Pink Floyd Prędzej świnie zaczną latać

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

Pink Floyd Prędzej świnie zaczną latać

Postautor: zbymal » stycznia 7, 2013, 7:54 am

Na rynku księgarskim mamy pozycję, którą trzeba przeczytać obowiązkowo. Mowa tu o obszernej historii zespołu Pink Floyd.

Tytuł: Pink Floyd – Prędzej świnie zaczną latać
Autor: Mark Blake

Syd Barrett umarł bogaty, a Pink Floyd mieli swoją Yoko Ono. Teraz wiem to i znacznie więcej. Opowieść bez cenzury.
– Piotr Metz

Więcej o książce: http://biesczadblues.pl/pink-floyd-predzej-swinie-zaczna-latac/
Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
zbymal
bluesman
bluesman
 
Posty: 309
Rejestracja: sierpnia 18, 2010, 6:40 pm
Lokalizacja: Kielce

Postautor: Brzoza » stycznia 7, 2013, 10:17 am

Doskonała książka! Oderwać się nie mogłem, polecam :)
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: agrypa » stycznia 7, 2013, 2:24 pm

Brzoza pisze:Doskonała książka! Oderwać się nie mogłem, polecam :)


Obrazek

Faktycznie pozycja godna uwagi. W UK miala juz trzy wydania. Ukazala sie we Francji, Niemczech, krajach skandynawskich. Ciesze sie ze i w Polsce.

Obrazek
Mark Blake niedlugo swietowal bedzie 25-cio lecie pracy dziennikarskiej. Jest[nadal] stalym wspolpracownikiem "Mojo" Duzym powodzeniem cieszy sie tez jego ksiazka o grupie Queen.
Awatar użytkownika
agrypa
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 8630
Rejestracja: grudnia 23, 2009, 6:06 pm
Lokalizacja: Southampton

Postautor: Marek-Browarek6 » stycznia 8, 2013, 12:23 am

Nie musieliście mnie zbyt długo namawiać - zamówiłem w twardej oprawie za 39,90 zł (już z wysyłką). Trzeba trochę poczytać przed koncertem Watersa na National (Water) Stadium
:)
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Brzoza » stycznia 8, 2013, 12:40 am

Marek-Browarek6 pisze:Nie musieliście mnie zbyt długo namawiać - zamówiłem w twardej oprawie za 39,90 zł (już z wysyłką). Trzeba trochę poczytać przed koncertem Watersa na National (Water) Stadium
:)


Mi ta książka niesamowicie zmieniła pogląd na muzyków, zwłaszcza na Watersa... Ale mam wrażenie, że Autor po prostu go nie lubi :D
Moja audycja w Radiu SAR --> www.trojwymiar.radiosar.pl
wtorki o 21:00 | Adam Brzeziński
http://blues.com.pl/viewforum.php?f=87
Awatar użytkownika
Brzoza
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6369
Rejestracja: października 29, 2009, 11:20 pm
Lokalizacja: Gdańsk

Postautor: Marek-Browarek6 » stycznia 8, 2013, 1:48 am

Brzoza pisze:
Marek-Browarek6 pisze:Nie musieliście mnie zbyt długo namawiać - zamówiłem w twardej oprawie za 39,90 zł (już z wysyłką). Trzeba trochę poczytać przed koncertem Watersa na National (Water) Stadium
:)


Mi ta książka niesamowicie zmieniła pogląd na muzyków, zwłaszcza na Watersa... Ale mam wrażenie, że Autor po prostu go nie lubi :D


Dziennikarze a właściwie pseudodziennikarze przeprowadzając wywiady z muzykami zadają szybkie pytania i zauważyłem , że często padały takie : kotlet czy ryba ? , WATERS czy GILMOUR ? ... itd....
Ja nie mam takich problemów , kocham większą część twórczości Floydów , solowe Watersa , Gilmoura i Wrighta i tylko nigdy nie trafiłem na coś godnego uwagi firmowanego przez Masona.
Oczywiście duża zasługa Watersa w tym , że PF musiało poszukać innego basisty :lol: ale mimo wszystko dali radę i nagrali dużo pięknej muzy. .
Co do Watersa to chyba jednak się zmienił. Spotkałem Go 2 razy na lotnisku w Warszawie i naprawdę był b. przyjacielski , miły i sympatyczny.
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Roj » stycznia 8, 2013, 6:57 am

Marek-Browarek6 pisze:[..] i naprawdę był b. przyjacielski , miły i sympatyczny.
Chyba dlatego, że się nie odzywałeś :lol:
Awatar użytkownika
Roj
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7325
Rejestracja: sierpnia 8, 2009, 7:16 am
Lokalizacja: Rzeszów

Postautor: Marek-Browarek6 » stycznia 8, 2013, 2:58 pm

Roj pisze:
Marek-Browarek6 pisze:[..] i naprawdę był b. przyjacielski , miły i sympatyczny.
Chyba dlatego, że się nie odzywałeś :lol:


Gdybym się nie odzywał to nie doświadczyłbym tego na "własnej skórze"...i nie miałbym ogromnego autografu na DVD In The Flesh - live...
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: mariuszgr4 » stycznia 11, 2013, 6:34 pm

Dużo ostatnio tych książek okołomuzycznych się ukazuje. No i dobrze. Sięgnąłem ostatnio znów do "Ciemnej strony księżyca" - to wciąż mój absolutny nr 1 na liście PF i nie tylko.
Arcydzieło, które na przestrzeni lat robi ze mną dziwne rzeczy: przesuwa akcenty, zwraca na siebie uwagę wciąż inaczej - jak obraz oglądany w różnym świetle, pod różnym kątem.
Nawet zakupiłem bilety na Australian PF. Tyle razy tu już byli - może czas wyrobić sobie swoje zdanie?
Awatar użytkownika
mariuszgr4
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 51
Rejestracja: grudnia 11, 2012, 5:20 pm
Lokalizacja: Katowice

Postautor: Marek-Browarek6 » stycznia 14, 2013, 2:17 am

Księga w domu. Nie spodziewałem się , że będzie to aż tak duży format. Pierwsze 2 rozdziały przeczytane -super pozycja!!!!!!!
Marek-Browarek6
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 1816
Rejestracja: października 22, 2005, 5:51 am
Lokalizacja: Warszawa

Postautor: Ernie » maja 17, 2013, 7:17 pm

totalna beznadzieja jak dla mnie, dobrze że sam jej nie kupiłem, 1000 razy bardziej wolę dzieła naszych rodzimych "pisarzy" - "O krowach, świniach, robakach... " Wiesława Weissa, czy wydana ponad 20 lat temu (!) biografia Sławomira Orskiego "Pink Floyd - psychodeliczny fenomen", dzieło Blake'a nie wnosi praktycznie nic do mojego postrzegania tego zespołu.
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: posener » maja 17, 2013, 8:03 pm

Ernie pisze:totalna beznadzieja jak dla mnie, dobrze że sam jej nie kupiłem


Pal licho tę książkę, ale zajrzałem na Twoją stronę i jak widzę, że młodzi ludzie grają Rocky Mountain Way, to ja jestem od razu kupiony. Tak trzymać i powodzenia! Przy okazji zapraszam do naszego forumowego jamu.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: Ernie » maja 17, 2013, 8:05 pm

dzięki za wsparcie posener, wyznawcy Zeppów chyba zawsze się dogadają :D a ten Walsh to sprzed 4 lat jakiś, muszę się wziąć za tego myspace'a :wink:
Awatar użytkownika
Ernie
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 94
Rejestracja: listopada 19, 2008, 5:33 pm

Postautor: posener » maja 17, 2013, 8:15 pm

Ernie pisze:wyznawcy Zeppów chyba zawsze się dogadają


Jesteśmy wszędzie na całym świecie. Btw. Bill Clinton zdaje się też jest fanem, ale nie udało mu się namówić chłopaków do zagrania w ramach Superstorm Sandy Benefit Concert w zeszłym roku. Ciężka porażka dyplomatyczna :D
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 94 gości

cron