"Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego"

Nasza forumowa biblioteka

Moderator: mods

"Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego"

Postautor: posener » października 2, 2011, 9:55 am

Czy ktoś może już czytał?
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm

Postautor: posener » stycznia 1, 2012, 4:18 pm

Musiałem przeczytać sam i nie żałuję. Nie wiem ile w tej książce Makowieckiego, a ile Urbaniaka i, prawdę mówiąc, nie obchodzi mnie to. Kawałek krwistej prozy, niewątpliwie zainspirowanej autobiografią Milesa napisaną przez Quincy Troupe'a - mam na myśli przede wszystkim szczerość z jaką Urbanator mówi o swoim życiu prywatnym, poza tym jak większość słynnych muzyków jazzowych nie ukrywa kto jest jego guru. Wielu ludzi czyta autobiografie głównie ze względu na te prywatne smaczki, plotki, anegdoty i skandale. Mnie to mniej interesuje, bardziej to co wybitni muzycy mówią o muzyce i jej tworzeniu. Tutaj się nie zawiodłem bo akurat te fragmenty książki są bardzo interesujące. Urbaniak nie uprawia zawodu jazzmana. On jest jazzmanem. W życiu i na scenie. Przez bardzo wiele lat byłem wielkim fanem jazzu i Michał Urbaniak zawsze był jednym z nielicznych muzyków nie tylko polskich ale także europejskich, co do których nigdy nie miałem wątpliwości, że grają prawdziwy jazz. Nie "polski jazz", "europejski jazz" lecz po prostu JAZZ.
Awatar użytkownika
posener
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 6913
Rejestracja: listopada 17, 2008, 7:51 pm


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Książki, Publikacje, Czasopisma

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 287 gości