Willie Lomax Blues Revue

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Willie Lomax Blues Revue

Postautor: rocken » grudnia 18, 2014, 9:14 pm

Ze względu na gościnny udział Ronnie Earl'a, niedawno nabyłem płytę Willie Lomax Blues Revue "Give Me Back My Teeth" (1996) i dość przypadkowo "Best Blues Money Can Buy" (2003), także firmowane przez Lomax’a. Na obydwu wśród gości sporo znajomych twarzy, choć Lomax to dla mnie postać zupełnie nieznana. Tytuł pierwszego albumu nawiązuje do profesji poza muzycznej Lomax'a (dentysta). W trzech utworach gra Ronnie Earl. Szczególną uwagę przykuwa utwór nr 11 "Blues for Jackie Robinson”, który tak naprawdę jest 12 minutową wiązanką 3 motywów (Ronnie swoje epickie solo gra w części środkowej). Z tego, co wyczytałem w Internecie jest to Lomax’a debiutancki album. Muzycznie mamy dobre współczesne granie bluesowe, ale podane w dość surowej i bardzo stylowej formie. Ale przecież nie może być inaczej skoro na perkusji gra legendarny Sam Carr. Wokalnie wspomaga James Peterson. Poza 14 utworami są cztery bonusy z płyt wykonawców wydanych przez wytwórnie Lomaxa Big Boss Records.

"Best Blues Money Can Buy" brzmi bardziej współcześnie i również nie brakuje ciekawych featuring’ów (np. Shawn Brown, Eric Gales). Gitarowo dentysta z Florydy jest bardzo wszechstronny, słychać zarówno wpływy bluesowych klasyków takich jak T-Bone Walker, Buddy Guy, Albert Collins, ale i rockowa ekspresja nie jest mu obca. Dużo przyjemności sprawia mi słuchanie tych płyt.

Wyszukiwarka nic nie znajduje na forum o tym człowieku (Willie Lomax). Czy ktoś ma jakieś informację poza biogramami, jakie można znaleźć w Internecie, lub może śledził jego losy? Ciekawi mnie czy jest wciąż aktywnym muzykiem, a jeśli tak to co i z kim pogrywa.

Willie Lomax Blues Revue "Give Me Back My Teeth"
Sample:
http://www.amazon.com/Give-Me-Back-My-T ... B0014C5API
Obrazek


Willie Lomax Blues Revue "Best Blues Money Can Buy"
Sample:
http://www.amazon.com/Best-Blues-Money- ... B0014NQX08
Obrazek
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Willie Lomax Blues Revue

Postautor: rocken » grudnia 22, 2014, 2:59 pm

Z tego co znalazłem, koleżka nagrał jeszcze jedną płytę "Ribs Are Ready" (1999). Widzę, że tej płyty jak i dwóch poprzednich, można odsłuchać w serwisie Spotify. Sporo na niej soul-bluesowego grania, ze świetnymi partiami wokalnymi i Hammonda (Shawn Brown'a, James Peterson'a). Ale za sprawą między innymi takich utworów jak "Eddie Mae's Cafe" i "Hip joint" jest i bardziej bluesowo. Bardzo zgrabna interpretacja "People Get Ready" Curtis Mayfield'a.

Willie Lomax Blues Revue "Ribs Are Ready"
sample:
http://www.amazon.com/Ready-Willie-Loma ... B0014C2XIA
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Willie Lomax Blues Revue

Postautor: kama100 » października 19, 2016, 8:11 am

:mrgreen:
kama100
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 1
Rejestracja: października 17, 2016, 6:35 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 140 gości

cron