Brother Dege- folk songs of the american longhair

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Brother Dege- folk songs of the american longhair

Postautor: Kopfscielniak » stycznia 7, 2014, 1:07 pm

Niektórzy z was mogli zauważyć, czytając posty w których poszukiwałem i pytałem o pewien rodzaj muzyki, że usilnie poszukuję czegoś, czego nie znam, ale wyobrażam sobię, że istnieje. Słuchając delta bluesa, aktualnych gitarzystów slide, szukałem kogoś kto połączył by to wszystko i stworzył delta bluesrockowy klimat.

Choć sam o sobie mówi psyouthern, Brother Dege to one man band, gitarzysta dobro, singer- songwriter. W mojej opini to co zawiera jego płyta to najdoskonalsza możliwa próba przeniesienia delta bluesa/ country bluesa w teraźniejsze czasy. Jeden z jego utworów pojawił się w filmie Django. Obie płyty dostępne na Spotify.

Chciałbym również podziękować tutaj wszystkim używkownikom, którzy odpowiadali na moje posty i pomogli mi znaleźć to, czego szukałem od ponad pół roku.

http://www.youtube.com/watch?v=B0aUnRhX ... BP42Llk6-p - playlista z pierwszą płytą

Obrazek
Awatar użytkownika
Kopfscielniak
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 32
Rejestracja: września 21, 2013, 12:04 pm
Lokalizacja: Sopot

Re: Brother Dege- folk songs of the american longhair

Postautor: TITO » stycznia 7, 2014, 1:39 pm

Ten gość to lider formacji SANTERIA, którą już parokrotnie reklamowałem na tym forum. Masz więc parę płyt do przesłuchania!
http://officialsanteria.com/
Nie ma nic piękniejszego niż gitara...
chyba, że dwie!
Awatar użytkownika
TITO
blueslover
blueslover
 
Posty: 781
Rejestracja: stycznia 26, 2011, 12:51 pm
Lokalizacja: White Plums Town

Re: Brother Dege- folk songs of the american longhair

Postautor: RafałS » stycznia 7, 2014, 1:45 pm

TITO pisze:Ten gość to lider formacji SANTERIA, którą już parokrotnie reklamowałem na tym forum.


Zespół pojawiał się u Manniaka. Osobiście nie przepadam za takim graniem (dla mnie za ostro i ciężko), ale trzeba przyznać, że jest w jakimś sensie oryginalne. :)
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Re: Brother Dege- folk songs of the american longhair

Postautor: Roj » stycznia 7, 2014, 2:22 pm

Gratuluję odkrycia i dzięki za link :)
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Brother Dege- folk songs of the american longhair

Postautor: Rock-A-Billy » stycznia 7, 2014, 8:01 pm

Jak napisał już Tito, spróbuj posłuchać też Santerii, której Brother Dege jest liderem. Bardzo ciekawy band 8)
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 130 gości

cron