Big Daddy Wilson Trio - Białystok

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

Big Daddy Wilson Trio - Białystok

Postautor: elkap » lutego 24, 2017, 9:53 am

Białostocki Ośrodek Kultury w ramach cyklu Blues Fama zaprasza na koncert
Big Daddy Wilson Trio
22.03.2017, godz. 19:00
Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 30 zł (przedsprzedaż), 40 zł (w dniu koncertu) - do kupienia w kasie Forum lub na stronie http://www.bilety.bok.bialystok.pl/rezerwacja/termin.html?id=1398

Będzie to jego pierwszy występ po niemal pięcioletniej przerwie! Ostatnio widzieliśmy go na Jesieni z Bluesem 2012. Minęło jak z bicza strzelił...

Obrazek
elkap
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 152
Rejestracja: marca 10, 2006, 11:04 am
Lokalizacja: Białystok

Re: Big Daddy Wilson Trio - Białystok

Postautor: rocken » marca 20, 2017, 8:24 am

Muzyk z północnej Karoliny, który już chyba kilkukrotnie koncertował w Polsce, osiedlony na stałe za naszą zachodnią miedzą. Dla mnie to było jednak pierwsze spotkanie z tym artystą i jego twórczością.
Repertuar bardzo zróżnicowany, jest dużo soulu, pieśni amerykańskiego południa, bluesa, r’n’b, elementów reggae. Jednak jest to bardzo spójne przede wszystkim dzięki soulowemu wokalowi Wilsona, w którym słychać jak duży wpływ gospel . Oprócz roli wokalisty Big Daddy gra na prostym zestawie perkusjonali i przeszkadzajek tworząc „czarną” bazę rytmiczną.
Również znakomitymi muzykantami są włosi towarzyszący liderowi. Basista oszczędny, ale groovie jak czarny. No i świetny stylowy gitarnik, któremu korzenny blues, slide, teksańskie shuffle niestraszne. Jednak najbardziej podobał mi się jego oszczędna, ale z wielkim smakiem gra w partiach rytmicznych na Les Paul’u przy delikatnym efekcie tremolo. Słuchać, że najbliżej mu do muzyki soulowej i r’n’b właśnie z naleciałościami soulu.
Zresztą inspirację tym gatunkiem potwierdzili na finał koncertu, gdzie przez prawie 30 minut to były złote przeboje soulu począwszy od Otisa Redding’a przez Sam Cook’a, Ben E. Kinga, Percy Sledge, Solomon Burke, gdzie wokalnie udzielała się już cała trójka muzyków.
Koncert w Warszawie to dwa sety każdy lekko ponad godzinkę, czyli około 2,5 godz. grania. Grają jeszcze w kilku miejscach w Polsce. Warto!
Jedyny minus, to na koncercie mają drogawo płyty CD – 70zł.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Big Daddy Wilson Trio - Białystok

Postautor: rocken » marca 20, 2017, 9:26 am

Dodam jeszcze, że Beerokracja ma już przyzwoite nagłośnienie. Wczoraj selektywnie, nie za głośno i nie za cicho.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Big Daddy Wilson Trio - Białystok

Postautor: rocken » marca 20, 2017, 12:18 pm

Big Daddy Wilson, Beerokracja, Warszawa 19.03.2018
https://www.youtube.com/watch?v=pwXoq223FZY
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 247 gości

cron