"Jesień z Bluesem" "Cynamonowa Kaczka"

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

"Jesień z Bluesem" "Cynamonowa Kaczka"

Postautor: pocket4 » października 21, 2013, 8:39 pm

"Jesień z Bluesem" 2013 "Cynamonowa Kaczka" Długo nosiłem się z zamiarem odświeżenia i przypomnienia piosenek Jurka Opalińskiego. Współpracę z nim rozpocząłem bodajże w 1993 r., kiedy to z Jarkiem Tioskow reaktywowaliśmy niegrającą od 10 lat Kasę Chorych. „Opal” pojawił się już na naszej pierwszej próbie z pokaźnym zestawem dobrych trunków i kibicował nam przez kilka tygodni, aż do pierwszego po latach koncertu „Kasy”. W tak zwanym międzyczasie ktoś zadzwonił z prośbą o kameralny koncert bluesowy. W związku z tym, że „Kasa” do takiego się nie bardzo nadawała, a „Opal” był akurat obok, postanowiliśmy z Tioskiem, że damy radę coś „uszyć” w trójkę. Okazało się, że Jurek to wprost kopalnia pomysłów na muzykę, niebanalnych tekstów genialnie oddających prawdę o rzeczywistości w jakiej przyszło nam żyć, a dodatkowo - facet o niesamowitym poczuciu humoru. Nie wszyscy wiedzą, że jest autorem wielu powiedzonek, które stały się dzisiaj własnością wszystkich. I tak spędziliśmy z JJJ Blues /Jurek, Jarek, Jacek/ kilka lat na graniu koncertów, wspó lnym przebywaniu, aż do wyjazdu „Opala” do USA. I tu muszę powiedzieć, że JJJ Blues w dużej mierze umożliwiło mu ten wyjazd, a szczególnie wykonywana przez nas jedna z piosenek. Ale o tym opowiem na koncercie.
Do współpracy przy tym projekcie zaprosiłem najlepszych muzyków z Białegostoku: Krzysztof Gorczak – voc, Maciej Samluk – gitara, Grzegorz Kluczyński – gitara, Marek Kisiel – fortepian, Maciej Niedzielko – perkusja, Tomasz „Cynamon” Kamiński – harmonijka i ja – czyli Jacek Kaczyński.
Przypomnimy też kilka standardów /można już chyba tak powiedzieć/ starej „Kasy Chorych” i utwory z płyty „Rhythm & Puls”, których jak sądzę, nigdy nie usłyszycie na koncertach „Kasy”, a z pewnością zasługują na ich prezentację.

Zatem pozdrawiam i do zobaczenia
Jacek Kaczyński
pocket4
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: sierpnia 21, 2007, 4:28 pm

Re: "Jesień z Bluesem" "Cynamonowa Kaczka"

Postautor: Yaniu » października 28, 2013, 7:43 am

22 listopada (Piątek) Białystok - Kino Forum godz. 18.00
Cynamonowa Kaczka
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 157 gości