"U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Spis i adresy do audycji radiowych on-line

Moderator: mods

"U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » maja 11, 2017, 12:22 am

Czołem wszystkim bluesmaniakom!

Chciałbym zaprosić wszystkich forumowiczów do słuchania mojej autorskiej audycji "U progu bluesa" w olsztyńskim akademickim Radiu UWM 95,9FM. Staram się, by była ona swoistym trybunem i głosem lokalnego (niegdyś głośnego, dziś... nader skromnego) środowiska bluesowego. Rozkręcam ją już od kilku miesięcy i pomyślałem, że może kogoś to tutaj zainteresuje ;-)

W założeniu miało być to miejsce dla muzyki nade wszystko bluesowej, ale też dla rocka progresywnego i psychodelicznego. W praktyce spektrum jest dużo szersze i gram chyba wszystko, co bliskie sercu każdego z nas: blues, blues-rock, rock'n'roll, hard-rock, garażowy rock, prog-rock, psychodelia, country, americana... nie lubię szufladkować muzyki, ale lubię łączyć style. "Wychowałem się" na klasycznym rocku i mam awersję do wszystkiego co brzmi zbyt nowocześnie, acz paradoksalnie... chyba głównie sięgam po świeże płyty :-) Staram się grać różnorodnie, choć najczęściej audycja jest tematyczna i nie jest zlepkiem przypadkowych dźwięków i piosenek.

Poza tym często usłyszycie tu artystów niszowych, mniej znanych, spoza mainstreamu (nawet tego bluesowego). Staram się odkrywać perełki - albo zapomniane, albo dobrze ro(c)kujące...

Oprócz płyt i opowieści jest tu też miejsce na wywiady i ciekawych gości. Były już wywiady z: Shaun Booker, duetem Micke & Lefty, zespołami: Two Timer oraz Fertile Hump. Jeszcze w maju wpadnie Paweł Szymański, który pogra i poopowiada o swojej nowej płycie :-)

Dowiecie się również o ciekawych koncertach w Olsztynie i okolicy, a niekiedy - jak wszystko pyknie - mam też do rozdania wejściówki :-)

Dla radiowca nie ma nic piękniejszego niż feedback ze strony słuchaczy, więc zapraszam do słuchania i komentowania!

"U Progu Bluesa" - Radio UWM FM, czwartek, 19:00 - 20:00
częstotliwość: 95,9 Mhz w Olsztynie i okolicach
internet: http://www.uwmfm.pl/sluchaj-online.html
bezp. stream: http://www.uwmfm.pl/media/uwmfm_stream.m3u

Do usłyszenia!
Karol Kotański
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

U Progu Bluesa #11 - gość audycji: Paweł Szymański

Postautor: thekk » maja 16, 2017, 5:57 pm

Halo, halo, nikt nie pisze, ale może ktoś słucha? ;-)
Jeśli jeszcze nie, to zapraszam(y) w najbliższy czwartek bardzo serdecznie...

Obrazek
Gościem audycji będzie Paweł Szymański

Porozmawiamy o jego nadchodzącej płycie, której premiera oficjalnie ma się odbyć 26 maja. W najbliższy czwartek będziecie mogli poznać ją przedpremierowo. Liczę, że Paweł przytaszczy ze sobą trochę sprzętu i będzie też kilka kawałków live :)

Kontakt z nami w czasie audycji:
tel. 89 523 39 99
e-mail: gramy@uwmfm.pl

Wszelkie pytania, żale, krytyki, pochwały, pozdrowienia i reminiscencje najlepiej kierować tam ;-)

U PROGU BLUESA #11
czwartek (18.05.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub www.uwmfm.pl

Obecność obowiązkowa drodzy...
Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

Re: "U Progu Bluesa" - Radio UWM 95,9fm

Postautor: thekk » maja 18, 2017, 6:02 pm

Zaraz zaczynamy! ;-)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

Postautor: elwood » maja 18, 2017, 6:57 pm

Słuchałem - fajnie było.
elwood
bluesmaniak
bluesmaniak

U Progu Bluesa #12 - DEBIUTY

Postautor: thekk » maja 25, 2017, 1:27 am

Dzięki! Staraliśmy się jak mogliśmy ;) chociaż temperatura w dziupli sięgała chyba 30 stopni

Obrazek

Tak było w ubiegły czwartek, chociaż przyznaję że zdjęcie pozowane :) bo w czasie audycji Paweł grał na rezofonicznym Nationalu. Mała próbka filmowa TUTAJ

A dzisiaj trochę odetchniemy od ortodoksyjnego bluesa, będzie sporo rock'n'rolla i płyt z 2016... które spokojnie można wsadzić do szufladki "klasyczny rock". Czyli lata 70' na świeżych wydawnictwach. Dużo debiutów! A i blues się pojawi to tu, to tam :) Zapraszam jak zwykle po 19:00

U PROGU BLUESA #12 - temat: "DEBIUTY"
czwartek (25.05.17) godz. 19:00
95,9 w Olsztynie lub http://www.uwmfm.pl

Do usłyszenia!

PS. Będę wrzucał tu zapowiedzi tych co ciekawszych audycji, jeśli sobie forumowicze życzą? :)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

Re: U Progu Bluesa #12 - DEBIUTY

Postautor: Dziadek Władek » czerwca 1, 2017, 6:40 pm

thekk pisze:[...]
PS. Będę wrzucał tu zapowiedzi tych co ciekawszych audycji, jeśli sobie forumowicze życzą? :)

Życzą sobie jak najbardziej :)
Rzadko miewam wolny czwartkowy wieczór ale jak już mam (jak dziś) to chętnie posłucham dobrej muzy :)
Władek Pękała
K.K. Blues Band Hot Tamales Trio
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize

Postautor: thekk » czerwca 2, 2017, 9:41 pm

O, dziękuję Władku za obecność :) W pewnym momencie nagle skoczyła mi mocno słuchalność i zastanawiałem się, co jest przyczyną - a to poruszenie na forumie ;) Wczorajsza pogoda mnie dobiła i wzięło mnie na muzykę nastrojową, żeby nie powiedzieć trochę "smętną"... ale mam nadzieję, że Was nie uśpiłem.

A skoro sobie życzą, to będę informował. Już dziś mogę skromnie zapowiedzieć, że w czerwcu szykuje się mały cykl z nowościami z pogranicza country i bluesa.

Zdaję sobie sprawę, że godzina relatywnie wczesna - ma to swoje plusy (nie koliduje z innymi audycjami), ale też minusy (nie każdy jeszcze może zasiąść i posłuchać). Przyznam, że prowadzę prywatne archiwum i te audycje mógłbym udostępniać do późniejszego odsłuchu, aczkolwiek na razie jak widzisz odzew jest... skromny :) Acz jeśli będzie taka wola i zapotrzebowanie... no, przynajmniej kilku osób, to mówcie - coś wykombinujemy.
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

U Progu Bluesa #14 - NOWOŚCI

Postautor: thekk » czerwca 8, 2017, 3:18 pm

Zapraszam na dzisiejszą audycję już za niespełna 3 godziny :) Miało być dziś dużo o Watersie i jego najnowszej płycie, ale trochę się zawiodłem, ba - wkurzyłem na niego i odpuściłem sobie. Będzie więc kilka (dokładnie: trzy) nowości płytowe, dość niszowe, mało znane, ale za to takie, w których coś się, kurka wodna, dzieje.

Bardzo różnorodne oblicze bluesa, od blues-rocka z akcentemi psychodelicznymi, przez korzenny blues, przez funkowy (!), aż do balladowego. Prosto z Australii i USA. Ładnie będzie. Zapraszam do słuchania i komentowania.

U PROGU BLUESA #14 - NOWOŚCI PŁYTOWE
czwartek (8.06.17) godz. 19:00

Do usłyszenia!

PS. Mamy ostatnio małe problemy techniczne ze streamem, tzn. działa ale jest trochę gorszej jakości niż zwykle; na dniach się pewnie z tym uporamy. Przepraszam więc z góry za wszelkie niedociągnięcia techniczne...
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

U Progu Bluesa #15 i #16 - COUNTRY

Postautor: thekk » czerwca 15, 2017, 1:21 am

Zgodnie z zapowiedzią chciałbym zainaugurować mały (bo mały, ledwie dwie audycje) cykl poświęcony muzyce country. A w zasadzie muzyce z pogranicza country, folku i bluesa. Któż z nas nie lubi country? Gorzej jeśli kojarzy się nam tylko ze słabymi westernami i pif-paf. Tutaj posłuchamy sobie dość różnorodnego oblicza tego gatunku - od tzw. alt-country, poprzez dość tradycyjne, aż do country-bluesa, czyli rzeczy które już mocno bluesem pachną :) Będą nowości i będą klasyki.

Zapraszam dziś (cz.1) i za tydzień (cz.2)

U PROGU BLUESA #15 i #16 - CYKL Z MUZYKĄ COUNTRY
czwartek (15.06.17) godz. 19:00 - cz.1
czwartek (22.06.17) godz. 19:00 - cz. 2

Do usłyszenia!
I proszę się nie krępować i komentować, bo po wyświetleniach widać że ktoś tu jednak zagląda :) A warto... bo już niedługo szykuje się coś "grubego"... a że Olsztyńskie Noce Bluesowe za pasem to tylko ot tak wspomnę ;)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

U Progu Bluesa #18 - XXVI ONB

Postautor: thekk » lipca 3, 2017, 12:05 am

Witajcie :-)
Lipiec w Olsztynie będzie stał pod znakiem bluesa - zbliżają się XXVI Olsztyńskie Noce Bluesowe. Dlatego w tym miesiącu audycja będzie się kręcić wokół tego wydarzenia - zarówno przed, jak i po. Będą goście, będą wywiady, będą relacje...

Już w najbliższy czwartek (6.07) zapraszam na specjalne (bo 2-godzinne) wydanie audycji "U progu bluesa", w której prezentować będziemy pełny line-up tegorocznego festiwalu. Gościem audycji będzie p. Joanna Mariuk z Miejskiego Ośrodka Kultury w Olsztynie, koordynatorka ONB. Dla słuchaczy będziemy mieli oczywiście niespodzianki! ;-)

U PROGU BLUESA #18 - zapowiedź XXVI Olsztyńskich Nocy Bluesowych
czwartek (6.07.17) godz. 19:00-21:00

Do usłyszenia!
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

Postautor: thekk » lipca 6, 2017, 6:52 pm

Halo forum, zaczęliśmy - naprawdę nikt nie chce wejściówek? :)
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

Postautor: thekk » lipca 20, 2017, 2:27 am

XXVI Olsztyńskie Noce Bluesowe za nami; przed nami zaś wspomnienia, wywiady i reminiscencje z festiwalu :) Pierwsze z nich już dzisiaj. Audycja dla miłośników akustycznego grania - pojawią się rozmowy z Arkiem Zawilińskim oraz zespołem Hot Tamales Trio. Oprócz gadania usłyszycie rzecz jasna dużo muzyki wspomnianych artystów.

U PROGU BLUESA #20 - AREK ZAWILIŃSKI/HOT TAMALES
czwartek (20.07.17) godz. 19:00

Do usłyszenia!

Festiwal wspominać będziemy jeszcze przez dwa kolejne tygodnie - w zanadrzu jeszcze kilka rozmów z uczestnikami tegorocznych Nocy.
thekk
bluesmaniak
bluesmaniak

Postautor: B&B » lipca 20, 2017, 7:08 am

Może w końcu nie zapomnę i posłucham, szczególnie żeby skonfrontować odczucia po ONB ;)
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize

Postautor: B&B » lipca 21, 2017, 11:44 am

No i udało się - posłuchałem!
Kolega Karol ma całkiem dobry radiowy głos a wywiady z Arkiem Zawilińskim i Hot Tamales przeprowadzone sprawnie technicznie i merytorycznie - pytania do rzeczy i orientacja w temacie. Miło się tego słuchało a przerywniki muzyczne dobrane odpowiednio 8)
Co do ONB to odczucia mamy podobne, mam tylko jedną uwagę "techniczną" - Redakcja "Twojego Bluesa" unika jak ognia nazywania tego przeglądu na małej scenie konkursem - to jest TYLKO przegląd, tego co w Polsce nowego fajnego w bluesie (i okolicach) w ostatnim czasie. Oczywiście wiadomo, że konsekwencją jest wytypowanie na występ na dużej scenie w następnym roku i jest to rodzaj nagrody, ale te typowanie rządzi się swoimi prawami - nie każdy "najlepszy" nadaje się na dużą scenę...

ps. mam nagraną połowę audycji (poświęconą Hot Tamales) i pewnie Dziadek by posłuchał, ale mam słabą jakość techniczną (UWM ma słaby nadajnik i w mojej wsi odbiera "ze świerszczami"), więc nie wiem czy wystawiać...
Awatar użytkownika
B&B
bluespatronize
bluespatronize

Postautor: Dziadek Władek » lipca 21, 2017, 12:34 pm

Słuszna supozycja: "Dziadek by posłuchał" - i to mu się nawet udało :) Częściowo, co prawda, bo od końcówki wywiadu z Arkiem Zawilińskim i w warunkach "mobilnych" ale wystarczyło, żeby zgodzić się z Twoją pozytywną opinią nt. audycji.
I taka refleksja mi się nasunęła w trakcie "tamalesowej" części: kolejni gitarzyści świetnie się wkomponowują w koncerty Hot Tamales ale... jakoś brakuje mi (i im?) Kamila Soleckiego; czyżby jednak istnieli ludzie niezastąpieni?...
Władek Pękała
K.K. Blues Band Hot Tamales Trio
" - Blues?... Jest tam, gdzie go słyszysz..."
Awatar użytkownika
Dziadek Władek
bluespatronize
bluespatronize

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Radia Internetowe - Audycje FM