HRPP koncert: Magda Piskorczyk z zespołem

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

HRPP koncert: Magda Piskorczyk z zespołem

Postautor: Hard Rock Pub Pamela » listopada 15, 2017, 9:23 pm

W niedzielę 19 listopada 2017r. o godzinie 19. w Hard Rock Pubie Pamela wystąpi Magda Piskorczyk - wielokrotnie nagradzana wokalistka (m.in. siedmiokrotna Wokalistka Roku według czytelników magazynu Twój Blues) obdarzona charakterystycznym, niskim głosem, ale też wyjątkową charyzmą sceniczną.
Magda jest również multiinstrumentalistką grającą na gitarze akustycznej i basowej oraz perkusji i perkusjonaliach. Ma na swym koncie koncerty prawie w całej Europie, USA i na Tajwanie. Jej dyskografia zawiera 6 płyt własnych (w tym 3 nominowane do nagrody Fryderyk) plus kilkanaście z udziałem gościnnym i szereg kompilacji wydanych w Europie oraz Singapurze. Współpracowała między innymi z Michałem Urbaniakiem, Wojciechem Karolakiem, Billy Gibsonem z Memphis (wirtuozem harmonijki, laureatem Blues Award) czy Slidin’ Slimem (popularnym wokalistą i gitarzystą ze Szwecji).

Magda Piskorczyk kojarzona jest głównie z bluesem, ale jej muzyka to bardzo osobiste połączenie muzyki o korzeniach afro-amerykańskich (blues, funk, soul, jazz, gospel), rocka i muzyki etnicznej, zwłaszcza afrykańskiej oraz własne kompozycje. Do jednej z nich (Rzeźb mnie) piękny tekst dopisał Bogdan Loebl.

Od 2011 roku Magda prowadzi warsztaty muzyczne według własnego autorskiego programu Masterclass, m.in. w ramach Bluesa nad Bobrem w Bolesławcu, gdzie przez dwa lata pełniła też funkcję dyrektora. Efektem takich warsztatów w warszawskim Ośrodku Kultury Ochota była nagrana w studio OKO i wydana w 2012 roku płyta „Magda Piskorczyk Masterclass”. Prowadziła także warsztaty wokalne na Meskalina Blues Festival w Środzie Wielkopolskiej, tygodniowe warsztaty muzyczne masterclass w Luksemburgu, była również instruktorem na warsztatach rockowych iM granie w Domu Kultury Imielin.

Magda jest autorką płyty studyjnej „Blues Travelling” nagranej z udziałem Michała Urbaniaka; albumu „Magda Live”, zarejestrowanego na żywo w Radiu Gdańsk oraz płyty prezentującej koncert ze szwedzkim gitarzystą i wokalistą Slidin' Slimem: „Live at Satyrblues”. W 2011 roku Magda wydała dwie płyty: studyjny album „Mahalia” upamiętniający setną rocznicę urodzin królowej muzyki gospel Mahalii Jackson i podwójny album „Afro Groove” prezentujący zapis koncertu nagranego z Billy Gibsonem, wirtuozem harmonijki z Memphis.

Na początku tego roku ukazała się w limitowanym nakładzie w formie digipaka płyta „Make Your Spirit Fly”, zawierająca pierwsze solowe nagrania Magdy z 2002 roku.

W Pameli Magdzie towarzyszyć będą: na perkusji - Bartosz Kazek, a na gitarach - Marcin Zaleś. Poprzedni koncert Magdy w tym miejscu odbył się w lutym w ramach 19. urodzin Pameli i był później retransmitowany przez Radio PiK.

Tak mówiła po nim bohaterka: "Nie pierwszy raz dane nam było zagrać w Toruniu. O Pameli słyszałam dużo dobrego, że miejsce z klimatem, że publika, która tam przychodzi jest osłuchana. I kolejny raz Toruń nie zawiódł! Publiczność była magiczna, pięknie współtworząca klimat, żywo reagująca na to co dzieje się muzycznie. Za co wielkie brawa. A Pamela to klub w istocie klimatyczny, prowadzony przez osoby z pasją i serduchem otwartym.”

Koncert jest biletowany. Wejściówki w cenie 20 zł przedsprzedaż lub 30 zł w dniu koncertu dostępne są w Hard Rock Pubie Pamela (Toruń, ul.Legionów 36 ).

https://www.youtube.com/watch?v=_VeMAKu ... e=youtu.be
Awatar użytkownika
Hard Rock Pub Pamela
bluesman
bluesman
 
Posty: 293
Rejestracja: lipca 6, 2009, 12:47 pm
Lokalizacja: Toruń

nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 169 gości

cron