Voo Voo - płyta i trasa!

Dajcie znać o najmniejszych nawet koncertach Bluesowych (i nie tylko) w Waszej okolicy!

Moderator: mods

Voo Voo - płyta i trasa!

Postautor: MAQ » listopada 23, 2014, 10:07 pm

Zapraszam! :D

http://wmigthroughthegig.wordpress.com/ ... e-w-kinie/

Czy ktoś słyszał już może nową płytę, lub wybiera się na jakiś koncert?

:)
Awatar użytkownika
MAQ
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 165
Rejestracja: maja 28, 2010, 5:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Voo Voo - płyta i trasa!

Postautor: rocken » listopada 24, 2014, 10:10 am

MAQ pisze:Czy ktoś słyszał już może nową płytę, lub wybiera się na jakiś koncert?

Mam i słyszałem. Poprzednia bardziej mi się podobała.
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am

Re: Voo Voo - płyta i trasa!

Postautor: MAQ » listopada 25, 2014, 10:09 pm

No proszę!
Już 2 raz spotykam się z tą opiniæ.
U mnie oczywiście na odwròt ;-).
Awatar użytkownika
MAQ
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 165
Rejestracja: maja 28, 2010, 5:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Voo Voo - płyta i trasa!

Postautor: MAQ » grudnia 28, 2014, 5:59 pm

Zaczynamy!

VOO VOO Dobry Wieczór 2014

Wszcząć pisanie, jak zawsze, trudno, bo wątków sporo ale zakładam sukces tej akcji!

Przede wszystkim – ZAKOCHAŁEM się w tej płycie!

Podobna sytuacja nie miała miejsca od dobrych kilku lat. Skatowałem całość kilkanaście razy, prawie na jednym wdechu i dziś nie mam grama wątpliwości, że jest to w mych uszach przepiękny przykład płyty niemal IDEALNEJ.

Powodów, dla których stawiam tak radykalne tezy jest myślę niemało – i co mnie samego zachwyca i dziwi zarazem – nie mają one wyłącznie muzycznego rodowodu!

Może od tych przybranych atutów zacznę – za tak fachowo wykonaną, marketingową robotę chylę czoła i kłaniam się w pas organizatorom całego przedsięwzięcia.

Na wiele dni przed premierą wiedziałem, że wydawnictwo się pojawi, zanim album wpadł mi w ręce zdążyłem być na dwóch koncertach, a gdy zdjąłem folię moja euforia nie słabła.

Rewelacyjnie wydana rzecz. Gruby pachnący papier, mocna i twarda obwoluta, w środku wszystkie teksty, niebanalne zdjęcia i wkładka z rozpisaną trasą koncertową - ktoś się tym zajął na właściwym poziomie, co stanowi obecnie ewenement na skalę światową.

Pierwszy z brzegu kontrprzykład – mam właśnie przed sobą reedycję Led Zeppelin I – nie wiem jak takie coś chwycić, żeby nie skrzywdzić, w środku nic ciekawego, w roli bonusa odklejka pełna pęcherzyków, po której usunięciu pozbyłem się zarazem spisu utworów…

A tu? Chwytam, czytam, wywracam i wącham namiętnie!

Przechodząc zaś do płyty sensu stricto – CO ZA BRZMIENIE!

Bardzo charakterystyczne, wręcz waleczne i łączące w sobie cechy, które zawsze uznawałem za przynajmniej częściowo się wykluczające. Otóż udało się dokonać niemożliwego! Przy pełnym wykorzystaniu możliwości studia atakuje Voo Voo z krwi i kości!

Niezakłamane oblicze tego zespołu jest więc z nami cały czas i sprawia, że częstokroć macham głową, rękami i głośno tupię nogą. Jeszcze może na moment wrócę do brzmienia – wszystko mnie w nim urzeka.

Selektywność i barwy poszczególnych instrumentów, słyszalny klarownie, ale niezbyt nachalnie głos, bajeczne potraktowanie perkusji, gdzie główny rytm trzyma pewnie całość, a znaczna część talerzy i przeróżnych przeszkadzajek rozpościera bezkresną przestrzeń, aż po horyzont wyobrażeń, a gitara w lewym kanale batalistycznie przełamuje najtwardsze, betonowe fortyfikacje przeciwnika!

Zresztą nic dziwnego – ten zespół już zawsze będzie mi się kojarzył z czterema wojami, którzy wychodząc na scenę pokazują, że z nimi naprawdę nie ma żartów. Słychać to zarówno w koncertowej jak i studyjnej, teraźniejszej odsłonie Voo Voo.

Bijące często z wywiadów niezachwiane poczucie własnej wartości tego składu, jest dla mnie w pełni uzasadnione, a połączenie takiego nastawienia z profesjonalizmem na każdym froncie wprawia mnie w zachwyt!

Jeśli zaś chodzi o muzyczny aspekt całej wyprawy – osią tej misternej konstrukcji są dla mnie trzy kompozycje i każda z nich w pewnej chwili elektryzuje tak, że tracę nad sobą kontrolę.

W pierwszej, po nastrojowym początku, uderza z całą siłą TAKA PARTIA GITARY, że zawsze brakuje mi na końcu oklasków. Powiem więcej! Gdyby ktoś mnie w tej chwili poprosił o zaprezentowanie najlepszej solówki gitarowej wszech czasów, bez sekundy namysłu wskazałbym właśnie tę.

Konsekwentnie budowane napięcie, powolne podsycanie emocji, miarowe nabieranie rozpędu, by w momencie ostatecznej kulminacji bezkompromisowo rozszarpać zmysły i do ostatniej sekundy utrzymać je w silnym, hipnotycznym amoku. Nie do wiary.

Punkt G numer 2 to dziki i niemal opętańczy skowyt saksofonu, który w narkotycznych oparach zaczyna się materializować, a ostatni fragment to zaledwie 20 sekundowa riffowa salwa, podszyta niską, brudną partią saksofonu, pokazująca, że słowo „czad” wcale nie zostało ostatecznie zdefiniowane.

A to nie koniec! Dookoła sporo dorzecznych tekstów, cała paleta nastrojów osadzonych w różnych porach roku, tylko pokój przydałoby się przemalować…

Płyta, nie tylko tego, roku.
Awatar użytkownika
MAQ
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 165
Rejestracja: maja 28, 2010, 5:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Voo Voo - płyta i trasa!

Postautor: MAQ » lutego 2, 2015, 12:20 pm

Pamiątki z trasy :)

Obrazek

A relacja z Gniezna niebawem :).
Awatar użytkownika
MAQ
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 165
Rejestracja: maja 28, 2010, 5:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Voo Voo - płyta i trasa!

Postautor: MAQ » lutego 3, 2015, 8:58 am

Awatar użytkownika
MAQ
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 165
Rejestracja: maja 28, 2010, 5:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Voo Voo - płyta i trasa!

Postautor: MAQ » kwietnia 13, 2015, 11:49 am

Awatar użytkownika
MAQ
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 165
Rejestracja: maja 28, 2010, 5:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Voo Voo - płyta i trasa!

Postautor: MAQ » stycznia 27, 2016, 8:57 pm

Zapraszam bardzo!

Dziś Wagiel i Synowie :)

http://wmigthegig.com/2016/01/27/waz-poluje-na-ryby/
Awatar użytkownika
MAQ
bluesmaniak
bluesmaniak
 
Posty: 165
Rejestracja: maja 28, 2010, 5:17 pm
Lokalizacja: Poznań

Re: Voo Voo - płyta i trasa!

Postautor: rocken » stycznia 10, 2017, 3:06 pm

Była płyta, trasa, a w grudniu ukazała się książka. Wagla zawsze warto posłuchać/poczytać.

obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
"Moja muzyka jest niemodna, wiec nigdy z mody nie wyjdzie" - Mark Knopfler
"Zarówno w życiu, jak i muzyce chodzi przede wszystkim o styl" - Miles Davis
Awatar użytkownika
rocken
bluespatronize
bluespatronize
 
Posty: 7673
Rejestracja: września 27, 2008, 11:58 am


nowoczesne kuchnie tarnowskie góry piekary śląskie będzin świętochłowice zawiercie knurów mikołów czeladź myszków czerwionka leszczyny lubliniec łaziska górne bieruń

Wróć do Koncerty

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 251 gości

cron