VII LETNIE WARSZTATY BLUESOWE w Puławach

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

VII LETNIE WARSZTATY BLUESOWE w Puławach

Postautor: BluesPulawy » czerwca 10, 2013, 1:11 pm

21-24 sierpnia 2013 r.

Zapraszamy, już za 2 miesiące, Puławski Ośrodek Kultury "Dom Chemika".

Tegoroczna kadra:

Grażyna Łobaszewska - wokal
Jacek Jaguś - gitara elektryczna
Bartosz Łęczycki - harmonijka ustna
Andrzej Stagraczyński - gitara basowa
Jędrzej Kubiak - gitara akustyczna
Łukasz Sobolak - perkusja
Rafał Karasiewicz - piano

Szczegóły i zapisy:
http://domchemika.pl/festiwale-konkursy-przeglady.html#letnie-warsztaty-artystyczne

Do zobaczenia!
BluesPulawy
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 3
Rejestracja: lipca 25, 2011, 9:06 am
Lokalizacja: Puławy

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 19, 2013, 10:44 pm

Od kiedy Pani Łobaszewska jest bluesmanką?

Dlaczego to dzieło się nazywa warsztatami bluesowymi?
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: TITO » lipca 20, 2013, 7:20 am

Marek Wojtowicz pisze:Od kiedy Pani Łobaszewska jest bluesmanką?

Dlaczego to dzieło się nazywa warsztatami bluesowymi?


Może będą uczyli grać bluesa?
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 25, 2013, 9:32 pm

Kto ?
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 25, 2013, 11:11 pm

Marek Wojtowicz pisze:Od kiedy Pani Łobaszewska jest bluesmanką?


Ano Marku, bo Pani Grażyna potrafi przepięknie śpiewać bluesa i z pewnością wiele nauczy tych, którzy chcą się zmierzyć z tym pięknym gatunkiem muzyki!!!
Oczywiście, jeżeli chcemy szufladkować, to Pani Grażyna należy bardziej do krainy muzki duszy!!!
Ale widzisz Marku, tak się składa, że np. największy (moim skromnym zdaniem) śpiewak naszego globu Otis Redding, wszak nie bluesman, nagrał we własnej interpretacji "Rock Me Baby". I pomimo że od tej fantastycznej rejestracji minęło już 48 lat, do dziś (oczywiście dla mnie), wykonanie Reddinga, wzbija się ponad wszystkie inne które było mi dane słyszeć.
I powiem Ci! Kiedy słucham tych tylko minut trzech i sekund dwudziestu trzech, wiem, że właśnie w nich, bije serce muzyki.

Posłuchaj Chopie jak nie bluesman, zjawiskowo, potrafi zaśpiewać bluesa!

OTIS REDDING - ROCK ME BABY 1965
http://www.youtube.com/watch?v=5mmaNdRH9Tw
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Bluesmaster » lipca 26, 2013, 9:22 am

A.Jerzyk napisał: "posłuchaj... jak nie bluesman"...
Pozwolę sobie nie zgodzić się. Cokolwiek nie śpiewał Otis Redding, był w tym blues! Już nawet nie o to chodzi, że bluesa było więcej niż u połowy - co najmniej - polskich i zagranicznych wykonawców występujących na różnych festiwalach z bluesem w nazwie.
Muzyka soul pochodzi z bluesa i jest z nim nierozerwalnie związana. Oczywiście, ten soul klasyczny, nie ten współczesny.
Reszta się zgadza, ROCK ME BABY w tej wersji jest wokalnie niedościgłe!
Rzeczywiście "największy(moim skromnym zdaniem) śpiewak naszego globu".
Można też sobie porównać np."Satysfaction" w wersji Jaggera i Reddinga...
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Postautor: Andrzej Jerzyk`e » lipca 26, 2013, 9:47 am

Tak! Masz rację! Troszkę przegiąłem. Chodzi mi tylko o to, że jednak przede wszystkim, Otis Redding identyfikowany był zawsze z soulem, a jednak bluesa śpiewał równie pięknie. To w nawiązaniu do pani Grażyny, którą także dryfuje w nieco innych akwenach, ale bluesa też ma w sercu i śpiewa świetnie!
Awatar użytkownika
Andrzej Jerzyk`e
Ojciec Dyrektor
Ojciec Dyrektor
 
Posty: 25314
Rejestracja: kwietnia 16, 2004, 8:54 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 30, 2013, 10:43 pm

Andrzej Jerzyk`e pisze:............... To w nawiązaniu do pani Grażyny, którą także dryfuje w nieco innych akwenach, ale bluesa też ma w sercu i śpiewa świetnie!



"Nieco inne akweny" - o co chodzi z tym mentorstwem.
"Bluesa ma w sercu" - jak wyrocznia powie to już powie.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: rockabilly_rebel » lipca 30, 2013, 11:04 pm

Pan,panie Wójtowicz,jest z tego co zauważyłem człowiekiem,którego ego jest większe niz polski dług publiczny. Gra pan dobra muzykę,która do mnie osobiście trafia,ale Pańska paranoja i ton mentorski jest co najmniej męczący. Najgorsze jest to,że nie potrafi pan przyjąć krytyki jak męzczyzna.
I SOLD MY SOUL TO ROCK'N'ROLL
http://www.youtube.com/watch?v=MnHSvJ7H_BU
Awatar użytkownika
rockabilly_rebel
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: maja 10, 2012, 11:57 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: rockabilly_rebel » lipca 30, 2013, 11:05 pm

Może na bluesie się nie znam,ale na ludziach tak.
I SOLD MY SOUL TO ROCK'N'ROLL
http://www.youtube.com/watch?v=MnHSvJ7H_BU
Awatar użytkownika
rockabilly_rebel
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: maja 10, 2012, 11:57 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 31, 2013, 6:39 pm

rockabilly_rebel pisze:Pan,panie Wójtowicz,jest z tego co zauważyłem człowiekiem,którego ego jest większe niz polski dług publiczny. Gra pan dobra muzykę,która do mnie osobiście trafia,ale Pańska paranoja i ton mentorski jest co najmniej męczący. Najgorsze jest to,że nie potrafi pan przyjąć krytyki jak męzczyzna.


Proszę nie przekręcać mojego nazwiska i nie obrażać mnie, nie wchodzić na moją prywatną stronę z atakami, bo moja cierpliwość się skończy. Mam do tego prawo. Poza tym daruj sobie człowieku te "diagnozy psychoanalityczne".
Albo masz coś do powiedzenia albo zamilknij.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: posener » lipca 31, 2013, 7:09 pm

Powiem krótko. Wara od Łobachy! Najbardziej "czarna" z polskich wokalistek. Soulowa proweniencja jest oczywista. Wielka, niedoceniana wokalistka. A tak przy okazji, to najbardziej boję się ortodoksji, ideologicznego fanatyzmu i braku tolerancji.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rockabilly_rebel » lipca 31, 2013, 7:39 pm

Marek Wojtowicz pisze:
rockabilly_rebel pisze:Pan,panie Wójtowicz,jest z tego co zauważyłem człowiekiem,którego ego jest większe niz polski dług publiczny. Gra pan dobra muzykę,która do mnie osobiście trafia,ale Pańska paranoja i ton mentorski jest co najmniej męczący. Najgorsze jest to,że nie potrafi pan przyjąć krytyki jak męzczyzna.


Proszę nie przekręcać mojego nazwiska i nie obrażać mnie, nie wchodzić na moją prywatną stronę z atakami, bo moja cierpliwość się skończy. Mam do tego prawo. Poza tym daruj sobie człowieku te "diagnozy psychoanalityczne".
Albo masz coś do powiedzenia albo zamilknij.

Szanowny Panie Wojtowicz (zgodnie z życzeniem)- wydaje mi się,że jasno wyklarowałem co myślę. Wyciągam jasne wnioski z tego,co Pan wypisujesz-rysuje mi się obraz biednego,skrzywdzonego przez "układ","jedynego prawdziwego" muzyka bluesowego... Proszę mi wybaczyć,ale nie ma Pan nastu lat i burzy hormonów,żeby się zachowywać jak primadonna. Jeżeli chce szanowny Pan drzeć koty,zamiast zwyczajnie wysłuchać krytyki,króra jest głosem rozsądku w Pańskim uwielbieniu dla samego siebie,to proszę powiedzieć a podam Panu swoje dane,żeby łatwiej mnie było Panu znaleźć.
I SOLD MY SOUL TO ROCK'N'ROLL
http://www.youtube.com/watch?v=MnHSvJ7H_BU
Awatar użytkownika
rockabilly_rebel
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 11
Rejestracja: maja 10, 2012, 11:57 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 31, 2013, 7:41 pm

A ja się boję braku bluesa w tym momencie. Wszystkie argumenty tylko nie blues, to jest nietolerancja dla bluesa.

Soulowa, czarna tylko nie blues. Nieźle !!!.

Ja nie jestem tematem tej zakładki. Nie atakować !!!!!!!!!!!!
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm

Postautor: posener » lipca 31, 2013, 8:02 pm

Marek Wojtowicz pisze:A ja się boję braku bluesa w tym momencie. Wszystkie argumenty tylko nie blues, to jest nietolerancja dla bluesa.

Soulowa, czarna tylko nie blues. Nieźle !!!.



Kurcze, blues nie jest jakimś skończonym wzorcem, który spoczywa w Sevres pod Paryżem i może być uprawiany wyłącznie na wzór wzorca. Wybitni czarni muzycy zwykle bez problemu poruszają się w stylistyce soulowej i bluesowej, bo po prostu wyrosly ze wspólnego pnia. Ja podejrzewam, że dla nich tego typu spory byłyby sporym dziwactwem. Czy Ray Charles nie śpiewał bluesa?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » lipca 31, 2013, 8:06 pm

Marek Wojtowicz pisze:Ja nie jestem tematem tej zakładki. Nie atakować !!!!!!!!!!!!


Kolego, uspokój się. Nawet nie mogę policzyć tych wykrzykników. Jesteś na forum, więc musisz się liczyć z polemiką (w większości chyba przyjaźnie nastawionych użytkowników :wink: )
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Marek Wojtowicz » lipca 31, 2013, 8:57 pm

Dziękuję za "polemikę".

Pa !

O nie tylko jeden wykrzyknik, no nie.
Kiedy Bóg na pierwszym miejscu, wszystko jest na właściwym miejscu. Św. Augustyn

www.marekwojtowicz.eu
www.gospelblues.eu
Marek Wojtowicz
bluesman
bluesman
 
Posty: 373
Rejestracja: maja 19, 2006, 3:04 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości

cron