Buddy Guy - Living Proof [2010]

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

Buddy Guy - Living Proof [2010]

Postautor: Brzoza » października 25, 2010, 4:52 pm

Obrazek

Rewelacyjna płyta. Dzisiaj ją kupiłem i jestem bardzo zadowolony. Buddy Guy wciąż trzyma świetną formę, mimo, że ma już 74 lata. Bardzo podoba mi się kawałek otwierający album - "74 Years Young", opowiadający o muzycznych przygodach artysty. Również utwór z B.B. Kingiem, który zagrany jest jak przez dwóch najlepszych kumpli, dwóch muzyków, którzy już swoje przeszli i nadal czerpią ogrom zabawy z grania. Na razie więcej pisać nie będę (niedługo recenzja pojawi się na stronie Trójwymiaru). Jako, że ja ubóstwiam BG to moje odczucia mogą być nieobiektywne, to proszę Was o Wasze odczucia. Co o tym krążku myślicie? :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Brzoza » października 26, 2010, 1:11 pm

Jeśli ktoś ma ochotę to zapraszam do zapoznania się z moją recenzją tej płyty pod adresem - Living Proof :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: ref » października 26, 2010, 1:45 pm

Adaś, uczucia zawsze są subiektywne, na tym polega wymiana opinii.
Jestem w trakcie słuchania, to bardzo dojrzałe nagrania. Mnie podoba się kawałek, przy którym gościnie pracował Santana. Spokojnie kołysze ciało i duszę.
12 Taktów - muzyczny punt wyjścia /
Rafał Maciak
Awatar użytkownika
ref
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3289
Rejestracja: stycznia 23, 2007, 11:07 pm

Postautor: posener » października 26, 2010, 7:35 pm

Płytkę Buddy Guya przesłuchałem na razie pobieżnie, więc się nie wypowiadam, ale słucham ostatnio nowej płyty innego dowodu na to, iż życie zaczyna się po siedemdziesiątce. Guitar Shorty (David William Kearney) ma 71 lat, a na scenie spędził już ponad 50, a podpatrywany był na scenie w Seattle między innymi przez niejakiego Jimi Hendrixa. Świetny, pełny wigoru, pełnokrwisty blues rock z ekspresyjną gitarą i niesamowitym, potężnym męskim wokalem, który absolutnie nie kojarzy się facetem w wieku autora płyty. Zestawienie tych 71 lat z energią jaka płynie z głośników poraża. Z mojej strony głęboki ukłon i kapelusz z głowy. Świetna płyta i kandydat do bluesowego nagrania roku.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: agrypa » października 26, 2010, 8:49 pm

posener pisze: a podpatrywany był na scenie w Seattle między innymi przez niejakiego Jimi Hendrixa.


Podpatrywali sie wzajemnie :D

http://www.youtube.com/watch?v=gJNchIgXi28

http://www.youtube.com/watch?v=pHWZRZVbdxo
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Rock-A-Billy » października 28, 2010, 9:02 am

posener pisze:Płytkę Buddy Guya przesłuchałem na razie pobieżnie, więc się nie wypowiadam, ale słucham ostatnio nowej płyty innego dowodu na to, iż życie zaczyna się po siedemdziesiątce. Guitar Shorty (David William Kearney) ma 71 lat, a na scenie spędził już ponad 50, a podpatrywany był na scenie w Seattle między innymi przez niejakiego Jimi Hendrixa. Świetny, pełny wigoru, pełnokrwisty blues rock z ekspresyjną gitarą i niesamowitym, potężnym męskim wokalem, który absolutnie nie kojarzy się facetem w wieku autora płyty. Zestawienie tych 71 lat z energią jaka płynie z głośników poraża. Z mojej strony głęboki ukłon i kapelusz z głowy. Świetna płyta i kandydat do bluesowego nagrania roku.


Podzielam w 100%. Zwłaszcza trzy ostatnie studyjne albumy Guitar Shorty`ego wgniatają w ziemię. Absolutne blues-rockowe petardy :!: :twisted:, zagrane przez gościa po siedemdziesiątce. Hats off to Guitar Shorty :!:
Awatar użytkownika
Rock-A-Billy
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1490
Rejestracja: stycznia 17, 2009, 8:51 pm

Postautor: RafałS » października 28, 2010, 12:08 pm

Najpierw offtop, czyli Guitar Shorty. Najnowszego jeszcze nie mam, za to trzy poprzednie owszem. "I Go Wild", "Watch Your Back" i "We The People" oceniłbym odpowiednio na: 4, 5 i 4. "We The People" to dla mnie trochę gorsza kopia rewelacyjnego "Watch Your Back", zresztą nawet niektóre utwory tam to kompozytorskie odrzuty z poprzedniej sesji (współ-sygnowane przez Jesse Harmsa - producenta WYB). Lubię Shortiego i ucieszyłem się słysząc w Trójce wybrane utwory z nowego albumu - rzeczywiście wygląda to na kolejną znakomitą płytę, równie dobrą, co WYB, albo nawet lepszą.

A wracając do tematu, Brzoza, która z poprzednich płyt Buddy Guya jest stylistycznie najbliżej tej nowej? Surowa gitarowa psychodelia "Sweet Tea", klasyczny blues "Slippin' In", soulowo-funkowe "Heavy Load" i "Bring Them In", czy przekrojowa "Skin Deep"? Na co się nastawić?
Ostatnio zmieniony października 28, 2010, 5:29 pm przez RafałS, łącznie zmieniany 2 razy
Awatar użytkownika
RafałS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6455
Rejestracja: lutego 2, 2007, 12:05 pm

Postautor: B&B » października 28, 2010, 2:05 pm

To zdecydowanie nie jest "Sweet Tea". "Klasyczno-przekrojowa" :wink:
Kawał dobrej roboty, tyle i aż tyle. Gitara Buddy'ego rządzi!
Jak ktoś lubi Buddy'go - to na pewno polubi.

ps. Santana nic tu nie wnosi, za to B.B.King owszem.
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7225
Rejestracja: października 9, 2005, 10:14 pm
Lokalizacja: spod warmińskiego lasu...

Postautor: Brzoza » października 28, 2010, 2:28 pm

To jest taka mieszanka Skin Deep ze Stone Crazy. Mnie się ta płyta podoba na maksa!!! A kawałek z B.B. Kingiem jest boski :D
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: karambol » października 28, 2010, 5:41 pm

RafałS pisze: która z poprzednich płyt Buddy Guya jest stylistycznie najbliżej tej nowej? Surowa gitarowa psychodelia "Sweet Tea", klasyczny blues "Slippin' In", soulowo-funkowe "Heavy Load" i "Bring Them In", czy przekrojowa "Skin Deep"? Na co się nastawić?

Myślę że w kolejności "Skin deep" i "Slippin' In" i wbrew pozorom "Bring Them In" (choćby przez udział Carlosa Santany) a nawet i "Damn Right, I've Got The Blues" choćby poprzez pewne podobieństwo tytułowego kawałka z tej płyty do "Let the Door Knob Hit Ya" z najnowszej. Jeżeli "Skin deep" spodobała się to myślę, że "Living proof" tym bardziej. Cholernie mi się podoba najnowszy Buddy Guy. Zresztą sypie ostatnio dobrymi płytami aż miło. Choćby najnowszy James Cotton - świetny!!!
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: miarka » października 28, 2010, 6:38 pm

Gzie można kupić nowego BG ?
miarka
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: października 8, 2007, 7:02 pm

Postautor: karambol » października 28, 2010, 6:52 pm

miarka pisze:Gzie można kupić nowego BG ?

http://allegro.pl/buddy-guy-living-proo ... 42231.html
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Postautor: Electric Muddy » października 28, 2010, 7:33 pm

Ja kupiłem na ebay-u 2 dni temu w sumie zapłaciłem 45 zł no i teraz czekam na przesyłkę
Marcin
Awatar użytkownika
Electric Muddy
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 883
Rejestracja: marca 9, 2007, 3:23 pm

Postautor: Brzoza » października 28, 2010, 8:55 pm

Ja miałem zamówione na brytyjskim amazonie i przyszło w dzień premiery :D
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: miarka » października 29, 2010, 5:18 am

Dziękuję :)
miarka
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 6
Rejestracja: października 8, 2007, 7:02 pm

Postautor: dzemowiec » grudnia 20, 2010, 10:23 pm

słucham od 2 dni i stwierdzam jedno... ta plyt z każdym kolejnym przesłuchaniem jest coraz lepsza!

I klasa, a jak!

pozdrawiam,
dzemowiec
pozdrawiam,

dzemowiec
Awatar użytkownika
dzemowiec
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 31
Rejestracja: grudnia 2, 2008, 10:41 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 311 gości