Jay Jesse Johnson "Run With The Wolf"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Jay Jesse Johnson "Run With The Wolf"

Postautor: posener » października 16, 2012, 7:01 pm

Jeden z moich ulubionych gitarzystów, Jay Jesse Johnson po trzech latach od poprzedniego albumu wydał wreszcie nowy krążek zatytułowany „Run With The Wolf”. O artyście i jego poprzednich płytach pisałem już na forum, więc aby się nie powtarzać zamieszczam linka http://blues.com.pl/viewtopic.php?t=17039. W kwestii najnowszej płyty tylko kilka zdań, bo prawdę mówiąc za bardzo nie ma o czym pisać. Nie sądziłem, że będę musiał się tak krytycznie wyrażać o Johnsonie, ale dla takiej klasy muzyków nie mam taryfy ulgowej.
Nowego krążka słuchałem z rosnącym niedowierzaniem, bo wydało mi się niemożliwe aby na długiej 72 minutowej płycie nie znalazł się ani jeden kawałek budzący moje żywsze, pozytywne emocje. Niestety tak się właśnie stało. Moim zdaniem krążek wypełnia w całości bardzo przeciętny materiał, po przesłuchaniu którego wszystko zlewa się w jakąś bezkształtną magmę dźwiękową, na tle której trwa niekończąca się gitarowa solówka. Pomysły muzyczne, myślę o riffach, melodii, harmonii są bardzo ubogie, a wyjątkowo schematyczna gra sekcji pogrąża całość. Jay Jesse jak zwykle daje pokaz gitarowego warsztatu na najwyższym poziomie, ale co z tego jak po trzecim, czwartym kawałku wydaje nam się, że słyszymy ciągle to samo. W sumie płyta jest znakomitą ilustracją tego jak wybitny gitarzysta i całkiem dobry wokalista, grając momentami kosmiczne, dla przeciętnej w populacji wioślarzy, rzeczy może pozostawić słuchacza całkiem obojętnym. Pozostaje mieć nadzieję, że dotyczy to tylko mnie.
Gdybym na upartego miał wyróżnić jakiś utwór, to postawiłbym na „Fate Of Tomorrow”. Reszta moim zdaniem nadaje się najwyżej na jakiś workshop dla gitarzystów. Po pierwszych dwóch płytach Jay Jesse Johnsona wręcz niewiarygodne było dla mnie to, że ten człowiek stale nie gości na pierwszych stronach muzycznych, a szczególnie gitarowych czasopism. Po dwóch kolejnych krążkach przestaje mnie to dziwić.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » października 16, 2012, 9:19 pm

A tak JJJ prezentuje się na żywo. Numer z pierwszej płyty.

http://www.youtube.com/watch?v=oRrUIjghwIk
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Jay Jesse Johnson "Run With The Wolf"

Postautor: andswa » marca 9, 2014, 11:51 am

Posener. Mam dla Ciebie chyba ciekawy news :) Co Ty na to, jakby Jay przyjechał  do Polski na kilka koncertów i zagrał z Mike Onesko, jako drugi gitarzysta Blindside Blues Band ? :) :) :)
andswa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 25
Rejestracja: lipca 18, 2011, 4:37 pm

Re: Jay Jesse Johnson "Run With The Wolf"

Postautor: posener » marca 9, 2014, 1:38 pm

andswa pisze:Posener. Mam dla Ciebie chyba ciekawy news :) Co Ty na to, jakby Jay przyjechał  do Polski na kilka koncertów i zagrał z Mike Onesko, jako drugi gitarzysta Blindside Blues Band ? :) :) :)


News jest zajebisty. Niezła wymiana ognia mogłaby być na scenie :)
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Jay Jesse Johnson "Run With The Wolf"

Postautor: andswa » marca 9, 2014, 2:47 pm

To na pewno. Obaj kolaborują ze sobą od kilku lat z wymiernym skutkiem:) Niestety, obaj zdają się być u nas dość anonimowi, co przenosi się na nieufność i ograniczone zainteresowanie miejsc, gdzie mogli by zagrać ( a oferowana data jest wyjątkowo atrakcyja) :( skończy się to pewnie typowo, czyli przyjadą, zagrają fenomenalny koncert dla garstki ludzi a po wszystkim będą komentarze - ,,dlaczego nie zagrali u nas, było by tak pięknie''.
andswa
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 25
Rejestracja: lipca 18, 2011, 4:37 pm

Re: Jay Jesse Johnson "Run With The Wolf"

Postautor: posener » marca 10, 2014, 8:30 am

andswa pisze:Niestety, obaj zdają się być u nas dość anonimowi

Odnoszę wrażenie, że u nas wszyscy są dość anonimowi (oprócz oczywiście JoeB). Zaraz pojawią się argumenty, że radio i TV są brzydkie, bo nie puszczają takiej muzyki. Do mnie to nie trafia w czasach jednak dosyć dużej dostępności internetu.

andswa pisze:skończy się to pewnie typowo, czyli przyjadą, zagrają fenomenalny koncert dla garstki ludzi a po wszystkim będą komentarze - ,,dlaczego nie zagrali u nas, było by tak pięknie''.


Dokładnie tak. Nie dziwię się, że ludziom organizującym koncerty ręce opadają. Tak mi się wydaje, ale na forum chyba jest trochę osób, które o tym mają na pewno większe pojęcie, więc ciekaw bym był ich zdania.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Jay Jesse Johnson "Run With The Wolf"

Postautor: Marek-Browarek6 » marca 17, 2014, 6:53 am

Na stronie zespołu podano ,że koncert ma się odbyć w sobotę 13 września w Tarnobrzegu. Chętnie się wybiorę i znam kilka osób , które też pojadą...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jay Jesse Johnson "Run With The Wolf"

Postautor: posener » marca 17, 2014, 8:25 am

Marek-Browarek6 pisze:Na stronie zespołu podano ,że koncert ma się odbyć w sobotę 13 września w Tarnobrzegu. Chętnie się wybiorę i znam kilka osób , które też pojadą...


Masz zdrowie chłopie. Zazdroszczę Ci. Ja po ostatnich dwóch jazdach do Berlina w ciągu 3 dni byłem rozbity fizycznie. Zwykle po takiej koncertowej eskapadzie wracam w nocy, żal mi urlopu na odespanie i człowiek funkcjonuje jak zombie.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Re: Jay Jesse Johnson "Run With The Wolf"

Postautor: Stowarzyszenie OKO » marca 23, 2014, 6:59 pm

pojawią się też ci panowie http://www.doghousesam.info
victor czura
Stowarzyszenie OKO
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 31
Rejestracja: listopada 7, 2005, 8:14 am
Lokalizacja: Tarnobrzeg


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości