XXXVIII RAWA BLUES 2018

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

XXXVIII RAWA BLUES 2018

Postautor: Dziadek Władek » stycznia 19, 2018, 9:10 pm

Organizatorzy finalizują już skład tegorocznej Rawy. Podobnie jak w latach ubiegłych, przygotowania rozpoczynają się od rekrutacji Artystów, którzy chcieliby zagrać na największym bluesowym festiwalu pod dachem. Jak co roku, artyści grający szeroko rozumianego bluesa mogą nadsyłać swoje materiały promocyjne, spośród których Rada Artystyczna w składzie: Irek Dudek - dyrektor Rawy Blues, Jan Chojnacki, Ryszard Gloger, Marek Jakubowski oraz Łukasz Kobiela wybierze wykonawców na Dużą i Małą Scenę.

Na materiały (nagrania + krótkie bio) Organizatorzy festiwalu czekają do 31 marca 2018.

W tym roku zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną, za pomocą specjalnego formularza zgłoszeniowego, dostępnego pod adresem: https://rawablues.com/pl/rekrutacja.
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: XXXVIII RAWA BLUES 2018

Postautor: Felix » stycznia 23, 2018, 4:29 pm

Dziadek Władek pisze:W tym roku zgłoszenia należy nadsyłać wyłącznie drogą elektroniczną
.

I słusznie szkoda papieru, kosztów przesyłki, a Irkowi Dudkowi nie będzie zaśmiecana skrzynka pocztowa :D
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XXXVIII RAWA BLUES 2018

Postautor: Electric Muddy » kwietnia 17, 2018, 11:03 am

Ogłoszono artystów na małą i dużą scenę:
Niemal 90 artystów – w tym z USA, Australii, Wielkiej Brytanii, Francji i Niemiec – nadesłało swoje muzyczne propozycje na tegoroczną edycję Rawa Blues Festival. 6 kwietnia zebrała się festiwalowa Rada Artystyczna w składzie: Irek Dudek, Jan Chojnacki, Ryszard Gloger, Marek Jakubowski i Łukasz Kobiela. Po kilkugodzinnych przesłuchaniach i obradach – klamka zapadła! Na Dużej Scenie zagrają: Cotton Wing, Makar & Children Of The Corn, Kraków Street Band, Wicked Heads oraz włoski zespół Wild Meg & The Mellow Cats (to pierwsza kapela z Półwyspu Apenińskiego, który wystąpi na Rawie Blues!).
Natomiast na festiwalowej Małej Scenie swoje umiejętności zaprezentują: Blackberry Brothers, Black Pin, Blueshift, KSW 4 Blues, My z Delty, Teksasy. Gratulujemy laureatom! Do zobaczenia we wrześniu w katowickim “Spodku”. Kolejne ogłoszenia wkrótce
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: XXXVIII RAWA BLUES 2018

Postautor: Electric Muddy » kwietnia 25, 2018, 11:47 am

Ogłoszono wykonawców, którzy wystąpią w NOSPRZ-e
Oficjalnie: Marcia Ball gwiazdą koncertu w NOSPR podczas 38 Rawa Blues Festival! :D Pianistka i wokalistka z Teksasu, wielokrotna laureatka Blues Music Awards, mająca również na koncie cztery nominacje do nagrody Grammy wystąpi w Katowicach 28 września.
Na scenie sali koncertowej NOSPR także brytyjsko - amerykański duet akustyczny Martin Harley & Daniel Kimbro
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: XXXVIII RAWA BLUES 2018

Postautor: Electric Muddy » maja 7, 2018, 11:09 am

Dzisiaj będzie znany pełny skład tegorocznej Rawy. Póki co wiadomo, że wystąpi min. Tinsley Ellis, który po prawdziwi warsztaty gitarowe.
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Re: XXXVIII RAWA BLUES 2018

Postautor: Dziadek Władek » maja 7, 2018, 1:04 pm

No i Robert Cray znów wystąpi :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: XXXVIII RAWA BLUES 2018

Postautor: Felix » października 14, 2018, 10:46 am

RAWA BLUES FESTIVAL – konkurs na malej scenie - moim okiem.

Z wielkimi nadziejami, co do koncertu na małej jak i dużej scenie przybyłem przed jedenastą. Około dwunastej ruszył konkurs na małej scenie, który to miałem przyjemność oceniać, jako jeden z czterech Jurorów. Fanów Bluesa jak w poprzednim roku nie było na początku za dużo jednak z czasem przybywało Ich lawinowo. W zasadzie to mógłbym się odnieść do recenzji każdego występującego zespołu. W mojej opinii odniosę się, więc co do niektórych wykonawców, tych, którzy zwrócili moją uwagę. W niektórych opiniach znawców Bluesa zgadzam się w zupełności, w niektórych mniej. Początek był dla mnie straszny, prawie jak zima we wrześniu. Zespół Herkonen, to jakaś kpina czy żart z wcześniejszej eliminacji, w której udział wzięło, jak zasięgnąłem języka, około osiemdziesięciu wykonawców. Wydawało się, że wśród tylu kapel będzie ostra konkurencja i wypłyną same „rodzynki”. A tu taka „.siara” ! Jedynym fachowcem w tej kapeli był basista, który przebijał na głowę pozostałych wykonawców. Będę kontynuował, więc od tych kapel, które przykuły uwagę moją i pozostałych Jurorów, jako te najlepsze. Dopóki nie wystąpił KSW4 Blues, w naszych jurorskich rankingach prym wiódł zespół ze Szczecina "My z Delty”. Oryginalność tekstów, dobra aranżacja, ciekawe instrumentarium, dobry vocal, całkiem niezły kontakt z publicznością, wśród których znalazło się ukulele, a zamiast gitary basowej była Tuba. Przypominało to chwilami orleańskie orkiestry bluesowe. Wyróżniał się w składzie tej kapeli harmonijkarz – dałbym mu wyróżnienie, jako najlepszego w tym fachu spośród wszystkich konkursowych harmonijkarzy, ale niestety regulamin nie przewidywał takiego wyróżnienia. A szkoda, może w przyszłości organizatorzy dadzą taką możliwość nagradzania. Zespół godzien finału. Potem było już tylko średnio mniej lub więcej zagrane, aż do chwili, w której wystąpił KSW4. Chłopaki z Bytomia i Gliwic przebili się zdecydowanie ponad przeciętność pozostałych kapel. Zaskoczyła mnie oryginalność Ich występu, w tym ilość tzw. Bluesa w Bluesie, teksty (po polsku), dobrze dopracowana aranżacja, świetny kontakt z publicznością, który to można było poczuć po aplauzie z coraz liczniejszym gremium fanów Bluesa. W załączniku jeden z utworów, który miałem okazję nagrać. Wybaczcie za nie najlepszy dźwięk, ale na małej scenie jak wszyscy wiedzą jest on dość specyficzny. Konkurs miał też swoje prawa ! Dwudziestominutowy występ był rygorystycznie przestrzegany. Do czasu wykonania zaliczono również czas na podłączenie się do nagłośnienia. W końcówce konkursu nastąpiło jakieś dziwne przyspieszenie od strony organizatorów. W tym przykładzie wykonanie ponad siedmiominutowego utworu (liczne solóweczki gitarowe) nie „wyszło na zdrowie” jednej z występujących w konkursie kapel i po dwóch utworach musieli niestety zejść ze sceny. KSW4 Blues też mógłby zagrać kolejny utwór, ale Pan inspicjent nie dawał za wygraną. Powetował jednak nam tę stratę występ KSW4 Blues na dużej scenie, jako laureata tegorocznych zmagań. Trzecim w kolejności zespołem, który zwrócił moją uwagę był BlackBerry Brothers. Kapela z Dolnego Śląska przedstawiła kawał solidnej muzy, dopracowane aranże, świetna technika poszczególnych muzyków. Choć wszystkie „kawałki” zaśpiewane po angielsku, zespół mógł się podobać. Decyzja końcowa Jurorów na czele z Markiem “Makaronem” Motyką była jednomyślna. Wygrał KSW4 Blues. Gratuluję :)


Obrazek
Felix - (Rockomotive, Old Wave)
Awatar użytkownika
Felix
bluesman
bluesman
 
Posty: 316
Rejestracja: grudnia 8, 2009, 11:27 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: XXXVIII RAWA BLUES 2018

Postautor: R&B » października 15, 2018, 1:26 pm

I co było dalej na Festiwalu?
Acha, jakie korzyści będzie miał (ma) z tego zwycięstwa KSW4 Blues ?
R&B
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 110
Rejestracja: kwietnia 28, 2016, 9:05 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 147 gości