FIRE BLUES FESTIVAL

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Re: FIRE BLUES FESTIVAL

Postautor: RomanR » sierpnia 5, 2014, 9:37 am

DŻEMdobry
Byłem ,widziałem,posłuchałem.
Festiwal nie ma co ukrywać "nie wypalił"-ale cóż ,nie zawsze wszystko może zagrać tak jakby się chciało.
Trzeba jednak przyznać że cała otoczka imprezy była przygotowana zawodowo.
Scena,nagłośnienie,catering,atrakcje dla dzieciaków itd.
Moim zdaniem zawiodły media które przejąły pieczę nad festiwalem i zupełnie tego nie nagłaśniały.Sam dowiedziałem się o festiwalu drogą pantoflową.
Mam nadzieję że organizatorzy nie zrażą się niepowodzeniem i spróbują za rok.Popracować trzeba tylko nad reklamą i uruchomić kilka zabiegów zachęcających do przyjechania na festiwal --jazda pociągiem z Poznania to tylko 25min.
DŻEM
"Kaczor-Coś Ty Zrobił?"
Awatar użytkownika
RomanR
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2874
Rejestracja: czerwca 21, 2005, 11:40 am
Lokalizacja: Bugaj /wiocha pod Poznaniem

Re: FIRE BLUES FESTIVAL

Postautor: Skat2 » sierpnia 8, 2014, 9:00 pm

Faktycznie publika nie dopisał pod względem ilości natomiast jakość myślę że choć częściowo zrekompensowała te braki. Dziękujemy za miłe słowa co do organizacji. Postaramy się żeby w przyszłym roku było znacznie lepiej
Awatar użytkownika
Skat2
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 21
Rejestracja: listopada 29, 2010, 9:01 pm

Re: FIRE BLUES FESTIVAL

Postautor: Zośka L. » sierpnia 8, 2014, 11:52 pm

Jak dla mnie bardzo dobra muzyka i kilkanaście znajomych twarzy wystarczy żebym bardzo pozytywnie wspominała ten festiwal. Za rok trochę lepiej go wypromować - zwłaszcza w Poznaniu - i naprawdę będzie moc :D
To be a rock and not to roll.
Awatar użytkownika
Zośka L.
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1532
Rejestracja: stycznia 31, 2006, 5:55 pm
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: FIRE BLUES FESTIVAL

Postautor: Bluesmaster » sierpnia 18, 2014, 11:39 am

Jeśli można, to podzielę się moim doświadczeniem od strony praktycznej, czyli organizatora.
Było wspomniane o frekwencji. Rzeczywiście, jeśli coś jest robione dla ludzi, to dobrze byłoby,
aby widownia nie świeciła pustkami. Może warto pomyśleć i angażować np. tylko 3 zespoły (ale
dobre!), bo zaczynanie o godz. 14.00 i kończenie imprezy o godz. 21 to fajny pomysł, jednak
percepcja ludzka jest ograniczona, nikt tego nie wysłucha... Proszę wziąć przykład z JIMIWAYA,
tam nieprzypadkowo od lat grają tylko 3 zespoły. Druga sprawa, dobór artystów. Najczęściej
organizator kieruje się własnym gustem. Też dobrze, bo można sprowadzić to co sam lubię
i chciałbym posłuchać. Czyli impreza prywatna. I tutaj problem, bo nasze gusta nie pokrywają
się z gustami widzów. A trzeba pamiętać, że w mieście jest 20-30 fanów bluesa, w dodatku oni
i tak nie przyjdą, bo przecież nie gra J.B.... Reasumując: organizacja to niewdzięczny temat
i tylko niewielu to się udaje. I jeszcze jedna sprawa, jeśli grają tylko trzy zespoły, więc można
w takim przypadku godziwie im zapłacić. Bo już żenujące jest tłumaczenie, że mam 15 zespołów
na festiwalu i w związku z tym mogę płacić po 1200 zł (naprawdę, są w tym kraju takie miejsca -
słyszałem to już od kilku zespołów!).
Ale, oczywiście to nie o tym festiwalu, to tak na marginesie. Życzę powodzenia w następnym roku!
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Poprzednia

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 158 gości

cron