BREAKOUT - "NOL", "ZOL"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

BREAKOUT - "NOL", "ZOL"

Postautor: Góri » października 27, 2005, 2:51 pm

Tak jak wszyscy s?ucha?em „Na drugim brzegu t?czy”, „Bluesa”, „Karate”. Tak jak wi?kszo?? nie potrafi?em obok tej muzyki przej?? oboj?tnie. To BREAKOUT a p??niej Tadeusz Nalepa sprawili, ?e pokocha?em t? Muzyk? i zacz??em s?ucha?, poszukiwa? i odkrywa? j? dla siebie. I to w?a?nie te dwa longplaye, wymienione w tytule postu, s? dla mnie najdoskonalszymi aktami symbiozy ojca polskiego bluesa z najwi?ksz? polsk? „rockow?” ?piewaczk?. Jak nigdy ju? p??niej, tak w?a?nie na tych dw?ch p?ytach Tadeusz i Mira uzupe?niaj? si? wzajemnie i stanowi? muzyczn? jedno?? okraszon? poezj? Bogdana Loebla. To ta jedno?? sprawia, ?e cho? wydane w odst?pie trzech lat „NOL” (76’) i „ZOL” (79’), na dodatek nagrane w dw?ch ca?kowicie r??nych sk?adach, tworz? niejako dwup?ytow?, niezwykle sp?jn? i logiczn? kompilacj?.
Ta muzyka jest mi bardzo bliska. To mo?e dziwne, zwa?ywszy na m?j stosunkowo m?ody wiek, ale to ona w?a?nie, jak ?adna inna kojarzy mi si? z moimi ca?kiem m?odzie?czymi latami, radosn? beztrosk?, granicz?c? niekiedy z g?upot?, pierwszym powa?nym zakochaniem, uros?ym do wielkiej mi?o?ci, m?odzie?owym buntem, gniewem, ?miechem i ?zami, przyja?ni? na ca?e ?ycie… A przecie? to „tylko” muzyka…
Awatar użytkownika
Góri
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 874
Rejestracja: kwietnia 6, 2004, 8:19 pm
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 202 gości