BLUES NAD ODRĄ - Ścinawa 2016

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

BLUES NAD ODRĄ - Ścinawa 2016

Postautor: lech » lipca 8, 2016, 8:03 am

Tu powinien być każdy kto kocha bluesa
Obrazek
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: BLUES NAD ODRĄ - Ścinawa 2016

Postautor: bluesjanex » lipca 18, 2016, 12:49 am

Cisza , cisza-jakoś nikt jeszcze na Forum nie zabrał głosu na temat Festiwalu BnO Ścinawa 2016.Minął dzień.
Żeby nie było-to są moje osobiste opinie i nie każdy musi się z tym zgodzić!Na początek konkurs Amatorskich Zespołów Bluesowych.Definicja ta niesie w sobie duże niespodzianki.Oprócz młodych zespołów na scenie grają starzy bywalcy wszystkich festiwali w kraju.Specjalnie napisałem wszystkich , bo ze sceny brzmiały czasami nuty rodem z Bollywood.Kto był , ten wie o co chodzi.Dochodzimyn do sedna-festiwal bluesowy to przegląd szerokiej gamy muzyki w którym bluesa gra sie chyba najmniej.Oczywiście werdykt Jury bez dyskusji-i słusznie!! 5 Rano!!
Może dla przypomnienia zorganizować trzeba jakiś festiwal pod hasłem-gramy tylko 12 taktów i 3 akordy!Korzenie!!Ale to dla ortodoksów.Czas biegnie do przodu szybko i definicje nie nadążają.
Paulina Lenda & Kruki-grają i śpiewają-po prostu!Rubens Band?-także grają i śpiewaja i maja na dodatek akordeon!!
2 dzień zaczęło nam się na rapowo.Chuck Frazier- ciemnoskóry muzyk z imponującym kucykiem na tle bezwłosowej głowy.Szeroko zapowiadany.Troche porwał motocyklistów pod scene.Rytmiczne piosenki , a w każdej sekwencja rapowana musiała być.2 numery Jimiego Hendrixa , zaczęły sie po hendrikowsku-a w środku numeru wstawki długie rapowane-jakoś bynajmniej mi nie trafia .Zacząłem nucić Woodo Chilli, a tutaj leci ostro z rapem.Gdzie blues ?-a w nazwie festiwalu.Czas na Beatę Kossowska.Mistrzyni harmonijki , demon szybkości po kanałach harpa.To prawda!Nie bardzo jeszcze zgrana z zespołem rodem z dawnego NRD.
Ale swoja klasę pokazała.Dobór repertuaru odstawał od pojęcia bluesa , ale posłuchać warto!!Beata!!-graj bluesa, a bedziesz I Damą światowego bluesa-bo i śpiewasz także cudnie!Choreograficznie tez fajnie popatrzeć!Po Beacie Kossowskiej i jaj kapeli Blue Airtrain(czy jakoś tak) czas na JJ Band. A w składzie Bartosz Łęczycki-nasz krajowy mistrz harmonijki.Może pomysł niezbyt dobry-dwie tuzy harpa , zaraz po sobie. Ale to inne granie.JJ to klasa sama w sobie.Jest wszystko co do nuty.Swietna gitara i wokal Jacka Jagusia, nie dominująca , ale piekna harmonijka Bartka Łęczyckiego, świetne basy Andrzeja Stagraczyńskiego, klawisze Piotra Michalaka, a w zastepstwie Barka Niebieleckiego -młody perkusista i dzielnie dawał rade (zapomniałem nazwiska-sorry)-to jest magia , spektakl czarujący muzyka właśnie w dużej mierze bluesową.Duże brawa.I mimo że akurat ten repertuar jest znany, to z przyjemnością posłucham następny raz!Fajny pomysł żeby na koniec grania JJ Band zaprosić gitarzystę ze Zdrowej Wody-taki jam session.Ostro było.
I gwiazda wieczoru na zakończenie-ZDROWA WODA!!Fajne numery z nowej płyty W tunelu.Nieśmiertelne hity także musiały być.Tańce pod sceną .To już chyba 30 lat grania, a zaczęli od Piwa i Wina.Piękna historia-a czy bluesa??Blues to było Piwo!Pózniej oscylowanie w szeroko pojętym gatunku.
Będzie miód!!Profesjonalne prowadzenie, magia osoby, klamra spinająca różne czasowe (bo muszą być) wpadki-to Lech Bekulard!!Nie nużył listą sponsorów, przekazywał info o kapelach , rozmawiał na scenie z ważnymi osobami.Fachowiec specjalista w każdym calu!!
No i Wielka Postać tego Festiwalu-Darek ,, Daro" Łach.On to sobie wymyślił i postanowił zrealizować. Jego pomysł , wsparty jego pracą , oraz poparciem władz samorządowych , został zrealizowany.Szkoda wielka że Darek w tym roku nie zaśpiewał -jego interpretacja Nalepy to magia.
Można??Można!!tak trzymać , bo za rok to bedzie X edycja.Co też Darek i reszta Spółki wymyślą na Jubileusz ?-po prostu trzeba być!! Tyle!!
Janusz Szmat
bluesjanex
Ostatnio zmieniony lipca 18, 2016, 3:30 pm przez bluesjanex, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: BLUES NAD ODRĄ - Ścinawa 2016

Postautor: lech » lipca 18, 2016, 7:29 am

Janusz, speszyłeś mnie. Dziękuję za dobre słowo
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 188 gości