MAY BLUS MEETING 2018

Piszcie o odbywających się Festiwalach bluesowych i nie tylko. Reklama i zwiazane z tym tematy.

Moderator: mods

MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: andrzej.staszok » marca 5, 2018, 4:07 pm

MAY BLUES MEETING 2018 odbedzie się 19.05.2018 w Koźminie Wielkopolskim.
Prosimy zespoły i gitarzystów leworęcznych o chwilę cierpliwości, zamieścimy wkrótce do pobrania formularze zgłoszeniowe i regulamin.
Jedno jest już pewne, termin nadsyłania zgłoszeń upłynie 30.04 2018 .
Wkrótce kolejne szczegóły Festiwalu
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: andrzej.staszok » marca 18, 2018, 6:25 pm

W linku poniżej , można pobrać regulamin oraz kartę zgłoszenia

https://megawrzuta.pl/filesgroup/955119 ... 130e7.html
Awatar użytkownika
andrzej.staszok
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 4138
Rejestracja: października 13, 2005, 7:06 pm
Lokalizacja: Ostrów Wlkp

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: lech » kwietnia 23, 2018, 11:18 am

Jako ten co uczestniczy we wszystkich edycjach pozwoliłem sobie zaprosić zespoły i leworęcznych gitarzystów do rywalizacji koncertowej w trakcie festiwalu. Z poufnych źródeł wiem, że dla zwycięzcy w kategorii LEWORĘCZNY GITARZYSTA jest przewidziana kwota 1000 zł (nagroda dyrektora centrum kultury GZiK w Koźminie), natomiast dla zwycięskiego zespołu 2000 zł (nagroda burmistrza Koźmina). 19 maja 2018 wszystkie drogi prowadzą do Koźmina!!!
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: Stan.Antoskiewicz » maja 1, 2018, 6:23 pm

Co u Was słychać ? Kto zagra ? Szkoda , że jakoś tak .. pokryliśmy się terminowo , szkoda ......
Serdeczne pozdrowienia dla Leszków i Lechów i Bluesa będącego wszędzie :D
Awatar użytkownika
Stan.Antoskiewicz
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 16467
Rejestracja: września 28, 2008, 4:54 pm
Lokalizacja: Ciechanów

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: Maciej''Hoffi'' » maja 6, 2018, 6:04 pm

Ten koźmiński festiwal różni się od innych podobnych imprez. Tutaj dwóch Leszków (L. Sworowski, szef Tandeta BB i L. Ziętkiewicz, dyrektor koźmińskiej kultury) od kilku lat pełni swoistą - nie boję się tego słowa - MISJĘ.

Mówiąc krótko: Leszkowie próbują zasiać blues na ugorze. Przez te parę lat spulchnili już trochę glebę, podsypali nawozem... ale to wciąż jest praca u podstaw. Taki bluesowy pozytywizm. Trudny, bo opór koźmińskiej materii jest straszny... W zasadzie nie wiem dlaczego. Bo tak: przyjeżdżają naprawdę dobre kapele; impreza nie jest biletowana; odbywa się w dni wolne od pracy i szkoły; ma część konkursową (a więc są emocje); ma swój smaczek inności (bo w konkursie jest dyscyplina "solowi gitarzyści leworęczni"); ma także oprawę piwno-gastronomiczną... Wydawałoby się, że w siedmiotysięcznym, prowincjonalnym miasteczku ludzie powinni przyjść choćby z ciekawości: "Posłucham, co to ten blues; a może mi się spodoba?"...

To tylko teoria. Tymczasem w praktyce spotykam tu co roku znajomych z Katowic, Poznania, Rudy Śląskiej, Wrocławia, Gostynia, Leszna, Jarocina, Ostrowa Wlkp., Krotoszyna, Rawicza (pozdrawiam wszystkich! :) )... a najmniej jest koźminian :( . Dlatego podziwiam cierpliwość obu wspomnianych Leszków. Leszek Ziętkiewicz mógłby pójść na łatwiznę, zrobić przegląd amatorskich kapel disco-polo, mieć poklask tłumu i może nawet kasę z biletów. Leszek Sworowski mógłby załatwić swojej kapelce dwie czy trzy dodatkowe "sztuki" do zagrania w takich miastach, w których bluesa się czuje - a On woli organizować, telefonować, kombinować, szukać sponsorów, martwić się o pogodę, narażać na niezapłacony, niepotrzebny mu przecież stres...

A jednak Oni obaj nie idą na łatwiznę. Wolą cierpliwie zaszczepiać na koźmiński grunt te niesamowite, dwunastotaktowe pochody; wolą serwować te klimaty z korzeniami w Delcie Mississippi; wolą przedstawiać tych długowłosych dziwaków, którzy ze swoimi muzycznymi umiejętnościami mogliby produkować tony discopolowych "dzieł", ale jakoś tego nie robią... Krótko mówiąc: oba Leszki "od May Blues Meetingu" to po prostu pasjonaci. Daj Boże polskiej kulturze więcej takich pozytywnych maniaków...

Dlatego, brothers and sisters - przyjedźcie do Koźmina Wlkp. na May Blues Meeting 2018. Nie tylko dlatego, że to świetna impreza, już z tradycjami. Ale także po to, żeby pokazać, że bluesowe środowisko docenia starania i wysiłek tych z nas, którzy naszą muzykę pielęgnują i propagują - kosztem własnego czasu, za cenę stresu i nerwów. To właśnie tacy ludzie stanowią antidotum na wszechobecną w mediach komercję.

Do zobaczenia w Koźminie!
Awatar użytkownika
Maciej''Hoffi''
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: września 9, 2015, 8:12 pm
Lokalizacja: Biadki k/Krotoszyna

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: Dziadek Władek » maja 6, 2018, 8:20 pm

Po takiej recenzji człowiek dostaje wyrzutów sumienia, że tam nie był...
Znakomity tekst!
Maćku - Mistrzu słowa - ukłony! :)
Władek Pękała
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 18532
Rejestracja: listopada 24, 2009, 10:48 am
Lokalizacja: Częstochowa

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: Maciej''Hoffi'' » maja 6, 2018, 8:39 pm

Władku drogi... No i co ja mam teraz napisać? Takie słowa - i to od Ciebie, Autorytetu?... :)
No to ja się tylko wytłumaczę: powiedziałem szczerze to, co myślę - bo naprawdę coraz mniej jest na tym świecie ludzi, którzy zamiast narzekać - działają.
I na koniec odpowiem Ci po prostu: DZIĘKUJĘ! :) . Serdecznie pozdrawiam! :)
Awatar użytkownika
Maciej''Hoffi''
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: września 9, 2015, 8:12 pm
Lokalizacja: Biadki k/Krotoszyna

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: bluesjanex » maja 6, 2018, 8:49 pm

Jestem przekonany że mnie przekonałeś-obowiązkowo przyjadę!!!pozdr Macieju!! :D
Awatar użytkownika
bluesjanex
bluesman
bluesman
 
Posty: 205
Rejestracja: maja 7, 2011, 8:15 am
Lokalizacja: Wroclaw&okolice

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: Maciej''Hoffi'' » maja 7, 2018, 1:12 pm

Cieszę się ;) . To do zobaczenia 19.05.!
Awatar użytkownika
Maciej''Hoffi''
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 49
Rejestracja: września 9, 2015, 8:12 pm
Lokalizacja: Biadki k/Krotoszyna

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: lech » maja 17, 2018, 1:02 pm

Po Macieja tekście NIC DODAĆ I NIC UJĄĆ. Tam naprawdę tak jest!!!
XXI PRZYST.WOODSTOCK,VIII BLUES NAD ODRĄ, BLUES BEZ BARIER, WOŚP
https://www.facebook.com/michael.win.9469?fref=ts
Awatar użytkownika
lech
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 13398
Rejestracja: maja 8, 2006, 7:43 pm
Lokalizacja: Nowa Sól

Re: MAY BLUS MEETING 2018

Postautor: kora » maja 18, 2018, 7:08 am

___________________


obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
Obrazek
Awatar użytkownika
kora
Elf
Elf
 
Posty: 30155
Rejestracja: września 1, 2005, 12:44 pm
Lokalizacja: Katowice


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Festiwale

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 142 gości

cron