"Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie" Wiesław Królikowski

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

"Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie" Wiesław Królikowski

Postautor: karambol » grudnia 5, 2013, 9:56 am

Obrazek
To już trzecie wydanie wywiadu-rzeka z Tadeuszem Nalepą. Poprawione, rozszerzone, uzupełnione. Nie mam poprzednich wydań to nie jestem w stanie określić różnic pomiędzy poszczególnymi edycjami. W każdym bądź razie przeczytałem to za jednym "zasiadem" i to z dużym zainteresowaniem i to pomimo tego, że dość dobrze znam życie i twórczość "ojca polskiego bluesa". Nie jest to monografia, biografia czy encyklopedia wiedzy o Nalepie a po prostu luźna rozmowa prowadzona w przyjacielskiej atmosferze. Nalepa nie bawi się w jakieś półsłówka, aluzje wali prosto z mostu. Wiesław Królikowski dobrze przygotował się do wywiadu (czasem aż za dobrze bo pytanie jest dłuższe niż odpowiedź albo Nalepa stopuje dziennikarza chcąc w końcu swoje zdanie powiedzieć). Sypie cytatami, podpowiada Nalepie fakty, daty, nazwiska czasem uściśla jego odpowiedzi.
Bardzo ładnie wydana jest ta książka. Okładka niby miękka ale z dobrego materiału (plastik? karton pokryty plastikiem?) - przyjemnie wziąć do ręki.
Wady? Jestem po pierwszym czytaniu (pewnie będzie więcej) ale szkoda, że w spisie treści nie uwzględniono poszczególnych płyt z działu "Jego płyty". Zajmuje chyba ze 100 stron i gdyby ktoś chciał szybko trafić na określony album musi trochę pokartkować. Szkoda, że w opisie płyt nie znalazły się opinie, uwagi samego Nalepy (można to co prawda znaleźć w tekście wywiadu ale jest tego zbyt mało).
Idą święta i myślę, że ta książka jest dobrą propozycją na prezent.
Awatar użytkownika
karambol
Administrator
Administrator
 
Posty: 2439
Rejestracja: czerwca 24, 2004, 4:57 pm
Lokalizacja: Białystok

Re: "Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie" Wiesław Królikowsk

Postautor: StS » grudnia 5, 2013, 8:48 pm

Mam poprzednie wydanie tej książki - jest o niej nieco napisane tutaj. Chętnie sięgnę po nowe wydanie.
To lektura obowiązkowa. Absolutnie.
StS
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 3545
Rejestracja: lutego 15, 2006, 6:36 pm

Re: "Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie" Wiesław Królikowsk

Postautor: Bluesmaster » grudnia 25, 2013, 8:36 pm

Czytałem pierwsze wydanie, teraz dostałem najnowsze, już trzecie. Znakomita i obowiązkowa.
Szczególnie dla fanów i znawców bluesa po polsku.
"...w Sojuzie , gdzie mieliśmy trasy, traktowano nas jak Rolling Stonesów.Nie graliśmy anglosaskich
piosenek, wykonywaliśmy tam tylko swój repertuar".
Awatar użytkownika
Bluesmaster
blueslover
blueslover
 
Posty: 695
Rejestracja: stycznia 21, 2010, 1:34 pm

Re: "Tadeusz Nalepa. Breakout absolutnie" Wiesław Królikowsk

Postautor: Yaniu » stycznia 11, 2014, 2:31 pm

Interesująca literatura. Pod choinkę otrzymałem :-). Nie mogłem się oderwać przez dwa dni.
Ratując świat "...próbowaliśmy już wszystkiego, oprócz miłości..."
Awatar użytkownika
Yaniu
bluesHealer
bluesHealer
 
Posty: 847
Rejestracja: lipca 25, 2012, 12:22 pm
Lokalizacja: Łomża


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 96 gości