John Lee Hooker "The Country Blues"

Chcecie podzielić się z innymi Waszymi odczuciami co do nowej lub ulubionej przez Was płyty? Oto miejsce dla Was!

Moderator: mods

John Lee Hooker "The Country Blues"

Postautor: tramp » października 17, 2005, 9:24 pm

nie siedz? ca?kiem w bluesie, s?ucham generalnie "wszystkiego", jednak?e blues trafia mnie do?? mocno w brzuch i pobudza; energetyzuje

"The Country Blues" dzia?a jednak na mnie troch? inaczej; mo?e dlatego, ?e lubi? zanurza? si? w muzyce medytacyjnej, a w tej p?ycie co? takiego znajduj?; s?uchaj?c jej w og?le nie my?l? o Delcie, nie my?l? zreszt? w og?le :)

Hooker opowiada; cz?owiek, kt?ry gra musi mie? co? do opowiedzenia; swoje ?ycie, cierpienie, szcz??cie, zwyczajno??, codzienno??, nud?, pasj? - wszystko jedno; kiedy? przeczyta?em gdzie? wywiad z jakim? "prawdziwkiem" bluesowym; powiedzia? mniej wi?cej co? takiego:"musisz mie? co? do opowiedzenia; swoj? histori?; jakie? prze?ycie, co? autentycznego co ujrza?e? i poczu?e?; wtedy znajdziesz ?rodki by to wyrazi?; czy to b?dzie blues, czy folk, czy klasyka; bez tej potrzeby opowiadania nic nie zrobisz; mo?esz powali? technik? gry, ale po twoim koncercie ludzie b?d? mie? takie same wra?enia jak po widowisku cyrkowym; by?o fajnie, ale nic nie zosta?o"

tote? , cho? nie wiem jaki by? Hooker, o czym chcia? opowiada?, bo teksty czasem ukrywaj? jakie? sedno, mam do tej p?yty bardzo pozytywne nastawienie; uspokaja mnie, widz? podczas s?uchania swoje obrazy - takie , jakich nie ujrz? przy innej muzyce;
i jak m?wi? jest co? medytacyjnego w tym wszystkim; nie w sensie orientalnych nonsens?w, lecz w sensie spokoju, ciszy w d?wi?kach i tej wielkiej prostoty


pozdrawiam wszystkich
tramp
bluesgość
bluesgość
 
Posty: 2
Rejestracja: października 17, 2005, 7:56 pm
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: boony » października 17, 2005, 9:26 pm

pieknie powiedziane Tramp. To Tyz jedna z moich ulubionych p?yt Hookera:).
Pozdrowienia
boony
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 1312
Rejestracja: sierpnia 16, 2004, 6:01 pm

Postautor: bartic » października 18, 2005, 12:05 am

poruszy?o mnie to... nie powiem.... jutro zasi?d? i spr?buj? opowiedzie? histori?, jak to kolega tru? mi bu?? ca?y wiecz?r i kawa?ek nocy o swojej nieudanej mi?o?ci i jak to przez niego straci?em audycj? :) jestem ciekawy, jakie ?rodki znajd? do tego

pozdrawiam
pozdrawiam
bartłomiej czerniak
Awatar użytkownika
bartic
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 2761
Rejestracja: maja 22, 2004, 5:04 pm
Lokalizacja: Wrcłw


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Wasze recenzje płyt

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 217 gości

cron