, kt?rego starcza dla nas wszystkich
Kaniolom, Ko?minowi ca?emu, RomanomR, Barticowi, Dynamkowi, Korci, Arcziemu i Dyczkosi jestem ogromnie wdzi?czna za to, ?e postarali si? by u?miech nie schodzi? z moich ust
mia?am te? niew?tpliw? przyjemno?? pozna? kolejnych ?wietnych ludzi: Mickiewicza Jr, Kiepskiego, Jimmiego, Ma?? Alej? R?? (tyle razy si? mija?y?my wcze?niej hehe)
pozdrawiam gor?co Derfa, Colossusa i Paranoj?, a przede wszystkim Agatk? W. i Wojskowego, z kt?rymi nie uda?o mi si? po?egna?
r?wnie? Vidze, jej przyjaci??ce i Maciusiowi bardzo dzi?kuj? za wspania?y pi?tkowy wiecz?r (bardzo ciekawa jestem wynik?w sesji zdj?ciowej ;))
czas na kr?tkie om?wienie strony muzycznej Festiwalu
Gratuluj? zespo?owi Devil Blues wygrania konkursu gdy? bardzo ch?opc?w lubi? i uwa?nie b?d? ?ledzi? ich poczynania; brakowa?o mi Highwayk?w ale c??; podobnie jak kto? z przedm?wc?w nie rozumiem umiejscowienia O?ci w zespo?ach konkursowych - oczywi?cie bardzo szanuj? muzyk?w, ale przecie? ich poziom jest znany nam wszystkim od wielu lat; Coma - nie trafia do mnie; Perfect - nie s?ucha?am; po Taj Mahalu spodziewa?am si? wi?cej, nie porwa? mnie cho? oczywi?cie nie mo?na uj?? mu klasy; Obstawa zagra?a ?wietnie; Ridersi r?wnie?; przy Hey'u bawi?am si? rewelacyjnie a Cree i D?em absolutnie nie zawiedli moich oczekiwa?.
Dzi?kuj? organizatorom, zespo?om i Wam, kochani za te ?wietne chwile i ju? od dzisiaj czekam z ut?sknieniem na IX edycj? Festwalu "Ku Przestrodze"
Gov't Mule fanie - czemu nie doczeka?am si? spotkania?

?yjcie w zgodzie z ptakami
Ostatnio zmieniony sierpnia 1, 2006, 7:16 am przez margo, łącznie zmieniany 1 raz
Małgorzata teraz Jastrzębska
Awatar użytkownika
margo
Child In Time
Child In Time
 
Posty: 3814
Rejestracja: lipca 6, 2005, 10:11 am

Postautor: Janusz M. » lipca 31, 2006, 9:06 pm

marek haga pisze:
Janusz M. pisze:s?yszymy tekst:a jakie? Tad? Mahal,chu..za.I w czasie koncertu,te? non stop ubywa?o "znawc?w". Ubaw mamy do tej pory,tylko ?al ?e ?yjemy w kraju burak?w,i to nawet nie cukrowych a pastewnych ;-)


Nie rozumiem. Je?li komu? si? nie podoba to co gra? T.M. to znaczy, ?e jest
burakiem? A mo?e burakiem jest dlatego, ?e z min? znawcy bluesa nie
udawa? emocjonalnych uniesie? pod wp?ywem d?wi?k?w T.M.?

Muzyka jak to sztuka, musi rusza? ludzi bez wzgl?du na ich "poziom
u?wiadomienia", nie tylko "znawc?w tematu". Nie wiem z czego ubaw...
Ale mo?e sedna nie za?apa?em, bo przyznam - nie czyta?em dok?adnie w?tku
od pocz?tku.

Kr?ciutko,w celu wyja?nienia.Je?li kto? pos?ucha? i powiedzia?by,to,co powiedzia?,to w porz?dku.Jego prawo,jego gust.Ale je?eli przed wys?uchaniem cho?by jednego utworu,m?wi to co zacytowa?em,to dla mnie jest burakiem i tyle.
Uchodzić za idiotę w oczach kretyna-rozkosz dla smakosza :-D
Janusz M.
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1159
Rejestracja: stycznia 13, 2005, 12:28 am
Lokalizacja: Sląsk

Postautor: Basman » lipca 31, 2006, 9:53 pm

Czesiek pisze::) haha Alojz nie rozrabiaj znowu..... nie daj Bog znowu kogos obrazisz a potem dostanie sie znowu wiesz komu .. nie wiedziec dlaczego :) :) Pozdr Basman


Ja si? tak ?atwo nie obra?am.

Rozrabiaj, Alojz :twisted: .
Awatar użytkownika
Basman
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1174
Rejestracja: kwietnia 19, 2004, 9:52 am

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 361 gości