Puławskie Lato Bluesowe (16-20 sierpnia)

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Puławskie Lato Bluesowe (16-20 sierpnia)

Postautor: POK Dom Chemika » lipca 27, 2016, 7:37 am

Wielbiciele bluesa mogą w tym roku poczuć się docenieni. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy 5 dni bogatych w muzyczne wydarzenia. W ramach Puławskiego Lata Bluesowego odbędą się m.in. jubileuszowe X Letnie Warsztaty Bluesowe, Pulavian Blues Festival oraz IV Przegląd Zespołów Bluesowych. Do tego koncert legendarnej grupy SBB, występ zespołu KARASIEWICZ POWER SET oraz nieodzowne jam session w Klubie SMOK! To wszystko od 16 do 20 sierpnia.

17 sierpnia, godz. 20.00 "SMOK" Koncert zespołu KARASIEWICZ POWER SET - 25 zł

18 sierpnia, godz. 17.00, sala widowiskowa - IV Przegląd Zespołów Bluesowych, wstęp wolny

18 sierpnia, godz. 20.00, Klub "SMOK" - Koncert FINAŁOWY IV Przeglądu Zespołów Bluesowych – 10 zł

19 sierpnia, godz. 19.00, sala widowiskowa - Koncert legendarnego, polskiego zespołu bluesowo-rockowego SBB - 60 zł
20 sierpnia, godz. 20.00 - Klub SMOK- Koncert Finałowy X Letnich Warsztatów Bluesowych - 15 zł

KARNET na wszystkie Festiwalowe koncerty – 80 zł

UWAGA! Zgłoszenia do udziału w IV Przeglądzie Zespołów Bluesowych oraz zapisy na X Letnie Warsztaty Bluesowe przyjmujemy do końca lipca.

Chcesz wiedzieć więcej?

Strona Puławskiego Lata Bluesowego

https://www.domchemika.pl/pulawskie-lato-bluesowe.html

Wydarzenie na Facebooku

https://www.facebook.com/events/1709067386036900/
POK Dom Chemika
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 12
Rejestracja: czerwca 13, 2014, 7:53 am

Re: Puławskie Lato Bluesowe (16-20 sierpnia)

Postautor: R&B » sierpnia 1, 2016, 10:58 am

Wszystko w porządku, że będą koncerty SBB i Karasiewicza, ale dlaczego pod hasłem blues? Rzeczywiście w tych Puławach bluesfani są tak durni, że można im robić wodę z mózgu?
Tak na marginesie - to smutne, że w Polsce nie ma wykonawców bluesowych, których można byłoby zaprezentować puławskiej widowni.
R&B
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 110
Rejestracja: kwietnia 28, 2016, 9:05 am

Re: Puławskie Lato Bluesowe (16-20 sierpnia)

Postautor: Dziadek Władek » sierpnia 1, 2016, 11:48 am

A jakiż organizator by się przejmował tymi kilku(nastoma?) "bluesfanami"? ;)
Tym bardziej, że dla tzw. szerokich mas społecznych wzorcem bluesa nadal jest "Whisky" Dżemu... 8) :twisted:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Puławskie Lato Bluesowe (16-20 sierpnia)

Postautor: KROPLA72 » sierpnia 1, 2016, 6:07 pm

jak mawiał R. Wilhelmi w serialu Alternatywy 4.... liczy się zamiar (jak mawiał towarzysz Sofronow).
Ja bym się cieszył jak SBB przyjechałoby do mojego miasta !!! a nazwa festiwalu to drugorzędna sprawa :D
KROPLA72
blueslover
blueslover
 
Posty: 417
Rejestracja: czerwca 28, 2012, 2:19 pm
Lokalizacja: mazowsze

Re: Puławskie Lato Bluesowe (16-20 sierpnia)

Postautor: rocken » sierpnia 2, 2016, 10:05 am

R&B pisze:Wszystko w porządku, że będą koncerty SBB i Karasiewicza, ale dlaczego pod hasłem blues? Rzeczywiście w tych Puławach bluesfani są tak durni, że można im robić wodę z mózgu?
Tak na marginesie - to smutne, że w Polsce nie ma wykonawców bluesowych, których można byłoby zaprezentować puławskiej widowni.

Być może Jan Gałach nie miał wolnego terminu lub organizatorzy nie znają forumowej zakładki "Postacie Bluesa w Polsce"? 8)
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Puławskie Lato Bluesowe (16-20 sierpnia)

Postautor: B&B » sierpnia 2, 2016, 10:24 am

Przegląd Zespołów Bluesowych zapewne zapewni limit bluesa na te lato ;)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Re: Puławskie Lato Bluesowe (16-20 sierpnia)

Postautor: R&B » sierpnia 2, 2016, 10:40 am

Też cieszyłabym się, gdybym mogła posłuchać SBB. Natomiast co do drugorzędnej sprawy nazwy... Jasne, że nikogo to nie boli. Martyna Jakubowicz w dziesiątkach wywiadów podkreślała, że nie śpiewa bluesa, to samo mówił Dżem, ale dla szerokich mas - jak pisze Dziadek W. - to wzorzec bluesa. Blues Top 2015: wokalistka nr 1 - N. Kwiatkowska ("właściwie to nie wiem, dlaczego kwalifikuje się mnie jako wokalistkę bluesową"- cyt. "Twój Blues" nr 64), itd., itp.... Śmiać się, czy płakać? - jak mawiał tow. Sofronow. Ot, takie skutki uboczne drugorzędności niektórych spraw.
R&B
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 110
Rejestracja: kwietnia 28, 2016, 9:05 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 175 gości

cron