Rybnik Blues Festiwal - gorzka prawda !

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

Postautor: Dziadek Władek » lipca 10, 2013, 9:42 pm

To raczej moje obawy niż (nad)interpretacje...
Zaleciało mi smołą, siarką i... komisją śledczą... :roll:
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 10, 2013, 9:49 pm

Roj pisze::lol:
......... Wielu z Was zna się z Andrzejem Matysikiem osobiście. Jakie jest jego stanowisko w w/w sprawie. Może komuś udało by się namówić go do złożenia krótkiego oświadczenia i będziemy mieli sprawę załatwioną.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Roj » lipca 11, 2013, 5:08 am

Dziadek Władek pisze:To raczej moje obawy niż (nad)interpretacje...
Zaleciało mi smołą, siarką i... komisją śledczą... :roll:
A mi zaleciało kabaretem.
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: B&B » lipca 11, 2013, 6:48 am

Marek Wojtowicz pisze:
Roj pisze::lol:
......... Wielu z Was zna się z Andrzejem Matysikiem osobiście. Jakie jest jego stanowisko w w/w sprawie. Może komuś udało by się namówić go do złożenia krótkiego oświadczenia i będziemy mieli sprawę załatwioną.

Nie licz na to. Ani AM, ani żaden dyrektor festiwalu nie będzie się tu na forum uzewnętrzniał, bo to tematy albo objęte tajemnicą handlową albo zahaczające o osobiste znajomości. I nie mam tu nic zdrożnego na myśli - po prostu o tym się głośno nie trąbi publicznie, a ten wątek czyta pewnie z pół Polski około-bluesowej :shock:
A ty Marku opisałbyś tu publicznie i ze szczegółami swoje "przeżycia" w ramach kontaktów z menagerami i animatorami kultury? 8)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: karambol » lipca 11, 2013, 6:51 am

Marek Wojtowicz pisze:Jeśli możesz odpowiedzieć ile było maili od Dyrektora?

W pierwszej chwili chciałem napisać "Tajemnica korespondencji" ale pomyślałem sobie, że nie dam ci tej wątpliwej satysfakcji odkrywcy kolejnego przekrętu.
Były dwa maile. Jeden informujący o zamiarze opublikowania oświadczenia i drugi o rezygnacji. Ten drugi podałem na forum w całości bo nie umiałem własnymi słowami opisać argumentacji pana dyrektora. W związku z tym, że wyjeżdżam dzisiaj do Suwałk na festiwal i aby uniknąć kolejnych dociekliwych pytań poniżej wklejam źródło tego ostatniego maila skąd można "wydłubać" daty i godziny wysłania i odbioru :

Received: from fmx37.pf.interia.pl (fmx37.pf.interia.pl [127.0.0.1])
by fmx37.pf.interia.pl (INTERIA.PL) with ESMTP id CE7806C131C
for <robtru@interia.pl>; Tue, 9 Jul 2013 09:09:34 +0200 (CEST)
Received: from mail-la0-f44.google.com (mail-la0-f44.google.com [209.85.215.44])
(using TLSv1 with cipher ECDHE-RSA-RC4-SHA (128/128 bits))
(No client certificate requested)
by fmx37.pf.interia.pl (INTERIA.PL) with ESMTPS
for <robtru@interia.pl>; Tue, 9 Jul 2013 09:09:34 +0200 (CEST)
Received: by mail-la0-f44.google.com with SMTP id er20so4590800lab.31
for <robtru@interia.pl>; Tue, 09 Jul 2013 00:09:32 -0700 (PDT)
X-Google-DKIM-Signature: v=1; a=rsa-sha256; c=relaxed/relaxed;
d=google.com; s=20120113;
h=mime-version:x-originating-ip:date:message-id:subject:from:to
:content-type:x-gm-message-state;
bh=BaO4Z2dsA4ULBrHc2+1IyZVaxKTbfHv1QRUvRJ7aOAI=;
b=NcF45Ig4defe+QTgD2rJmAZo6K6tYPT3bb9TTefuQABA1C3lAdFhFuCRcG4JPPfzVB
UMElhly2CZPgzUUe3uawK3qkz9qqbZ0IS7rfjjd+sHcPIKCx2jf+vHkVzHvNmpGoumdS
NSuRIqRU89zJOA7sOjucybkn4SE32eKFMFr5UU++8z97KtxeJy94iYTmtc8KOTGasBrk
uXZkOqqjJDEyxlx7RJ04TG3/f3MDsjWS+uFxW761/8fItgVQO6Yj6Sjlqj0mE9dTi8OL
Or7dtP1AmuqA2ka+FhZlPq4ytZB3ex4geIXMjHGEkpr4yqq3zAEew0m2lOYyjsrrhlSb
fchg==
MIME-Version: 1.0
X-Received: by 10.152.170.162 with SMTP id an2mr12161701lac.3.1373353772135;
Tue, 09 Jul 2013 00:09:32 -0700 (PDT)
Received: by 10.112.127.70 with HTTP; Tue, 9 Jul 2013 00:09:32 -0700 (PDT)
X-Originating-IP: [62.148.77.6]
Date: Tue, 9 Jul 2013 09:09:32 +0200
Message-ID: <CAFiQgv4t7tv1MAhLW-ye0XVSDRY0LBR13GshzeiWjWmcTmbd3w@mail.gmail.com>
Subject: Rybnik Blues Festival
From: =?ISO-8859-2?Q?Adam_=A6wierczyna?= <adam.swierczyna@rck.rybnik.pl>
To: "R.Trusiak" <robtru@interia.pl>
Content-Type: multipart/alternative; boundary=089e011615e4bd463704e10ed7fb
X-Gm-Message-State: ALoCoQlVxCQeN+YWJA4S1N+cpMXiqTSvFM464jw7oWzbpTei0kiRhcKwKy6wK0IFmp+wvtBxyjoj
X-Interia-Antivirus: OK
X-IPL-WLO-Learned: Yes
X-IPL-WLO: WLO1877691962204655
Old-X-EsetId: 9825292D617965698723297F6E282230
Old-X-EsetId: 9825292D617965698723297F6E282230
X-EsetScannerBuild: 14344
X-EsetId: 9825292D617965698723297F6E282434

Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: apolinaryblues » lipca 11, 2013, 7:28 am

A ja mam pomysł: z tego co wiem na łamach TB jest na koniec roku ankieta, przyznają se nagrody i takie tam....
Zróbmy tak, przekażmy gdzie sie da, namówmy kogo się da żeby afera z festiwalem rybnickim stała się "wydarzeniem roku" !!!

....własnie uświadomiłem sobie, że to przecież pan AM tym kieruje i ogłasza wyniki.. :evil: no to pozamiatane.

Mimo wszystko trzeba piętnować to chamstwo i sk...... bo ci panowie liczą, że temat ucichnie !!!

Dodam jeszcze, że dla mnie panowie muzycy rybniccy to porażka!! żaden nie miał odwagi przeciwstawić się tej sytuacji i głośno to powiedzieć!!!
Chłopy! wstyd na całą Polskę!
Honor to wartość zanikła!
apolinaryblues
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: czerwca 17, 2013, 8:14 am

Postautor: kora » lipca 11, 2013, 7:37 am

Miejmy nadzieję,że na naszym forum jak co roku będzie ankieta .

apolinaryblues pisze:Dodam jeszcze, że dla mnie panowie muzycy rybniccy to porażka!! żaden nie miał odwagi przeciwstawić się tej sytuacji i głośno to powiedzieć!!!
Chłopy! wstyd na całą Polskę!


To fakt .
No ale nie każdy ma jaja :lol:
Ostatnio zmieniony lipca 11, 2013, 8:28 am przez kora, łącznie zmieniany 1 raz
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: karambol » lipca 11, 2013, 7:42 am

kora_ pisze:Miejmy nadzieję,że na naszym forum jak co roku będzie ankieta .

Będzie, będzie. Już się cieszę, że nam wzrośnie frekwencja ankietowa, może nawet do 50.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: kora » lipca 11, 2013, 7:49 am

Wiem :oops: No ale jak nie spróbujemy, to się nie dowiemy :wink:
Zresztą zrobisz tak jak będziesz uważał .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: rocken » lipca 11, 2013, 8:11 am

karambol pisze:[...]wzrośnie frekwencja ankietowa, może nawet do 50.

Ale przynajmniej można z wynikami się w jakiś sposób identyfikować,
no chyba, że ktoś lubi słuchać "zespołu Bonamassy"....

Pytanie po za konkursem. Jest na forum jakiś geniusz który tak głosował w kategorii "zespół" w jakiejkolwiek ankiecie ? ode mnie ma szczere wyrazy wielkiego uznania i podziwu :lol:
W ankiecie forumowej mimo wielu zwolenników muzyki J.B. chyba nikt z tego co pamiętam tak nie zagłosował.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 11, 2013, 8:35 am

apolinaryblues pisze:........ afera z festiwalem rybnickim stała się "wydarzeniem roku" !!!
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Mean Machine » lipca 11, 2013, 9:33 am

Dziadek Władek pisze:To raczej moje obawy niż (nad)interpretacje...
Zaleciało mi smołą, siarką i... komisją śledczą... :roll:


A mi Stevenem Seagalem.
On też miał poczucie misji... :-)
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: Idee Fixe » lipca 11, 2013, 12:08 pm

O co i po co tyle hałasu i szczempienia jenzorów?

W normalnych cywilizowanych demokratycznych krajach takie sprawy reguluje prawo, które jest po to, by chronić obywateli przed różnej maści "pomysłowymi" cwaniaczkami i przestępcami.
A o czym można gadać w kraju, gdzie prawo głównie chroni interesy rządzących gangsterów (nie użyję słowa "mafia", bo mafia to dobrze funkcjonujący organ, a to co my mamy to jakieś anarchistyczne gangsterstwo).

Myślę, ze faktycznie tu żadna "komisja śledcza" nie pomoże, bo większość tych komisji to medialny cyrk.
Pomógłby może zdrowy rozsądek, otwartość i umiar, ale o te cechy u nas dość trudno.
Nie potrzebna jest ideowość ani altruizm, wystarczy odrobina myślenia perspektywicznego. W zdrowym biznesie jest tak jak u przedstawicieli narodu wybranego - "ja ci dam zarobić i ty mi dasz zarobić, obaj będziemy mieli zysk i zadowolenie".
A u nas pokutuje peerelowska mentalność "nachapać się tu i teraz, póki jest okazja, bo jutro mogą zabrać, posadzić, wywieźć lub jakoś inaczej sprzątnąć interes sprzed nosa".

Wybaczcie, ale ta dyskusja staje się o niczym :(
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Roj » lipca 11, 2013, 1:09 pm

Rozmyliście ten temat starym zwyczajem na zero, ale przynajmniej dla zachowania własnej godności przestańcie pieprzyć o komisjach śledczych :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: kora » lipca 11, 2013, 1:15 pm

Idee Fixe pisze: takie sprawy reguluje prawo


U nas prawo jest jak płot - żmija zawsze się prześliźnie, tygrys zawsze przeskoczy, tylko bydło stoi i czeka :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: azazzello » lipca 11, 2013, 1:49 pm

Idee Fixe pisze:Wybaczcie, ale ta dyskusja staje się o niczym :(


O niczym? To ja wroce do konkretnej dygresji, ktora scisle jest zwiazana z tematem:

kora_ pisze:Ja ciągle pojąć nie mogę dlaczego organizatorzy festiwalów nie wyrabiają sobie swoich własnych, prywatnych układów z różnymi wykonawcami z zagranicy ( tak jak np. Ben Kunicki )
Dlaczego zaniżają poziom ,zgadzając się na uczestnictwo osłuchanych już wszędzie gwiazd ?

Ile razy można słuchać np.Franka Morey'a, Wandy Johnson,Paul a Lamba,czy Moreland & Arbuckle ?


Rezultat jest m.in. taki ze np Moreland&Armbuckle grali w Poznaniu dwukrotnie dla niemal pustej sali w Blue Note, przy dziadowskim za kazdym razem naglosnieniu...

Chcesz dalej trwonic swoje pieniadze i czas na takie imprezy? Ja niespecjalnie. PO to jest m. in. ta dyskusja, zeby zwrocic na takie rzeczy uwage.
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: Mean Machine » lipca 11, 2013, 1:56 pm

Akurat na to że M&A grali dla niemal pustej sali w BN złożyło się więcej przyczyn, jak sądzę. Jedną z nich był kompletny brak promocji jakiejkolwiek eventu ze strony klubu. Plakaty z imprezy? Były, a jakże... w dniu koncertu na stole leżały, cały stosik, gotów do rozwieszenia :-)
Awatar użytkownika
Mean Machine
blueslover
blueslover
 
Posty: 472
Rejestracja: stycznia 18, 2011, 3:07 pm
Lokalizacja: Poznań

Postautor: azazzello » lipca 11, 2013, 2:02 pm

Mean Machine pisze: Jedną z nich był kompletny brak promocji jakiejkolwiek eventu ze strony klubu.


No a co na to Agencja? 2 razy ten sam blad marketingowy? Nb jeden z tych koncertow odbyl sie w trakcie tzw dlugiego weekendu majowego, czyli po pierwsze w okresie kiedy potencjalni "klienci" uciekaja z miasta, po drugie w czasie kiedy 150 km dalej ma miejsce festiwal Las Woda Blues, na ktory rowniez odplyneli potencjalni "klienci" i na ktory m jedna z gwiazd byl... Moreland&Armbuckle...

Podobnie naglosnienie. Przynajmniej raz przedstawiciele Agencji byli obecni na sali i nikt nie kiwnal palcem. W trakcie koncertu natomiast interweniowali ludzie z publicznosci.
Ostatnio zmieniony lipca 11, 2013, 2:11 pm przez azazzello, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
azazzello
blueslover
blueslover
 
Posty: 747
Rejestracja: sierpnia 17, 2006, 2:51 pm

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 11, 2013, 4:52 pm

Mamy TB, Dyrektora RCK , którzy milczą. Zadaję jeszcze raz pytanie, dlaczego milczą ?. Przecież TB jest branżową gazetą i pomija forumowiczów, którzy się domagają wyjaśnienia sprawy Bogdana. Może my rzeczywiście nic nie znaczymy i nic się nam"nie należy" tutaj. Jak można taką sytuację skwitować milczeniem? Czy to milczenie jest zachowaniem lekceważącym nas ?

Festiwal RBF niebawem się odbędzie, bez wyjaśnienia, w atmosferze "strasznie niesmacznej"?
Ostatnio zmieniony lipca 11, 2013, 5:23 pm przez Marek Wojtowicz, łącznie zmieniany 2 razy
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Dziadek Władek » lipca 11, 2013, 4:56 pm

Marek Wojtowicz pisze:[...] Czy to milczenie jest zachowaniem lekceważącym nas ?

Myślę, że TAK.
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » lipca 11, 2013, 5:27 pm

karambol pisze:Poniżej ostatni mail od dyrektora :

Dzień dobry Panu. W nawiązaniu do mojej ostatniej korespondencji pragnę Pana poinformować, że po dogłębnym przeanalizowaniu zarówno dyskusji toczącej się na internetowym forum jak też odczuć osób zaangażowanych w organizację tegorocznego festiwalu i towarzyszącej temu atmosfery w rybnickim środowisku muzycznym podjąłem decyzję o nie składaniu oficjalnego oświadczenia w tej sprawie.
Pozdrawiam

Adam Świerczyna


Ja rozumiem,ze Pan Dyrektor nie ma ochoty wypowiadać się / tłumaczyć
na tym forum ,są jednak różne miejsca w sieci,gdzie mógłby a raczej na pewno powinien to uczynić

np. na stronie internetowej

- festiwalu RBF
- Rybnickiego Centrum Kultury



Nie pozostaje nam nic innego jak tylko domagać się wyjaśnienia tej sprawy u zwierzchnika Pana Dyrektora , a jak i tam spotkamy się ze ścianą milczenia, to jeszcze wyżej. Ten incydent nie może zostać zamieciony pod dywan .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 11, 2013, 6:29 pm

kora_ pisze:
Nie pozostaje nam nic innego jak tylko domagać się wyjaśnienia tej sprawy u zwierzchnika Pana Dyrektora , a jak i tam spotkamy się ze ścianą milczenia, to jeszcze wyżej. Ten incydent nie może zostać zamieciony pod dywan .


Jeśli to zostanie zamiecione, wróci z jeszcze większą siłą w moim skromnym odczuciu, dlatego jest ważne teraz dążyć do wyjaśnienia.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Mr.Blues » lipca 11, 2013, 10:51 pm

Witam!
Coś wam jeszcze opowiem:
od początku mówię, że ja jestem współpomysłodawcą ( nie jedynym) i mówiłem to nieraz ze sceny,podczas festiwali!
Było nas trzech : Grzegorz Kuś, Tomek Wolski i ja. W tym składzie spotkaliśmy się pierwszy raz w teatrze, aby przedstawić swój pomysł. Tomek znał dyrektora,więc załatwił to spotkanie. Nie jest to żadną tajemnicą!
Na następnym spotkaniu, po kilku mcach pojawiłem się tylko ja. Grzegorz przestał się udzielać muzycznie, chyba z powodu własnego biznesu. Tomek wycofał się oficjalnie z organizacji festiwalu. Powiedział mi, że mam iść i działać bo on nie jest typem organizatora i ma własne sprawy. Od tego czasu Tomek był na każdym festiwalu, jako gość specjalny i jako muzyk grupy Blueset, nie jeden raz!
Ja, przychodząc na spotkanie, położyłem "na tacy" dyrektorowi program i pozostałe pomysły!

Do czego zmierzam?
Pan dyrektor jest mistrzem manipulacji! Kłamie i opluwa mnie przekręcając fakty! Napisał mi w mailu, że wreszcie Tomek może działać dla festiwalu , bo wcześniej nie mógł, bo ja mu nie pozwalałem!!!
No więc rozmawiam z Tomkiem ( nie będę cytował jego maila choć mógłbym) który odcina się od tego co mówi pan dyrektor i potwierdza, że przecież sam się wycofał z organizacji imprezy!!! Nie zgadza się ze słowami kolegi dyrektora! (co nie zmienia faktu, że jest jurorem konkursu festiwalowego :) )

Panie Dyrektorze!
Czyta pan te posty. jest pan manipulantem, który stworzył wokół siebie grupkę okłamywanych wzajemnie i zmanipulowanych ludzi!!! Dzięki temu ja stałem się ich wrogiem nr 1 !!! A pan nie ma honoru, i nie miał pan odwagi spotkać się ze mną i spojrzeć mi w oczy!
Skończmy tą farsę! działajcie, róbcie festiwal, niech chociaż te "młode" zespoły nie przestaną wierzyć w sens grania i muzyki!!
Byle by Wam za bardzo nie uwierzyły!
Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)
Awatar użytkownika
Mr.Blues
blueslover
blueslover
 
Posty: 567
Rejestracja: marca 15, 2005, 8:27 am
Lokalizacja: Żory (Śląsk)

Postautor: kora » lipca 12, 2013, 9:40 am

Mr.Blues pisze:No więc rozmawiam z Tomkiem ( nie będę cytował jego maila choć mógłbym) który odcina się od tego co mówi pan dyrektor i potwierdza, że przecież sam się wycofał z organizacji imprezy!!! Nie zgadza się ze słowami kolegi dyrektora! (co nie zmienia faktu, że jest jurorem konkursu festiwalowego Smile )


Bez komentarza :lol:

"Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)'

Pod warunkiem,ze wykonują go uczciwi ludzie .
W Rybniku nie ma już bluesa .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 14, 2013, 9:37 pm

kora_ pisze:[
"Blues to jedyny naprawdę uczciwy rodzaj muzyki! (Bill Wyman)'

Pod warunkiem,ze wykonują go uczciwi ludzie .
W Rybniku nie ma już bluesa .


Ciekawy temat wyłaniający się ze sprawy Bogdana.

BLUES I UCZCIWOŚĆ
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: paskud » lipca 19, 2013, 5:31 pm

jeszcze nigdy festiwal nie był tak promowany...
strona rybnika, jastrzębia, żor...
gazety - dziennik zachodni, nowiny itp.

szczęścia życzę...



paskud
pozdrawiam paskudnie ;)
paskud
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 187
Rejestracja: maja 3, 2005, 9:42 pm
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój

Postautor: Dziadek Władek » lipca 21, 2013, 5:42 pm

paskud pisze:jeszcze nigdy festiwal nie był tak promowany...
strona rybnika, jastrzębia, żor...
gazety - dziennik zachodni, nowiny [...]

...15 stron na Forum Okolice Bluesa... ;)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: apolinaryblues » lipca 27, 2013, 8:58 am

no i po festiwalu...
Nie byłem :) więc tylko pare plotek i spostrzeżeń znajomych:
-to był najmniej bluesowy festiwal ze wszystkich edycji! część kapel konkursowych to grała wszystko: od rocka po poezję śpiewaną
-na tematy muzyczne powtarzam tylko opinie: Dave Herero był naprawdę gwiazdą tej imprezy, rybnickie kapele słabo, a część konkursowych to mogła zagrać na każdym innym festiwalu tylko nie bluesowym
-publiczność zbierała się dopiero wieczorem; konkursowe kapele nie miały dla kogo grać; publiczność (chwała jej że była) to w większości przypadkowi ludzie, emeryci na spacerku, panie z pieskiem..mało faktycznych fanów bluesa!
-okazało się, że w jury festiwalu zasiadł syn pana dyrektora! podobno utalentowany gitarzysta-tylko nikt go nie zna i nie słyszał; ale mówi się w Rybniku, że wszystko zostało w rodzinie :D
-a głównym organizatorem jest pan z grupy Blues Experience-tak jak tu się mówiło, że stoją za tym

I coś śmiesznego co usłyszałem od kilku osób: w klubie Paleta miał się odbyć jam session. I na jego rozpoczęcie ktoś oficjalnie przez mikrofon zaproponował toast za Bogdana Rumiaka i dawny festiwal!!!
I od tego momentu "Paleta" ma przesrane w teatrze :D

Bogdan!
Zrobili z festiwalu letni piknik!
Honor to wartość zanikła!
apolinaryblues
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 5
Rejestracja: czerwca 17, 2013, 8:14 am

Postautor: Dziadek Władek » lipca 27, 2013, 1:41 pm

apolinaryblues pisze:[...] publiczność (chwała jej że była) to w większości przypadkowi ludzie, emeryci na spacerku, panie z pieskiem [...]

I tu jest pozytyw: zwiększyło się z pewnością grono miłośników bluesa, co niewątpliwie zaowocuje lawiną nowych użytkowników naszego forum i... postami pochwalnymi na temat nowego "RBF" ;) :twisted: 8)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Postautor: kora » lipca 27, 2013, 2:22 pm

apolinaryblues pisze:Nie byłem :) więc tylko pare plotek i spostrzeżeń znajomych:


Nie lubię plotek ,ani dzielenia się publicznie spostrzeżeniami znajomych . :?

Bardzo często jest tak, ze wielu mówi dokładnie to, co chcesz usłyszeć .
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice

PoprzedniaNastępna

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 197 gości