Allman Brothers Band - At Fillmore East - klasyka

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Allman Brothers Band - At Fillmore East - klasyka

Postautor: Marika2011 » września 8, 2013, 12:52 am

Muzyka z lat siedemdziesiątych, znakomita, spontaniczna i niesamowicie rozbudowana artystycznie. Trudno ją poddać recenzji bowiem zrecenzować dzieło sztuki nie każdy potrafi, a już z pewnością nie ja. Jednak słucham tej płyty niezmiennie z otwartą gębą więc być może jest to swego rodzaju recenzja. Pozytywna oczywiście, świadcząca o tym, że płyta ta jest doskonała.
Zresztą wystarczy jej posłuchać i ocenić już we własnym zakresie.

http://www.youtube.com/watch?v=0wsUNMSiIII
Marika2011
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 115
Rejestracja: sierpnia 9, 2011, 8:59 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Idee Fixe » września 8, 2013, 5:17 am

To jest moja ulubiona płyta Allmanów, a allmanowksa wersja You Don't Love Me jest jednym z moich najbardziej ulubionych numerów (obok Stormy Mondey) :).
Właściwie dzięki tej płycie pokochałem Allmanów, southern i cały ten amerykański czarno-biały blues (bo trudno mi o tej muzyce mówić, że to biały blues).
Blues Breakers with E. Clapton, Allman Br. Band At Fillmore East oraz B.B.King In London, były płytami, z których uczyłem się grać bluesa :).
Awatar użytkownika
Idee Fixe
blueslover
blueslover
 
Posty: 462
Rejestracja: marca 4, 2012, 6:39 am
Lokalizacja: kraków

Postautor: Marika2011 » września 28, 2013, 1:16 am

Grasz może w jakimś zespołem? Czy daj Boże, w southern rockowym? Jeżeli tak, to daj znać kiedy i gdzie następny koncert.
Marika2011
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 115
Rejestracja: sierpnia 9, 2011, 8:59 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: posener » października 1, 2013, 8:11 am

Idee Fixe pisze: Blues Breakers with E. Clapton, Allman Br. Band At Fillmore East oraz B.B.King In London, były płytami, z których uczyłem się grać bluesa :).


W domyśle pobrzmiewa "nauczyłem". To może byś wsparł nasz forumowy jam?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: rocken » października 1, 2013, 8:33 am

posener pisze:
Idee Fixe pisze: Blues Breakers with E. Clapton, Allman Br. Band At Fillmore East oraz B.B.King In London, były płytami, z których uczyłem się grać bluesa :).

W domyśle pobrzmiewa "nauczyłem". To może byś wsparł nasz forumowy jam?

To prawda, byłaby bardzo mile widziana ♫Tu gitara Idee Fixe
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 121 gości